Rakousko - Zugspitz Arena Rakousko

 • Popis

  Sport a romantika

  Vrchol tyrolské hory Zugspitze protíná rakousko-německá hranice. Na rakouské straně vznikl lyžařský areál Zugspitz Arena, do kterého spadá sedm vesniček se svými svahy: Bichlbach, Lermoos, Ehrwald, Berwang, Biberwier, Heiterwang a Laehn. Sjezdovky stékají do kotliny Ehrenwald lemované pohořími Mieminger a Wetterstein. V součtu nabízejí 147 kilometrů jednoduchých až středně těžkých tratí obsluhovaných 55 moderními lanovkami. Neupravené svahy s hlubokým sněhem nahrávají do karet vyznavačům free ride jízdy. Snowpark s překážkami a U-rampou nadchne snowboardisty promyšlenou kombinací cest. Nadmořská výška do 2962 metrů slibuje dostatek sněhu až do května. Okolí Zugspitz Areny je protkáno 110 kilometry udržovaných běžeckých tratí. Trhákem posledních let se staly „one way“ výlety na běžkách, kdy svými silami doputujete do cílového bodu a zpět se svezete bezplatným autobusem. Šest lyžařských školiček vytváří pestrý denní program pro nejmenší sportovce.

  Do Tyrolska bez lyží

  Neváhejte strávit dovolenou v Zugspitz Areně, i když vám lyžování nic neříká. Údolí Ehrenwald láká k romantickým procházkám zimní krajinou. 60 kilometrů udržovaných tras pro pěší vede okolo horských dřevěnic, na panoramatické vyhlídky a k přírodním zajímavostem. Na boty můžete nasadit sněžnice a váš výlet se hned promění v dobrodružství. Unavené nohy si odpočinou při projížďce na saních tažených koňským spřežením. Nevšední zážitek si odnesete z adrenalinové jízdy na sáňkařské dráze. Ve vesničkách dovádějte na veřejných kluzištích, zahřejte se v útulné hospůdce, vyrazte na nákupy nebo si zahrajte tenis, squash, bowling či kulečník. V krytých lázních relaxují unavené svaly i mysl sportovců po náročném dni. Raritou oblasti je výjezd lanovkou z Obermoosu nebo Ehrwaldu přímo na Zugspitze. Kabinka překoná převýšení 1700 metrů. Na vyhlídkové plošině nejvyšší německé hory užasnete nad krásou tyrolských velikánů a rozhlédnete se desítky kilometrů do okolí.

  Cestou necestou

  Středisko Zugspitz Arena leží přímo na rakousko-německých hranicích, proto patří k nejlépe dostupným areálům z Prahy. Cesta vede přes Mnichov, měří 495 kilometrů a urazíte ji za necelých 5 hodin. Trasu z Brna přes Salzburg v délce 631 kilometrů zdoláte za 7 hodin. Bezplatné parkovací plochy u spodních stanic lanovek se rychle plní auty návštěvníků. Ze svého ubytovacího zařízení cestujte raději skibusem „Sněhový expres“ propojujícím všechny vesničky arény. Pět linek mířících různými směry koluje po údolí každých 30 minut či každou hodinu. V zimě je v provozu i noční spoj.

  Kolik to stojí?

  Šestidenní ski pas pro Zugspitz Arenu stojí 234 eur pro dospělého, 117 eur pro děti mezi 6 a 15 lety a 215,5 eur pro teenagery do 18 let. Ratolesti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Speciální slevy jsou připraveny pro rodiny, skupiny a seniory na pokladnách. Tzv. Top Snow Card opravňuje držitele sjíždět svahy Zugspitz Areny i okolních středisek Garmisch Partenkirchen, Mittenwald a Grainau a rozšířit si tak síť sjezdovek na 205 kilometrů.

  Letní dovolená

  Až z údolí slezou poslední zbytky sněhu, vyjde krása letních Tyrol na povrch. Tyrkysově modrá horská jezera, bublající potůčky, dravá říčka Lussbach, rozlehlé louky s horským kvítím a příjemné paloučky ve stínu lesa tvoří okolí pěších i cyklistických stezek. Vysokohorští turisté v mapě spočítají 150 značených tras všech obtížností. Nevejdou se vám kola do zavazadlového prostoru? Nevadí. V každém hotelu existuje objednávkový list a půjčovny vám bicykl nebo elektrokolo dopraví téměř ke dveřím pokoje. Až vás omrzí panoramatické trasy, troufněte si na dobrodružný sjezd svahů pod lanovkou. Horolezci mohou učinit výstupy na samotný Zugspitze nebo slézt některou z horských stěn. K tréninku poslouží šplhací hala. V údolí se odreagujete u golfu, tenisu, squashe, minigolfu, chytání ryb, volejbalu, raftingu, paraglidingu, při jízdě na koni a na letní bobové dráze. Pokud se vydáte na vrchol Zugspitze lanovkou z rakouského Ehrwaldu, poslouží vám jízdenka jako vstupenka do muzea, kde se dozvíte více o flóře a fauně, ledovci Schneeferner a vzniku lanovky.

Nejnovější recenze Rakousko - Zugspitz Arena

Všechny recenze Rakousko - Zugspitz Arena