Rakousko - Kaprun / Zell am See Rakousko

 • Popis

  Rozmanité středisko pro všechny

  Na hladině průzračně modrého jezera Zell am See se zrcadlí tři lyžařské areály: všestranný Schmittenhöhe přímo u břehů jezera, níže položený Maiskogel v městečku Kaprun a ledovec Kitzsteinhorn s výbornými sněhovými podmínkami. Celá oblast Kaprun / Zell am See nabízí 140 kilometrů sjezdovek různých obtížností. Sportovní lyžaři preferují Schmittenhöhe kvůli koncentraci černých tratí, jimž kraluje proslulá čtyřkilometrová Trassabfahrt s převýšením 990 metrů. Rodiny s dětmi si oblíbily Maiskogel s 20 kilometry snadnějších terénů ideálních pro zdokonalování prvních obloučků. Nadmořská výška do 3029 metrů garantuje sněhovou nadílku i mimo hlavní lyžařskou sezónu. Za teplých dní může být 117 kilometrů sjezdovek uměle zasněženo. Dva vynikající snowparky na Kitzsteinhornu a další na Schmittenhöhe vyzývají snowboardisty a freestyle lyžaře k posunutí osobních sportovních rekordů. Běžkaři se zaradují z 200 kilometrů perfektně upravených stop. Z vysokohorského okruhu na ledovci se rozhlédnou daleko do krajiny a na promenádní trase kolem jezera navštíví nejednu příjemnou hospůdku.

  Après-ski

  Zell am See je prominentní resort s luxusními hotely, romantickou promenádou okolo jezera, malebným centrem s pěší zónou a veškerou turistickou vybaveností s obchody, restauracemi, bary, dětskými hřišti, školkami a akvaparkem Freizeitzentrem. Jemu konkuruje nové wellness centrum Tauern Spa v Kaprunu. Bohatou polyžařskou zábavu doplňuje krytá hala na bruslení, lední hokej a curling, tenisové a squashové hřiště, jízdárna, bowling, tandemový paragliding, bruslení na zamrzlém jezeře, vyhlídkové lety, přenocování v iglú a netradiční inovátorské sporty snowrafting a snowtubing. S průvodcem se můžete vypravit do ledových soutěsek, k vyhledávaným místům v okolní krajině nebo se jen tak projít na sněžnicích. Výskot a radostný smích dětí zní ze sáňkařské dráhy osvětlené až do večerních hodin.

  Cestou necestou

  Různorodá nabídka sjezdových tratí v nádherné přírodě mezi jezerem Zell am See a městečkem Kaprun činí oblasti jednu z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších rakouských destinací. Rozumná vzdálenost 473 kilometrů z Prahy a 528 kilometrů z Brna se dá zvládnout za 5 až 6 hodin jízdy. Výborná infrastruktura veřejné dopravy a bezplatných ski busů usnadňuje návštěvníkům oblasti Kaprun / Zell am See cestování mezi středisky a ubytováním. S vícedenním ski pasem můžete zdarma využívat hustou síť ski busů a po lyžování navštívit okolní městečka a jejich lákadla.

  Kolik to stojí?

  Vyšší ceny ski pasů a některých ubytovacích zařízení, zejména v prominentní lokalitě Zell am See, odpovídají významu střediska patřícího k nejlepším rakouským lokalitám. Ski pas Kaprun – Zell am See s platností delší než 2 dny propojuje ski areály Kitzsteinhorn Gletscher, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. Jeho šestidenní varianta stojí 246 eur pro dospělé, 123 eur pro děti a 184 eur pro teenagery. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. Rozšířené ski pasy Salzburger Super Ski Card a Kitzbüheler Alpen AllStarCard platí na 2750 kilometrů sjezdovek ve 34 areálech včetně ledovců Kitzsteinhorn, Mölltal a Dachstein.

  Léto u jezera

  V letních měsících přebírá ruch v městečkách Kaprun a Zell am See sdružení Europa-Sportregion s propracovaným programem sportovních, volnočasových a relaxačních aktivit. Většina společenského života se soustředí na březích jezera Zeller zee, kde se můžete oddávat koupání a opalování, windsurfingu, kitingu, paddle boardingu, výletním plavbám nebo stavění hradů z písku na dětských hřištích. Teplota vody se pohybuje od května do září mezi 22 – 24 °C. Večerní zábava se přesouvá na promenádu Esplanade do městečka Zell am See. Relaxaci hledejte v lázních Tauern Spa, které myslí i na nejmenší návštěvníky a baví je v dětském světě Kidstein. Na břehu jezera si zacvičte jógu při západu slunce, putujte do hor na hřbetu lamy, navštivte okolní muzea nebo zavítejte na golfové hřiště. Okolní kopce jsou protkány 400 kilometry značených turistických stezek a 240 kilometry cyklotras. Uchvátí vás přírodní scenérie plné divokých soutěsek, skalnatých vápencových štítů, vodopádů, horských jezer a přehrad. Region připravil slevovou kartu Zell am See-Kaprun Sommerkarte. Dostanete ji zdarma v ubytovacích zařízeních, která jsou součástí programu. Díky letní kartě můžete bezplatně využívat lanovky, turistické autobusy a lodní dopravu po jezeře. Za zlevněné vstupné se dostanete do muzeí, národního parku, krytého bazénu a do dalších 40 vyhledávaných míst regionu.

Nejnovější recenze Rakousko - Kaprun / Zell am See

Celkem: 9,8 Krásná dovolená, nádherné prostředí, milý personál, moc pěkný hotel. Dovolená předčila naše očekávání. I přes drobné počáteční problémy s...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, nádherné prostředí, milý personál, moc pěkný hotel. Dovolená předčila naše očekávání. I přes drobné počáteční problémy s ubytováním se vše vysvětlilo a dovolenou jsme si užili i díky skvělému počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný, čistý hotel, prostorný pokoj s balkonem a výhledem na hory

Strava
Velice rozmanitá strava, velký výběr, jídlo neustále doplňováno, domácí zákusky

Jana K., 03.10.2018, Datum pobytu: 28.9. - 30.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Wasserfall

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Dovolená byla skvělá, vše odpovídalo objednanému zájezdu, celková spokojenost

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla skvělá, vše odpovídalo objednanému zájezdu, celková spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování perfektní, čistota, uklizeno, spokojenost.

Strava
Skvělá, rozmanitá, nemám co bych vytkla.

Služby hotelu
Dojem výborný, perfektní služby, osobní přístup, rozmanité možnosti pro vyžití dětí.

Radka Sochorová, 26.09.2018, Datum pobytu: 17.9. - 22.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Salzburgerhof (Zell am See)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Celková spokojenost s dovolenou.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 1 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celková spokojenost s dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
malé pokoje

Strava
Strava většinou velmi dobrá, jen některé deserty nebo předkrmy byly podávány ještě částečně zmražené /nedostatečně rozmražené/.

Služby hotelu
Jiné služby hotelu jsme nevyužívali.

Sjezdovky
Velký plus Kaprun Zell am See card v ceně pobytu.

Pavel Hromádko, 19.09.2018, Datum pobytu: 9.9. - 14.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Der Schmittenhof (Zell am See)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Hodnotit práci cestovní kanceláře nemohu (hodnocení 1 je jen proto, že by mě to dál nepustilo), cestovali jsme individuálně, stejně tak...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hodnotit práci cestovní kanceláře nemohu (hodnocení 1 je jen proto, že by mě to dál nepustilo), cestovali jsme individuálně, stejně tak jsme volili náš program pobytu. Rezervace pobytu fungovala bezvadně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi slušné, vybavení pokojů a celého hotelu odpovídalo našim ne zcela skromným představám a potřebám. Všude bylo perfektně čisto, klid, velmi vstřícný a milý personál bez ohledu na naši slabší znalost němčiny.

Strava
Plně nám vyhovovala kvalitou, množstvím i způsobem poskytování (forma bufetu). Jinde jsme se nestravovali, s výjimkou malého občerstvení, které bylo v naší oblasti (Zell am See, Kaprun, Grossglockner) vždy na úrovni.

Služby hotelu
Využívali jsme jen základní služby a ty byly bez problémů.

Petr K., 19.09.2018, Datum pobytu: 4.9. - 9.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Wasserfall

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Kaprun / Zell am See