Rakousko - Hochkönig Rakousko

 • Popis

  Bílý ráj Hochkönig

  Lyžařské středisko Hochkönig leží na majestátním vrcholu Berchtesgadenských Alp ve spolkové zemi Salcbursko. Více než 112 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek křižuje svahy horského masivu v nadmořské výšce 800 – 2000 metrů. Tratě všech obtížností přes modrou a červenou po černou a freeride svahy na sebe výborně navazují. 32 moderních vleků dokáže za hodinu přepravit 50 600 osob. Středisko se rozpíná mezi malebnými horskými městečky Mühlbach, Maria Alm, Dienten, Hintermoos a Hinterthal s velkým výběrem ubytovacích zařízení. V okolí chat převažují jednodušší terény, zatímco dále od ubytování přibývají náročnější sjezdy. Díky tomu zaznamenáte na vzdálenějších svazích menší koncentraci lidí.

  Zábava pro celou rodinu

  Hochkönig patří k nejmladším a nejsympatičtějším lyžařským střediskům. Velký výběr aktivit čeká celou rodinu i mimo svahy. V dřevěných horských chatách jako z pohádky se vaří podle receptů rakouských babiček. Všude voní trhanec, guláš, horká čokoláda a pivo. Unavené svaly si výborně odpočinou ve wellness s vířivkami, bazény, saunou a skluzavkami pro děti. Šikovné ruce masérů uvolní každý zatuhlý kousek těla. Z města Maria Alm dojdete pěšky ke dvěma sáňkařským dráhám. Lyžařské školky pro naše nejmenší leží u spodních stanic lanovek. Pro snowboardisty je postaveno několik funparků s U-rampou, překážkami a skoky. I nelyžaři se ve středisku Hochkönig zabaví. Mezi lanovkami vedou stezky pro ski-alpinisty, běžkaře nebo pěší turisty se sněžnicemi, které míjejí vyhlídky do údolí a na protější vrcholy. Večerní program pro své hosty připravují místní hotely i restaurace. Čekají vás taneční večery se živou hudbou, degustační menu či divadelní představení.

  Cestou necestou

  Do střediska Hochkönig se autem dostanete za jedno odpoledne. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg trvá okolo 5 hodin. Před odjezdem si obstarejte rakouskou dálniční známku. Jednotlivá města pod hřebenem spojuje bezplatný ski-bus, který v hlavní sezóně odjíždí každou půlhodinu. Zaveze vás přímo k dolním stanicím lanovek odkud můžete pohodlně vyrazit na bílé svahy.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v Hochkönigu jsou příznivé. Děti do 6 let lyžují zdarma. V plné sezóně stojí sedmidenní ski pas pro dospělého 278 EUR. Pro studenty je připravena cena 208,50 EUR a pro děti nad 6 let 139 EUR. Mimo sezónu poplatky klesají až o 20 EUR. Speciální nabídka je připravena pro rodiny s dětmi. Každé třetí a další dítě má pobyt na sjezdovkách zdarma. Skupinové slevy vypočítají pokladní na místě.

  Do Alp i v létě

  Turistický ruch v Hochkönigu v teplých měsících ožívá novou energií. Letní atmosféra provoněná rozkvetlými horskými loukami svádí k pohodovým procházkám. Pěší trasy vedou okolo dřevěných chat, skotačivých potůčků, čirých studánek a skalních útvarů. Děti mohou krmit nově narozená jehňátka, zarybařit si v bystřinách, zažít dobrodružství v lanovém parku, vyzkoušet si lukostřelbu nebo hledat poklady v rámci světově proslulé hry geocaching. Značené cyklotrasy jsou připravené pro horská kola. V létě je v provozu bobová dráha a hlavní lanovky.

Nejnovější recenze Rakousko - Hochkönig

Celkem: 10 Velmi dobré dle očekávání - takto jsme si to představovali .

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré dle očekávání - takto jsme si to představovali . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dle předchozích dispozic . Neměli jsme žádný problém a zcela odpovídalo našim požadavkům.

Strava
Strava skvělá. Není co dodat. Výběr bohatý a množství prakticky neomezené.

Personál se staral o hosty zcela bezchybně.

Služby hotelu
Služby vlastně bez problémů. Personál komunikoval v NJ a to nám vyhovovalo.

nevím zda je možná i komunikace v AJ.

Pláž
Pláž pro tento typ dovolené není relevantní. Velmi vhodné pro pěší turistiku v letím období.

Jiří K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 10.06.2024, Datum pobytu: 1.6. - 5.6.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Celkem: 10 Velká spokojenost naprosto ve všem. Vřele doporučuji

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velká spokojenost naprosto ve všem. Vřele doporučuji Zobrazit celou recenzi

Markéta K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 07.08.2023, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Celkem: 9.5 Ubytování bylo podle popisu. Služba je skvělá. Množství a kvalita jídla plně splnila očekávání.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování bylo podle popisu. Služba je skvělá. Množství a kvalita jídla plně splnila očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ildikó V., Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 24.07.2023, Datum pobytu: 10.7. - 17.7.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almerwirt

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.1 Byli jsme velmi spokojeni, krajina v okolí je úchvatná, pobyt proběhl bez zásadních problémů.

 • 8.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni, krajina v okolí je úchvatná, pobyt proběhl bez zásadních problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velmi pěkný, udržovaný. Pokoj, ve kterém jsme byli, zřejmě bude procházet rekonstrukcí, jak jsme zjistili ze sociálních sítí. Byly na něm patrné drobné známky opotřebení, nicméně byl čistý a spaní pohodlné. Sociální zařízení v dobrém stavu.

Strava
Snídaně formou bufetu, pečlivě doplňovaného, využili jsme deklarovanou možnost připravit si obložené housky na denní výlety. Džusy a teplé nápoje byly součástí snídaně v ceně, dobrá káva, cappuccino atd.

Káva a chutný zákusek k odpolední svačině.

Večeře na vysoké gastronomické úrovni. Dva druhy polévky, salátový bar, hlavní chod se vybíral u snídaně ze čtyř možností. (Kdo neovládá němčinu, využije např. google překladač). Na konci večeře velmi chutný dezert.

Děti měly občas problém s hlavním jídlem, byly to někdy netradiční a v Česku nepříliš známé kreace, které děti nemusí umět úplně ocenit.

Služby hotelu
Personál velmi příjemný, hotel zřejmě vede jedna rodina. Se starší paní možno hovořit pouze německy, mladší bez potíží a ochotně komunikuje anglicky.

K dispozici hernička pro děti. Prostorná terasa s posezením, houpací plátěná křesla, outdoor šachy. Saunu jsme v létě nevyužili. Nápoje mimo snídani a odpolední svačinu si každý host odebírá sám v jídelně a hradí na konci pobytu.

Za zmínku stojí Hochkönig Card, díky které jsme mohli zdarma využívat množství dalších služeb v okolí - koupaliště, lanovky, doprava autobusem aj.

Pláž
Pláž v Alpách žádná poblíž nebyla.

Jakub V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.07.2023, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Ranní pohled z pokoje 1 fotografie

Celkem: 10 Super hotel, i když hodně v kopci. Super jídlo, super personál, super příroda a super možnosti s hochokonig card.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super hotel, i když hodně v kopci. Super jídlo, super personál, super příroda a super možnosti s hochokonig card. Zobrazit celou recenzi

Lukáš K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 17.07.2023, Datum pobytu: 1.7. - 5.7.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Hochkönig, Hotel: Almhotel Kopphütte

Všechny recenze Rakousko - Hochkönig