Rakousko - Annaberg Rakousko

 • Popis

  Přívětivé středisko v předhůří Alp

  Lyžařské středisko Annaberg im Lammertal leží v předhůří Alp asi 20 kilometrů od Sankt Pölten. Rodinné terény v celkové délce 17 kilometrů jsou roztroušeny v pahorkaté krajině v nadmořské výšce od 756 do 1334 metrů. Sedm moderních vleků a lanovek propojuje sjezdovky v kompaktní síť se širokými carvingovými dálnicemi, měřeným slalomem, dětskými cvičnými loukami a svahy s hlubokým sněhem. Snowboardový park se 12 profi překážkami se hodí pro méně zkušené snowboardisty i ostřílené profíky. Díky pravidelnému umělému zasněžování parku jsou překážky v bezvadném stavu každý den. Běžecké trasy pro klasický styl i bruslení čítají 18 kilometrů vyfrézovaných stop. Annaberg patří ke klidným areálům s rodinnou atmosférou a malou vzdáleností od České republiky, negarantuje však sněhovou pokrývku při delší nepřízni počasí.

  Après-ski

  Après-ski terasa na výslunní nad sjezdovkou připravuje výborné alpské speciality. Ochutnejte bombardino, silné presso, horkou čokoládu a sladké dortíky a opalujte se pod příjemnými horskými paprsky. Na sáňkařské dráze budete uhánět s větrem o závod. Romantická projížďka na saních tažených koňmi osvěží vaši sportovní dovolenou. Po okolí Annabergu můžete putovat po značených stezkách v pevné obuvi nebo na sněžnicích. Večer si dopřejte relaxaci v sauně, restauraci nebo baru v městečku pod střediskem.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Annaberg leží na půli cesty mezi Vídní a Lincem. Výborná dostupnost z Prahy a Brna láká české lyžaře k návštěvě Annabergu i přes malý počet sjezdovek a nízkou nadmořskou výšku. Z Prahy přes Třeboň a Sankt Pölten pojedete necelé 4 hodiny a čeká vás vzdálenost 339 kilometrů. Cesta z Brna přes Sankt Pölten trvá ani ne 3 hodiny a měří pouhých 244 kilometrů. Ski bus vozí lyžaře k dolní stanici lanovky zdarma.

  Kolik to stojí?

  Lyžařské středisko Annaberg nemůže konkurovat vyhlášeným alpským areálům, přesto si vytvořilo stálou klientelu, která se sem každoročně ráda vrací. Přívětivé ceny patří k jedněm z výhod střediska. Šestidenní ski pas pro dospělého stojí 160,5 eur. Permanentka pro mládež vás vyjde na 132,5 eur a pro děti 80,5 eur. Středisko nabízí rodinné slevy, zvýhodněné permanentky pro skupiny a bodové jízdenky pro běžkaře a pěší turisty. Děti do šesti let lyžují v doprovodu rodičů zdarma.

  Léto v alpském předhůří

  Letní dovolená v pahorkaté krajině v okolí Annabergu přinese dobrodružné zážitky pro malé i velké návštěvníky. Pěší stezky po alpském předhůří hravě zvládnou rodiny s dětmi, zatímco k tisícovým vrcholům se vydávají zdatní sportovci a horolezci. Vyznavači horských kol se prohánějí po kilometrech značených cyklotras vedoucích po přírodních i kulturních zajímavostech, horských vesnicích a regionálních restauracích s výbornou kuchyní. Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Místní stáje připravují pestrou paletu aktivit od cvičných jízd v jízdárně po jednodenní výlety po alpských loukách. S dětmi se čachtejte na koupališti nebo zavítejte na dětské hřiště.

Nejnovější recenze Rakousko - Annaberg

Celkem: 9 za ty peníze odpovídající služby a vybavení hotelu

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
za ty peníze odpovídající služby a vybavení hotelu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídá vynaloženým penězům

Strava
snídaně stejné s možností výběru dle chuti každého, večeře bohaté - 4 chody

Ondřej L., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 18.03.2020, Datum pobytu: 9.3. - 12.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Celkem: 8.5 Dovolená se vydařila, vše probíhalo bez nehod nebo jiných komplikací. Ocenili jsme pěší dostupnost lyžařského areálu od ubytování....

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se vydařila, vše probíhalo bez nehod nebo jiných komplikací. Ocenili jsme pěší dostupnost lyžařského areálu od ubytování. Sjezdovky krásně upravené a rozmanité do náročnosti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v penzionu odpovídalo ceně, bylo standartní, čisté, panovala tam tak trochu domácí atmosféra.

Strava
Jídlo bylo velmi chutné, paní domácí je příjemná dáma. Po tříchodé večeři jsme si museli rozepnout knoflík u kalhot.

Služby hotelu
Polopenze, snídaně - švédský stůl, večeře servírovaná o třech chodech - polévka, hlavní jídlo, dezert, možnost výběru ze dvou jídel. Bezlepková strava zde není vůbec žádný problém.

Edita Musilová, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 16.03.2020, Datum pobytu: 7.3. - 11.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Celkem: 9 Pobyt a strava odpovídal ceně, doporučuji pro nenáročné klienty. Personál mluvil pouze něměcky, ale domluvili jsme se.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pobyt a strava odpovídal ceně, doporučuji pro nenáročné klienty. Personál mluvil pouze něměcky, ale domluvili jsme se. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý a útulný. Jen dodělaná sprcha a wc působili zvláštně. Zvláště sprcha, která je zděný přístěnek v rohu pokoje se závěsem.

Strava
Jednoduchá kontinetální snídaně. Večeře výběr ze dvou jídel + polévka a dezert. Na svahu jsem ochutnali místní speciality.

Služby hotelu
Starší, ael udržovaný hotel.

Sjezdovky
Nepřálo nám počasí, ale sjezdovek a vleků dostatečně včetně občerstvení.

Michaela Černá, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.03.2020, Datum pobytu: 5.3. - 8.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Celkem: 8.8 DOBRÁ AŽ VÝBORNÁ

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
DOBRÁ AŽ VÝBORNÁ Zobrazit celou recenzi

Ubytování
POKOJ BYL CELKOVĚ MALÝ. vYNIKAJÍCÍ BYLO TO ŽE HOTEL JE UMÍSTĚN HNED VEDLE VLEKU. NEMUSELO SE DOJÍŽDĚT AUTEM. TO JSEM VELICE OCENIL

Strava
NO NAJEDL JSEM SE HLADY JSEM NETRPĚL. DOST MNE PŘEKVAPILO ŽE K VEČEŘI BYLO PITÝ ZA PENÍZE, MYSLÍM ZÁKLADNÍ NÁPOJ, DVĚ DECI VÍNA NEBO JEDNO PIVO.

Sjezdovky
TAK TO BYLO SUPER.

Jaroslav Hamouz, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.03.2020, Datum pobytu: 1.3. - 5.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Celkem: 7.9 nevyšlo počasí sjezdovky někdy uzavřeny

 • 8.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
nevyšlo počasí sjezdovky někdy uzavřeny Zobrazit celou recenzi

Ubytování
spokojenost

Strava
bez připomínek,dobrá

Služby hotelu
bez připomíek

Sjezdovky
některé uzavřeny,přejezd do dalšího střediska znemožněn

Bohumil Jirsák, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.02.2020, Datum pobytu: 2.2. - 6.2.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Annaberg, Hotel: Der Musikantenwirt Annaberg

Všechny recenze Rakousko - Annaberg