Rakousko - Bad Kleinkirchheim Rakousko

 • Popis

  Na lyže a do termálů

  Oblíbené korutanské středisko Bad Kleinkirchheim kombinuje vynikající lyžařské vyžití s relaxací v termálních lázních Römerbad a St.Kathrein. Na lyžaře čeká 103 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek, 25 lanovek a vleků s přepravní kapacitou 33 500 osob za hodinu a 800 sněžných děl schopných zasněžit 97% svahů v areálu. I když většina sjezdovek spadá do sportovně červené kategorie, děti a začátečníci objeví své možnosti na 17 kilometrech modrých tratí. Strmá černá trať legendárního závodníka Franze Klammera dosahuje převýšení 842 metrů a pravidelně hostí závody světového poháru. Snowpark s několika překážkami se nachází u lanovky Kaiserburg. Čtyři lyžařské školky pro nejmenší vedou zkušení instruktoři. Baví děti na překážkových dráhách a cvičných kopečkách. Dospělí mohou využít službu „Style check“, kdy učitelé lyžování zanalyzují současnou techniku jízdy lyžaře a jeho vybavení a dají mu doporučení ke změnám. Díky „Style check“ můžete vypilovat svůj styl již během několika minut. Na měřených úsecích svahu Kaiserburg nebo u lanovky Nockalm porovnáte své časy s profesionály. Okolo Bad Kleinkirchheim vede téměř 50 kilometrů běžeckých stop pro klasiku i bruslení. Již od listopadu se otevírá uměle zasněžovaná 8 kilometrů dlouhá trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim a na skvělé výhledy láká čtyřkilometrový vysokohorský okruh na vrchu Nockalm ve výšce 1 870 metrů nad mořem.

  Après-ski

  Nabídce après-ski aktivit vévodí termální lázně Römerbad a St.Kathrein. Z venkovních bazénů můžete pozorovat čilý ruch na sjezdovce. Uvnitř lázní relaxujete ve velkém světě saun, na masáži a v termálním bazénu. Nově postavené lázně St. Kathrein úzce spolupracují s lyžařským areálem. Díky tomu můžete svůj ski pas využít jako vstupenku do lázní a vyměnit jeden den lyžování za odpočinek v bazénech. Ze sněhových radovánek se nabízí osvětlená sáňkařská dráha, bruslení, curling, túra na sněžnicích či po svých a zimní procházky do Národního parku Nockberge. Netradiční zážitek si odnesete z husky safari. Nenáročný celodenní výlet se psím spřežením vede k horské chatě a salaši, kde dostanete občerstvení a majitel vám zkušeně zajódluje. Bad Kleinkirchheim pravidelně organizuje trhy pod širým nebem ideální k nákupu tradičních suvenýrů, zimní hudební festivaly a výuku lyžování s olympijským vítězem ve sjezdu Franzem Klammerem. S přáteli pak poseďte v hospůdce, baru či restauraci.

  Cestou necestou

  Bad Kleinkirchheim leží v nejjižnější rakouské spolkové zemi, v Korutanech. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg měří 548 kilometrů a trvá okolo 6 hodin. Z Brna přes Vídeň a Leoben urazíte 440 kilometrů a za volantem strávíte necelých 5 hodin. Na rakouských dálnicích se platí mýto, proto si včas obstarejte platnou dálniční známku. Záchytné parkoviště u dolní stanice lanovky je zdarma. Bad Kleinkirchheim křižuje bezplatný ski bus a sváží lyžaře z ubytovacích zařízení k nástupní lanovce. Lázeňské městečko žije pohodovým tempem, proto se sjezdovky začínají plnit mezi 10. a 11. hodinou, zatímco v okolních střediscích se svahy hemží lyžaři už od 9 hodin. Proto počítejte s houstnoucí dopravou po 10. hodině. Meziměstské spoje lze využívat za mírný poplatek.

  Kolik to stojí?

  Vyšší ceny služeb v Bad Kleinkirchheim odpovídají vynikající reputaci lázeňského městečka. Cena ski pasu na 6 dní pro dospělého vystoupala v letošní hlavní sezóně na 233 eur. Permanentka pro děti stojí 117 eur a pro mládež a seniory 187 eur. V ceně ski pasu je také vstup do termálních lázní. Některý den jednoduše nepůjdete na sjezdovku, ale do vodního světa lázní Römerbad, a u pokladny se prokážete platným ski pasem. Vratná záloha na magnetickou kartu činí 5 eur. Výhodné nabídky ocení rodiny s dětmi. Ve vybraných termínech může s každým dospělým lyžovat dítě do 12 let za 1 euro na den. Slevy pro skupiny žádejte přímo na pokladnách.

  Léto v lázeňském městečku

  Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází v Alpách v blízkosti Národního parku Nockberge. Úchvatná příroda je protkána stezkami pro pěší, vysokohorské turisty a cyklisty. Z různé úrovně dobře značených okruhů si vyberou rodiny s dětmi i nároční sportovci. Regionem prochází například 750 kilometrů dlouhá trasa Alpe-Adria Trail vedoucí od Grossglockneru až k Jaderskému moři. 18 jamkové golfové hřiště leží na okraji města a kromě napínavých momentů nabízí perfektní výhled do okolí. Informace o místní kultuře a životě servírují muzea a historické památky. Hlavní atrakcí letních dní jsou termální lázně Römerbad o rozloze 12 000 m2 a se třemi tematicky zaměřenými patry. Z Bad Kleikirchheimu se za pár minut dostanete do hlavního města Korutan Klagenfurtu i k průzračným horským jezerům Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee. Zvýhodněné vstupné na lanovky, do muzeí, lázní i památek získáte s nákupem slevové karty Bad Kleinkirchheim Regionscard nebo Kätnten Card.

Nejnovější recenze Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Celkem: 8 Prostorné apartmány, klidné místo, od lanovky 3 minuty.

 • 8 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prostorné apartmány, klidné místo, od lanovky 3 minuty. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 27.03.2017, Datum pobytu: 14.3. - 18.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Grosswild

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Grosswild, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Anonym 2017-03-27 8 1 10 Apartmány Grosswild

Celkem: 10 Pěkné ubytování, sauna a služby v ceně.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pěkné ubytování, sauna a služby v ceně. Zobrazit celou recenzi

Tomáš L., 21.03.2017, Datum pobytu: 15.3. - 18.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Grosswild

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Grosswild, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Tomáš L. 2017-03-21 10 1 10 Bad Kleinkirchheim - Kirchleiten Grosswild

Celkem: 8 Odpovídá cenně

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Odpovídá cenně Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly čisté , jen špatná dostupnost Wifi signálu . Což v dnešní době je dosti důležité. Pokud se týče vybavení kuchyně - chyběla nám mikrovlná trouba - v dnešní době dost podstatná věc Pokoj č. 18 :o) loni v pokoji č.1 byla

Strava
Byly jsme jen ubytovaní :o)

Služby hotelu
Starší hotel ale úžasný klid

Sjezdovky
Letos méně sněhu . Zavřené jedny termální lázně ale to zcela chápeme. Rekonstrukce starých je důležitá . Loni sjezdovky lépe upraveny. Ale letos pochvala za to , že i přes tak málo sněhu PERFEKTNĚ upravené tratě na běžky. Celkový dojem moc dobrý. Líbí se nám zde a příští rok pojedeme s Vámi znovu :o)

Eva S., 18.03.2017, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kaiserburg apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Kaiserburg apartments, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Eva S. 2017-03-18 8 1 10 Apartmány KAISERBURG

Celkem: 8,8 Perfektní týden, parádní jarní lyžování.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Perfektní týden, parádní jarní lyžování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Maximální spokojenost, blízko lanovky.

Strava
Ubytování bez stravy.

Služby hotelu
Neustálá služba na recepci - vše vyřeší.

Sjezdovky
Bez připomínek

Petr P., 14.03.2017, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kirchleitn Dorf Großwild

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kirchleitn Dorf Großwild, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Petr P. 2017-03-14 8.8 1 10 Kirchleitn Dorf

Celkem: 6 Po příjezdu jsme mimo ubytování 1,5h čekali na pernamentky .V místě ubytování nikdo nebyl,zjišťovali jsme kde je recepce a kam si dojet...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Po příjezdu jsme mimo ubytování 1,5h čekali na pernamentky .V místě ubytování nikdo nebyl,zjišťovali jsme kde je recepce a kam si dojet pro klíče. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán byl pěkný,jen pokud jsme chtěli něcomohřát v mikrovlnce,museli jsme vytahnout zásuvku varné konvice a a naopak.

Strava
zájez jsme měli bez stravy

Služby hotelu
bez služeb

Sjezdovky
průměr,bohužel málo sněhu koncem února a tomu odpovídaly sjezdovky

Iva R., 10.03.2017, Datum pobytu: 24.2. - 3.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Central Appartements

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Central Appartements, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Iva R. 2017-03-10 6 1 10 Apartmány Central

Všechny recenze Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622