Rakousko - Dachstein West Rakousko

 • Vzdálenost

  390

 • Popis

  Rodinná dovolená pod mohutným Dachsteinem

  Nad městečka Russbach a Gosau vystupuje malebná krajina lyžařského areálu Dachstein West. V nadmořské výšce od 780 do 1620 metrů se vlní spíše kratší a méně náročné sjezdy. Ze 77 kilometrů tratí spadá přes 80% do příjemně červené kategorie, ale najdete tu i široké carvingové pláně a dva strmé černé svahy s boulemi. Středisko si oblíbili začínající lyžaři a rodiny s dětmi. Perfektní infrastruktura s dobře vybavenými dětskými hřišti, školkami a dokonce baby-sittingem nahrává do karet rodičům těch nejmenších ratolestí. Paní učitelky z klubu Spatzennest se postarají o děti už od jednoho roku a pro hosty ubytované v Russbachu jsou jejich služby zdarma. Pro malé lyžaříky byl postaven dětský freestylový park s úsekem pro jízdu šusem, překážkami a slalomem. V Gosau děti dovádí na cvičné louce s měřeným slalomovým úsekem a skicrossovou dráhou. První kroky snowboardistů míří do přírodních fun parků Dachstein West. První z nich najdete v Gosau, další dva v Russbachu. Všechny snowparky připravují trať plnou skoků, slidů a boxů. Údolím pod Dachsteinem vede přes 260 kilometrů upravovaných běžkařských stop. Lyžování v hlubokém prašanu a na neupraveném terénu si dosyta užijete ve vyhlášené Freesport Areně v Krippenstein Dachstein. Nabízí 30 kilometrů sjezdů mimo urolbované svahy a nejdelší free ride sjezd v Dolním Rakousku měřící 11 kilometrů.

  Après-ski

  Program mimo sjezdovky je každoročně nabitý tím nejlepším, co okolní hory nabízejí. Dachstein West pořádá freestyle kempy a kurzy, výlety na sněžnicích i pěší procházky zasněženou krajinou, ski alpinistické túry, lezení po zamrzlých skalních stěnách a vodopádech, jízdu se psím spřežením nebo paragliding. Atraktivitu střediska podtrhují relaxační služby, jako jsou masáže, solárium, sauna, krytý plavecký bazén, posilovna a tenisová a squashová hala v Gosau. Nechybí ani tradiční alpské výlety na saních tažených koňským spřežením, čtyřkilometrová sáňkařská dráha, bruslařský rynk a curlingové hřiště. Místní restaurace nabízejí jak mezinárodní kuchyni, tak rakouské speciality. Pro zpestření vám k večeři bude hrát živá hudba nebo si zatančíte na tanečním večeru. Den plný zábavných aktivit pro děti chystá dětský klub Spatzennest.

  Cestou necestou

  Cesta do střediska Dachstein West trvá z Prahy i z Brna okolo 4 a půl hodiny. Z hlavního města pojedete přes Linec a Bad Ischl (377 km), zatímco z moravské metropole minete St. Pölten (433 km). V údolí využijte bezplatnou autobusovou dopravu. Skibusy vás dovezou přímo do městeček Gosau, Russbach a Annaberg k dolním stanicím lanovky. Obsluhují i města Bad Ischl, Bad Goisern, Hallstatt, Obertraun, Golling, Abtenau, St. Martin, Lungötz a Salcburk město, Straßwalchen, Neumarkt, Eugendorf, Bergheim, Kuchl a Golling. Všude se dostanete zdarma s platným ski pasem a můžete tak spojit lyžovačku s návštěvou kulturních památek a historických center. Záchytná parkoviště na úpatí svahů jsou také zdarma.

  Kolik to stojí?

  Lyžování v oblasti Dachstein West znamená jeden ski pas platný pro sedm areálů: Dachstein West, Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel – Abtenau. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 214,3 eur pro dospělé, 90,7 eur pro děti, 135 eur pro teenagery a 199,3 eur pro seniory. Děti do šesti let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Stejně tak dostane permanentku zdarma každé třetí a další dítě v rodině. Další možností je využití rodinného ski pasu se znatelnou slevou. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura.

  Léto v zeleni pod ledovcem

  Léto na Dachsteinu se odehrává ve znamení pěší turistiky, cyklistiky, nordické chůze, horolezectví, geocachingu, raftingu, kanoe, jízdy na koních a zábavy ve vodním parku a na dětském hřišti. Nad městečka Rusbach a Gossau se vypínají divoké skály masivů Dachstein a Gosaukamm. Protínají je zalesněná údolí a louky s vzácnou alpskou květenou. Mezi pěšími turisty je oblíbená túra kolem Gosaukammu vedoucí od chaty k chatě. Namáhavý okruh zvládnete za jeden den, ale lze ho pojmout i jako dvoudenní výlet. Cyklisté si vybírají mezi 20 trasami různé obtížnosti v celkové délce 720 kilometrů. Populární stezka Salzburger Almentour zdolává 30 horských pastvin za 3 dny. Cestu si můžete zkrátit využitím lanovek s letním jízdním řádem nebo autobusů veřejné dopravy. Horolezci se vydávají k dvoutisícovým vrcholům a předtím mohou potrénovat na vnitřní lezecké stěně v Gosau. Milovníkům kultury a historie se nabízí výlet do nedalekého Salzburgu, do lázní v Bad Ischlu nebo do Hallstattu s překrásným jezerem a solnými doly. Děti se seznámí s medvídkem Brunem, maskotem parku Bruno's Mountain World, který je provede tajem alpské přírody. Pokud děti nasbírají všechna razítka z jednotlivým atrakcí, dostanou na konci dne Brunovu trofej.

Nejnovější recenze Rakousko - Dachstein West

Celkem: 8,6 Skvělá dovolené, není co důležitého vytknout. Malý problém se zasláním finálních instrukcí předem, vyřešeno velmi rychle.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolené, není co důležitého vytknout. Malý problém se zasláním finálních instrukcí předem, vyřešeno velmi rychle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj odpovídal cenové kategorii, byl dobře vybavený, vše bylo funkční, úklid perfektní. Hotel je na náměstí, což je skvělé pro večerní procházky, nicméně hluk noční dopravy trochu rušil spánek.

Strava
S večeří jsme byli spokojeni, ale v porovnání s jinými podobnými hoteli se jednalo o standard. Domnívám se, že jídlo bylo ovlivněno tím, že jsem byli jediní hosté na večeři. Snídaně zcela splňovali naše očekávání, klasická snídaně bufetového typu s výběrem pečiva, sýru, šunky a pod., jedno jídlo teplé - vajíčka.

Služby hotelu
Úklid perfektní. Personál hotelu také skvělý, zajímal se o cíle cesty, výlety, zaměstnanec nám přinesl mapu běžeckých tras pro zimní dodvolenou. Parkoviště v pořádku.

Pláž
Dovolená v Alpách - hory perfektní, služby tardičně výborné.

Jiří V., 25.10.2018, Datum pobytu: 19.10. - 22.10.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Der Abtenauer

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Velmi hezká dovolená.

 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi hezká dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché ale účelné vybavení, čistota, pravidelný úklid.Příjemná jídelna i celodenní bar. Útulný hotýlek.

Strava
Nejslabší článek dovolené. K snídani cca 4 druhy pečiva, k pečivu máslo, med, marmeláda, něco, co měla být šunka ale byl to spíš dietní salám, gouda, vejce na tvrdo, dále jogurty, musli, nějaké sladké pečivo. Každý den totéž, jednou navíc anglická slanina. Naprosto chyběla jakákoliv čerstvá zelenina, z ovoce k dispozici pouze nejspíš padaná jablka, jinak kompoty.

Na večeři výběr asi ze 3 druhů jídla, ale po půl hodině už většinou jen 2 nebo jeden druh. Každý den k večeři polévka a čerstvé saláty. K dispozici po celý den příšerná káva, čaje, limonády, víno, pivo.

Celkově všechno jídlo čerstvé, chutné, hladem jsme určitě netrpěli, ale opravdu jsme očekávali trochu více.

Služby hotelu
Velmi příjemný a usměvavý personál, nebyl žádný problém.

Monika S., 05.10.2018, Datum pobytu: 28.9. - 2.10.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Torrenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Jeli jsme na 4dny podívat se na jezera, hory a celkově se procházet a toto místo je skvělé. všude kousek a nádherná krajina

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Jeli jsme na 4dny podívat se na jezera, hory a celkově se procházet a toto místo je skvělé. všude kousek a nádherná krajina Zobrazit celou recenzi

Ubytování
3 patra, ubytování v pohodě, ale už to není nejnovější. Nemám rád ve sprchovém koutě igelitový závěs:) pokoj byl menší ale spalo se dobře. v hotelu sauna, ale nevyužili jsme ji. parkování u hotelu

Strava
sice polopenze, ale nebyli jsme moc spokojeni. Snídaně pořád stejné- šunky, sýry, pečivo, marmelády, vajíčka, ale nic sladkého jako koláč nebo buchta, atd. Večeře taky žádná sláva, polévka jedna ale byly výborné, druhé jídlo na výběr ze dvou- ryba, gordon bleu, nějaké brambory se špekem, vařené hovězí a dezert. Dalo by se vylepšit vše, žena nebyla nikdy najedená a spokojená a já jsem také nebyl nadšený

Služby hotelu
sauna a to je vše

Pláž
hory skvělé, jezera také

Ing. Michal Andraško, 29.09.2018, Datum pobytu: 26.9. - 29.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Dovolená v tomto hotelu se nám celkem líbila, krásné okolí, turistické cesty a příroda.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v tomto hotelu se nám celkem líbila, krásné okolí, turistické cesty a příroda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj účelně zařízený, čistý. Koupelna společná s WC, nové obklady, ale sprcha není oddělená závěsem ani stěnou, takže při sprchování stříká voda po celé koupelně. Pokoje v patrech jsou dostupné po schodech i výtahem, ale na chodbě v 2. patře je jeden schod, který je dost špatně vidět, protože splývá s dlažbou. Většina hostů zde poprvé většinou upadne, pak už si dávají pozor.

Strava
Snídaně i večeře chutné, ale výběr je trochu omezený a s doplňováním nespěchají.

Služby hotelu
Nepříjemný recepční.

Anonym, 25.09.2018, Datum pobytu: 17.9. - 22.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Torrenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 vybavení hotelu je starší, jídlo k večeři výborné, snídaně by měly mít více ovoce. Jinak celkový dojem dobrý.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
vybavení hotelu je starší, jídlo k večeři výborné, snídaně by měly mít více ovoce. Jinak celkový dojem dobrý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
starší vybavení pokoje, celkově dobré.

Strava
Výborný výběr jídel ve večerním bufetu. Snídaně by chtěly rozšířit o více čerstvého ovoce

Služby hotelu
dětský koutek je prakticky pár hraček na chodbě hotelu asi by se to dalo vylepšit.

Sjezdovky
Byli jsme v létě - irelevantní dotaz

Petr B., 11.09.2018, Datum pobytu: 2.9. - 6.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Torrenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Dachstein West