Rakousko - Saalbach / Hinterglemm Rakousko

 • Popis

  Lídr mezi rakouskými středisky

  Lyžařské středisko Saalbach Hinterglemm co do velikosti, vybavení a zábavy snadno přetrumfuje všechny další rakouské konkurenty. Svahy mezi městečky Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn dostaly přezdívku Ski Circus. 270 kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí se proplétá v nadmořské výšce 840 – 2096 metrů. Lyžaře přepravuje 70 moderních lanovek s kapacitou 135 000 osob za hodinu. Fronty u turniketů v Saalbachu neznají. 243 kilometrů tratí může být uměle zasněžováno. Středisko plně uspokojí potřeby rodin s dětmi i náročných profíků. Na 18 kilometrů černých tratí si troufnou opravdoví lyžařští mistři. Ti ostatní, včetně dětí, se lyžařskému umění učí ve ski školách s certifikovanými instruktory. Jako šampióni se budete cítit při sjezdu závodní tratě určené pro mistrovství světa, dynamiku svého těla ozkoušíte na muldách, široké pláně ocení příznivci carvingového lyžování a více jak 100 kilometrů nedotčených svahů s hlubokým sněhem čeká na milovníky freeride jízdy. Snowboardisté se vyřádí v několika snow parcích a pro běžkaře je vyfrézováno přes 100 kilometrů stop. Středisko pamatuje i na vyznavače pěší turistiky a ski alpinismu. Nádherná procházka vede z údolí Saalbach Hinterglemm přes 1914 metrů vysoký vrchol Groser Asitz do Leogangu. V rámci kombinované permanentky Ski Alpin Card si vychutnáte i krásy střediska Zell am See/Kaprun a s permanentkou Allstarcard se dostanete i do Kitzbühelu a okolních areálů.

  Zábava dnem i nocí

  Jakmile zavřou brány vleků a lanovek, ožívají městečka v údolí a rekreační sportoviště. Na sáňkařských drahách se koná sáňkování pod hvězdami a hladina adrenalinu v krvi stoupá při paraglidingu, snowtubingu, motokárách na sněhu, jízdě na čtyřkolkách a na skútrech nebo jen při pohledu na tradiční skoky přes salaš, tedy soutěž lyžařů skákajících přes střechu chaty Kralleralm, která se koná každou středu večer. Místní turistický klub organizuje noční pochody na sněžnicích se zapálenými pochodněmi. Pohled na zasněženou krajinu z ptačí perspektivy zažijete při procházce lanové stezky v korunách stromů, kde je také 200 metrů dlouhá lávka zavěšená 60 metrů nad údolím a nazvaná Alpský Golden Gate. Na popularitě získávají rodinné vyjížďky v saních tažených koňmi startující od točny autobusu v Lengau a mířící k salaši Lindlingalm. Přímo na sjezdovkách se o přízeň lyžařů perou bary a restaurace. Smlsnete si na tradičním Jägertee, sladkém trhanci či svařeném vínu. Zkřehlé tělo rozehřejte v sauně, v bazéně, ve wellness nebo na masáži.

  Letadlem, autem i autobusem

  Mezinárodní letiště v Salcburku je cílem mnoha nízkonákladových společností přivážejících lyžaře do rakouských hor. Přímo z letiště se kyvadlovou dopravou dostanete i do střediska Saalbach Hinterglemm. Cesta autem z Prahy přes České Budějovice, Linec a Salzburg trvá necelých 6 hodin. Nezapomeňte, že na rakouských dálnicích platí povinnost vylepit si dálniční známku na čelní sklo. V údolí areálu Saalbach Hinterglemm jezdí každý den mezi 9. a 17. hodinou bezplatné skibusy vozící rekreanty mezi ubytováním a lanovkami. Jejich frekvence je v hlavní sezóně každých 20 minut a vstupenkou na palubu je platný ski pas.

  Kolik to stojí?

  Hlavní sezóna probíhá ve Ski cirkusu od 24.12. do 17.3. Šestidenní skipas pro dospělého stojí 250 EUR, pro studenty 187,50 EUR a pro děti 125 EUR. Při vydání skipasu zaplatíte 2 eura vratné zálohy. Pro permanentky delší než 9 dní je nutná pasová fotografie. Výhodnou nabídku připravil Saalbach Hiterglemm ve spolupráci s dalšími 25 středisky. Pořiďte si tzv. Salzburg Super Ski Card a Kitzbüheler Alpen AllStarCard a lyžujte na více než 2700 kilometrech svahů. Ceny navíc nejsou o moc vyšší. Dospělí zaplatí 265 EUR, studenti 198 EUR a děti 132 EUR za 6 dní zábavy na lyžích. Výhodné nabídky pro rodiny přicházejí spolu s Velikonocemi. Děti do 14 let bydlí zdarma v pokoji s rodiči a pokud si rodič koupí skipas, dítě ho dostane bezplatně také.

  Letní radovánky

  Letní program střediska Saalbach Hiterglemm je stejně tak bohatý jako náplň zimních měsíců. Přes horské louky vedou pěší a cyklostezky v celkové délce 400 kilometrů. Dobrodružné trasy s pohádkovou tematikou se táhnou mezi horní a prostřední stanicí lanovky na vrchol Kohlmais. Pro vícedenní dovolenou si pořiďte tzv. Joker Card, kombinovanou vstupenku za zábavou. Obsahuje například vstupy na minigolf, na všechny lanovky ve středisku, do Adidas Freerideparku na hoře Reiterkogel, na údolní vláček, na tenisové kurty v Saalbachu, na koupaliště, na 10 pěších túr s průvodcem a na naučnou stezku léčivých bylin na hoře Reiterkogel, do lyžařského muzea nebo na místní autobusy.

Nejnovější recenze Rakousko - Saalbach / Hinterglemm

Celkem: 9,2 Za ty peníze to splnilo představy.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Za ty peníze to splnilo představy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme přesunuti do samostatné vily nedaleko bez parkoviště. Dlouho trvalo než jsme pokoj vytopili, naštěstí zde byl k dispozici přímotop.

Strava
Večeře chutné,dostatek, možnost salátů zdarma. Snídaně stále stejné, personál ochotný

Služby hotelu
Žádné jsem nevyužil. Na recepci, která byla součástí baru se velmi kouřilo stejně jako ve druhé části terasy/jídelny.

Sjezdovky
Sjezdovky velmi brzy ledovaté - technický sníh, ale v tom množství se dalo najít dost pohodových. Doprava skibusEM v pohodě.

Ondřej L., 11.02.2019, Datum pobytu: 4.2. - 7.2.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Gasthof Unterwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Jezdím na stejné místo již 5 roku a vždy maximální spokojenost.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Jezdím na stejné místo již 5 roku a vždy maximální spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Paní domácí je ochotná a vše je perfektní.

Strava
Všeho je dost.

Služby hotelu
Vše funkční a čisté.

Sjezdovky
Volba ze třech středisek: Zell am See, Karpun a Salbach. V Kaprunu možnost do Aquparku a saunový svět.

Jiří Pešek, 25.01.2019, Datum pobytu: 16.1. - 19.1.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Penzion Christa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,6 Celkový dojem je pozitivní a to z důvodu velkého množství sjezdových tratí v blízkosti (do 15 minut jízdy autem).

 • 4 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem je pozitivní a to z důvodu velkého množství sjezdových tratí v blízkosti (do 15 minut jízdy autem). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytování na depandanci Olga cca 300 m od hlavní budovy penzionu. Náš pokoj byl velmi malý ale na přespání stačil. V domě nebyla žádná lyžárna ani sušárna což byl trochu problém. Na pokoji bylo jedno elektrické topení (wafky) tzn po celodenním lyžování bylo problematické usušení věcí. Na pokoji nebylo žádné nádobí (pouze plastový kartáček na čištění zubů) a byly tam pouze 2 zásuvky. Postele byly krátké (190 cm) a matrace měkké a proležené.

Strava
Veškeré jídlo se podávalo v jídelně mimo hlavní restauraci se dveřmi přímo proti kuchyni tzn do jídelny se natahovaly veškeré "vůně".

Snídaně každý den stejné (šunka, salám, plátkový sýr, máslo, marmeláda, paštika, juice, musli, bílý jogurt) + káva/čaj + 2 čerstvé housky na osobu. Velmi jsem postrádala zeleninu či ovoce.

Večeře ucházející - polévka, hlavní chod (ne vždy nejchutnější), zákusek - zmrzlina, kompot, sladká roláda (kupovaná). Pití u večeře se platilo.

Služby hotelu
Penzion jako takový celkem zklamání - až na jídelnu a půl restaurace bylo celé přízemí kuřácké a kamkoli člověk šel procházel dýmem. V penzionu není žádná recepce - při příjezdu je nutno požádat servírku o zavolání šéfové - to vše v zakouřeném baru.

Dle tvrzení některých ubytovaných byly pokoje v hlavní budově nasáklé kouřem. Na naší depandanci se naštěstí nekouřilo.

V penzionu nebyl organizován žádný silvestrovský večer - na návsi vesnice od 23.00 otevřeny 2 stánky a o půlnoci byl ohňostroj.

Wifi byla opravdu pouze v přízemí hlavní budovy ale velmi slabá.

Personál byl milý a ochotný ale mluvil pouze německy.

Sjezdovky
Lyžování úžasné až na mírnou nepřízeň počasí (během 2 dnů napadlo 60cm sněhu :-) ). Při lyžování v Saalbach/Hinterglemm je nutno hlídat uzavírání lanovek/sjezdovek při špatném počasí abyste nezůstali v jiném údolí.

Z vesnice jezdí do středisek skibus který jsme však nevyužili. Použili jsme ho pouze pro odpolední cestu do Zell am See kterou jsme však museli zaplatit (bez lyží se skibus platí :-/ ).

Alena H., 07.01.2019, Datum pobytu: 28.12.2018 - 2.1.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Gasthof Unterwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Prožili jsme báječné dny plné vánoční atmosféry. Díky spokojenosti uvažujeme o další lyžařské dovolené ve stejném hotelu.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Prožili jsme báječné dny plné vánoční atmosféry. Díky spokojenosti uvažujeme o další lyžařské dovolené ve stejném hotelu. Zobrazit celou recenzi

Olga Drápalová, 02.01.2019, Datum pobytu: 26.12. - 30.12.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Saalbach / Hinterglemm, Hotel: Ferienhotel Lindenhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Saalbach / Hinterglemm