Rakousko - Kaprun / Zell am See Rakousko

 • Popis

  Rozmanité středisko pro všechny

  Na hladině průzračně modrého jezera Zell am See se zrcadlí tři lyžařské areály: všestranný Schmittenhöhe přímo u břehů jezera, níže položený Maiskogel v městečku Kaprun a ledovec Kitzsteinhorn s výbornými sněhovými podmínkami. Celá oblast Kaprun / Zell am See nabízí 140 kilometrů sjezdovek různých obtížností. Sportovní lyžaři preferují Schmittenhöhe kvůli koncentraci černých tratí, jimž kraluje proslulá čtyřkilometrová Trassabfahrt s převýšením 990 metrů. Rodiny s dětmi si oblíbily Maiskogel s 20 kilometry snadnějších terénů ideálních pro zdokonalování prvních obloučků. Nadmořská výška do 3029 metrů garantuje sněhovou nadílku i mimo hlavní lyžařskou sezónu. Za teplých dní může být 117 kilometrů sjezdovek uměle zasněženo. Dva vynikající snowparky na Kitzsteinhornu a další na Schmittenhöhe vyzývají snowboardisty a freestyle lyžaře k posunutí osobních sportovních rekordů. Běžkaři se zaradují z 200 kilometrů perfektně upravených stop. Z vysokohorského okruhu na ledovci se rozhlédnou daleko do krajiny a na promenádní trase kolem jezera navštíví nejednu příjemnou hospůdku.

  Après-ski

  Zell am See je prominentní resort s luxusními hotely, romantickou promenádou okolo jezera, malebným centrem s pěší zónou a veškerou turistickou vybaveností s obchody, restauracemi, bary, dětskými hřišti, školkami a akvaparkem Freizeitzentrem. Jemu konkuruje nové wellness centrum Tauern Spa v Kaprunu. Bohatou polyžařskou zábavu doplňuje krytá hala na bruslení, lední hokej a curling, tenisové a squashové hřiště, jízdárna, bowling, tandemový paragliding, bruslení na zamrzlém jezeře, vyhlídkové lety, přenocování v iglú a netradiční inovátorské sporty snowrafting a snowtubing. S průvodcem se můžete vypravit do ledových soutěsek, k vyhledávaným místům v okolní krajině nebo se jen tak projít na sněžnicích. Výskot a radostný smích dětí zní ze sáňkařské dráhy osvětlené až do večerních hodin.

  Cestou necestou

  Různorodá nabídka sjezdových tratí v nádherné přírodě mezi jezerem Zell am See a městečkem Kaprun činí oblasti jednu z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších rakouských destinací. Rozumná vzdálenost 473 kilometrů z Prahy a 528 kilometrů z Brna se dá zvládnout za 5 až 6 hodin jízdy. Výborná infrastruktura veřejné dopravy a bezplatných ski busů usnadňuje návštěvníkům oblasti Kaprun / Zell am See cestování mezi středisky a ubytováním. S vícedenním ski pasem můžete zdarma využívat hustou síť ski busů a po lyžování navštívit okolní městečka a jejich lákadla.

  Kolik to stojí?

  Vyšší ceny ski pasů a některých ubytovacích zařízení, zejména v prominentní lokalitě Zell am See, odpovídají významu střediska patřícího k nejlepším rakouským lokalitám. Ski pas Kaprun – Zell am See s platností delší než 2 dny propojuje ski areály Kitzsteinhorn Gletscher, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. Jeho šestidenní varianta stojí 246 eur pro dospělé, 123 eur pro děti a 184 eur pro teenagery. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. Rozšířené ski pasy Salzburger Super Ski Card a Kitzbüheler Alpen AllStarCard platí na 2750 kilometrů sjezdovek ve 34 areálech včetně ledovců Kitzsteinhorn, Mölltal a Dachstein.

  Léto u jezera

  V letních měsících přebírá ruch v městečkách Kaprun a Zell am See sdružení Europa-Sportregion s propracovaným programem sportovních, volnočasových a relaxačních aktivit. Většina společenského života se soustředí na březích jezera Zeller zee, kde se můžete oddávat koupání a opalování, windsurfingu, kitingu, paddle boardingu, výletním plavbám nebo stavění hradů z písku na dětských hřištích. Teplota vody se pohybuje od května do září mezi 22 – 24 °C. Večerní zábava se přesouvá na promenádu Esplanade do městečka Zell am See. Relaxaci hledejte v lázních Tauern Spa, které myslí i na nejmenší návštěvníky a baví je v dětském světě Kidstein. Na břehu jezera si zacvičte jógu při západu slunce, putujte do hor na hřbetu lamy, navštivte okolní muzea nebo zavítejte na golfové hřiště. Okolní kopce jsou protkány 400 kilometry značených turistických stezek a 240 kilometry cyklotras. Uchvátí vás přírodní scenérie plné divokých soutěsek, skalnatých vápencových štítů, vodopádů, horských jezer a přehrad. Region připravil slevovou kartu Zell am See-Kaprun Sommerkarte. Dostanete ji zdarma v ubytovacích zařízeních, která jsou součástí programu. Díky letní kartě můžete bezplatně využívat lanovky, turistické autobusy a lodní dopravu po jezeře. Za zlevněné vstupné se dostanete do muzeí, národního parku, krytého bazénu a do dalších 40 vyhledávaných míst regionu.

Nejnovější recenze Rakousko - Kaprun / Zell am See

Celkem: 8,4 Příjemný hotel v dobré lokalitě.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Příjemný hotel v dobré lokalitě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokojů mírně starší, ale příjemné, čisté.

Strava
Jídlo skvělé.

Dalibor Mazáč, 08.09.2021, Datum pobytu: 1.9. - 5.9.2021
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukasmayr

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Dojem je velmi dobrý a máme s pobytu hezký dojem.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dojem je velmi dobrý a máme s pobytu hezký dojem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je velmi zajímavé a je stavebně velmi komplikovaný, což se personál velmi snažil ulehčit. Konplex je složen ze dvou hotelů s průchozí chobou.

Strava
Velmi dobrá

Služby hotelu
Velmi dobré, splní co potřebujete.

Pláž
Tentoktát hory. Rakouské Alpy nelze hodnoti jinak než velmi, velmi, ale raději napíši skvělé.

Jiří Šplíchal, 07.09.2021, Datum pobytu: 30.8. - 4.9.2021
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Fischerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Pohodova dovolena

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Pohodova dovolena Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice mily cesky personal, vstricny a ochotny, cisto a klid

Strava
V podstate ceska kuchyne, chutne a skvele servirovane

Veronika P., 01.09.2021, Datum pobytu: 26.8. - 29.8.2021
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: St. Florian

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,8 Byli jsme spokojeni, hotel byl v reále stejný jako na fotografiích, v okolí krásná příroda k turistickým výletům nebo na kolech.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni, hotel byl v reále stejný jako na fotografiích, v okolí krásná příroda k turistickým výletům nebo na kolech. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo ceně, každý den jsme měli čistě uklizeno, vyměněné ručníky. Jediné, co nebylo příliš pohodlné, byla již proleželá matrace, kterou jsme museli otočit, abychom se pohodlně vyspali. Noční lampičky byly zavěšeny v úrovni hlavy nad postelí, takže se v posteli nedalo pohodlně posadit, aniž byste se nebouchli do hlavy. Odpad v umývadle špatně odtékal.

Strava
Velmi chutné jak snídaně tak i večeře ve formě bufetu.

Služby hotelu
Moc příjemná a vstřícná obsluha.

Pláž
Koupaliště bylo přes cestu naproti hotelu, ale počasí nám neumožnilo jej využít.

Hana S., 30.08.2021, Datum pobytu: 21.8. - 27.8.2021
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Wasserfall

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Kaprun / Zell am See