Rakousko - Dachstein West Rakousko

 • Popis

  Rodinná dovolená pod mohutným Dachsteinem

  Nad městečka Russbach a Gosau vystupuje malebná krajina lyžařského areálu Dachstein West. V nadmořské výšce od 780 do 1620 metrů se vlní spíše kratší a méně náročné sjezdy. Ze 77 kilometrů tratí spadá přes 80% do příjemně červené kategorie, ale najdete tu i široké carvingové pláně a dva strmé černé svahy s boulemi. Středisko si oblíbili začínající lyžaři a rodiny s dětmi. Perfektní infrastruktura s dobře vybavenými dětskými hřišti, školkami a dokonce baby-sittingem nahrává do karet rodičům těch nejmenších ratolestí. Paní učitelky z klubu Spatzennest se postarají o děti už od jednoho roku a pro hosty ubytované v Russbachu jsou jejich služby zdarma. Pro malé lyžaříky byl postaven dětský freestylový park s úsekem pro jízdu šusem, překážkami a slalomem. V Gosau děti dovádí na cvičné louce s měřeným slalomovým úsekem a skicrossovou dráhou. První kroky snowboardistů míří do přírodních fun parků Dachstein West. První z nich najdete v Gosau, další dva v Russbachu. Všechny snowparky připravují trať plnou skoků, slidů a boxů. Údolím pod Dachsteinem vede přes 260 kilometrů upravovaných běžkařských stop. Lyžování v hlubokém prašanu a na neupraveném terénu si dosyta užijete ve vyhlášené Freesport Areně v Krippenstein Dachstein. Nabízí 30 kilometrů sjezdů mimo urolbované svahy a nejdelší free ride sjezd v Dolním Rakousku měřící 11 kilometrů.

  Après-ski

  Program mimo sjezdovky je každoročně nabitý tím nejlepším, co okolní hory nabízejí. Dachstein West pořádá freestyle kempy a kurzy, výlety na sněžnicích i pěší procházky zasněženou krajinou, ski alpinistické túry, lezení po zamrzlých skalních stěnách a vodopádech, jízdu se psím spřežením nebo paragliding. Atraktivitu střediska podtrhují relaxační služby, jako jsou masáže, solárium, sauna, krytý plavecký bazén, posilovna a tenisová a squashová hala v Gosau. Nechybí ani tradiční alpské výlety na saních tažených koňským spřežením, čtyřkilometrová sáňkařská dráha, bruslařský rynk a curlingové hřiště. Místní restaurace nabízejí jak mezinárodní kuchyni, tak rakouské speciality. Pro zpestření vám k večeři bude hrát živá hudba nebo si zatančíte na tanečním večeru. Den plný zábavných aktivit pro děti chystá dětský klub Spatzennest.

  Cestou necestou

  Cesta do střediska Dachstein West trvá z Prahy i z Brna okolo 4 a půl hodiny. Z hlavního města pojedete přes Linec a Bad Ischl (377 km), zatímco z moravské metropole minete St. Pölten (433 km). V údolí využijte bezplatnou autobusovou dopravu. Skibusy vás dovezou přímo do městeček Gosau, Russbach a Annaberg k dolním stanicím lanovky. Obsluhují i města Bad Ischl, Bad Goisern, Hallstatt, Obertraun, Golling, Abtenau, St. Martin, Lungötz a Salcburk město, Straßwalchen, Neumarkt, Eugendorf, Bergheim, Kuchl a Golling. Všude se dostanete zdarma s platným ski pasem a můžete tak spojit lyžovačku s návštěvou kulturních památek a historických center. Záchytná parkoviště na úpatí svahů jsou také zdarma.

  Kolik to stojí?

  Lyžování v oblasti Dachstein West znamená jeden ski pas platný pro sedm areálů: Dachstein West, Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel – Abtenau. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 214,3 eur pro dospělé, 90,7 eur pro děti, 135 eur pro teenagery a 199,3 eur pro seniory. Děti do šesti let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Stejně tak dostane permanentku zdarma každé třetí a další dítě v rodině. Další možností je využití rodinného ski pasu se znatelnou slevou. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura.

  Léto v zeleni pod ledovcem

  Léto na Dachsteinu se odehrává ve znamení pěší turistiky, cyklistiky, nordické chůze, horolezectví, geocachingu, raftingu, kanoe, jízdy na koních a zábavy ve vodním parku a na dětském hřišti. Nad městečka Rusbach a Gossau se vypínají divoké skály masivů Dachstein a Gosaukamm. Protínají je zalesněná údolí a louky s vzácnou alpskou květenou. Mezi pěšími turisty je oblíbená túra kolem Gosaukammu vedoucí od chaty k chatě. Namáhavý okruh zvládnete za jeden den, ale lze ho pojmout i jako dvoudenní výlet. Cyklisté si vybírají mezi 20 trasami různé obtížnosti v celkové délce 720 kilometrů. Populární stezka Salzburger Almentour zdolává 30 horských pastvin za 3 dny. Cestu si můžete zkrátit využitím lanovek s letním jízdním řádem nebo autobusů veřejné dopravy. Horolezci se vydávají k dvoutisícovým vrcholům a předtím mohou potrénovat na vnitřní lezecké stěně v Gosau. Milovníkům kultury a historie se nabízí výlet do nedalekého Salzburgu, do lázní v Bad Ischlu nebo do Hallstattu s překrásným jezerem a solnými doly. Děti se seznámí s medvídkem Brunem, maskotem parku Bruno's Mountain World, který je provede tajem alpské přírody. Pokud děti nasbírají všechna razítka z jednotlivým atrakcí, dostanou na konci dne Brunovu trofej.

 • Vzdálenost

  390

Nejnovější recenze Rakousko - Dachstein West

Celkem: 9.5 umístění hotelu je krásné, výhled do krajiny, personál naprosto skvělý , slovenská obsluha takže jsme se krásně domluvili, menu na výběr...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
umístění hotelu je krásné, výhled do krajiny, personál naprosto skvělý , slovenská obsluha takže jsme se krásně domluvili, menu na výběr večeři připraven i v českém jazyce Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné čisté ubytování, uklizeno každý den , pokoje by zasloužily lednici.

Strava
zakoupeno se snídaní , v hotelu jsme si připlatili za polopenzi. obojí bylo dostačující, jídlo moc chutné. k večeři navíc víno zdarma.

Alena P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 12.06.2024, Datum pobytu: 5.6. - 9.6.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Celkem: 9.9 Vše ok

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše ok Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj mohl být trochu větší, jinak vše čitté, úklid každý den.

Strava
Výborná strava, kvalitní kuchyně....

Služby hotelu
Všichni ochotní...dostačující.

Romana S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.03.2024, Datum pobytu: 3.3. - 7.3.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Celkem: 9.1 Hotel na sjezdovce , pohled z balkonu moc fajn.

 • 8.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel na sjezdovce , pohled z balkonu moc fajn. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost

Strava
OK

Služby hotelu
SPOKOJENOST

Sjezdovky
MNOHO, SUPER.

Ivana N., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 27.02.2024, Datum pobytu: 7.1. - 11.1.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Dolomitenhof

Celkem: 9 Velmi příjemné prostředí.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemné prostředí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté prostředí, malé pokoje, dostatečně vybavené, spokojenost.

Strava
Velmi chutná, i když někdy zvláštní kombinace (např. řízek se špagetami je hodně nezvyklá kombinace, ale byla velmi dobrá).

Služby hotelu
Milý personál, vše fungovalo.

Kateřina J., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 26.02.2024, Datum pobytu: 19.2. - 23.2.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Celkem: 9.6 Velice pěkný hotel v blízké vzdálenosti od lyžařských středisek oblasti Dachstein West. Skibus zdarma zastavuje přímo u hotelu, ale z...

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velice pěkný hotel v blízké vzdálenosti od lyžařských středisek oblasti Dachstein West. Skibus zdarma zastavuje přímo u hotelu, ale z pohodlnosti jsme jej nevyužili. Cesta autem na parkoviště u největší sjezdovky v oblasti trvala necelých 10 minut. Parkování u lanovky bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný hotel, velice milý a ochotný personál. Veškeré potřebné zázemí a služby. Pouze wellness zázemí bylo poněkud zklamáním - u hotelového bazénu nebyla skoro žádná lehátka, bylo nutno využít vedlejší relaxační místnosti.

Strava
Výborná. Dostatečný výběr jídel v bufetu. Každý den jiné menu.

Služby hotelu
Dle očekávání.

Klára K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.02.2024, Datum pobytu: 11.2. - 15.2.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Vitalhotel Gosau

Všechny recenze Rakousko - Dachstein West