Rakousko - Dachstein West Rakousko

 • Vzdálenost

  390

 • Popis

  Rodinná dovolená pod mohutným Dachsteinem

  Nad městečka Russbach a Gosau vystupuje malebná krajina lyžařského areálu Dachstein West. V nadmořské výšce od 780 do 1620 metrů se vlní spíše kratší a méně náročné sjezdy. Ze 77 kilometrů tratí spadá přes 80% do příjemně červené kategorie, ale najdete tu i široké carvingové pláně a dva strmé černé svahy s boulemi. Středisko si oblíbili začínající lyžaři a rodiny s dětmi. Perfektní infrastruktura s dobře vybavenými dětskými hřišti, školkami a dokonce baby-sittingem nahrává do karet rodičům těch nejmenších ratolestí. Paní učitelky z klubu Spatzennest se postarají o děti už od jednoho roku a pro hosty ubytované v Russbachu jsou jejich služby zdarma. Pro malé lyžaříky byl postaven dětský freestylový park s úsekem pro jízdu šusem, překážkami a slalomem. V Gosau děti dovádí na cvičné louce s měřeným slalomovým úsekem a skicrossovou dráhou. První kroky snowboardistů míří do přírodních fun parků Dachstein West. První z nich najdete v Gosau, další dva v Russbachu. Všechny snowparky připravují trať plnou skoků, slidů a boxů. Údolím pod Dachsteinem vede přes 260 kilometrů upravovaných běžkařských stop. Lyžování v hlubokém prašanu a na neupraveném terénu si dosyta užijete ve vyhlášené Freesport Areně v Krippenstein Dachstein. Nabízí 30 kilometrů sjezdů mimo urolbované svahy a nejdelší free ride sjezd v Dolním Rakousku měřící 11 kilometrů.

  Après-ski

  Program mimo sjezdovky je každoročně nabitý tím nejlepším, co okolní hory nabízejí. Dachstein West pořádá freestyle kempy a kurzy, výlety na sněžnicích i pěší procházky zasněženou krajinou, ski alpinistické túry, lezení po zamrzlých skalních stěnách a vodopádech, jízdu se psím spřežením nebo paragliding. Atraktivitu střediska podtrhují relaxační služby, jako jsou masáže, solárium, sauna, krytý plavecký bazén, posilovna a tenisová a squashová hala v Gosau. Nechybí ani tradiční alpské výlety na saních tažených koňským spřežením, čtyřkilometrová sáňkařská dráha, bruslařský rynk a curlingové hřiště. Místní restaurace nabízejí jak mezinárodní kuchyni, tak rakouské speciality. Pro zpestření vám k večeři bude hrát živá hudba nebo si zatančíte na tanečním večeru. Den plný zábavných aktivit pro děti chystá dětský klub Spatzennest.

  Cestou necestou

  Cesta do střediska Dachstein West trvá z Prahy i z Brna okolo 4 a půl hodiny. Z hlavního města pojedete přes Linec a Bad Ischl (377 km), zatímco z moravské metropole minete St. Pölten (433 km). V údolí využijte bezplatnou autobusovou dopravu. Skibusy vás dovezou přímo do městeček Gosau, Russbach a Annaberg k dolním stanicím lanovky. Obsluhují i města Bad Ischl, Bad Goisern, Hallstatt, Obertraun, Golling, Abtenau, St. Martin, Lungötz a Salcburk město, Straßwalchen, Neumarkt, Eugendorf, Bergheim, Kuchl a Golling. Všude se dostanete zdarma s platným ski pasem a můžete tak spojit lyžovačku s návštěvou kulturních památek a historických center. Záchytná parkoviště na úpatí svahů jsou také zdarma.

  Kolik to stojí?

  Lyžování v oblasti Dachstein West znamená jeden ski pas platný pro sedm areálů: Dachstein West, Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel – Abtenau. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 214,3 eur pro dospělé, 90,7 eur pro děti, 135 eur pro teenagery a 199,3 eur pro seniory. Děti do šesti let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Stejně tak dostane permanentku zdarma každé třetí a další dítě v rodině. Další možností je využití rodinného ski pasu se znatelnou slevou. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura.

  Léto v zeleni pod ledovcem

  Léto na Dachsteinu se odehrává ve znamení pěší turistiky, cyklistiky, nordické chůze, horolezectví, geocachingu, raftingu, kanoe, jízdy na koních a zábavy ve vodním parku a na dětském hřišti. Nad městečka Rusbach a Gossau se vypínají divoké skály masivů Dachstein a Gosaukamm. Protínají je zalesněná údolí a louky s vzácnou alpskou květenou. Mezi pěšími turisty je oblíbená túra kolem Gosaukammu vedoucí od chaty k chatě. Namáhavý okruh zvládnete za jeden den, ale lze ho pojmout i jako dvoudenní výlet. Cyklisté si vybírají mezi 20 trasami různé obtížnosti v celkové délce 720 kilometrů. Populární stezka Salzburger Almentour zdolává 30 horských pastvin za 3 dny. Cestu si můžete zkrátit využitím lanovek s letním jízdním řádem nebo autobusů veřejné dopravy. Horolezci se vydávají k dvoutisícovým vrcholům a předtím mohou potrénovat na vnitřní lezecké stěně v Gosau. Milovníkům kultury a historie se nabízí výlet do nedalekého Salzburgu, do lázní v Bad Ischlu nebo do Hallstattu s překrásným jezerem a solnými doly. Děti se seznámí s medvídkem Brunem, maskotem parku Bruno's Mountain World, který je provede tajem alpské přírody. Pokud děti nasbírají všechna razítka z jednotlivým atrakcí, dostanou na konci dne Brunovu trofej.

Nejnovější recenze Rakousko - Dachstein West

Celkem: 3,2 Pokoje čisté, na pokoji teplo.

 • 3,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 5 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Pokoje čisté, na pokoji teplo. Zobrazit celou recenzi

Strava
Strava přesolená, malý výběr ovoce (pouze při snídani), celý týden stejná nabídka při snídani

Služby hotelu
malá lyžárna pro dva hotely, málo sušičů na lyžařské boty, museli jsme si je nosit na pokoj a vysoušet vlastními vysoušeči, neochota personálu restaurace donést nápoje alespoň dvakrát během večeře

Vzhledem k tomu, že během našeho pobytu dosti sněžilo, neměl nikdo z personálu hotelu zájem na tom, aby se alespoň trochu odmetlo parkoviště.

Milena B., 21.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 18.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Der Abtenauer

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Rodinný hotel, milý personál, jídlo i uklid perfektní.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Rodinný hotel, milý personál, jídlo i uklid perfektní. Zobrazit celou recenzi

Irena M., 20.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 17.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Komfortní, pohodové, bez problémů.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Komfortní, pohodové, bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vysoká úroveň, čísté, pravidelně dobře uklízené.

Strava
Strava velmi dobrá, nejen v hotelu, ale i na sjezdovkách.

Služby hotelu
Velmi dobré, bez problémů.

Sjezdovky
Velmi dobré, průběžně udržované.

Stanislav Svoboda, 20.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 16.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 V hotelu pracuje velmi příjemný personál, se kterým se domluvíte německy, anglicky i česky, zvlášť ta čeština zasluhuje velký palec...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu pracuje velmi příjemný personál, se kterým se domluvíte německy, anglicky i česky, zvlášť ta čeština zasluhuje velký palec nahoru. Do centra Hallstattu je to kousek, stejně jako na autobusový terminál. Parkování před hotelem bylo zcela bez problémů, místo jsme vždycky našli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Poměr cena/výkon je přiměřený, jen je lepší nemít pokoj nad technickou místností, kde se celou noc pere prádlo. Citlivějším jedincům může odstřeďování ve 3 a v 5 ráno dát nepříjemný poločas.

Strava
Výborná kuchyně, na večeři výběr z dvou menu a to, co jsme ochutnali, bylo vždycky moc dobré.

Služby hotelu
Objednání sauny bylo celkem oříškem, za celou dobu se nám nepodařilo najít ten správný čas na rezervaci.

Hana N., 19.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 15.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Bergfried

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Krom ubytování nám vyšlo i počasí, takže boží dovolená

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krom ubytování nám vyšlo i počasí, takže boží dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel nepatří k nejnovějším, ale i přes to má velmi dobrou úroveň

Strava
Jsme vegetariáni a přístup se kterým jsme se na hotelu setkali byl (a to opakovaně, neboť jsme hotel využili i v minulosti) prostě excelentní. S velmi milým přístupem jsme dostávali nejen na teplou večeři, ale i na snídani extra jídlo.

Aleš, 14.02.2018, Datum pobytu: 8.2. - 11.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Bergfried

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Krippenstein 1 fotografie

Všechny recenze Rakousko - Dachstein West

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622