Rakousko - Alpbachtal / Wildschönau Rakousko

 • Popis

  Středisko nad vesnickými chalupami

  Tyrolské top ten středisko Ski Juwel vzniklo v roce 2012 spojením areálů Alpbachtal a Wildschönau. Sjezdovky převážně červené barvy stoupají do kopců nad malebné vesničky s dřevěnými chalupami a venkovskou architekturou. Díky nadmořské výšce od 670 do 2025 metrů se sníh drží na stráních až do Velikonoc a i kdyby přišla obleva, sněžná děla dokážou vytvořit bílou peřinu na 140 hektarech. 40 vleků a lanovek přepraví 53 800 osob za hodinu a redukují fronty u turniketů na minimum. Mezi 93 kilometry sjezdovek figurují široké carvingové pláně, příjemné modré a červené vyhlídkové trasy i dobrodružné černé svahy. Noční lyžování na 6 kilometrech sjezdovek probíhá každý pátek a sobotu od 18.30 do 21.15 hodin. Na milovníky free ride jízdy čeká 17 kilometrů kopců s hlubokým sněhem. Příznivci snowboardingu se vydovádí ve 3 snowparcích s U-rampou, kickery, skoky a slidy. Běžkaři vybíhají v Alpbachu na 20 kilometrů značených tras a sousedními vesnicemi se táhne dalších 29 kilometrů klasických i bruslařských tratí. Nejvýše položený okruh Reith - Reither – Koge v délce 4 kilometry shlíží z výšky 1200 metrů nad mořem hluboko do údolí. Oproti obřím areálům v okolí vyniká Alpbachtal / Wildschönau rodinnou atmosférou, tyrolskou pohostinností a pohodou na stráních i mimo ně.

  Zábava na každém rohu

  Mimo svahy se určitě nudit nebudete. Celou rodinu vezměte na 4 kilometrovou sáňkařskou dráhu v Alpbachu, která pořádá i noční jízdy. Pěší túry do 10 kilometrů hravě zvládnete za jeden den. Zavedou vás na vyhlídková místa, okolo horských chalup s vynikající kuchyní a k opuštěným salaším. Vyzkoušejte si i trasy pro sněžnice a ski alpinismus. Do údolí se spusťte na křídle tandemového paraglidingu, shlédněte na zasněženou krajinu z koňského hřbetu, odvažte se při snowkitingu, vezměte partu na curling a bruslařský rynk a prohřejte se v sauně, soláriu a bazénu. Večer ožívají bary, diskotéky, tančírny, vinné sklípky, restaurace a divadlo. Pro děti je připravena lyžařská školička se zábavnou sjezdovkou. O dvou až čtyřleté drobečky se postarají v době od 10 do 15 hodin v Kid´s Center pod horní stanicí lanovky Alpbacher Gondelbahn.

  Cestou necestou

  Cesta do střediska Ski Juwel trvá z Prahy téměř 5 hodin, z Brna 5 a půl hodiny. Na trase Praha – Mnichov – Kufstein urazíte 512 kilometrů. Z Brna přes Salzburg a Kufstein vás čeká 575 kilometrů. Na rakouských dálnicích se platí mýtné, zatímco v Německu se stále jezdí zdarma. Bezplatná parkoviště můžete využít u nástupních stanic lanovek. První ski busy se vydávají za lyžaři v polovině prosince a do garáží se vracejí v polovině dubna. V hlavní sezóně kolují údolím každých 20 minut a ve špičce i častěji.

  Kolik to stojí?

  Šestidenní ski pas pro dospělého vyjde na 221,5 eur, pro teenagery 177,5 eur a pro děti 111 eur. Ve vedlejších sezónách ceny klesají až o 30 eur. Na tréninkových vlecích v Kramsachu se vozí děti do 15 let zdarma celou zimu. Speciální velikonoční nabídka zaujme rodiny s dětmi. Stačí, aby si dospělý koupil 3 až 6 denní ski pas a obdrží pro dítě narozené po roce 2001 permanentku zdarma. Skupinovou slevu lze uplatnit od 15 platících osob, kdy vyjde šestidenní ski pas pro dospělého na 199,5 eur a jeden člen výpravy lyžuje zdarma. Za páteční a sobotní večerní lyžování se platí 14 eur.

  Léto v Alpbachtal / Wildschönau

  V letní sezóně se kopce Alpbachtal / Wildschönau zelenají a v okolí vesnic rozkvétají horské bylinky. Na stráně vyběhnou ovce a krávy a lidé odloží zimní kožichy do skříní. Malebná vesnička Alpbachtal / Wildschönau s ojedinělou architekturou venkovských usedlostí byla v 90. letech zvolena za nejkrásnější vesnici Rakouska. Její okolí je ideální k rodinné dovolené. Pěší stezky křižují kopce nad chalupami, trasy všech obtížností pro horská i silniční kola jsou dobře značené, lanovky denně vyvážejí turisty za hřebenovými túrami, z vrcholků se spouští křídla tandemového paraglidingu. V údolí vyzkoušejte střelbu, tenis, jízdu na koni, golf a krytý bazén s dětským areálem. Historii regionu poznávejte na prohlídce hradu Rattenberg a ve starobylém mlýně Alpbacher Getreidemühle. Za odpočinkem a relaxací se vydejte do tyrolských restaurací, krčem, barů, divadel a tanečních sálů.

Nejnovější recenze Rakousko - Alpbachtal / Wildschönau

Celkem: 7.9 Celkově pozitivní, ale

 • 7.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkově pozitivní, ale Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Využili jsme depandanci daného hotelu. Pokoje prostorné, dobře vybavené, parkování zdarma přímo u objektu ale...

- depandanceje umístěná v bezprostřední blízkosti kravína se všemi důsledky

- absence wifi na depandanci

- objekt bez jakéhokoli náznaku lyžárny a přezouvárny

Strava
Bez chyby, výborné a pestré

Služby hotelu
Bez problémů

Sjezdovky
Už jsme měli pobyt poznamenaný nedostatkem sněhu, ale za to nikdo nemůže. Jedna větev sjezdovek včetně vleku v lokalitě Niederau končí skoro u hotelu, to je rozhodně příjemné. Jinak přímo v Niederau areál poměrně malý a nezajímavý s velmi prudkými sjezdovkami prokládanými traverzovými přejezdy, kde se naopak musí bruslit. Další lokální střediska lyžařské oblasti v rozumném časovém dosahu skibusu, při vlastní dopravě bezplatné bezproblémové parkování u vleků.

Jiří R., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 18.03.2024, Datum pobytu: 10.3. - 13.3.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Harfenwirt (Niederau)

Celkem: 9 Krásná dovolená.Strava výborná.Ubytování pěkné.Vybavení pokoje starší,ale čisté a funkční. Příjemný personál. Wellness čisté.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená.Strava výborná.Ubytování pěkné.Vybavení pokoje starší,ale čisté a funkční.

Příjemný personál.

Wellness čisté. Zobrazit celou recenzi

Pavla J., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.03.2024, Datum pobytu: 24.2. - 28.2.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Harfenwirt (Niederau)

Celkem: 8.3 Dovolenou jsme si užili, lyžařské středisko Alpbachtal bylo na pěkně upravené, sjezdovek dostatek a po náročném dni super relax v...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili, lyžařské středisko Alpbachtal bylo na pěkně upravené, sjezdovek dostatek a po náročném dni super relax v hotelovém bazénku a sauně Zobrazit celou recenzi

Monika K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.03.2024, Datum pobytu: 24.2. - 28.2.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Harfenwirt (Niederau)

Celkem: 8.2 Byli jsme zde již podruhé a spokojenost.Vedení velice přívětivé a ochotné řešit okamžitě problémy.

 • 7.5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme zde již podruhé a spokojenost.Vedení velice přívětivé a ochotné řešit okamžitě problémy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje menší,ale čisté.Upozorńujeme na vestavěnou postel,kterou jsme hned nezaregistrovali,neboť vypadá jak nábytková

stěna se všemi šuplíčky ,které dokud nepotřebujete, vůbec nepoznáte že je to jen kamufláž.

Strava
Ubytování jsme měli bez stravování,ale možnost v blízkých restauracích i na kopcích rozmanitá.V blízkosti možný

nákup ve Sparu.

Služby hotelu
Přímo v objektu možno využívat bazén,vždy čistý,ping-pong,šipky.Za příplatek sauna,kterou je nutno den předem objednat.

Pláž
Kabinová lanovka cca 200 m od ubytování.

Stanislava Dusilová, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.03.2023, Datum pobytu: 5.3. - 9.3.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Alpbachtal / Wildschönau, Hotel: Schatzberg-Haus

Všechny recenze Rakousko - Alpbachtal / Wildschönau