Rakousko - Mölltal / Ankogel Rakousko

 • Popis

  Na lyžích po celý rok

  Lyžařské areály Ankogel nad obcí Mallnitz a ledovec Mölltal jsou nejvýše položené v Korutanech a garantují perfektní sněhovou pokrývku od konce září až do jara. V letních měsících jsou v provozu tři nejvýše položené sjezdovky. Areál leží v nadmořské výšce od 2 200 do 3 122 metrů. Z údolí na úpatí střediska vás vyveze pětikilometrová podzemní dráha Gletscher-Express a odtud se rozlévá přes 30 kilometrů sjezdovek. Modré panoramatické trasy se hemží rodinami s dětmi a začátečníky, zatímco na 10 kilometrů černých sjezdovek se pouští sportovní lyžaři. Okolí Mölltalu křižuje široká síť značených, ale neupravovaných tratí, opravdový ráj pro free ridery. Ledovec obsluhuje moderní a pohodlná šestisedačka „Gletscher Jet“ a další tucet menších lanovek a vleků. Snow park Gletscher Fun Park pod Schareckem má jako jeden z mála i boardercrossovou dráhu a 80 metrů dlouhou U-rampu. Dětské školky a cvičné vleky zaštiťuje Bobo’s Kinder Club, který sídlí u výstupu z podzemky v Mölltalu a u spodní stanice lanovky Ankogel. Díky příznivým cenám ski-pasů i ubytování se Mölltal a Ankogel těší celosezónní oblibě, přesto nejsou kopce přeplněny. Platný ski-pas v Ankogelu navíc umožňuje vstup na noční lyžování a na osvětlenou bobovou dráhu. V celé oblasti je téměř 40 kilometrů upravovaných běžeckých tratí pro klasiku i bruslení.

  Après-ski

  Ledovec Mölltal nemá své vlastní ubytování. Nejbližší ubytovací zařízení se nacházejí v městečku Flattach, kde se odehrává après-ski život. Bary a restaurace se večer plní i v obci Mallnitz, nad níž leží středisko Ankogel. Flattach i Mallnitz nabízejí bohaté vyžití pro nelyžaře a pestrou paletu sportovních a relaxačních aktivit. Zasněženou krajinu Korutan si prohlédněte při pěších túrách, při projížďce v saních tažených koňským spřežením, při ski-alpinismu nebo tandemovém paraglidingu. Večer se odreagujte u bowlingu, v plaveckém bazénu, na bruslařském rynku, v tenisové hale nebo u curlingu. Relaxace na vás čeká v soláriu, v sauně a na masáži. Osvětlená sáňkařská dráha v Ankogelu láká celou rodinu k dobrodružné jízdě. Samozřejmostí je vynikající gastronomie v restauracích a barech a taneční zábava na diskotéce.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Mölltal / Ankogel leží odříznuto třítisícovými vrcholy od hlavního alpského hřebene a doprava z dálnice do cíle pod ledovcem je krkolomnější. Při cestě z České republiky vás neminou placené úseky přes tunely ve Vysokých Taurách. Vzdálenost z Prahy činí asi 550 kilometrů a z Brna 557 kilometrů a počítejte s nejméně šesti hodinami za volantem. Bezplatný ski bus sváží lyžaře k dolním stanicím lanovek, u kterých je i záchytné parkoviště pro osobní automobily. Ski bus po Mallnitzu jezdí několikrát denně. Linka spojující okolní městečka se středisky Mölltal a Ankogel je rovněž zdarma. Další meziměstské autobusové spojení je za poplatek.

  Kolik to stojí?

  Dovolená v Korutanech nabízí skvělé možnosti kombinovaných ski pasů, jako jsou Ski Hit a Top Ski Pass Gold. Držitelé prvního z nich jsou oprávněni využívat služeb zajímavých tyrolských středisek, například Sillian, Lienz, Matrei-Kals či St. Jakob im Defereggental, s celkovým počtem 160,5 kilometrů sjezdovek. Top Ski Pass Gold platí v areálech Mölltal / Ankogel a v jejich korutanských konkurentech včetně věhlasných Bad Kleinkirchheimu nebo Nassfeldu. Ski pas Ski Hit stojí v hlavní sezóně 232 eur pro dospělého na 6 dní a 116 eur pro děti a teenagery od 6 do 18 let. Děti do 6 let lyžují v doprovodu dospělého zdarma stejně jako každé třetí a další dítě v rodině. Slevy pro skupiny žádejte na pokladně.

  Léto na ledovci

  Na letní dovolenou pod Mölltalem si zabalte jak kraťasy a pohorky, tak lyže a rukavice. I v letních měsících jsou na ledovci otevřené 3 sjezdovky v nadmořské výšce nad 3000 metry se zárukou dostatečné sněhové nadílky. Vleky jsou v provozu od 8 do 14 hodin. Na zelených loukách pod ledovcem se proplétají trasy pro pěší turisty a cyklisty. Krásná panoramata s výhledem na Dolomity, Grossglockner a Grossvenediger se odkrývají na vyhlídkových místech. Stezky vedou okolo průzračných horských jezer a přes panenskou přírodu. Horolezci mohou zdolávat třítisícovky v okolí nebo putovat několik dní s batohem na zádech po alpském hřebeni. Pro nejmenší jsou připraveny hravé naučné stezky, dětská hřiště, koupaliště a projížďky na koních. V údolí si zahrajete tenis, badminton, volejbal a fotbal. Můžete chytat ryby, dovádět na kajaku či raftu a navštívit podzemní jeskyně. V horských chatách ochutnejte domácí kuchyni a užijte si atmosféru přívětivých Korutan.

Nejnovější recenze Rakousko - Mölltal / Ankogel

Celkem: 10 Všechno perfektní.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všechno perfektní. Zobrazit celou recenzi

Martin Rajser, 20.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 15.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Mölltal / Ankogel, Hotel: Mentil

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Naprostá spokojenost, ke které jistě přispělo i skvělé počasí a výborná kvalita sjezdovek. Nejbližší středisko 8 km, další 20 km....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost, ke které jistě přispělo i skvělé počasí a výborná kvalita sjezdovek. Nejbližší středisko 8 km, další 20 km. Kapacita vleků naprosto dostačující. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moderní pokoj s balkonem, veškeré vybavení na pokoji. Vytápěná lyžárna, věšák na lyžáky s vyhříváním.

Strava
Strava - pouze snídaně, která odpovídala standardu, množství dostatečné, obsluha u stolu. V blízkosti pensionu obchod s potravinami, minimálně dvě restaurace.

Zdeněk Mlázovský, 20.02.2018, Datum pobytu: 14.2. - 17.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Mölltal / Ankogel, Hotel: Gästehaus Maier

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Dovolená super.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje krapet starší,ale čisté.

Strava
Perfektní

Služby hotelu
Služby v normálu

Sjezdovky
sjezdovky, vleky atd...perfektní

Kateřina M., 13.02.2018, Datum pobytu: 4.2. - 8.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Mölltal / Ankogel, Hotel: Ferienhotel Alber

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 nedá sa uviesť

 • 3 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
nedá sa uviesť Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hrozné zima chlad nekúril radiator v kupelni kupelna z 80 rokov starina

Strava
strava bola veľmi dobrá

Služby hotelu
služby ktoré boli deklarované neboli nefungovala parná sauna infračervená sauna bola vypmnutá

pod hotelom bola pizeria, ktorej kuchyňa išla do hotela a dvere boli otvorné teda všetky výparv z prepraženého oleja išli do hotela

nešielm som do Alp aby som dýchal olej z fritézy

Jaroslav Plunar, 07.02.2018, Datum pobytu: 2.2. - 4.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Mölltal / Ankogel, Hotel: Sporthotel Mölltal

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4 Nedoporučuji ubytování v tomto hotelu neodpovídá 4 hvězdičkovému hotelu, ale ubytovně.

 • 1 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Nedoporučuji ubytování v tomto hotelu neodpovídá 4 hvězdičkovému hotelu, ale ubytovně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostali jsme pokoj, který neodpovídal žádným fotografiím tohoto hotelu. Pokoj č. 241 byl v hrozném stavu, původní dřevěné podlahy přetažené kobercem vrzaly při každém kroku, postel vrzala při jakémkoliv sebemenčím otočení takovým způsobem, že se vzbudila celá rodina, všechny dveře vrzaly, dokonce i kohoutky v koupelně při puštění vody vrzaly. Z chodby bylo vše slyšet.

Strava
Výborná, nicméně to celkový negativní dojem z hotelu nezachrání. Odpolední svačina, kde si musíte hradit kávu a čaj ze svého a dostanete pouze moučník, nebylo uvedeno!

Služby hotelu
Špatné, měli jsme dostat Mobi-pass se slevami, který nám vydat nejprve odmítli s tím, že zimní neexistuje. Až po urgování cestovky se zimní pasy objevily, bohužel jsme je museli opakovaně urgovat a dostali jsme je v polovině našeho pobytu, kdy se počasí zhoršilo a němeli jsme možnost je již využít. Nikdo se nám neomluvil, spíše naopak, majitelka hotelu se chovala velice arogantně! Nikdy jsem jí ani jejího syna neviděla pozdravit své hotelové hosty, nikdy jsem nezažila takovýto povýšený přístup za strany vedení hotelu.

Wellness byl otevřený pouze od 15-20 hod. kdy večeře probíhá od 18:30, tedy moc času na využíté wellness není.

Hlídání dětí, herna: byla otevřena pouze od 14 hod.

Na recepci podávali velice strohé informace, sami od sebe nám nezdělili žádné, pouze vydali klíč od pokoje, na vše jsem se museli dotazovat.

Eva Schneiderová, 31.01.2018, Datum pobytu: 12.1. - 19.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Mölltal / Ankogel, Hotel: Ferienhotel Alber

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

4 fotografie

Všechny recenze Rakousko - Mölltal / Ankogel

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622