Rakousko - Stubaital Rakousko

 • Popis

  Největší rakouský ledovcový areál

  Stubaitalské údolí, jedna z nejlépe hodnocených rakouských lyžařských lokalit, se pyšní největším ledovcovým areálem a třemi středními středisky poskytujícími útočiště lyžařům při nepřízni počasí na ledovci. Německý autoklub ADAC vyhodnotil Stubaital jako nejlepší rodinné středisko v celých Alpách. Není divu. Dětská infrastruktura zahrnuje hlídání miminek od 3 měsíců, vyzvedávání nejmenších návštěvníků v hotelu a jejich doprava do lyžařské školičky, dětská lyžařská hřiště Ronny’s Kinderland a skiklub Mickey Mouse s velkým výběrem atrakcí a 5 sáňkařských drah. Do Stubaitalu však míří i sportovní lyžaři, snowboardisté, free styleisté a běžkaři. V nadmořské výšce od 981 do 3210 metrů se táhne 98 kilometrů sjezdovek všech obtížností, jimž kraluje carvingová trať na Stubai, nádherný 10 kilometrů dlouhý neupravený sjezd Wilde Grub’n z ledovce až k dolní stanici lanovky a strmá trať Fernau Mauer v délce 4 kilometrů a s převýšením 700 metrů. Investice v milionech eur do přepravních zařízení zkrátily fronty u turniketů na minimum. Snowparky Moreboards Stubai Zoo a Schlick 2000 jsou vizitkou Tyrolska. U-rampa a překážky rozdělené podle obtížnosti do tzv. easy, medium a pro line se rozkládají na slunném svahu ledovce a každoročně vítají světovou snowboardovou elitu. Přes 100 kilometrů upravovaných běžeckých tras v údolí se hodí pro klasiku i bruslení. Ve výšce 2600 metrů pak leží 4 kilometry dlouhý vysokohorský okruh Gamsgarten.

  Après-ski

  Stubaital připravil vynikající podmínky pro zimní pěší turistiku. Vycházky v údolí vedou okolo horských chat s výbornou kuchyní, přes zasněžené lesíky a skrze malebné vesničky. Vysokohorské túry k vrcholům Rinnenspitze, Mairspitze a k vyhlídce na ledovci usnadní lanovky překonávající nepřístupné pasáže. Horská chata Jochdohle ve výšce 3150 metrů je nejvýše položenou chatou v Rakousku. Kdo se zde zastaví, ocení nezapomenutelný výhled do údolí, příjemnou atmosféru a lahodné tyrolské speciality. Příznivci horolezectví mohou měřit síly na umělé ledové lezecké věži a zábavu se špetkou dobrodružství hledejte na 5 sáňkařských dráhách. Romantickou atmosféru navodí vyjížďka elektrickou železnicí Stubaitalbahn z roku 1904 spojující Innsbruck s městečkem Fulpmes. Relaxujte v bazénu v Neustiftu, v sauně, v soláriu nebo u skleničky dobrého vína. Nabídku polyžařských aktivit doplňuje tradiční vyjížďka v saních, bruslení, curling, paragliding, tenis, squash, koncerty, diskotéka a kino.

  Cestou necestou

  Malebné údolí Stubaital leží nedaleko olympijského města Innsbrucku. Díky své výhodné poloze a perfektní dostupnosti patří k vyhledávaným zimním lokalitám. Cesta z Prahy přes Mnichov a Kufstein měří 583 kilometrů a trvá necelých 6 hodin. Z Brna pojedete přes Salzburg a Innsbruck a za volantem strávíte 6 a půl hodiny. Osobní automobil snadno zaparkujete na bezplatném parkovišti Stubaier Gletscher pod nástupní stanici lanovky. Záchytné parkoviště Schlick 2000 s krytými místy je také zdarma a z obou parkovišť pravidelně vyjíždějí ski busy a odváží lyžaře k lanovce. Promyšlená síť ski busů spojuje jak jednotlivá městečka v údolí s nejbližším ski areálem, tak všechna zimní střediska s ledovcem Stubaier Gletscher. Autobusy jsou zdarma pro držitele platných ski pasů.

  Kolik to stojí?

  Díky spolupráci lyžařských areálů v údolí Stubaital vznikl atraktivní Stubaier Super Ski Pass, který platí ve střediscích Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Elfer Skigebiet a Serles/Mieders. Šestidenní permanentka stojí 243,0 € pro dospělé, 171,0 € pro juniory od 15 do 18 let, 121,5 € pro děti od 10 do 14 let a 207,0 € pro seniory nad 65 let. Nejmenší návštěvníci do 10 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Každý ski pas delší než 2 dny zahrnuje volný vstup do bazénu v Neustiftu. Další slevy jsou připraveny pro rodiny, pro skupiny s lyžařským instruktorem a autobusové zájezdy.

  Okouzlující údolí Stubaital

  Tyrolské údolí Stubaital patří k oblíbeným oblastem letní dovolené. Nabízí pestré sportovní možnosti pro zkušené alpinisty, rodiny s dětmi i příznivce letního lyžování na ledovci. Vyznavači vysokohorské turistiky stoupají na třítisícové vrcholy Rinnenspitze, Kreuzspitze, Grosser Troegler a Mairspitze. Mohou využít služeb místních průvodců a křižovat hory několik dní. Méně zdatní sportovci nasedají na čtyři lanovky, které jsou v provozu i v létě. Vyvezou turisty k výchozím místům na hřebenech, odkud se rozbíhají snadné i obtížné okruhy. Cyklisté si pochvalují přes 1000 kilometrů značených cyklostezek vhodných jak pro profíky na horských kolech, tak pro rodiny s dětmi či elektrokola. Pestrou paletu adrenalinových aktivit doplňuje rafting, paragliding, horolezectví a sjíždění travnatých sjezdovek na kole. Golfové hřiště mezi alpskými obry je každý rok populárnější a slunit se můžete i na koupališti v městečku Neustift. Za kulturou a poznáváním dějin se vydejte do kostela sv. Jiří z 18. století v Neustiftu, do starého mlýna ve vesničce Mieders, do historického centra v Schonbergu nebo do muzea horolezeckých cepínů v Neustadtu. Pro nejmenší návštěvníky je připravena prohlídka v ptačím parku Vogelpark v Telfes, naučná stezka o alpských rostlinách Alpenpflanzenlehrpfad Kreuzjoch a letní sáňkařská dráha Sommerrodelbahn Hochselres/Mieders. Stále kvalitní sněhovou nadílku si vychutnejte na ledovci Stubai, nejrozsáhlejším celoročním rakouském lyžařském areálu v nadmořské výšce 2600 až 3150 metrů.

Nejnovější recenze Rakousko - Stubaital

Celkem: 6 Skvělé lyžování ale nespokojenost s ubytováním.

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Skvělé lyžování ale nespokojenost s ubytováním. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rodinný pokoj byl dostatečně velký, s balkonem. Velmi nepříjemné bylo umístění kuřárny hned za vchodem do budovy a přímo naproti schodišti. Dveře do pokoje tedy musely být stále zavřené. Pro nekuřáky naprosto nevhodné ubytování.

Strava
Večeře chutné, výběr ze dvou hlavních jídel. Tradiční místní pokrmy. Salátový bufet stále stejný. Dezert čtyřikrát ze sedmi dnů zmrzlina - jeden kopeček. Jednou snaps (druhá varianta byla ledová káva)

Snídaně velmi chudé , světlá kaiserka , čtyři druhy salámu, dva tvrdého sýra, marmeláda, vejce natvrdo. Jogurt a dva druhy müsli. Celý týden téměř beze změny. Ovoce jen jednou během týdne.

Celozrnné pečivo ani jednou.

Služby hotelu
Využili jsme jen lyžárnu.

Sjezdovky
Skvělé dvě nové sjezdovky na Schlicku 2000 včetně nové sedačkové lanovky. Středisko Schlick dostupné skibusem za 4 minuty. Na ledovec je pohodlnější vyrazit autem.

Martin P., 21.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Gasthof Hofer

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 dobré

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
dobré Zobrazit celou recenzi

Ubytování
průměr

Strava
dobrá

Služby hotelu
dobré

Sjezdovky
průměr

Půta Pavel, 07.02.2018, Datum pobytu: 1.2. - 4.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Gasthof Götznerhof (Götzens)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Klidný penzion s výbornou kuchyní.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 3 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Klidný penzion s výbornou kuchyní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je dobré v pokoji se starším vybavením.

Strava
Vynikající večeře, hotel má skvělého kuchaře.

Služby hotelu
Služby velmi dobré, hlavně sauna.

Sjezdovky
Ledovec Stubai byl bohužel po celou dobu uzavřen z důvodu lavinového nebezpečí.

Menší střediska v okolí mají bohužel jen vleky a jsou hůře upravovaná.

Ing. Michal Malý, 26.01.2018, Datum pobytu: 20.1. - 23.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Penzion Almrausch

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 ubytovani velmi prijemne, odpovidajici rakouskym zvyklostem, skvela kuchyne, cele udoli velmi malebne, sjezdovky v rozumne vzdalenosti...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
ubytovani velmi prijemne, odpovidajici rakouskym zvyklostem, skvela kuchyne, cele udoli velmi malebne, sjezdovky v rozumne vzdalenosti autem ci skibusem Zobrazit celou recenzi

Stanislav John, 06.05.2017, Datum pobytu: 14.3. - 18.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Penzion Almrausch

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Byli jsme se vším spokojeni.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byli jsme se vším spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Renata K., 25.03.2017, Datum pobytu: 18.2. - 25.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Alphof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Stubaital

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622