Rakousko - Annaberg Rakousko

 • Popis

  Přívětivé středisko v předhůří Alp

  Lyžařské středisko Annaberg im Lammertal leží v předhůří Alp asi 20 kilometrů od Sankt Pölten. Rodinné terény v celkové délce 17 kilometrů jsou roztroušeny v pahorkaté krajině v nadmořské výšce od 756 do 1334 metrů. Sedm moderních vleků a lanovek propojuje sjezdovky v kompaktní síť se širokými carvingovými dálnicemi, měřeným slalomem, dětskými cvičnými loukami a svahy s hlubokým sněhem. Snowboardový park se 12 profi překážkami se hodí pro méně zkušené snowboardisty i ostřílené profíky. Díky pravidelnému umělému zasněžování parku jsou překážky v bezvadném stavu každý den. Běžecké trasy pro klasický styl i bruslení čítají 18 kilometrů vyfrézovaných stop. Annaberg patří ke klidným areálům s rodinnou atmosférou a malou vzdáleností od České republiky, negarantuje však sněhovou pokrývku při delší nepřízni počasí.

  Après-ski

  Après-ski terasa na výslunní nad sjezdovkou připravuje výborné alpské speciality. Ochutnejte bombardino, silné presso, horkou čokoládu a sladké dortíky a opalujte se pod příjemnými horskými paprsky. Na sáňkařské dráze budete uhánět s větrem o závod. Romantická projížďka na saních tažených koňmi osvěží vaši sportovní dovolenou. Po okolí Annabergu můžete putovat po značených stezkách v pevné obuvi nebo na sněžnicích. Večer si dopřejte relaxaci v sauně, restauraci nebo baru v městečku pod střediskem.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Annaberg leží na půli cesty mezi Vídní a Lincem. Výborná dostupnost z Prahy a Brna láká české lyžaře k návštěvě Annabergu i přes malý počet sjezdovek a nízkou nadmořskou výšku. Z Prahy přes Třeboň a Sankt Pölten pojedete necelé 4 hodiny a čeká vás vzdálenost 339 kilometrů. Cesta z Brna přes Sankt Pölten trvá ani ne 3 hodiny a měří pouhých 244 kilometrů. Ski bus vozí lyžaře k dolní stanici lanovky zdarma.

  Kolik to stojí?

  Lyžařské středisko Annaberg nemůže konkurovat vyhlášeným alpským areálům, přesto si vytvořilo stálou klientelu, která se sem každoročně ráda vrací. Přívětivé ceny patří k jedněm z výhod střediska. Šestidenní ski pas pro dospělého stojí 160,5 eur. Permanentka pro mládež vás vyjde na 132,5 eur a pro děti 80,5 eur. Středisko nabízí rodinné slevy, zvýhodněné permanentky pro skupiny a bodové jízdenky pro běžkaře a pěší turisty. Děti do šesti let lyžují v doprovodu rodičů zdarma.

  Léto v alpském předhůří

  Letní dovolená v pahorkaté krajině v okolí Annabergu přinese dobrodružné zážitky pro malé i velké návštěvníky. Pěší stezky po alpském předhůří hravě zvládnou rodiny s dětmi, zatímco k tisícovým vrcholům se vydávají zdatní sportovci a horolezci. Vyznavači horských kol se prohánějí po kilometrech značených cyklotras vedoucích po přírodních i kulturních zajímavostech, horských vesnicích a regionálních restauracích s výbornou kuchyní. Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Místní stáje připravují pestrou paletu aktivit od cvičných jízd v jízdárně po jednodenní výlety po alpských loukách. S dětmi se čachtejte na koupališti nebo zavítejte na dětské hřiště.

Nejnovější recenze Rakousko - Annaberg

Celkem: 10 Dovolená byla úžasná. Vše bylo naprosto v pořádku a v souladu se smlouvou .

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla úžasná. Vše bylo naprosto v pořádku a v souladu se smlouvou . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá dvěma hvězdičkám. pokoje jsou opravdu malinké, ale velmi útulné. Na přespání bohatě stačí. Všude čisto a každý den chodí úklid.

Strava
Strava byla vynikající. Bohaté snídaně, pokud něco dojde hned se to doplní. Večeře polévka, výběr ze dvou jídel a dezert. Vše velice chutné.

Služby hotelu
Velice příjemní lidé. Mluví se pouze německy, ale všichni se velice snaží se domluvit a porozumět.

Sjezdovky
Sjezdovky upravené, široké a každý si vybere náročnost podle svého.

Kristýna W., 20.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Musikantenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Hotel je umístěn v centru obce, sjezdovka blízko hotelu (červená trochu prudká, ale dá se přejet sedačkovou lanovkou na pohodlnější...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je umístěn v centru obce, sjezdovka blízko hotelu (červená trochu prudká, ale dá se přejet sedačkovou lanovkou na pohodlnější sjezdovky). Hotel velmi příjemný, personál velmi vstřícný a ochotný. Doporučujeme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje standardní, spíše menší, méně místa na uložení věcí. Jinak naprostá spokojenost. Hotel je u hlavní silnice, celkem frekventované, my jsme měli okno na druhou stranu k potoku. Večer klid. Úklid na dobré úrovni každý den.

Strava
Snídaně formou bufetu s rozmanitým výběrem, večer výběr ze tří možností, někdy zvláštní kombinace surovin. Celkově jídlo velmi chutné.

Služby hotelu
V hotelu je sauna, ale nevyužili jsme, personál velmi vstřícný a ochotný, je možné se domluvit i anglicky. V suterénu (nutné dojít po schodech - v přeskáčích obtížnější) je velká lyžárna, kde je možné vše uložit.

Lenka Fialová, 20.02.2018, Datum pobytu: 3.2. - 7.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Sporthotel Dachstein West

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 líbilo se nám, hotel kousek od vleku

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
líbilo se nám, hotel kousek od vleku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokojíček malý, ale čistý se solidním sociálem

Strava
výborná a hodně

Pláž
sjezdovka kousíček

Luboš, 31.01.2018, Datum pobytu: 25.1. - 28.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Musikantenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 spokojenost

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost Zobrazit celou recenzi

Anonym, 30.01.2018, Datum pobytu: 20.1. - 27.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Lungötzer Hof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Báječná lyžařská dovolená pro sportovně založené zájemce bez nároku na welnes, bazén a pod.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Báječná lyžařská dovolená pro sportovně založené zájemce bez nároku na welnes, bazén a pod. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v pořádku

Strava
skvělá

Služby hotelu
Velmi ochotný personál

Sjezdovky
Dostatek běžeckých tratí i sjezdovek nejrůznější náročnosti propojených lanovkami a vleky od Gosau přes Russbach až do Annabergu, skipass v rámci areálu Dachstein West, dobrá nabídka skibusů.

Ivan, 30.01.2018, Datum pobytu: 20.1. - 27.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Musikantenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Annaberg

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622