Rakousko - Hochkönig Rakousko

 • Popis

  Bílý ráj Hochkönig

  Lyžařské středisko Hochkönig leží na majestátním vrcholu Berchtesgadenských Alp ve spolkové zemi Salcbursko. Více než 112 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek křižuje svahy horského masivu v nadmořské výšce 800 – 2000 metrů. Tratě všech obtížností přes modrou a červenou po černou a freeride svahy na sebe výborně navazují. 32 moderních vleků dokáže za hodinu přepravit 50 600 osob. Středisko se rozpíná mezi malebnými horskými městečky Mühlbach, Maria Alm, Dienten, Hintermoos a Hinterthal s velkým výběrem ubytovacích zařízení. V okolí chat převažují jednodušší terény, zatímco dále od ubytování přibývají náročnější sjezdy. Díky tomu zaznamenáte na vzdálenějších svazích menší koncentraci lidí.

  Zábava pro celou rodinu

  Hochkönig patří k nejmladším a nejsympatičtějším lyžařským střediskům. Velký výběr aktivit čeká celou rodinu i mimo svahy. V dřevěných horských chatách jako z pohádky se vaří podle receptů rakouských babiček. Všude voní trhanec, guláš, horká čokoláda a pivo. Unavené svaly si výborně odpočinou ve wellness s vířivkami, bazény, saunou a skluzavkami pro děti. Šikovné ruce masérů uvolní každý zatuhlý kousek těla. Z města Maria Alm dojdete pěšky ke dvěma sáňkařským dráhám. Lyžařské školky pro naše nejmenší leží u spodních stanic lanovek. Pro snowboardisty je postaveno několik funparků s U-rampou, překážkami a skoky. I nelyžaři se ve středisku Hochkönig zabaví. Mezi lanovkami vedou stezky pro ski-alpinisty, běžkaře nebo pěší turisty se sněžnicemi, které míjejí vyhlídky do údolí a na protější vrcholy. Večerní program pro své hosty připravují místní hotely i restaurace. Čekají vás taneční večery se živou hudbou, degustační menu či divadelní představení.

  Cestou necestou

  Do střediska Hochkönig se autem dostanete za jedno odpoledne. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg trvá okolo 5 hodin. Před odjezdem si obstarejte rakouskou dálniční známku. Jednotlivá města pod hřebenem spojuje bezplatný ski-bus, který v hlavní sezóně odjíždí každou půlhodinu. Zaveze vás přímo k dolním stanicím lanovek odkud můžete pohodlně vyrazit na bílé svahy.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v Hochkönigu jsou příznivé. Děti do 6 let lyžují zdarma. V plné sezóně stojí sedmidenní ski pas pro dospělého 278 EUR. Pro studenty je připravena cena 208,50 EUR a pro děti nad 6 let 139 EUR. Mimo sezónu poplatky klesají až o 20 EUR. Speciální nabídka je připravena pro rodiny s dětmi. Každé třetí a další dítě má pobyt na sjezdovkách zdarma. Skupinové slevy vypočítají pokladní na místě.

  Do Alp i v létě

  Turistický ruch v Hochkönigu v teplých měsících ožívá novou energií. Letní atmosféra provoněná rozkvetlými horskými loukami svádí k pohodovým procházkám. Pěší trasy vedou okolo dřevěných chat, skotačivých potůčků, čirých studánek a skalních útvarů. Děti mohou krmit nově narozená jehňátka, zarybařit si v bystřinách, zažít dobrodružství v lanovém parku, vyzkoušet si lukostřelbu nebo hledat poklady v rámci světově proslulé hry geocaching. Značené cyklotrasy jsou připravené pro horská kola. V létě je v provozu bobová dráha a hlavní lanovky.

Nejnovější recenze Rakousko - Hochkönig

Celkem: 8,6 Krásná příroda vřele doporučuji

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná příroda vřele doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Lepší standard

Strava
Výborná

Jakub K., 05.10.2017, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Byli jsme spokojeni, až na to počasí, které se nedá objednat

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni, až na to počasí, které se nedá objednat Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo dobré, až na občasný hluk odvětrávání z kuchyně.

Strava
Strava byla výborná

Služby hotelu
Služby byly na dobré úrovni.

Zdeněk Makalouš, 28.09.2017, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 parádní rodinná dovolená

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
parádní rodinná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté, poměrně prostorné pokoje, denně úklid

Strava
vynikající, pestrá, z kvalitních surovin

Služby hotelu
někdo v recenzích psal, že chytnul wi-fi jen u recepce, my jsme ji měli i na pokoji

Pláž
nebyla

Stanislav S., 23.09.2017, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Rodinný hotel na neuvěřitelně krásném místě pod horským alpským masivem, obklopený pastvinami. Vycházkové turistické trasy vedou okolo...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Rodinný hotel na neuvěřitelně krásném místě pod horským alpským masivem, obklopený pastvinami. Vycházkové turistické trasy vedou okolo hotelu, nebo Vás k nim zaveze místní autobus z nedaleké zastávky. Vynikající prostorné SPA a Wellness. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný pokoj až s nadbytkem úložného prostoru, Wifi s dosahem až na pokoj ( druhé patro )spolehlivá a nad očekávání rychlá. Koupelna čistá, každodenní úklid pokoje.

Strava
Zcela bezkonkurenční výběrem a nabídkou i kvalitou. Na snídaně s jejich rozmanitostí a odpolední sladké svačinky budeme dlouho vzpomínat.

Služby hotelu
Wellness - vynikající, ráno zarezervujete a většinou jste tam sami...

Pláž
Bez bazénu, ale krásný venkovní dětský koutek

Michal M., 19.09.2017, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Salcbursko je úžasné, vše je funkční - návštěvník se nemůže splést při výběru destinace

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Salcbursko je úžasné, vše je funkční - návštěvník se nemůže splést při výběru destinace Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší hotel, má své kouzlo. Pokoj čistý, s balkonem. Nemá výtah, takže pro starší hosty trochu problém. Bydlení v centru města, ale je tam naprostý klid.

Strava
Strava chutná, dostatečné množství. Žádné místní speciality,snídaně každý den naprosto stejné - neškodilo by občas např.vajíčko, čerstvá paprika, párek apod.Večeře dvě různé přílohy k masu,ostatní stejné,zeleninové saláty v dostatečném množství

Služby hotelu
Úklid vzorný, WC u jídelny bez mýdla, v letním období asi žádné zvláštní služby nejsou k dispozici, recepční / možná to byl majitel ? - nepředstavil se/ nám žádné informace nepodával, ani nepředal pokoj, patrně si je jistý, že je vše v pořádku.Dal nám 2 klíče a sdělil číslo pokoje.Později jsme zjistili,že druhý klíč je od jednoho ze vchodů,protože se ve 20hod.zamyká recepce / hotel má vchody 3/. Servírka byla velmi příjemná. Jiný personál jsme nepotkali.

Pláž
Dočetli jsme se, že hotel má pro své návštěvníky bazén a saunu, ale nic takového jsme na místě samém nenašli.

Za městem je ale pěkné koupaliště, tkže celkem bez problému

Anonym, 23.08.2017, Datum pobytu: 13.8. - 20.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Hochkönig

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622