Rakousko - Gerlitzen Rakousko

 • Popis

  Lyžařské středisko s tradicí

  Nejstarší korutanské lyžařské středisko na hoře Gerlitzen připomíná pavučinu spouštějící se z vrcholku hory na všechny světové strany. Vypíná se nad jezerem Ossiacher See a městečky Bodensdorf, Steindorf a Ossiach. Gerlitzen leží v nadmořské výšce od 520 do 1911 metrů. Moderní lanový park je v provozu denně od půl deváté. Páteřní kabinka vyváží lyžaře do oblak v 1000 metrech nad mořem. Na ni navazují nové 8-sedačkové a 6-sedačkové lanovky a dalších 10 vleků a lanovek s přepravní kapacitou 22 200 osob za hodinu. Z celkového počtu 41 kilometrů sjezdovek může být 39 kilometrů uměle zasněženo. Červené sjezdovky převládají nad modrými a černými. Široké pláně se hodí pro carvingové lyžování a neupravované okružní trasy pro free ride. Dětský lyžařský koutek Kinderland najdete u horní stanice kabinky Kanzelhöhe a u resortu Feuerberg na jižní straně Gerlitzenu. Snowboardový fun park s jumpy, corners, boxy a raily uspokojí začátečníky i profíky. Pro běžkaře jsou připraveny dvě klasické stopy, jedna bruslařská trať a jeden panoramatický výškový okruh.

  Après-ski

  Bohaté vyžití mimo sjezdovky láká do regionu vyznavače zimní turistiky a wellness pobytů. 24 kilometrů upravených tras pro pěší krouží okolo Gerlitzenu a míří i do vzdálenějších městeček. Osvěžením pěších pochodů mohou být sněžnice nebo ski alpinistické lyže. Z horských středisek vyjíždějí koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro turisty. Bezvadnou relaxaci nabízejí termální lázně v Bad Bleibergu nebo Villachu. Radostné výskání dětí se ozývá ze sáňkařské dráhy a z kluziště pod širým nebem. Z nebe se snášejí křídla tandemového paraglidingu. Večer se rozjíždí zábava v restauracích, barech a na diskotéce. V kryté hale si můžete zahrát tenis a bowling. Skvělou podívanou nabízí otevřený závod Snow Challenge, jehož výhercem se stane lyžař, který se nejvíce přiblíží času známého televizního moderátora. Vtip je v tom, že se dotyčný po cestě stavuje na skleničku v barech na sjezdovce.

  Cestou necestou

  Cesta k lyžařskému středisku Gerlitzen je snadná pro brněnské rezidenty, kterým stačí ujet necelých 500 kilometrů po dálnici přes Vídeň a Villach a pokračovat pár minut po dobře dostupné horské silnici. Za pouhých 5 hodin se dostanou do cíle. Pražané putují přes Linec a Salzburg. Trasu v délce okolo 600 kilometrů urazí za 6 hodin. Obě varianty vedou přes úseky s mýtem v Tauernských Alpách a v tunelu Katschbergtunnel. Rakouské dálnice jsou také zpoplatněny a je nutné si obstarat dálniční známku. Nově vybudovaná záchytná parkoviště u přibližovací kabinky v Annenheimu jsou zdarma a online lze sledovat jejich vytíženost. Tuto službu oceníte o víkendech, kdy se do Gerlitzenu vydávají obyvatelé Villachu. Skvěle fungující síť ski busů v rámci lyžařské permanentky objíždí horu Gerlitzen ze všech stran a dopravuje turisty i do oblíbeného Villachu.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů odpovídají kvalitě střediska a výbornému zázemí. Šestidenní permanentka pro dospělého stojí 211,5 eur, pro mládež a studenty 174 eur, pro děti 106 eur a pro seniory 185 eur. Slevy pro skupiny a rodiny žádejte přímo na pokladnách. Začátečníci, běžkaři a pěší turisté si mohou zakoupit bodové jízdenky. Rozšířený ski pas Top Ski Pass Gold platí ve všech střediscích Korutan a Východního Tyrolska a opravňuje lyžaře k využívání 891 kilometrů sjezdovek v malých i vyhlášených areálech.

  Léto v Gerlitzenu

  Hora Gerlitzen a městečka na jejím úpatí připravují bohatý letní program pro rodiny s dětmi, sportovce, dobrodruhy i návštěvníky hledající pohodu a relaxaci. Místní informační stanice každoročně připravují mapu pěších stezek pro nejmenší i horolezce. Túry s průvodcem zdarma vyrážejí každou středu dopoledne od dolní stanice lanovky Kanzelbahn. Stezky vhodné pro Nordic walking jsou klasifikovány podle obtížnosti do tří kategorií. Vedou po vyhlídkových místech a zajímavostech v okolí. Trasy pro cyklisty mají vlastní označení a sjetí mimo cestu se penalizuje. Některé míří od břehů jezera k vrcholku hory Gerlitzen, jiné lemují Ossiacher See a vyhýbají se namáhavému stoupání. V údolí si zahrajete rozmanité sporty, jako jsou tenis, badminton, volejbal, golf, minigolf a fotbal. Na hladině jezera se oddávejte plachtění, kajaku, kanoe, windsurfingu a paddle boardingu. K dispozici je vodní svět pro děti, letní bobová dráha a zábavní park.

Nejnovější recenze Rakousko - Gerlitzen

Celkem: 9,5 Krásná dovolená

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmány jsou útulné, prostorné, nábytek vyhovující, krásný výhled do údolí.

Strava
Stravu jsme objednanou neměli

Služby hotelu
Wifi jen v lobby baru a restauraci! Velmi špatný mobilní signál, v apartmánech hodně slabý.

V bazénu bylo chladno, ale bylo možno se ohřát v sauně. Ručníky poskytují na recepci, děti do 15 let do sauny nesmí. Zato dětský klubík mají úžasný. Hodně hraček a neustále nějaký program. Je zde u klub pro starší děti. Fotbálek zdarma, za jiné hry se platí.

Na recepci je možné si objednat čerstvé pečivo, a to až do 20ti hodin předchozího dne.

Pláž
Sjezdovky dobře udržované

Jana V., 19.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 16.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Almresort Gerlitzen Kanzelhöhe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Prijemne, az na jednu vynimku

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prijemne, az na jednu vynimku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mali sme objednanu family izbu, v ktorej mali byt styri lozka. Spanie pre deti vsak spocivalo v jednom roztiahnutom gauci. Nase deti sa tam nejako poskrucali a pomestili, keby mali o rok viac, isto sa tam nezmestia.

Miroslava M., 06.09.2017, Datum pobytu: 28.8. - 2.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 V tomto resortu jsme byli spokojeni. Ideální ubytování pro realizaci výletů do okolí.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V tomto resortu jsme byli spokojeni. Ideální ubytování pro realizaci výletů do okolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je v chalupách, která má několik apartmánů. V resortu je několik desítek chalup, které působí jako vesnice. Ideální pro děti, které se zde mohou volně pohybovat. Blízké jezero je odděleno plotem s vrátky.

Strava
Formou bufetu, strava chutná, není zde široký výběr, my jsme však byli spokojeni. V případě výletu je zde možnost si připravit svačinu, zaměstnanci rádi poskytnou alobal i tašky, případně lahve s vodou.

Služby hotelu
Zaměstnanci velmi ochotní, usměvaví, vstřícní.

Je zde možnost minigolfu, ping-pongové stoly, tenis.kurty, vnitřní bazén- měli jsme však pocit, že byl silně chlorovaný. Nebyl však důvod ho navštěvovat.

V areálu je k dispozici minimarket.

Pláž
Lepší vstup do vody byl umožněn z širokého dřevěného mola. Pláž travnatá a díky vzrostlým stromům nebyla nouze o stinná místa.

Mirka F., 14.08.2017, Datum pobytu: 30.7. - 3.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Sonnenresort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Příjemná letní dovolená, díky velké nadmořské výšce i ve velkých vedrech teploty příjemně o 5-10 stupňů nižší než v údolí.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná letní dovolená, díky velké nadmořské výšce i ve velkých vedrech teploty příjemně o 5-10 stupňů nižší než v údolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita, čistota i servis dobré, strava z polopenze tak dobrá a vydatná, že jsme vybavenou kuchyňku, která je součástí každého apartmánu vůbec nepoužili.

Strava
Snídaně i večeře v rámci polopenze formou švédských stolů, u večeří každý den jiná jídla na výběr.

Služby hotelu
Wellnes s 2 saunami, bazén, bezproblémové parkování v podzemních garážích přímo pod hotelem. Recepce hotelu v provozu jen 8-20hod. V ceně byla zážitková karta Kärnten card, umožňující bezplatné vstupy na atrakce v kraji i možnost bezplatné letní jízdy lanovkami a vleky.

Pláž
hotel je v 1500 m. nad mořem a 1x denně je zdarma lanovkou možnost je na pláže dolů k Osiachsee nebo se koupat v hotelovém bazénu.

Tomáš B., 07.08.2017, Datum pobytu: 29.7. - 3.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Almresort Gerlitzen Kanzelhöhe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Foto hotelu od hradu Landskron 1 fotografie

Celkem: 10 Celkově spokojeni. Úžasný výhled z hotelu a perfektní kuchyně. Mohu doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově spokojeni. Úžasný výhled z hotelu a perfektní kuchyně. Mohu doporučit. Zobrazit celou recenzi

Iveta G., 07.04.2017, Datum pobytu: 4.3. - 9.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Sonnenhotel Zaubek

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Gerlitzen

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622