Rakousko - Zillertal Arena Rakousko

 • Popis

  Oblíbené sněhové safari

  V tyrolském údolí Zillertal si návštěvníci připadají jako v lyžařském ráji. Stovky kilometrů sjezdovek rozdělených do několika středisek stékají po kopcích dolů k malebným městečkům a lákají lyžaře k dobývání rekreačně modrých, sportovně červených i závodních černých tratí. Zillertal Arena se říká oblasti propojující lokality Zell am Ziller, Gerlos, Krimml/Konigsleiten - Wald a Hippach. 143 kilometrů svahů v nadmořské výšce mezi 580 a 2500 metry obsluhuje 48 vleků a lanovek s přepravní kapacitou 89 400 osob za hodinu. V případě nepříznivého počasí dokážou sněžná děla vytvořit dostatek bílé peřiny na 107 kilometrech tratí a udržet středisko v provozu. Zillertal Arena konkuruje okolním areálům nevídanými atrakcemi, jako jsou foto pointy označené žlutým slonem, maskotem areálu, video slalomy a snowparky se skokem do polštáře. Snowboardisté využívají sněžná hřiště s překážkami, U-rampami, slidy a skoky v Gerlosu a Krimmlu. V údolí i na hřebenech se táhne 120 kilometrů upravovaných běžeckých tratí, které osloví víkendové i profesionální běžkaře.

  Zábava v kopcích i v údolí

  Bohatá nabídka adrenalinových i relaxačních atrakcí mimo svahy zaujme návštěvníky všech generací. Přírodní sáňkařská dráha o délce 7 kilometrů se line po zalesněné stráni v Hainzenbergu. Zasněžené stezky pro pěší vyrážejí ze všech vesniček v údolí. Některé z nich zdoláte jen se sněžnicemi a k vrcholům stoupají i ski-alpinisté. Dobrodružství v oblacích slibuje tandemový paragliding, naopak pohodu na zemi kluziště a curling. Celou zimní sezónu jsou v provozu lyžařské školičky pro nejmenší, pohádkové dětské areály i centra zaměřená na hlídání dětí. Program après-ski obohacují bary a restaurace s degustačním menu a vynikajícími koktejly. Centrem vodních radovánek je městečko Mayrhofen s akvaparkem, saunou, párou, skluzavkami a soláriem.

  Cestou necestou

  Nejlepší spojení do městečka Zell am Ziller, nebližšího bodu Zillertal Areny, vede z Prahy přes Mnichov a Kufstein. Cesta trvá okolo 5 hodin a urazíte 531 kilometrů. Německé dálnice slibují neomezenou rychlost a výbornou kvalitu cest. Z Brna vede 595 kilometrů dlouhá trasa přes Salzburg a Kufstein. Zdoláte ji asi za 5 a půl hodiny, ale nezapomeňte si koupit rakouskou 10 denní dálniční známku. Parkoviště u nástupních stanic lanovek v Zell am Zilleru, Gerlosu, Königsleitenu a Hochkrimmlu jsou zdarma. Údolí perfektně obsluhují bezplatné ski busy. Propojují jak jednotlivá centra Zillertal Areny, tak ostatní střediska v údolí. Linky jsou značené barevně. Autobusy kolují v intervalech okolo 15 minut a v provozu jsou i noční spoje.

  Kolik to stojí?

  Na pokladnách všech nástupních lanovek lze zakoupit půldenní, denní i vícedenní jízdenky platné pro Zillertal Arenu i Zillertal Superski Pas opravňující lyžaře ke vstupu do všech středisek v údolí. Šestidenní permanentka pro dospělého stojí 242 eur, pro teenagery 193,5 eur a pro děti 109 eur. Slevy pro seniory a skupiny si vyžádejte přímo na pokladnách. K ceně připočítejte ještě 2 eura vratnou zálohu na magnetickou kartu nutnou pro bezdotykový průchod turnikety. Pro pěší turisty, běžkaře a sáňkaře jsou připraveny jednorázové jízdenky v ceně od 7 eur.

  Do Alp i v létě

  Tyrolské údolí Zillertal v létě prodchne pohádková atmosféra. Na kvetoucích loukách se pasou ovce, bublající potůčky tvoří kaskády a vodopády, sluníčko příjemně opaluje a v oblacích poletují zpívající ptáci. Letní návštěvníci obouvají pevné boty a zdolávají alpské vrcholy i pohodové vyhlídkové stezky. Nejnáročnější úseky pomohou překonat lanovky se speciálním letním jízdním řádem. Rodiny s dětmi se vydávají za dobrodružnými procházkami se vzdělávacím podtextem. Pohádkové postavičky provázejí malé badatele tajemstvím hor a jejich obyvatel. Adrenalinoví sportovci mohou s průvodcem pokořit strmé stěny alpských vrcholů, projet se náročným terénem na horském kole a sjíždět prudké sjezdovky, svištět na křídle paraglidingu, užívat si peřeje na raftech, frčet do údolí na letní sáňkařské dráze a projet se na motokrosu. Ke klidnějším sportům v údolí patří minigolf, chytání ryb, bowling, plavání, golf, tenis, plážový volejbal, jízda na koni nebo i na lamě. Dovolenou osvěží prohlídka zlatých dolů, regionálního muzea, výrobny sýrů a malé ZOO v Hainzenbergu. Dětský program zdarma připravuje centrum Arena FUNtenclub.

Nejnovější recenze Rakousko - Zillertal Arena

Celkem: 9,6 Příjemné prostředí, výborné jídlo, málo lidí

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné prostředí, výborné jídlo, málo lidí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na úrovni

Strava
Strava výborná

Služby hotelu
Příjemný personál, vnitřní bazén sice malý, ale dětem stačil

Pláž
V alpách bohužel žádné mořské pláže nejsou, takže jsme nešnorchlovali. Zato v horách skoro nikdo nebyl, což pro nás bylo úžasné.

Petr E., 24.07.2017, Datum pobytu: 15.7. - 21.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal Arena, Hotel: Alpenhof Hubertus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Celkově jsme byli spokojení. Trochu nás mrzelo, že majitelka nevěděla o změně ubytovaných, kterou jsme nahlásili týden před odjezdem....

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli spokojení. Trochu nás mrzelo, že majitelka nevěděla o změně ubytovaných, kterou jsme nahlásili týden před odjezdem. Majitelka mluví pouze Německy, což u nás byl problém, ale nakonec jsme se domluvily rukama, nohama. Pokoje byly čisté. Zobrazit celou recenzi

Kristýna Z., 03.04.2017, Datum pobytu: 27.3. - 31.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal Arena, Hotel: Rosengartl

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Skvělá pozice hotelu. Nádherný výhled jak na ledovec ak na sjezdovky v Tuxu. Zařízení trochu starší. Majitel bez problémů a ochotný.

 • 5 Ubytování
 • 5 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Skvělá pozice hotelu. Nádherný výhled jak na ledovec ak na sjezdovky v Tuxu. Zařízení trochu starší. Majitel bez problémů a ochotný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší zařízení. Kouř na chodbách. Na pokojích troch chladno.Účel určitě splnilo.

Peter R., 19.03.2017, Datum pobytu: 9.3. - 13.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal Arena, Hotel: Gasthof Reuttenhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Pekne

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pekne Zobrazit celou recenzi

Strava
Velmi dobra

Služby hotelu
Dobre

Sjezdovky
Dobre-malo udrzovane

Markéta Jílková, 05.03.2017, Datum pobytu: 25.2. - 1.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal Arena, Hotel: Gasthof Reuttenhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 chyběla sauna

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
chyběla sauna Zobrazit celou recenzi

Anonym, 28.02.2017, Datum pobytu: 9.12. - 14.12.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal Arena, Hotel: Schneeberger Monika

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Zillertal Arena

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622