Rakousko - Dachstein West Rakousko

 • Popis

  Rodinná dovolená pod mohutným Dachsteinem

  Nad městečka Russbach a Gosau vystupuje malebná krajina lyžařského areálu Dachstein West. V nadmořské výšce od 780 do 1620 metrů se vlní spíše kratší a méně náročné sjezdy. Ze 77 kilometrů tratí spadá přes 80% do příjemně červené kategorie, ale najdete tu i široké carvingové pláně a dva strmé černé svahy s boulemi. Středisko si oblíbili začínající lyžaři a rodiny s dětmi. Perfektní infrastruktura s dobře vybavenými dětskými hřišti, školkami a dokonce baby-sittingem nahrává do karet rodičům těch nejmenších ratolestí. Paní učitelky z klubu Spatzennest se postarají o děti už od jednoho roku a pro hosty ubytované v Russbachu jsou jejich služby zdarma. Pro malé lyžaříky byl postaven dětský freestylový park s úsekem pro jízdu šusem, překážkami a slalomem. V Gosau děti dovádí na cvičné louce s měřeným slalomovým úsekem a skicrossovou dráhou. První kroky snowboardistů míří do přírodních fun parků Dachstein West. První z nich najdete v Gosau, další dva v Russbachu. Všechny snowparky připravují trať plnou skoků, slidů a boxů. Údolím pod Dachsteinem vede přes 260 kilometrů upravovaných běžkařských stop. Lyžování v hlubokém prašanu a na neupraveném terénu si dosyta užijete ve vyhlášené Freesport Areně v Krippenstein Dachstein. Nabízí 30 kilometrů sjezdů mimo urolbované svahy a nejdelší free ride sjezd v Dolním Rakousku měřící 11 kilometrů.

  Après-ski

  Program mimo sjezdovky je každoročně nabitý tím nejlepším, co okolní hory nabízejí. Dachstein West pořádá freestyle kempy a kurzy, výlety na sněžnicích i pěší procházky zasněženou krajinou, ski alpinistické túry, lezení po zamrzlých skalních stěnách a vodopádech, jízdu se psím spřežením nebo paragliding. Atraktivitu střediska podtrhují relaxační služby, jako jsou masáže, solárium, sauna, krytý plavecký bazén, posilovna a tenisová a squashová hala v Gosau. Nechybí ani tradiční alpské výlety na saních tažených koňským spřežením, čtyřkilometrová sáňkařská dráha, bruslařský rynk a curlingové hřiště. Místní restaurace nabízejí jak mezinárodní kuchyni, tak rakouské speciality. Pro zpestření vám k večeři bude hrát živá hudba nebo si zatančíte na tanečním večeru. Den plný zábavných aktivit pro děti chystá dětský klub Spatzennest.

  Cestou necestou

  Cesta do střediska Dachstein West trvá z Prahy i z Brna okolo 4 a půl hodiny. Z hlavního města pojedete přes Linec a Bad Ischl (377 km), zatímco z moravské metropole minete St. Pölten (433 km). V údolí využijte bezplatnou autobusovou dopravu. Skibusy vás dovezou přímo do městeček Gosau, Russbach a Annaberg k dolním stanicím lanovky. Obsluhují i města Bad Ischl, Bad Goisern, Hallstatt, Obertraun, Golling, Abtenau, St. Martin, Lungötz a Salcburk město, Straßwalchen, Neumarkt, Eugendorf, Bergheim, Kuchl a Golling. Všude se dostanete zdarma s platným ski pasem a můžete tak spojit lyžovačku s návštěvou kulturních památek a historických center. Záchytná parkoviště na úpatí svahů jsou také zdarma.

  Kolik to stojí?

  Lyžování v oblasti Dachstein West znamená jeden ski pas platný pro sedm areálů: Dachstein West, Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel – Abtenau. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 214,3 eur pro dospělé, 90,7 eur pro děti, 135 eur pro teenagery a 199,3 eur pro seniory. Děti do šesti let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Stejně tak dostane permanentku zdarma každé třetí a další dítě v rodině. Další možností je využití rodinného ski pasu se znatelnou slevou. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura.

  Léto v zeleni pod ledovcem

  Léto na Dachsteinu se odehrává ve znamení pěší turistiky, cyklistiky, nordické chůze, horolezectví, geocachingu, raftingu, kanoe, jízdy na koních a zábavy ve vodním parku a na dětském hřišti. Nad městečka Rusbach a Gossau se vypínají divoké skály masivů Dachstein a Gosaukamm. Protínají je zalesněná údolí a louky s vzácnou alpskou květenou. Mezi pěšími turisty je oblíbená túra kolem Gosaukammu vedoucí od chaty k chatě. Namáhavý okruh zvládnete za jeden den, ale lze ho pojmout i jako dvoudenní výlet. Cyklisté si vybírají mezi 20 trasami různé obtížnosti v celkové délce 720 kilometrů. Populární stezka Salzburger Almentour zdolává 30 horských pastvin za 3 dny. Cestu si můžete zkrátit využitím lanovek s letním jízdním řádem nebo autobusů veřejné dopravy. Horolezci se vydávají k dvoutisícovým vrcholům a předtím mohou potrénovat na vnitřní lezecké stěně v Gosau. Milovníkům kultury a historie se nabízí výlet do nedalekého Salzburgu, do lázní v Bad Ischlu nebo do Hallstattu s překrásným jezerem a solnými doly. Děti se seznámí s medvídkem Brunem, maskotem parku Bruno's Mountain World, který je provede tajem alpské přírody. Pokud děti nasbírají všechna razítka z jednotlivým atrakcí, dostanou na konci dne Brunovu trofej.

 • Vzdálenost

  390

Nejnovější recenze Rakousko - Dachstein West

Celkem: 5,6 Hotel je ve velmi hezké lokalitě na okraji Gollingu.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je ve velmi hezké lokalitě na okraji Gollingu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme podle pracovníka INVIA zabookovaný poslední volný pokoj s balkonem, ten jsme však nedostali s tím, že na 4 denní zájezd hotel pokoje s balkony nedává...velmi zvláštní argument recepce hotelu...)))

Strava
Strava All inclusive - ráno průměrná, salám, vejce, tousty...oběd si máte povolený udělat z toho, co je k snídaní...to znamená, že si, pokud na to máte žaludek :-) ubalíte housku se salámem, na pokojích nejsou ledničky, takže v létě je to tak trochu sázka do loterie :-) a upřímně, jíst v Rakousku housku z folie se salámem .....All inclusive tedy opravdu vypadá jinak :-), ale pokud chcete ušetřit, nebo máte děti, je to alespoň jakási náhražka oběda.

Večeře klasika, dobré saláty. Nápoje - víno, pivo úplně v jiné části hotelu v All inc. baru, takže chodíte chodbami se skleničkou vína....směrem do restaurace.

Služby hotelu
Průměrné, velmi strohá koupelna bez fenu, poliček a sprchového závěsu...takže při sprchování opláchnete i toaletní mísu :-). Úklid klepal na dveře už po osmé hodině ranní, je tam totiž velký průtok hostů, pokud hledáte osobní přístup a rakouskou pohostinnost, určitě se koukněte po něčem komornějším.

Postele pohodlné. Venkovní posezení, po dešti nemůžete použít, není zakryté a není možnost ho ani utřít.

Obchůdek u recepce po celou dobu pobytu zavřený. Pozor - WIFI velmi slabá. Pokud jste na pokoji není téměř možnost se připojit. V restauraci funguje ok.

Dana F., 18.07.2017, Datum pobytu: 12.7. - 15.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Torrenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gasthof Torrenerhof, Dachstein West, Rakousko Dana F. 2017-07-18 5.6 1 10 Gasthof Torrenerhof

Celkem: 7,8 Byli jsme spokojeni,

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo ceně

Strava
Bylo z čeho vybrat.

Služby hotelu
Dobrý dojem.

Roman S., 13.07.2017, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Torrenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gasthof Torrenerhof, Dachstein West, Rakousko Roman S. 2017-07-13 7.8 1 10 Gasthof Torrenerhof

Celkem: 9,2 Byli jsme spokojeni s ubytováním i se stravováním

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni s ubytováním i se stravováním Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl menší ale s pěkným balkónem

Strava
strava výborná

Služby hotelu
výborné

Lenka Sedláčková, 12.07.2017, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gasthof Kirchenwirt, Dachstein West, Rakousko Lenka Sedláčková 2017-07-12 9.2 1 10 KIRCHENWIRT

Celkem: 8,4 Perfektní dovolená v krásném prostředí.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Perfektní dovolená v krásném prostředí. Zobrazit celou recenzi

Veronika G., 11.07.2017, Datum pobytu: 23.6. - 30.6.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Vitalhotel Gosau

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vitalhotel Gosau, Dachstein West, Rakousko Veronika G. 2017-07-11 8.4 1 10 Vitalhotel Gosau

Celkem: 6,2 Zklamání, že jsme nebyli v objednaném hotelu a na All inclusive jsme museli v podstatě docházet. CK by měla nabídnout kompenzaci.

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Zklamání, že jsme nebyli v objednaném hotelu a na All inclusive jsme museli v podstatě docházet. CK by měla nabídnout kompenzaci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo blízko dálnice bez klimatizace a tak kvůli hlučnosti se nadalo v noci větrat.

Strava
Snídaně fádní, avizované boxy na oběd byly nahrazeny folií, na pití s sebou musí být vlastní lahev, ovoce k snídani není, tedy nemůžete si ho vzít ani k obědu s sebou, tak jak bylo na voucheru avizováno ! Večeře formou bufetu byly výborné.

Služby hotelu
Prakticky samoobsluha a bydleli jsme jinde.

Pláž
V horách. prostředí krásné.

Petr B., 06.07.2017, Datum pobytu: 24.6. - 28.6.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Torrenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gasthof Torrenerhof, Dachstein West, Rakousko Petr B. 2017-07-06 6.2 1 10 Gasthof Torrenerhof

Všechny recenze Rakousko - Dachstein West

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622