Rakousko - Gerlitzen Rakousko

 • Popis

  Lyžařské středisko s tradicí

  Nejstarší korutanské lyžařské středisko na hoře Gerlitzen připomíná pavučinu spouštějící se z vrcholku hory na všechny světové strany. Vypíná se nad jezerem Ossiacher See a městečky Bodensdorf, Steindorf a Ossiach. Gerlitzen leží v nadmořské výšce od 520 do 1911 metrů. Moderní lanový park je v provozu denně od půl deváté. Páteřní kabinka vyváží lyžaře do oblak v 1000 metrech nad mořem. Na ni navazují nové 8-sedačkové a 6-sedačkové lanovky a dalších 10 vleků a lanovek s přepravní kapacitou 22 200 osob za hodinu. Z celkového počtu 41 kilometrů sjezdovek může být 39 kilometrů uměle zasněženo. Červené sjezdovky převládají nad modrými a černými. Široké pláně se hodí pro carvingové lyžování a neupravované okružní trasy pro free ride. Dětský lyžařský koutek Kinderland najdete u horní stanice kabinky Kanzelhöhe a u resortu Feuerberg na jižní straně Gerlitzenu. Snowboardový fun park s jumpy, corners, boxy a raily uspokojí začátečníky i profíky. Pro běžkaře jsou připraveny dvě klasické stopy, jedna bruslařská trať a jeden panoramatický výškový okruh.

  Après-ski

  Bohaté vyžití mimo sjezdovky láká do regionu vyznavače zimní turistiky a wellness pobytů. 24 kilometrů upravených tras pro pěší krouží okolo Gerlitzenu a míří i do vzdálenějších městeček. Osvěžením pěších pochodů mohou být sněžnice nebo ski alpinistické lyže. Z horských středisek vyjíždějí koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro turisty. Bezvadnou relaxaci nabízejí termální lázně v Bad Bleibergu nebo Villachu. Radostné výskání dětí se ozývá ze sáňkařské dráhy a z kluziště pod širým nebem. Z nebe se snášejí křídla tandemového paraglidingu. Večer se rozjíždí zábava v restauracích, barech a na diskotéce. V kryté hale si můžete zahrát tenis a bowling. Skvělou podívanou nabízí otevřený závod Snow Challenge, jehož výhercem se stane lyžař, který se nejvíce přiblíží času známého televizního moderátora. Vtip je v tom, že se dotyčný po cestě stavuje na skleničku v barech na sjezdovce.

  Cestou necestou

  Cesta k lyžařskému středisku Gerlitzen je snadná pro brněnské rezidenty, kterým stačí ujet necelých 500 kilometrů po dálnici přes Vídeň a Villach a pokračovat pár minut po dobře dostupné horské silnici. Za pouhých 5 hodin se dostanou do cíle. Pražané putují přes Linec a Salzburg. Trasu v délce okolo 600 kilometrů urazí za 6 hodin. Obě varianty vedou přes úseky s mýtem v Tauernských Alpách a v tunelu Katschbergtunnel. Rakouské dálnice jsou také zpoplatněny a je nutné si obstarat dálniční známku. Nově vybudovaná záchytná parkoviště u přibližovací kabinky v Annenheimu jsou zdarma a online lze sledovat jejich vytíženost. Tuto službu oceníte o víkendech, kdy se do Gerlitzenu vydávají obyvatelé Villachu. Skvěle fungující síť ski busů v rámci lyžařské permanentky objíždí horu Gerlitzen ze všech stran a dopravuje turisty i do oblíbeného Villachu.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů odpovídají kvalitě střediska a výbornému zázemí. Šestidenní permanentka pro dospělého stojí 211,5 eur, pro mládež a studenty 174 eur, pro děti 106 eur a pro seniory 185 eur. Slevy pro skupiny a rodiny žádejte přímo na pokladnách. Začátečníci, běžkaři a pěší turisté si mohou zakoupit bodové jízdenky. Rozšířený ski pas Top Ski Pass Gold platí ve všech střediscích Korutan a Východního Tyrolska a opravňuje lyžaře k využívání 891 kilometrů sjezdovek v malých i vyhlášených areálech.

  Léto v Gerlitzenu

  Hora Gerlitzen a městečka na jejím úpatí připravují bohatý letní program pro rodiny s dětmi, sportovce, dobrodruhy i návštěvníky hledající pohodu a relaxaci. Místní informační stanice každoročně připravují mapu pěších stezek pro nejmenší i horolezce. Túry s průvodcem zdarma vyrážejí každou středu dopoledne od dolní stanice lanovky Kanzelbahn. Stezky vhodné pro Nordic walking jsou klasifikovány podle obtížnosti do tří kategorií. Vedou po vyhlídkových místech a zajímavostech v okolí. Trasy pro cyklisty mají vlastní označení a sjetí mimo cestu se penalizuje. Některé míří od břehů jezera k vrcholku hory Gerlitzen, jiné lemují Ossiacher See a vyhýbají se namáhavému stoupání. V údolí si zahrajete rozmanité sporty, jako jsou tenis, badminton, volejbal, golf, minigolf a fotbal. Na hladině jezera se oddávejte plachtění, kajaku, kanoe, windsurfingu a paddle boardingu. K dispozici je vodní svět pro děti, letní bobová dráha a zábavní park.

Nejnovější recenze Rakousko - Gerlitzen

Celkem: 8.1 Na ten víkend dobrý poměr výkonu a ceny.

 • 8.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Na ten víkend dobrý poměr výkonu a ceny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v pořádku. Museli jsme hledat jen chvíli zástrčku na fén schovanou v osvětlení zrcadla.

Strava
V pořádku, ale jako snad vždy, krom Zanzibaru, mi chyběla na snídaní syrová cibule... a to nemluvím ani o česneku.

Služby hotelu
Přívětivý personál, vše na jedničku. Půjčili karty i nabíječky.

Pláž
Co se lyžování týče, bylo to fajn ráno, ale odpoledne 8 stupňů v 1900 metrech a mokrý sníh... ještě že jsme odkoupili skipasy od nespokojených Rakušanů za 27,5€.

Jiří P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 06.03.2024, Datum pobytu: 1.3. - 3.3.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Celkem: 8.3 Prijemne, az na jednu vynimku

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prijemne, az na jednu vynimku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mali sme objednanu family izbu, v ktorej mali byt styri lozka. Spanie pre deti vsak spocivalo v jednom roztiahnutom gauci. Nase deti sa tam nejako poskrucali a pomestili, keby mali o rok viac, isto sa tam nezmestia.

Miroslava M., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 06.09.2017, Datum pobytu: 28.8. - 2.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Celkem: 10 lyžařský pobyt s ubytováním ve velmi hezkém hotelu Gasthof zur Post. Hotel byl velmi útulný se skvělou obsluhou.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
lyžařský pobyt s ubytováním ve velmi hezkém hotelu Gasthof zur Post. Hotel byl velmi útulný se skvělou obsluhou. Zobrazit celou recenzi

Jitka Bilejová, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.02.2017, Datum pobytu: 5.2. - 10.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Celkem: 10 Luxusní a budu se tam ráda vracet. Moc moc dík

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Luxusní a budu se tam ráda vracet. Moc moc dík Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxus

Strava
Luxus

Služby hotelu
Luxus

Sjezdovky
Luxus

Světlana Ťavodová, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.01.2017, Datum pobytu: 23.12. - 27.12.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Celkem: 10 Super dovča v krásném prostředí

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovča v krásném prostředí Zobrazit celou recenzi

Ivan Janeček, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.10.2016, Datum pobytu: 27.9. - 30.9.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Všechny recenze Rakousko - Gerlitzen