Rakousko - Gerlitzen Rakousko

 • Popis

  Lyžařské středisko s tradicí

  Nejstarší korutanské lyžařské středisko na hoře Gerlitzen připomíná pavučinu spouštějící se z vrcholku hory na všechny světové strany. Vypíná se nad jezerem Ossiacher See a městečky Bodensdorf, Steindorf a Ossiach. Gerlitzen leží v nadmořské výšce od 520 do 1911 metrů. Moderní lanový park je v provozu denně od půl deváté. Páteřní kabinka vyváží lyžaře do oblak v 1000 metrech nad mořem. Na ni navazují nové 8-sedačkové a 6-sedačkové lanovky a dalších 10 vleků a lanovek s přepravní kapacitou 22 200 osob za hodinu. Z celkového počtu 41 kilometrů sjezdovek může být 39 kilometrů uměle zasněženo. Červené sjezdovky převládají nad modrými a černými. Široké pláně se hodí pro carvingové lyžování a neupravované okružní trasy pro free ride. Dětský lyžařský koutek Kinderland najdete u horní stanice kabinky Kanzelhöhe a u resortu Feuerberg na jižní straně Gerlitzenu. Snowboardový fun park s jumpy, corners, boxy a raily uspokojí začátečníky i profíky. Pro běžkaře jsou připraveny dvě klasické stopy, jedna bruslařská trať a jeden panoramatický výškový okruh.

  Après-ski

  Bohaté vyžití mimo sjezdovky láká do regionu vyznavače zimní turistiky a wellness pobytů. 24 kilometrů upravených tras pro pěší krouží okolo Gerlitzenu a míří i do vzdálenějších městeček. Osvěžením pěších pochodů mohou být sněžnice nebo ski alpinistické lyže. Z horských středisek vyjíždějí koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro turisty. Bezvadnou relaxaci nabízejí termální lázně v Bad Bleibergu nebo Villachu. Radostné výskání dětí se ozývá ze sáňkařské dráhy a z kluziště pod širým nebem. Z nebe se snášejí křídla tandemového paraglidingu. Večer se rozjíždí zábava v restauracích, barech a na diskotéce. V kryté hale si můžete zahrát tenis a bowling. Skvělou podívanou nabízí otevřený závod Snow Challenge, jehož výhercem se stane lyžař, který se nejvíce přiblíží času známého televizního moderátora. Vtip je v tom, že se dotyčný po cestě stavuje na skleničku v barech na sjezdovce.

  Cestou necestou

  Cesta k lyžařskému středisku Gerlitzen je snadná pro brněnské rezidenty, kterým stačí ujet necelých 500 kilometrů po dálnici přes Vídeň a Villach a pokračovat pár minut po dobře dostupné horské silnici. Za pouhých 5 hodin se dostanou do cíle. Pražané putují přes Linec a Salzburg. Trasu v délce okolo 600 kilometrů urazí za 6 hodin. Obě varianty vedou přes úseky s mýtem v Tauernských Alpách a v tunelu Katschbergtunnel. Rakouské dálnice jsou také zpoplatněny a je nutné si obstarat dálniční známku. Nově vybudovaná záchytná parkoviště u přibližovací kabinky v Annenheimu jsou zdarma a online lze sledovat jejich vytíženost. Tuto službu oceníte o víkendech, kdy se do Gerlitzenu vydávají obyvatelé Villachu. Skvěle fungující síť ski busů v rámci lyžařské permanentky objíždí horu Gerlitzen ze všech stran a dopravuje turisty i do oblíbeného Villachu.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů odpovídají kvalitě střediska a výbornému zázemí. Šestidenní permanentka pro dospělého stojí 211,5 eur, pro mládež a studenty 174 eur, pro děti 106 eur a pro seniory 185 eur. Slevy pro skupiny a rodiny žádejte přímo na pokladnách. Začátečníci, běžkaři a pěší turisté si mohou zakoupit bodové jízdenky. Rozšířený ski pas Top Ski Pass Gold platí ve všech střediscích Korutan a Východního Tyrolska a opravňuje lyžaře k využívání 891 kilometrů sjezdovek v malých i vyhlášených areálech.

  Léto v Gerlitzenu

  Hora Gerlitzen a městečka na jejím úpatí připravují bohatý letní program pro rodiny s dětmi, sportovce, dobrodruhy i návštěvníky hledající pohodu a relaxaci. Místní informační stanice každoročně připravují mapu pěších stezek pro nejmenší i horolezce. Túry s průvodcem zdarma vyrážejí každou středu dopoledne od dolní stanice lanovky Kanzelbahn. Stezky vhodné pro Nordic walking jsou klasifikovány podle obtížnosti do tří kategorií. Vedou po vyhlídkových místech a zajímavostech v okolí. Trasy pro cyklisty mají vlastní označení a sjetí mimo cestu se penalizuje. Některé míří od břehů jezera k vrcholku hory Gerlitzen, jiné lemují Ossiacher See a vyhýbají se namáhavému stoupání. V údolí si zahrajete rozmanité sporty, jako jsou tenis, badminton, volejbal, golf, minigolf a fotbal. Na hladině jezera se oddávejte plachtění, kajaku, kanoe, windsurfingu a paddle boardingu. K dispozici je vodní svět pro děti, letní bobová dráha a zábavní park.

Nejnovější recenze Rakousko - Gerlitzen

Celkem: 8,2 Prijemne, az na jednu vynimku

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prijemne, az na jednu vynimku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mali sme objednanu family izbu, v ktorej mali byt styri lozka. Spanie pre deti vsak spocivalo v jednom roztiahnutom gauci. Nase deti sa tam nejako poskrucali a pomestili, keby mali o rok viac, isto sa tam nezmestia.

Miroslava M., 05.09.2017, Datum pobytu: 27.8. - 1.9.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 V tomto resortu jsme byli spokojeni. Ideální ubytování pro realizaci výletů do okolí.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V tomto resortu jsme byli spokojeni. Ideální ubytování pro realizaci výletů do okolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je v chalupách, která má několik apartmánů. V resortu je několik desítek chalup, které působí jako vesnice. Ideální pro děti, které se zde mohou volně pohybovat. Blízké jezero je odděleno plotem s vrátky.

Strava
Formou bufetu, strava chutná, není zde široký výběr, my jsme však byli spokojeni. V případě výletu je zde možnost si připravit svačinu, zaměstnanci rádi poskytnou alobal i tašky, případně lahve s vodou.

Služby hotelu
Zaměstnanci velmi ochotní, usměvaví, vstřícní.

Je zde možnost minigolfu, ping-pongové stoly, tenis.kurty, vnitřní bazén- měli jsme však pocit, že byl silně chlorovaný. Nebyl však důvod ho navštěvovat.

V areálu je k dispozici minimarket.

Pláž
Lepší vstup do vody byl umožněn z širokého dřevěného mola. Pláž travnatá a díky vzrostlým stromům nebyla nouze o stinná místa.

Mirka F., 13.08.2017, Datum pobytu: 29.7. - 2.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Sonnenresort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Příjemná letní dovolená, díky velké nadmořské výšce i ve velkých vedrech teploty příjemně o 5-10 stupňů nižší než v údolí.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná letní dovolená, díky velké nadmořské výšce i ve velkých vedrech teploty příjemně o 5-10 stupňů nižší než v údolí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita, čistota i servis dobré, strava z polopenze tak dobrá a vydatná, že jsme vybavenou kuchyňku, která je součástí každého apartmánu vůbec nepoužili.

Strava
Snídaně i večeře v rámci polopenze formou švédských stolů, u večeří každý den jiná jídla na výběr.

Služby hotelu
Wellnes s 2 saunami, bazén, bezproblémové parkování v podzemních garážích přímo pod hotelem. Recepce hotelu v provozu jen 8-20hod. V ceně byla zážitková karta Kärnten card, umožňující bezplatné vstupy na atrakce v kraji i možnost bezplatné letní jízdy lanovkami a vleky.

Pláž
hotel je v 1500 m. nad mořem a 1x denně je zdarma lanovkou možnost je na pláže dolů k Osiachsee nebo se koupat v hotelovém bazénu.

Tomáš B., 06.08.2017, Datum pobytu: 28.7. - 2.8.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Almresort Gerlitzen Kanzelhöhe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Foto hotelu od hradu Landskron 1 fotografie

Celkem: 10 Celkově spokojeni. Úžasný výhled z hotelu a perfektní kuchyně. Mohu doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově spokojeni. Úžasný výhled z hotelu a perfektní kuchyně. Mohu doporučit. Zobrazit celou recenzi

Iveta G., 06.04.2017, Datum pobytu: 3.3. - 8.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Sonnenhotel Zaubek

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 dovolená se mi moc líbila

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
dovolená se mi moc líbila Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování velmi dobré, uvítal bych více informací o hotelu při ubytování, dost jsme tam bloudily než jsme všechno našli, od hostů jsme se vyptávali kam dát lyže a kudy se dostanu na sjezdovku.....tyto informace jsme při ubytování nedostaly

Strava
strava dobrá, velký výběr jídel i pro vegetariány i děti, odpolední svačinky byly fajn

Služby hotelu
v hotelu bylo dost Čechů, uvítal bych lepší instrukce o hotelu a ubytování v češtině, hotel trochu jako bludiště uvítal bych lepší popis dveří kam vedou

Sjezdovky
sjezdovky ráno upravené, sněhu dostatek, fronty na vleku nebyly velké, sjezdovky byly dost náročné převážně červené.

Tomáš Říha, 02.03.2017, Datum pobytu: 22.2. - 25.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Almresort Gerlitzen Kanzelhöhe

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Všechny recenze Rakousko - Gerlitzen

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622