Rakousko - Hochkönig Rakousko

 • Popis

  Bílý ráj Hochkönig

  Lyžařské středisko Hochkönig leží na majestátním vrcholu Berchtesgadenských Alp ve spolkové zemi Salcbursko. Více než 112 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek křižuje svahy horského masivu v nadmořské výšce 800 – 2000 metrů. Tratě všech obtížností přes modrou a červenou po černou a freeride svahy na sebe výborně navazují. 32 moderních vleků dokáže za hodinu přepravit 50 600 osob. Středisko se rozpíná mezi malebnými horskými městečky Mühlbach, Maria Alm, Dienten, Hintermoos a Hinterthal s velkým výběrem ubytovacích zařízení. V okolí chat převažují jednodušší terény, zatímco dále od ubytování přibývají náročnější sjezdy. Díky tomu zaznamenáte na vzdálenějších svazích menší koncentraci lidí.

  Zábava pro celou rodinu

  Hochkönig patří k nejmladším a nejsympatičtějším lyžařským střediskům. Velký výběr aktivit čeká celou rodinu i mimo svahy. V dřevěných horských chatách jako z pohádky se vaří podle receptů rakouských babiček. Všude voní trhanec, guláš, horká čokoláda a pivo. Unavené svaly si výborně odpočinou ve wellness s vířivkami, bazény, saunou a skluzavkami pro děti. Šikovné ruce masérů uvolní každý zatuhlý kousek těla. Z města Maria Alm dojdete pěšky ke dvěma sáňkařským dráhám. Lyžařské školky pro naše nejmenší leží u spodních stanic lanovek. Pro snowboardisty je postaveno několik funparků s U-rampou, překážkami a skoky. I nelyžaři se ve středisku Hochkönig zabaví. Mezi lanovkami vedou stezky pro ski-alpinisty, běžkaře nebo pěší turisty se sněžnicemi, které míjejí vyhlídky do údolí a na protější vrcholy. Večerní program pro své hosty připravují místní hotely i restaurace. Čekají vás taneční večery se živou hudbou, degustační menu či divadelní představení.

  Cestou necestou

  Do střediska Hochkönig se autem dostanete za jedno odpoledne. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg trvá okolo 5 hodin. Před odjezdem si obstarejte rakouskou dálniční známku. Jednotlivá města pod hřebenem spojuje bezplatný ski-bus, který v hlavní sezóně odjíždí každou půlhodinu. Zaveze vás přímo k dolním stanicím lanovek odkud můžete pohodlně vyrazit na bílé svahy.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v Hochkönigu jsou příznivé. Děti do 6 let lyžují zdarma. V plné sezóně stojí sedmidenní ski pas pro dospělého 278 EUR. Pro studenty je připravena cena 208,50 EUR a pro děti nad 6 let 139 EUR. Mimo sezónu poplatky klesají až o 20 EUR. Speciální nabídka je připravena pro rodiny s dětmi. Každé třetí a další dítě má pobyt na sjezdovkách zdarma. Skupinové slevy vypočítají pokladní na místě.

  Do Alp i v létě

  Turistický ruch v Hochkönigu v teplých měsících ožívá novou energií. Letní atmosféra provoněná rozkvetlými horskými loukami svádí k pohodovým procházkám. Pěší trasy vedou okolo dřevěných chat, skotačivých potůčků, čirých studánek a skalních útvarů. Děti mohou krmit nově narozená jehňátka, zarybařit si v bystřinách, zažít dobrodružství v lanovém parku, vyzkoušet si lukostřelbu nebo hledat poklady v rámci světově proslulé hry geocaching. Značené cyklotrasy jsou připravené pro horská kola. V létě je v provozu bobová dráha a hlavní lanovky.

Nejnovější recenze Rakousko - Hochkönig

Celkem: 4,2 nic moc

 • 3,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
nic moc Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobre

Strava
hruza

Služby hotelu
totalni propadak

Sjezdovky
super

Svatopluk Grozman, 16.04.2017, Datum pobytu: 8.4. - 12.4.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Almerwirt, Hochkönig, Rakousko Svatopluk Grozman 2017-04-16 4.2 1 10 Landgasthof - Hotel Almerwirt

Celkem: 7,2 Na celkovou spokojenost s dovolenou určitě měla vliv dobrá dostupnost lyžařských tratí a také výborné počasí

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Na celkovou spokojenost s dovolenou určitě měla vliv dobrá dostupnost lyžařských tratí a také výborné počasí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Standartní , kvalita odpovídající

Strava
Přestože nebyla možnost velkého výběru , strava byla naprosto vyhovující, množství dostačující.

Služby hotelu
Služby dobré včetně místnosti na lyže a sušárny bot. Nedostatkem byla poměrně slabá Wi-Fi síť, navíc nefunkční na pokoji.

V koupelně chybělo mýdlo.

Sjezdovky
Sjezdovky dobře známe, proto jsme si vybrali i toto místo. Kvalita byla výborná i přes vysoké teploty v odpoledních hodinách.

Vítězslava Raclavská, 02.04.2017, Datum pobytu: 25.3. - 29.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Almerwirt, Hochkönig, Rakousko Vítězslava Raclavská 2017-04-02 7.2 1 10 Landgasthof - Hotel Almerwirt

Celkem: 4,4 Jediné pozitivum na celém zájezdu byl umístění hotelu a skvělé večeře a výborné lyžování. Komunikace s cestovním agentem ohledně zájezdu...

 • 2,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Jediné pozitivum na celém zájezdu byl umístění hotelu a skvělé večeře a výborné lyžování. Komunikace s cestovním agentem ohledně zájezdu strašná. Hotel bych absolutně nedoporučila jako 3* ale jako kategorie penzion!!!!!! Snídaně: děs!! A služby slibované jako sauna a bazén : se nám ten " recepční" vysmál do obličeje....... Hotel jsme vybrali i s těmito službami, tak nechápu, proč agent nemohla zjistit skutečnost a nabídnout jinou alternativu. No comment. Zobrazit celou recenzi

Strava
Večeře výborné, snídaně katastrofa. Byli jsme již v několika penzionech v Rakousku a teda snídaně byly oproti tomuhle 5*. Na to, že si hrají na 3* : jeden druh sýra, dva druhy šunky, zelenina a jogurty ..... fakt hodně strašný!!! žádný teplý bufet, nic. To bylo hrůza. Večeře byly moc dobré a chutné a bylo toho hodně.

Služby hotelu
Hotel hodně podrůměrný, spíš kategorie penzion. Slibovaná sauna a bazén : NIC !!!!!! Bez jediného slova omluvy. Předpokládám, že když jsem požadovala od agnetky hotel s bazénem a saunou a vybrala jsem tento, měla za povinnost zjistit, jestli je to aktuální nebo ne. V případě, že by zjistila, že není, měla nabídnout jiný. Jinak by jsme tam nejeli. Pokoj čistý, ale chybějící stínidlo na stropě, propálený stínidlo nad postelí. V koupelně bez mýdla, museli jsme si koupit vlastní!!! JInak špína nebyla, ale kategorie rozhodně ne 3* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sjezdovky
Lyžování luxusní.

Silvie P., 21.03.2017, Datum pobytu: 15.3. - 18.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Almerwirt, Hochkönig, Rakousko Silvie P. 2017-03-21 4.4 1 10 Hotel Almerwirt

Celkem: 7,5 Dovolená se vydařila, počasí bylo fajn, dobře jsme si zalyžovali na sjezdovkách i běžkách, proto jsme tam hlavně jeli.

 • 7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se vydařila, počasí bylo fajn, dobře jsme si zalyžovali na sjezdovkách i běžkách, proto jsme tam hlavně jeli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán byl velikostí vyhovující, příjemný balkon na jižní stranu, v kuchyňce nefungující myčka, bez mikrovlnky, nebyla tam Wifi.

V koupelně průtokový ohřívač, takže voda ve sprše střídavě teplá a studená, možno napustit vanu.

Strava
Bez jídla.

Služby hotelu
Apartmánový dům v dobré lokalitě, do centra příjemnou procházkou 10 - 15 min., ke kabinové lanovce a na běžkařské okruhy jsme dojížděli autem cca 3 - 5 min, nebo ski bus, velké parkoviště, fungující výtah, jinak žádné služby.

Martin Hrubý, 14.02.2017, Datum pobytu: 3.2. - 10.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Sonnrain apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sonnrain apartments, Hochkönig, Rakousko Martin Hrubý 2017-02-14 7.5 1 10 Prázdninové apartmány SONNRAIN

Celkem: 10 Celkově výborné-bez výhrad

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkově výborné-bez výhrad Zobrazit celou recenzi

David K., 17.01.2017, Datum pobytu: 11.1. - 14.1.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Penzion Koidl

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Penzion Koidl, Hochkönig, Rakousko David K. 2017-01-17 10 1 10 Penzion Koidl

Všechny recenze Rakousko - Hochkönig

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622