Rakousko - Stubaital Rakousko

 • Popis

  Největší rakouský ledovcový areál

  Stubaitalské údolí, jedna z nejlépe hodnocených rakouských lyžařských lokalit, se pyšní největším ledovcovým areálem a třemi středními středisky poskytujícími útočiště lyžařům při nepřízni počasí na ledovci. Německý autoklub ADAC vyhodnotil Stubaital jako nejlepší rodinné středisko v celých Alpách. Není divu. Dětská infrastruktura zahrnuje hlídání miminek od 3 měsíců, vyzvedávání nejmenších návštěvníků v hotelu a jejich doprava do lyžařské školičky, dětská lyžařská hřiště Ronny’s Kinderland a skiklub Mickey Mouse s velkým výběrem atrakcí a 5 sáňkařských drah. Do Stubaitalu však míří i sportovní lyžaři, snowboardisté, free styleisté a běžkaři. V nadmořské výšce od 981 do 3210 metrů se táhne 98 kilometrů sjezdovek všech obtížností, jimž kraluje carvingová trať na Stubai, nádherný 10 kilometrů dlouhý neupravený sjezd Wilde Grub’n z ledovce až k dolní stanici lanovky a strmá trať Fernau Mauer v délce 4 kilometrů a s převýšením 700 metrů. Investice v milionech eur do přepravních zařízení zkrátily fronty u turniketů na minimum. Snowparky Moreboards Stubai Zoo a Schlick 2000 jsou vizitkou Tyrolska. U-rampa a překážky rozdělené podle obtížnosti do tzv. easy, medium a pro line se rozkládají na slunném svahu ledovce a každoročně vítají světovou snowboardovou elitu. Přes 100 kilometrů upravovaných běžeckých tras v údolí se hodí pro klasiku i bruslení. Ve výšce 2600 metrů pak leží 4 kilometry dlouhý vysokohorský okruh Gamsgarten.

  Après-ski

  Stubaital připravil vynikající podmínky pro zimní pěší turistiku. Vycházky v údolí vedou okolo horských chat s výbornou kuchyní, přes zasněžené lesíky a skrze malebné vesničky. Vysokohorské túry k vrcholům Rinnenspitze, Mairspitze a k vyhlídce na ledovci usnadní lanovky překonávající nepřístupné pasáže. Horská chata Jochdohle ve výšce 3150 metrů je nejvýše položenou chatou v Rakousku. Kdo se zde zastaví, ocení nezapomenutelný výhled do údolí, příjemnou atmosféru a lahodné tyrolské speciality. Příznivci horolezectví mohou měřit síly na umělé ledové lezecké věži a zábavu se špetkou dobrodružství hledejte na 5 sáňkařských dráhách. Romantickou atmosféru navodí vyjížďka elektrickou železnicí Stubaitalbahn z roku 1904 spojující Innsbruck s městečkem Fulpmes. Relaxujte v bazénu v Neustiftu, v sauně, v soláriu nebo u skleničky dobrého vína. Nabídku polyžařských aktivit doplňuje tradiční vyjížďka v saních, bruslení, curling, paragliding, tenis, squash, koncerty, diskotéka a kino.

  Cestou necestou

  Malebné údolí Stubaital leží nedaleko olympijského města Innsbrucku. Díky své výhodné poloze a perfektní dostupnosti patří k vyhledávaným zimním lokalitám. Cesta z Prahy přes Mnichov a Kufstein měří 583 kilometrů a trvá necelých 6 hodin. Z Brna pojedete přes Salzburg a Innsbruck a za volantem strávíte 6 a půl hodiny. Osobní automobil snadno zaparkujete na bezplatném parkovišti Stubaier Gletscher pod nástupní stanici lanovky. Záchytné parkoviště Schlick 2000 s krytými místy je také zdarma a z obou parkovišť pravidelně vyjíždějí ski busy a odváží lyžaře k lanovce. Promyšlená síť ski busů spojuje jak jednotlivá městečka v údolí s nejbližším ski areálem, tak všechna zimní střediska s ledovcem Stubaier Gletscher. Autobusy jsou zdarma pro držitele platných ski pasů.

  Kolik to stojí?

  Díky spolupráci lyžařských areálů v údolí Stubaital vznikl atraktivní Stubaier Super Ski Pass, který platí ve střediscích Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Elfer Skigebiet a Serles/Mieders. Šestidenní permanentka stojí 243,0 € pro dospělé, 171,0 € pro juniory od 15 do 18 let, 121,5 € pro děti od 10 do 14 let a 207,0 € pro seniory nad 65 let. Nejmenší návštěvníci do 10 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Každý ski pas delší než 2 dny zahrnuje volný vstup do bazénu v Neustiftu. Další slevy jsou připraveny pro rodiny, pro skupiny s lyžařským instruktorem a autobusové zájezdy.

  Okouzlující údolí Stubaital

  Tyrolské údolí Stubaital patří k oblíbeným oblastem letní dovolené. Nabízí pestré sportovní možnosti pro zkušené alpinisty, rodiny s dětmi i příznivce letního lyžování na ledovci. Vyznavači vysokohorské turistiky stoupají na třítisícové vrcholy Rinnenspitze, Kreuzspitze, Grosser Troegler a Mairspitze. Mohou využít služeb místních průvodců a křižovat hory několik dní. Méně zdatní sportovci nasedají na čtyři lanovky, které jsou v provozu i v létě. Vyvezou turisty k výchozím místům na hřebenech, odkud se rozbíhají snadné i obtížné okruhy. Cyklisté si pochvalují přes 1000 kilometrů značených cyklostezek vhodných jak pro profíky na horských kolech, tak pro rodiny s dětmi či elektrokola. Pestrou paletu adrenalinových aktivit doplňuje rafting, paragliding, horolezectví a sjíždění travnatých sjezdovek na kole. Golfové hřiště mezi alpskými obry je každý rok populárnější a slunit se můžete i na koupališti v městečku Neustift. Za kulturou a poznáváním dějin se vydejte do kostela sv. Jiří z 18. století v Neustiftu, do starého mlýna ve vesničce Mieders, do historického centra v Schonbergu nebo do muzea horolezeckých cepínů v Neustadtu. Pro nejmenší návštěvníky je připravena prohlídka v ptačím parku Vogelpark v Telfes, naučná stezka o alpských rostlinách Alpenpflanzenlehrpfad Kreuzjoch a letní sáňkařská dráha Sommerrodelbahn Hochselres/Mieders. Stále kvalitní sněhovou nadílku si vychutnejte na ledovci Stubai, nejrozsáhlejším celoročním rakouském lyžařském areálu v nadmořské výšce 2600 až 3150 metrů.

Nejnovější recenze Rakousko - Stubaital

Celkem: 9 Lyžařská dovolená splinila naše očekávání.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Lyžařská dovolená splinila naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni je vynikající, čistota pokoje perfektní. Jidlo fantazie, výběr se 4 hlavních chodů i vegetariánské varianty. Co nás trochu překvapilo, že v hotelu neberou karty!!! U Stubaier gletscher i u Schlick 2000 jsou naštěstí bankomaty.

Strava
Perfektní. Snídaně bohaté, vajíčka na různé způsoby dělali čerstvá. Různé druhy pečiva.

Po večeři jsme se doslova odkutaleli do pokoje.Salatovy bar, polévka, hlavní chod, dezert. Všechny pokrmy byly vynikající. Jako by vám vařila vaše babička.

Služby hotelu
Chybí platba kartou, jinak jsme byli spokojeni. Saunu jsme nevyužili, protože na skipas mate vstup do místního bazénu zdarma. Je tam tobogan, vnitřní bazén a sauna svět, kde je vstup v neděli zdarma.

Pláž
Lyžařská střediska byla v době naši návštěvy otevřená dvě. Schlick 2000 a Stubaier gletscher. Ze středisek mám smíšené pocity. Nechápu, jak je někdo muže doporucovat rodinám s dětmi. Většina sjezdovek není vhodná pro děti - přejezdy mezi některými místy jsou úzká a nechráněná a v případě nevybírání oblouku dítě kamsi muže spadnout. Jinak jsem si jako lyžař přišel na své. Sjezdovky byly náročné, strmé a dlouhé.

Ještě menší postřeh na Schlick 2000 jsme toho nejezdili víc než na Stubaier gletscher - tam jsem měla pocit, ze spiš sedíme v lanovkách než ze lyzujeme. Ale sjezd z 3212 m az dolu do 1700m stál za to.

Jana A., 24.12.2018, Datum pobytu: 15.12. - 19.12.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Haas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4 * zaplaceny byl 4-lůžkový pokoj ale dostali jen 3-lůžkový, každopadně přijeli ve třech lidech

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
* zaplaceny byl 4-lůžkový pokoj ale dostali jen 3-lůžkový, každopadně přijeli ve třech lidech Zobrazit celou recenzi

Anonym, 20.04.2018, Datum pobytu: 7.4. - 10.4.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Alphof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Na hotelu strava průměrná. U snídaně mi chybělo sladké pečivo a ovoce. Sjezdovky byly úžasné.

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Na hotelu strava průměrná. U snídaně mi chybělo sladké pečivo a ovoce. Sjezdovky byly úžasné. Zobrazit celou recenzi

Kristína V., 20.03.2018, Datum pobytu: 14.3. - 17.3.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Gasthof Hofer

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,2 Personál byl ochotný ,trošku starost s parkováním u hotelu , ale nakonec jsme vždy nějak zaparkovali. Ubytování je dostatečné, ale znovu...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Personál byl ochotný ,trošku starost s parkováním u hotelu , ale nakonec jsme vždy nějak zaparkovali. Ubytování je dostatečné, ale znovu bych na tento hotel asi nešel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostatečné trochu tady byl cítit kouř ze spodní kuřárny a na WC negungovalo odsávání . Jinak průměr.

Strava
Čekali jsem trochu pestřejší starvu. Ovoce nebylo vůbec a zelenina dost omezený výběr . Trhaný ledový salát, rajče a okurka. Pak tam byly nějaké fazolky a kukuřice z konzervy. Snídaně kdo pozdě chodí sám sobě škodí po půl hodině už byl dost omezený výběr i z tak omezeného výběru na začátku.

Služby hotelu
Nestačili jsme nic využít tak nevím.

Pláž
Byla to zimní dovolená Stubaiský ledovec doporučuji je zde vše co má být k dobrému lyžování.

Petr K., 20.03.2018, Datum pobytu: 14.3. - 17.3.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Gasthof Hofer

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Super, za tú cenu vynikajúce!

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super, za tú cenu vynikajúce! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
na 3 hviezdy super!

Strava
výborná

Služby hotelu
Výborný wellnes

Sjezdovky
výborné - 2 super lyžiarske centrá v dosahu - Axamer Lizum a Stubaier Gletcher

Peter Remeník, 14.03.2018, Datum pobytu: 8.3. - 11.3.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Stubaital, Hotel: Gasthof Götznerhof (Götzens)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Stubai 1 fotografie

Všechny recenze Rakousko - Stubaital