Rakousko - Achensee Rakousko

 • Popis

  Alpský fjord

  Tyrolské jezero Achensee se rozlévá v údolí o délce 10 kilometrů a díky svému protáhlému tvaru si vysloužilo přezdívku Alpský fjord. Nad břehy Achensee se zdvihají svahy romantických lyžařských středisek Christlum, Zwölferkopf a Rofan. Z celkového počtu 55 kilometrů sjezdovek je 29 % modrých tratí, 58 % červených svahů a 13% černých kopců. Sněžná děla připraví bílou peřinu na 21 kilometrech, pokud se příroda nepostará o pravý sníh. 15 lanovek a vleků je schopno přepravit 21100 osob za hodinu. Celý areál stoupá z 950 metrů nad mořem do nečekaných 1840 metrů pod vrcholkem Erfurter Hütte. V porovnání s tyrolskými konkurenty jsou střediska okolo Achensee drobečci, ale s velmi atraktivní 200 kilometrovou sítí běžeckých stop. Vyhlídkové trasy vedou z Pertisau do srdce pohoří Karwendel. Pro snowboardisty je připraven snow park a pod přibližovací lanovkou z údolí vede skicrossová dráha. Děti si užijí spousta zábavy na talířovém vleku Dinojet se slalomem, několika dětskými překážkami a malovanými zvířátky. Perfektně vybavené areály lyžařských školiček s nadjezdy, podjezdy, pojízdnými koberci a drobnými muldami rozvíjejí dětské lyžařské umění.

  Pohoda i adrenalin v après-ski

  Adrenalinová výzva čeká sportovce ve středisku Rofan nad městečkem Maurach. Ve výšce několika desítek metrů nad zemí visí lano, na němž jsou odvážlivci upevnění v poloze letícího ptáka a řítí se rychlostí 80 km/h do údolí. V Achenkirchu, Pertisau a Maurachu si můžete vyzkoušet i paragliding a shlížet na údolí z ptačí perspektivy. Uprostřed lesa ve středisku Christlum vede sáňkařská dráha a přímo v městečku Achenkirch se nabízí snowtubing, kluziště a hřiště na curling. Pěší turisté ocení zimní vyhlídkové trasy vedoucí okolo jezera. Každoročně se pořádají festivaly balónového létání, plavání v ledové vodě Achensee, ski alpinistické výstupy a běžecké závody. Příjemný večer zažijete v místních restauracích s vybranou nabídkou specialit či u skleničky ve vyhřátém baru. Odpočinete si ve wellness, kde vyzkoušíte přírodní břidlicový olej Tiroler Steinöl těžený v okolí jezera.

  Cestou necestou

  Jezero Achensee leží asi 474 kilometrů od Prahy a 590 kilometrů od Brna. Nejkratší cesta z Prahy vede přes Plzeň, Regensburg a Mnichov a zdoláte ji za 5 a půl hodiny. Výhodou trasy přes Německo je neomezená rychlost na dálnicích a nulové poplatky. Jelikož se Achensee nachází těsně za německo-rakouskou hranicí, můžete se mýtnému úplně vyhnout. Nejsnazší cesta z Brna vede po dálnici E60 přes Salzburg a trvá necelých 6 hodin. Zde je třeba počítat s dálniční známkou. Ve městech pod středisky jezdí bezplatné ski busy, které zastavují u hlavních ubytovacích zařízení a pod stanicemi lanovek. Vstupenkou na palubu autobusu je platný ski pas.

  Kolik to stojí?

  Šestidenní skipas pro dospělého stojí v Christlum, největším středisku v údolí Achensee, 170 eur. Děti od 6 do 15 let zaplatí 100 eur. Kombinovaný skipas pro Christlum, Steinberg, Rofan a Karwendel vychází na 174 eur na 6 dní pro dospělého a 105 eur pro dítě. Skupinám nad 20 osob se vyplatí kontaktovat správu centra a domluvit si speciální slevu. Běžkaři si mohou koupit jen jednu jízdu lanovkou, aby se dostali na výše položené stopy.

  Letní radovánky

  Na jezeře Achensee jsou výborné podmínky pro vodní sporty. Dostatek větru přivádí do regionu milovníky plachtění, kitesurfingu a windsurfingu. V okolí kempů se zdržují plavci a potápěči, kteří díky perfektní kvalitě vody vidí hluboko na dno jezera. Mírný břeh Achensee je ideální k dětským hrátkám ve vodě o teplotě až 22° C. Okolní krajinu si prohlédnete při výletu na loďce. Po kopcích se táhne přes 500 kilometrů pěších tras, ať už ve stínu lesa nebo k dominantním horským vrcholkům. Instruktoři paraglidingu zaučí i úplné nováčky a vezmou je do nebes nad jezerem. Do kopců vyrážejí také cykloturisté a horolezci. K dispozici je golfové hřiště a lanové centrum. Se zážitkovou kartou Achensee budete mít volný vstup do několika muzeí, na parní zubačku, na lanovky či na plavbu lodí po jezeře. Žádejte ji ve svém ubytovacím zařízení.

Nejnovější recenze Rakousko - Achensee

Celkem: 9.4 Velmi dobry

 • 8.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobry Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Retro

Strava
Vynikající

Služby hotelu
Dobre

Pláž
Vzdálená

Vladimír Jahelka, 29.08.2022, Datum pobytu: 19.8. - 23.8.2022
Oblast: Rakousko Rakousko, Achensee, Hotel: Alpenhotel Edelweiss

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5.6 Výborná lokalita pro horskou turistiku

 • 4.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Výborná lokalita pro horskou turistiku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má svou slávu za sebou. Wi-Fi přístupné jen v recepci, pokoje mají starší vybavení, ale OK. V posteli se nedalo spát. Matrace byla příšerně měkká a proleželá. Raději jsem spal na pohovce. Umístění hotelu je u silnice, ale na druhou stranu přímo u lanovky. Jelikož jsme měli pokoje s výhledem na druhou stranu tak nám to nevadilo.

Strava
Večeře výborné, ale snídaním chyběla jakákoliv originalita. Vajíčka byly snad jen jednou, nebyly žádné koláče či sladké, obecně chybělo ovoce, k dispozici málo druhů pečiva....

Jiří Bula, 24.08.2016, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Achensee, Hotel: Alpenhotel Edelweiss

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7 Dobrý poměr cena/kvalita

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dobrý poměr cena/kvalita Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobrý standart.

Strava
Velmi dobré až vynikajíci večeře.

Snídaně dobré, ale výběr mohl být pestřejší, aniž by to zvýšilo náklady hotelu.

Služby hotelu
Placený a poměrně pomalý internet. I když byl zaplacen týden, heslo vypršelo už po 6ti dnech.

Velké rozdíly v přístupu obsluhy v restauraci, někteří velmi profesionální a příjemní, jiní méně.

Sjezdovky
V blízkosti velmi malé, ale kvalitní středisko Rofan

Zillertal jen 30-60 minut autem.

Ivan Mynář, 20.03.2016, Datum pobytu: 4.3. - 11.3.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Achensee, Hotel: Seehotel Mauracherhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 5.2 Hotel již 40 let čeká na rekonstrukci, pokoj s výhledem na čerpací stanici taky není optimální. Úroveň stravování spíše nízká, v rámci...

 • 4.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel již 40 let čeká na rekonstrukci, pokoj s výhledem na čerpací stanici taky není optimální. Úroveň stravování spíše nízká, v rámci "light all inklusive" bych očekávala teplý oběd ( né jen polívku ), určitě alespoň nějaké ovoce a zelenina k snídani. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Retro v každém koutě, starý nábytek, zateklé palubkové stropy se stopou po vodní lázni od sousedů, celkově zastaralý a nekomfortní nábytek.

Strava
Zásobeni jsme byli povětšinou smaženými jídly ( večeře ), chybělo mi ovoce a zelenina u snídaně, případně sladké koláče, nebo alespoň bábovka z domácích zdrojů.

Sjezdovky
Bezesporu největší ( možná jedinou :) ? ) výhodou tohoto hotelu je fakt, že k dolní stanici lanovky to máte 50 kroků od hotelu :) a dobře se najíte na horní stanici lanové dráhy. Též lyžování na Stubai Glacier nás nadchlo a člověk se tam během jediného dne správně lyžařsky "odrovná" :o).

Veronika V., 05.03.2016, Datum pobytu: 20.2. - 27.2.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Achensee, Hotel: Alpenhotel Edelweiss

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.8 Ideální pro rodiny s dětmi, výborný přístup celého personálu hotelu. Velmi ochotní a vstřícní. Výborná dostupnost skiareálu. I když se...

 • 7.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ideální pro rodiny s dětmi, výborný přístup celého personálu hotelu. Velmi ochotní a vstřícní. Výborná dostupnost skiareálu. I když se jedná o starší hotel, který by snesl nějakou tu opravu, cena naprosto odpovídá kvalitě a poskytování služeb. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší vybavení, ale plně dostačující. Nejedeme se válet, ale na lyžě :-)

Strava
Výborná kuchyně, jídla vždy dostačující množství. (v minulých letech větší výběr, ale i z toho důvodu v současné době již asi třetí majitel)

Služby hotelu
plně dostačující

Sjezdovky
Výborná dostupnost. 50 meteů lanovka, která vás vyveze do skiareálu, kde hned od lanovky vjíždíte na sjezdovky, vždy perfektně upravené. Lyže a boty možno nechávat každý den nahoře ve vestibulu lanovky (vytápěný) a nemusí se tahat do hotelu. Sedačkové lanovky. V případě dětí, tyto možno přihlásit do lyžařské školy.

Stanislav M., 02.03.2016, Datum pobytu: 20.2. - 27.2.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Achensee, Hotel: Alpenhotel Edelweiss

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Achensee