Rakousko - Dachstein West Rakousko

 • Popis

  Rodinná dovolená pod mohutným Dachsteinem

  Nad městečka Russbach a Gosau vystupuje malebná krajina lyžařského areálu Dachstein West. V nadmořské výšce od 780 do 1620 metrů se vlní spíše kratší a méně náročné sjezdy. Ze 77 kilometrů tratí spadá přes 80% do příjemně červené kategorie, ale najdete tu i široké carvingové pláně a dva strmé černé svahy s boulemi. Středisko si oblíbili začínající lyžaři a rodiny s dětmi. Perfektní infrastruktura s dobře vybavenými dětskými hřišti, školkami a dokonce baby-sittingem nahrává do karet rodičům těch nejmenších ratolestí. Paní učitelky z klubu Spatzennest se postarají o děti už od jednoho roku a pro hosty ubytované v Russbachu jsou jejich služby zdarma. Pro malé lyžaříky byl postaven dětský freestylový park s úsekem pro jízdu šusem, překážkami a slalomem. V Gosau děti dovádí na cvičné louce s měřeným slalomovým úsekem a skicrossovou dráhou. První kroky snowboardistů míří do přírodních fun parků Dachstein West. První z nich najdete v Gosau, další dva v Russbachu. Všechny snowparky připravují trať plnou skoků, slidů a boxů. Údolím pod Dachsteinem vede přes 260 kilometrů upravovaných běžkařských stop. Lyžování v hlubokém prašanu a na neupraveném terénu si dosyta užijete ve vyhlášené Freesport Areně v Krippenstein Dachstein. Nabízí 30 kilometrů sjezdů mimo urolbované svahy a nejdelší free ride sjezd v Dolním Rakousku měřící 11 kilometrů.

  Après-ski

  Program mimo sjezdovky je každoročně nabitý tím nejlepším, co okolní hory nabízejí. Dachstein West pořádá freestyle kempy a kurzy, výlety na sněžnicích i pěší procházky zasněženou krajinou, ski alpinistické túry, lezení po zamrzlých skalních stěnách a vodopádech, jízdu se psím spřežením nebo paragliding. Atraktivitu střediska podtrhují relaxační služby, jako jsou masáže, solárium, sauna, krytý plavecký bazén, posilovna a tenisová a squashová hala v Gosau. Nechybí ani tradiční alpské výlety na saních tažených koňským spřežením, čtyřkilometrová sáňkařská dráha, bruslařský rynk a curlingové hřiště. Místní restaurace nabízejí jak mezinárodní kuchyni, tak rakouské speciality. Pro zpestření vám k večeři bude hrát živá hudba nebo si zatančíte na tanečním večeru. Den plný zábavných aktivit pro děti chystá dětský klub Spatzennest.

  Cestou necestou

  Cesta do střediska Dachstein West trvá z Prahy i z Brna okolo 4 a půl hodiny. Z hlavního města pojedete přes Linec a Bad Ischl (377 km), zatímco z moravské metropole minete St. Pölten (433 km). V údolí využijte bezplatnou autobusovou dopravu. Skibusy vás dovezou přímo do městeček Gosau, Russbach a Annaberg k dolním stanicím lanovky. Obsluhují i města Bad Ischl, Bad Goisern, Hallstatt, Obertraun, Golling, Abtenau, St. Martin, Lungötz a Salcburk město, Straßwalchen, Neumarkt, Eugendorf, Bergheim, Kuchl a Golling. Všude se dostanete zdarma s platným ski pasem a můžete tak spojit lyžovačku s návštěvou kulturních památek a historických center. Záchytná parkoviště na úpatí svahů jsou také zdarma.

  Kolik to stojí?

  Lyžování v oblasti Dachstein West znamená jeden ski pas platný pro sedm areálů: Dachstein West, Krippenstein Dachstein, Feuerkogel - Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz a Karkogel – Abtenau. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 214,3 eur pro dospělé, 90,7 eur pro děti, 135 eur pro teenagery a 199,3 eur pro seniory. Děti do šesti let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Stejně tak dostane permanentku zdarma každé třetí a další dítě v rodině. Další možností je využití rodinného ski pasu se znatelnou slevou. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura.

  Léto v zeleni pod ledovcem

  Léto na Dachsteinu se odehrává ve znamení pěší turistiky, cyklistiky, nordické chůze, horolezectví, geocachingu, raftingu, kanoe, jízdy na koních a zábavy ve vodním parku a na dětském hřišti. Nad městečka Rusbach a Gossau se vypínají divoké skály masivů Dachstein a Gosaukamm. Protínají je zalesněná údolí a louky s vzácnou alpskou květenou. Mezi pěšími turisty je oblíbená túra kolem Gosaukammu vedoucí od chaty k chatě. Namáhavý okruh zvládnete za jeden den, ale lze ho pojmout i jako dvoudenní výlet. Cyklisté si vybírají mezi 20 trasami různé obtížnosti v celkové délce 720 kilometrů. Populární stezka Salzburger Almentour zdolává 30 horských pastvin za 3 dny. Cestu si můžete zkrátit využitím lanovek s letním jízdním řádem nebo autobusů veřejné dopravy. Horolezci se vydávají k dvoutisícovým vrcholům a předtím mohou potrénovat na vnitřní lezecké stěně v Gosau. Milovníkům kultury a historie se nabízí výlet do nedalekého Salzburgu, do lázní v Bad Ischlu nebo do Hallstattu s překrásným jezerem a solnými doly. Děti se seznámí s medvídkem Brunem, maskotem parku Bruno's Mountain World, který je provede tajem alpské přírody. Pokud děti nasbírají všechna razítka z jednotlivým atrakcí, dostanou na konci dne Brunovu trofej.

 • Vzdálenost

  390

Nejnovější recenze Rakousko - Dachstein West

Celkem: 9,2 Ubytování i strava odpovídala popisu CK.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování i strava odpovídala popisu CK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Žádali jsme dle možnosti balkon. Přání bylo splněno. Pokoje odpovídající kvality. Hotel má tři patra. Nemá výtah, ale to ani při svém věku nepovažuji za závadu.

Strava
Jídlo chutné, výborné. Zdarma je voda, vody se šťávou a víno k večeři. Standardní dávka na osobu 0,25 litru vína (asi by to mělo být uvedeno v popisu CK). Zdálo se, že některý personál toto dodržoval, některý dal i trochu více.

Výběr ze dvou jídel, Jídelníček přeložen do češtiny. Překlad by někomu občas nic neřekl, ve spojení s německým textem nebylo ale co řešit.

Služby hotelu
Bez výhrad. Denně měněná podrobná předpověď počasí potěšila.

Pláž
Nekoupali jsme se.

Edvard Holub, 17.09.2017, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 5 Prostředí a okolí perfektní, pokud je hezké počasí.

 • 3 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Prostředí a okolí perfektní, pokud je hezké počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je po rekonstrukci z r. 1997 a to odpovídá jeho kvalitě, bylo by záhodno již provést další rekonstrukci - koupelen, pokojů a pod.

Strava
Celková spokojenost.

Služby hotelu
Při objednávání jsem požadoval bazén ke koupání, hotel má pouze saunu a masáže.

Evald Nevřela, 17.09.2017, Datum pobytu: 6.9. - 11.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Torrenerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Není co dodat. Milý a ochotný personál.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Není co dodat. Milý a ochotný personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Strava
Bohaté snídaně, večeře dostačující

Služby hotelu
Na velice dobré úrovni

Stanislav V., 17.09.2017, Datum pobytu: 8.9. - 12.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Gasthof Kirchenwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,6 Ubytování čisté, prostorné, služby na pokojích dobré. Personál otřesný - neumí ani pozdravit, snídaně ve stylu KDO POZDĚ CHODÍ SÁM SOBĚ...

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování čisté, prostorné, služby na pokojích dobré. Personál otřesný - neumí ani pozdravit, snídaně ve stylu KDO POZDĚ CHODÍ SÁM SOBĚ ŠKODÍ. Obskakují pouze klienty asijského původu.

Kolárna ve sklepě vedle kontejneru na hotelový odpad - při vyzvedávání kola to chce hodně odvahy, hluboký nádech a pak dlouze nedýchat. Zobrazit celou recenzi

Alois N., 12.09.2017, Datum pobytu: 2.8. - 9.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Alpenhotel Dachstein

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,4 Naprosto dokonalé.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto dokonalé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme si nakonec zařídili jiný, protože jsme dostali výhled na les a my chtěli výhled na hory, ale nebyl v tom problém.

Strava
Skvělí kuchaři

Služby hotelu
Vířivka, bazén, sauny byly naprosto parádní.

Petr, 27.08.2017, Datum pobytu: 19.8. - 22.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dachstein West, Hotel: Alpenhotel Dachstein

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Dachstein West

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622