Rakousko - St. Jakob Rakousko

 • Popis

  Idylické rodinné středisko

  Lyžařské středisko Brunnhalm ve svazích nad tyrolským městečkem St. Jakob si vysloužilo pověst ideální lokality pro rodinnou dovolenou. O děti se starají lyžařští instruktoři a připravují pro ně zábavný program. O Vánocích putují po stopách Santa Clause, o Velikonocích chytají velikonočního králíčka a mimo svátky lyžují se třemi veselými klauny. Většina z 24 kilometrů sjezdovek je vhodná pro rodiče s dětmi, ale najdete tu i kilometrovou černou trasu a 5 kilometrů free ride svahů. První lanovky nabírají sportovce ve výšce 1400 metrů nad mořem a nejvýše položené vleky šplhají do 2525 metrů. Na vyhlídkových místech orientovaných za sluncem si odpočinete a prohlédnete pohádkové panorama třítisícových vrcholů. Snowpark defRaggn je tajným tipem snowboardové komunity. Díky vlastnímu vleku snowboardisté neztrácejí čas a znovu se vrhají na skokánky, překážky a rampy. Po uzavření lanovek je k dispozici osvětlený oddělený terén, kde hladina adrenalinu roste až do nočních hodin. Údolím Defereggental se proplétá 70 kilometrů běžeckých tras rozdělených pro klasický styl a bruslení. Přímo okolo St. Jakob se točí 42 kilometrů stop všech obtížností. Zavedou vás daleko od civilizace na zasněžené louky a lesní stezky. Ve výšce 2000 metrů vede panoramatický okruh Staller Sattel a neúnavní běžkaři mohou využít i osvětlené tříkilometrové stopy Hauptschule St.Jakob-Gasthof Bad Grünmoos.

  Pohodové après-ski

  Après-ski v St. Jakob má pohodovou atmosféru. Lidé se scházejí v útulných horských chatách, probírají své lyžařské zážitky a ochutnávají rakouské speciality. Za doporučení stojí chata Brugger Alm ve výšce 1350 metrů nad mořem slibující krásný výhled do okolí a rozsáhlou nabídku tyrolské kuchyně. Tancechtiví návštěvníci se vydovádí na diskotéce a ve dvou barech. Kdo žije sportem i v noci, měl by vyzkoušet osvětlenou sáňkařskou dráhu Alpe Stalle. Fanoušci zimní turistiky a ski alpinismu ocení dobře značené trasy pro pěší a do přírody se vydávají i koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro turisty. Relaxaci si dopřejte v sauně, soláriu, na masáži či na kosmetice. Divácky zajímavá podívaná se odehrává na Velikonoce, kdy snowboardisté a lyžaři soutěží v přejezdu 13 metrového bazénu s vodou. Údolí Defereggental si uchovává tradiční řemeslné výrobky, o jejichž původu se dozvíte v místním muzeu.

  Cestou necestou

  Údolí Defereggental patří k nejkrásnějším lokalitám Východního Tyrolska. Snadno se sem dopravíte autem z Prahy nebo z Brna. Na trase z hlavního města urazíte 611 kilometrů a z moravské metropole 636 kilometrů. Počítejte minimálně s 6 hodinovou jízdou. Na německých dálnicích se mýtné neplatí, zatímco do Rakouska potřebujete 10 denní dálniční známku. Přímé vlakové spojení do Lince ocení nemotorizovaní návštěvníci. St. Jakob je vzdálený 40 kilometrů od Lince a autobusové linky počítají s náporem zimních turistů. Po údolí jezdí bezplatný ski bus. Nejenže křižuje ulice městečka St. Jakob, ale zaveze vás i do okolních středisek v rámci skipasu SkiHit.

  Kolik to stojí?

  Sezóna v St. Jakob začíná s příchodem prosince a samozřejmostí je jarní lyžování do konce dubna. Ceny ski pasů se odvíjejí od vytíženosti sjezdovek. V hlavní sezóně stojí 6 denní permanentka pro dospělého 232 eur, pro dítě a teenagery 116 eur. Slevy pro skupiny a rodiny s dětmi si vyžádejte na pokladnách. Se skipasem SkiHit máte přístup do všech areálů Východního Tyrolska včetně ledovce Mölltal. Celkem vás čeká 358 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek.

  Léto v Defereggentalu

  V letních měsících shazují tyrolské třítisícovky sněhové čepice a obnažují svou skalnatou hlavu. Objevují se horolezecké chodníky a kopce se začínají zelenat. Desítky kilometrů stezek pro pěší turisty vedou okolo provoněných luk, přes horská sedla, na vrcholky hor i do útulných chat. Každý si vybere svůj stupeň obtížnosti a rodiny s dětmi si oblíbí zážitkové a naučné trasy. Nevynechejte návštěvu vesničky Jagdhausalm známé jako Malý Tibet. Vyznavači horských kol si mohou veškeré vybavení půjčit v cyklo půjčovně a brázdit desítky kilometrů značených tras, kde nechybí dobrodružné sjezdy i strmé výšlapy. Horolezci pokořují jednu třítisícovku za druhou nebo se trénují na jednoduchých stěnách a ve šplhací zahradě. V údolí se zabavíte u minigolfu, rybaření, volejbalu, badmintonu, squashe a raftingu. Unikátní prohlídku v dolech si nenechte ujít. St. Jakob bylo dříve hornické město. Na povrchu po hornících zůstaly typické kamenné domky v centru městečka, ale pod zemí se táhne síť cest, kudy se plazili horníci za denním chlebem.

Nejnovější recenze Rakousko - St. Jakob

Všechny recenze Rakousko - St. Jakob