Rakousko - Kaprun / Zell am See Rakousko

 • Popis

  Rozmanité středisko pro všechny

  Na hladině průzračně modrého jezera Zell am See se zrcadlí tři lyžařské areály: všestranný Schmittenhöhe přímo u břehů jezera, níže položený Maiskogel v městečku Kaprun a ledovec Kitzsteinhorn s výbornými sněhovými podmínkami. Celá oblast Kaprun / Zell am See nabízí 140 kilometrů sjezdovek různých obtížností. Sportovní lyžaři preferují Schmittenhöhe kvůli koncentraci černých tratí, jimž kraluje proslulá čtyřkilometrová Trassabfahrt s převýšením 990 metrů. Rodiny s dětmi si oblíbily Maiskogel s 20 kilometry snadnějších terénů ideálních pro zdokonalování prvních obloučků. Nadmořská výška do 3029 metrů garantuje sněhovou nadílku i mimo hlavní lyžařskou sezónu. Za teplých dní může být 117 kilometrů sjezdovek uměle zasněženo. Dva vynikající snowparky na Kitzsteinhornu a další na Schmittenhöhe vyzývají snowboardisty a freestyle lyžaře k posunutí osobních sportovních rekordů. Běžkaři se zaradují z 200 kilometrů perfektně upravených stop. Z vysokohorského okruhu na ledovci se rozhlédnou daleko do krajiny a na promenádní trase kolem jezera navštíví nejednu příjemnou hospůdku.

  Après-ski

  Zell am See je prominentní resort s luxusními hotely, romantickou promenádou okolo jezera, malebným centrem s pěší zónou a veškerou turistickou vybaveností s obchody, restauracemi, bary, dětskými hřišti, školkami a akvaparkem Freizeitzentrem. Jemu konkuruje nové wellness centrum Tauern Spa v Kaprunu. Bohatou polyžařskou zábavu doplňuje krytá hala na bruslení, lední hokej a curling, tenisové a squashové hřiště, jízdárna, bowling, tandemový paragliding, bruslení na zamrzlém jezeře, vyhlídkové lety, přenocování v iglú a netradiční inovátorské sporty snowrafting a snowtubing. S průvodcem se můžete vypravit do ledových soutěsek, k vyhledávaným místům v okolní krajině nebo se jen tak projít na sněžnicích. Výskot a radostný smích dětí zní ze sáňkařské dráhy osvětlené až do večerních hodin.

  Cestou necestou

  Různorodá nabídka sjezdových tratí v nádherné přírodě mezi jezerem Zell am See a městečkem Kaprun činí oblasti jednu z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších rakouských destinací. Rozumná vzdálenost 473 kilometrů z Prahy a 528 kilometrů z Brna se dá zvládnout za 5 až 6 hodin jízdy. Výborná infrastruktura veřejné dopravy a bezplatných ski busů usnadňuje návštěvníkům oblasti Kaprun / Zell am See cestování mezi středisky a ubytováním. S vícedenním ski pasem můžete zdarma využívat hustou síť ski busů a po lyžování navštívit okolní městečka a jejich lákadla.

  Kolik to stojí?

  Vyšší ceny ski pasů a některých ubytovacích zařízení, zejména v prominentní lokalitě Zell am See, odpovídají významu střediska patřícího k nejlepším rakouským lokalitám. Ski pas Kaprun – Zell am See s platností delší než 2 dny propojuje ski areály Kitzsteinhorn Gletscher, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg. Jeho šestidenní varianta stojí 246 eur pro dospělé, 123 eur pro děti a 184 eur pro teenagery. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. Rozšířené ski pasy Salzburger Super Ski Card a Kitzbüheler Alpen AllStarCard platí na 2750 kilometrů sjezdovek ve 34 areálech včetně ledovců Kitzsteinhorn, Mölltal a Dachstein.

  Léto u jezera

  V letních měsících přebírá ruch v městečkách Kaprun a Zell am See sdružení Europa-Sportregion s propracovaným programem sportovních, volnočasových a relaxačních aktivit. Většina společenského života se soustředí na březích jezera Zeller zee, kde se můžete oddávat koupání a opalování, windsurfingu, kitingu, paddle boardingu, výletním plavbám nebo stavění hradů z písku na dětských hřištích. Teplota vody se pohybuje od května do září mezi 22 – 24 °C. Večerní zábava se přesouvá na promenádu Esplanade do městečka Zell am See. Relaxaci hledejte v lázních Tauern Spa, které myslí i na nejmenší návštěvníky a baví je v dětském světě Kidstein. Na břehu jezera si zacvičte jógu při západu slunce, putujte do hor na hřbetu lamy, navštivte okolní muzea nebo zavítejte na golfové hřiště. Okolní kopce jsou protkány 400 kilometry značených turistických stezek a 240 kilometry cyklotras. Uchvátí vás přírodní scenérie plné divokých soutěsek, skalnatých vápencových štítů, vodopádů, horských jezer a přehrad. Region připravil slevovou kartu Zell am See-Kaprun Sommerkarte. Dostanete ji zdarma v ubytovacích zařízeních, která jsou součástí programu. Díky letní kartě můžete bezplatně využívat lanovky, turistické autobusy a lodní dopravu po jezeře. Za zlevněné vstupné se dostanete do muzeí, národního parku, krytého bazénu a do dalších 40 vyhledávaných míst regionu.

Nejnovější recenze Rakousko - Kaprun / Zell am See

Celkem: 10 Celkově zhodnocení je jednou větou- fantastická dovolená!!!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově zhodnocení je jednou větou- fantastická dovolená!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vyborne

Strava
Skvela

Služby hotelu
Odpovidajici

Jitka, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.06.2024, Datum pobytu: 2.6. - 7.6.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukasmayr

Celkem: 8.8 Spokojenost, vše , jak bylo prezentováno.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost, vše , jak bylo prezentováno. Zobrazit celou recenzi

Jiří D., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.06.2024, Datum pobytu: 20.5. - 25.5.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Penzion Rieder

Celkem: 8.4 Krásné prostředí, dobrý poměr cena a kvalita

 • 8.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásné prostředí, dobrý poměr cena a kvalita Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté, příjemné, malý sprchový kout

Strava
O proti loňskému pobytu se zhoršila rozmanitost a kvalita jídla

Služby hotelu
Výborné

Blanka L., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 27.05.2024, Datum pobytu: 18.5. - 22.5.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukasmayr

Celkem: 4.3 Alpy jsou překrásné hory, moc se nám tam líbí. Úžasná příroda, cyklostezky a jezera. Bohužel jsem neměli štěstí s ubytováním.

 • 3 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Alpy jsou překrásné hory, moc se nám tam líbí. Úžasná příroda, cyklostezky a jezera. Bohužel jsem neměli štěstí s ubytováním. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bohužel fotky hotelového pokoje z nabídky vůbec neodpovídají skutečnému stavu pokoje který jsme nám byl přidělen na 7 nocí. Netěsnící stará okna, opotřebený a oprýskaný nábytek, proleželá postel a k tomu příšerná koupelna s vanou a igelitovým závěsem a kapajícím kohoutkem. Všimli jsme si, že některé hotelové pokoje již prošly rekonstrukcí, ale náš to rozhodně nebyl. Zkoušel jsem celou věc reklamovat na recepci hotelu, ale pan majitel mi arogantně sdělil, že mám dobrý pokoj a že se mnou nemá co řešit, recepční jen krčila rameny.

Strava
Na hotelu jsme měli polopenzi a bylo to celkem fajn možná pro kratší pobyt. Obměnování jídla u snídaně bylo minimální, u večeří už to bylo mnohem lepší. Celkově bych jídlo v hotelu hodnotil jako dobré. Obědy jsme řešili v restauracích a horských boudách a bylo výborné.

Služby hotelu
Kromě již zmíněného tragického pokoje bylo ještě tragické parkování u hotelu. Pokud jste k hotelu přijeli po 16 hodině, tak volné místo byla už spíše vyjímka a bylo potřeba autem odjet cca 500m na veřejné parkoviště, které je ale primárně určeno pro místní obyvatele bytových domů.

Martin J., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 15.05.2024, Datum pobytu: 1.5. - 8.5.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: Lukasmayr

Celkem: 9.3 Doporučuji, krásná dovolená.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji, krásná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Nikola K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.04.2024, Datum pobytu: 28.3. - 1.4.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Kaprun / Zell am See, Hotel: St. Florian

Všechny recenze Rakousko - Kaprun / Zell am See