Rakousko - Gerlitzen Rakousko

 • Popis

  Lyžařské středisko s tradicí

  Nejstarší korutanské lyžařské středisko na hoře Gerlitzen připomíná pavučinu spouštějící se z vrcholku hory na všechny světové strany. Vypíná se nad jezerem Ossiacher See a městečky Bodensdorf, Steindorf a Ossiach. Gerlitzen leží v nadmořské výšce od 520 do 1911 metrů. Moderní lanový park je v provozu denně od půl deváté. Páteřní kabinka vyváží lyžaře do oblak v 1000 metrech nad mořem. Na ni navazují nové 8-sedačkové a 6-sedačkové lanovky a dalších 10 vleků a lanovek s přepravní kapacitou 22 200 osob za hodinu. Z celkového počtu 41 kilometrů sjezdovek může být 39 kilometrů uměle zasněženo. Červené sjezdovky převládají nad modrými a černými. Široké pláně se hodí pro carvingové lyžování a neupravované okružní trasy pro free ride. Dětský lyžařský koutek Kinderland najdete u horní stanice kabinky Kanzelhöhe a u resortu Feuerberg na jižní straně Gerlitzenu. Snowboardový fun park s jumpy, corners, boxy a raily uspokojí začátečníky i profíky. Pro běžkaře jsou připraveny dvě klasické stopy, jedna bruslařská trať a jeden panoramatický výškový okruh.

  Après-ski

  Bohaté vyžití mimo sjezdovky láká do regionu vyznavače zimní turistiky a wellness pobytů. 24 kilometrů upravených tras pro pěší krouží okolo Gerlitzenu a míří i do vzdálenějších městeček. Osvěžením pěších pochodů mohou být sněžnice nebo ski alpinistické lyže. Z horských středisek vyjíždějí koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro turisty. Bezvadnou relaxaci nabízejí termální lázně v Bad Bleibergu nebo Villachu. Radostné výskání dětí se ozývá ze sáňkařské dráhy a z kluziště pod širým nebem. Z nebe se snášejí křídla tandemového paraglidingu. Večer se rozjíždí zábava v restauracích, barech a na diskotéce. V kryté hale si můžete zahrát tenis a bowling. Skvělou podívanou nabízí otevřený závod Snow Challenge, jehož výhercem se stane lyžař, který se nejvíce přiblíží času známého televizního moderátora. Vtip je v tom, že se dotyčný po cestě stavuje na skleničku v barech na sjezdovce.

  Cestou necestou

  Cesta k lyžařskému středisku Gerlitzen je snadná pro brněnské rezidenty, kterým stačí ujet necelých 500 kilometrů po dálnici přes Vídeň a Villach a pokračovat pár minut po dobře dostupné horské silnici. Za pouhých 5 hodin se dostanou do cíle. Pražané putují přes Linec a Salzburg. Trasu v délce okolo 600 kilometrů urazí za 6 hodin. Obě varianty vedou přes úseky s mýtem v Tauernských Alpách a v tunelu Katschbergtunnel. Rakouské dálnice jsou také zpoplatněny a je nutné si obstarat dálniční známku. Nově vybudovaná záchytná parkoviště u přibližovací kabinky v Annenheimu jsou zdarma a online lze sledovat jejich vytíženost. Tuto službu oceníte o víkendech, kdy se do Gerlitzenu vydávají obyvatelé Villachu. Skvěle fungující síť ski busů v rámci lyžařské permanentky objíždí horu Gerlitzen ze všech stran a dopravuje turisty i do oblíbeného Villachu.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů odpovídají kvalitě střediska a výbornému zázemí. Šestidenní permanentka pro dospělého stojí 211,5 eur, pro mládež a studenty 174 eur, pro děti 106 eur a pro seniory 185 eur. Slevy pro skupiny a rodiny žádejte přímo na pokladnách. Začátečníci, běžkaři a pěší turisté si mohou zakoupit bodové jízdenky. Rozšířený ski pas Top Ski Pass Gold platí ve všech střediscích Korutan a Východního Tyrolska a opravňuje lyžaře k využívání 891 kilometrů sjezdovek v malých i vyhlášených areálech.

  Léto v Gerlitzenu

  Hora Gerlitzen a městečka na jejím úpatí připravují bohatý letní program pro rodiny s dětmi, sportovce, dobrodruhy i návštěvníky hledající pohodu a relaxaci. Místní informační stanice každoročně připravují mapu pěších stezek pro nejmenší i horolezce. Túry s průvodcem zdarma vyrážejí každou středu dopoledne od dolní stanice lanovky Kanzelbahn. Stezky vhodné pro Nordic walking jsou klasifikovány podle obtížnosti do tří kategorií. Vedou po vyhlídkových místech a zajímavostech v okolí. Trasy pro cyklisty mají vlastní označení a sjetí mimo cestu se penalizuje. Některé míří od břehů jezera k vrcholku hory Gerlitzen, jiné lemují Ossiacher See a vyhýbají se namáhavému stoupání. V údolí si zahrajete rozmanité sporty, jako jsou tenis, badminton, volejbal, golf, minigolf a fotbal. Na hladině jezera se oddávejte plachtění, kajaku, kanoe, windsurfingu a paddle boardingu. K dispozici je vodní svět pro děti, letní bobová dráha a zábavní park.

Nejnovější recenze Rakousko - Gerlitzen

Celkem: 10 Celkově spokojeni. Úžasný výhled z hotelu a perfektní kuchyně. Mohu doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově spokojeni. Úžasný výhled z hotelu a perfektní kuchyně. Mohu doporučit. Zobrazit celou recenzi

Iveta G., 06.04.2017, Datum pobytu: 3.3. - 8.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Sonnenhotel Zaubek

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 dovolená se mi moc líbila

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
dovolená se mi moc líbila Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování velmi dobré, uvítal bych více informací o hotelu při ubytování, dost jsme tam bloudily než jsme všechno našli, od hostů jsme se vyptávali kam dát lyže a kudy se dostanu na sjezdovku.....tyto informace jsme při ubytování nedostaly

Strava
strava dobrá, velký výběr jídel i pro vegetariány i děti, odpolední svačinky byly fajn

Služby hotelu
v hotelu bylo dost Čechů, uvítal bych lepší instrukce o hotelu a ubytování v češtině, hotel trochu jako bludiště uvítal bych lepší popis dveří kam vedou

Sjezdovky
sjezdovky ráno upravené, sněhu dostatek, fronty na vleku nebyly velké, sjezdovky byly dost náročné převážně červené.

Tomáš Říha, 02.03.2017, Datum pobytu: 22.2. - 25.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Almresort Gerlitzen Kanzelhöhe

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 10 lyžařský pobyt s ubytováním ve velmi hezkém hotelu Gasthof zur Post. Hotel byl velmi útulný se skvělou obsluhou.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
lyžařský pobyt s ubytováním ve velmi hezkém hotelu Gasthof zur Post. Hotel byl velmi útulný se skvělou obsluhou. Zobrazit celou recenzi

Jitka Bilejová, 12.02.2017, Datum pobytu: 4.2. - 9.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Luxusní a budu se tam ráda vracet. Moc moc dík

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Luxusní a budu se tam ráda vracet. Moc moc dík Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxus

Strava
Luxus

Služby hotelu
Luxus

Sjezdovky
Luxus

Světlana Ťavodová, 02.01.2017, Datum pobytu: 22.12. - 26.12.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super dovča v krásném prostředí

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovča v krásném prostředí Zobrazit celou recenzi

Ivan Janeček, 02.10.2016, Datum pobytu: 26.9. - 29.9.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Gerlitzen, Hotel: Gasthof Zur Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Gerlitzen

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622