Rakousko - Hochkönig Rakousko

 • Popis

  Bílý ráj Hochkönig

  Lyžařské středisko Hochkönig leží na majestátním vrcholu Berchtesgadenských Alp ve spolkové zemi Salcbursko. Více než 112 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek křižuje svahy horského masivu v nadmořské výšce 800 – 2000 metrů. Tratě všech obtížností přes modrou a červenou po černou a freeride svahy na sebe výborně navazují. 32 moderních vleků dokáže za hodinu přepravit 50 600 osob. Středisko se rozpíná mezi malebnými horskými městečky Mühlbach, Maria Alm, Dienten, Hintermoos a Hinterthal s velkým výběrem ubytovacích zařízení. V okolí chat převažují jednodušší terény, zatímco dále od ubytování přibývají náročnější sjezdy. Díky tomu zaznamenáte na vzdálenějších svazích menší koncentraci lidí.

  Zábava pro celou rodinu

  Hochkönig patří k nejmladším a nejsympatičtějším lyžařským střediskům. Velký výběr aktivit čeká celou rodinu i mimo svahy. V dřevěných horských chatách jako z pohádky se vaří podle receptů rakouských babiček. Všude voní trhanec, guláš, horká čokoláda a pivo. Unavené svaly si výborně odpočinou ve wellness s vířivkami, bazény, saunou a skluzavkami pro děti. Šikovné ruce masérů uvolní každý zatuhlý kousek těla. Z města Maria Alm dojdete pěšky ke dvěma sáňkařským dráhám. Lyžařské školky pro naše nejmenší leží u spodních stanic lanovek. Pro snowboardisty je postaveno několik funparků s U-rampou, překážkami a skoky. I nelyžaři se ve středisku Hochkönig zabaví. Mezi lanovkami vedou stezky pro ski-alpinisty, běžkaře nebo pěší turisty se sněžnicemi, které míjejí vyhlídky do údolí a na protější vrcholy. Večerní program pro své hosty připravují místní hotely i restaurace. Čekají vás taneční večery se živou hudbou, degustační menu či divadelní představení.

  Cestou necestou

  Do střediska Hochkönig se autem dostanete za jedno odpoledne. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg trvá okolo 5 hodin. Před odjezdem si obstarejte rakouskou dálniční známku. Jednotlivá města pod hřebenem spojuje bezplatný ski-bus, který v hlavní sezóně odjíždí každou půlhodinu. Zaveze vás přímo k dolním stanicím lanovek odkud můžete pohodlně vyrazit na bílé svahy.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v Hochkönigu jsou příznivé. Děti do 6 let lyžují zdarma. V plné sezóně stojí sedmidenní ski pas pro dospělého 278 EUR. Pro studenty je připravena cena 208,50 EUR a pro děti nad 6 let 139 EUR. Mimo sezónu poplatky klesají až o 20 EUR. Speciální nabídka je připravena pro rodiny s dětmi. Každé třetí a další dítě má pobyt na sjezdovkách zdarma. Skupinové slevy vypočítají pokladní na místě.

  Do Alp i v létě

  Turistický ruch v Hochkönigu v teplých měsících ožívá novou energií. Letní atmosféra provoněná rozkvetlými horskými loukami svádí k pohodovým procházkám. Pěší trasy vedou okolo dřevěných chat, skotačivých potůčků, čirých studánek a skalních útvarů. Děti mohou krmit nově narozená jehňátka, zarybařit si v bystřinách, zažít dobrodružství v lanovém parku, vyzkoušet si lukostřelbu nebo hledat poklady v rámci světově proslulé hry geocaching. Značené cyklotrasy jsou připravené pro horská kola. V létě je v provozu bobová dráha a hlavní lanovky.

Nejnovější recenze Rakousko - Hochkönig

Celkem: 7 Velice se nám líbilo. Apartman byl čistý, vybavení mohlo být lepší, hlavně ůžkoviny by potřebovaly vyměnit za nové.

 • 4 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice se nám líbilo. Apartman byl čistý, vybavení mohlo být lepší, hlavně ůžkoviny by potřebovaly vyměnit za nové. Zobrazit celou recenzi

Hana G., 12.02.2019, Datum pobytu: 3.2. - 7.2.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Anderl apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Víceméně souhlasí s předchozími recenzemi. Vše odpovídá příslibům.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Víceméně souhlasí s předchozími recenzemi. Vše odpovídá příslibům. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
OK. Horské chatě s malinko nižšími stropy by se dalo třeba něco vytknout, ale je to nižší cenová kategorie, takže OK.

Strava
Pestrá a dobrá.

Služby hotelu
Vstřícné chování personálu

Pláž
Dal jsem pláži naschvál nejnižší hodnocení, protože pochopitelně žádná nebyla. Tyto dotazy by jste neměli u podobných ubytování uvádět jako povinné, působí to komicky.

Edvard Holub, 20.09.2018, Datum pobytu: 10.9. - 17.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 Dovolenou do Rakouska jsme s rodinou podnikli již po třetí. Je tady úplně nádherně, hory Vás pohltí a jejich krása Vás dostane do...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou do Rakouska jsme s rodinou podnikli již po třetí. Je tady úplně nádherně, hory Vás pohltí a jejich krása Vás dostane do naprosté relaxace. Opravdu doporučuji, hodí se i s malými dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování odpovídala ceně. Nebydleli jsme v hotelu, ale ve vedlejším domě asi 20m od hotelu. Pokoje normální, koberce špinavé, ale jinak uklizeno, čisto. Jen při vstupu na schodiště jsme museli dávat velký pozor, abychom si nezlomili nohu, poněvadž měli obrovskou díru v podlaze a na ní byly dány jen tak prkna, takže pokud jste špatně šlápli, byl problém.......

Strava
Snídaně strašné, salám bych nedala ani kočce. Večeře byly dobré, celkem rozmanité, na to, jaké byly snídaně.

Služby hotelu
Služby hotelů nemohu popsat, protože jsme bydleli v domě vedle hotelu a tam se o nás nikdo nestaral.

Pláž
.

Anonym, 15.08.2018, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Spokojenost

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Menší pokoje se sociálním zařízením, TV a slabším wi-fi připojením. Ručníky, tekuté mýdlo a toaletní papír na pokoji.

Strava
Bufetová snídaně stejná každý den: salámy, tvrdý sýr, máslo, nakrájené rajčata a okurky, jogurt, křupinky, pečivo, čaj a káva. Ve 12:00 hodin na vyžádání polévka, v 15:30 hodin na vyžádání 1ks buchty a k ní čaj nebo káva. Bufetová večeře - volný výběr - 1 druh masa, přílohy, zeleninové saláty, vegetariánské menu, pití k večeři není v ceně.

Služby hotelu
Menší vnitřní bazén v samostatné budově přes cestu za hotelem (chyběly bližší informace o provozní době), v přízemí místnost na kola. V ceně pobytu Höchkänigcart, která umožňovala volný vstup na některé lanovky v blízkém okolí (v provozu ale jen některé dny - informaci lze získat v infocentru v Maria Alm), na koupaliště, do muzeí atd.

Pláž
Pláž není, ale krásné hory v okolí, pěkné cyklostezky.

Radek H., 17.07.2018, Datum pobytu: 7.7. - 14.7.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Vcelku levnější ubytování s polopenzí odpovídalo cenové relaci. Personál byl příjemný, pokoj prostorný, všude čisto. Zklamáním bylo...

 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Vcelku levnější ubytování s polopenzí odpovídalo cenové relaci. Personál byl příjemný, pokoj prostorný, všude čisto. Zklamáním bylo stravování a absence wellness inzerovaného v katalogu. Wi-Fi připojení na našem pokoji slabé až žádné. Zobrazit celou recenzi

Strava
Polopenze formou bufetu. Snídaně chudá výběrem. Po třech dnech zjistíte, že máte stále totéž. Večeře byly chutné, ale výběr byl malý. Jídla celkově bylo dostatek.

Služby hotelu
Kromě pravidelného úklidu hotel další služby neposkytoval. Wi-Fi na našem pokoji nepolapitelné, na chodbě ano. Jak na jiných pokojích, nevím. Wellness zcela chybělo.

Luboš Mikyska, 27.06.2018, Datum pobytu: 20.6. - 24.6.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Hochkönig