Rakousko - Bad Kleinkirchheim Rakousko

 • Popis

  Na lyže a do termálů

  Oblíbené korutanské středisko Bad Kleinkirchheim kombinuje vynikající lyžařské vyžití s relaxací v termálních lázních Römerbad a St.Kathrein. Na lyžaře čeká 103 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek, 25 lanovek a vleků s přepravní kapacitou 33 500 osob za hodinu a 800 sněžných děl schopných zasněžit 97% svahů v areálu. I když většina sjezdovek spadá do sportovně červené kategorie, děti a začátečníci objeví své možnosti na 17 kilometrech modrých tratí. Strmá černá trať legendárního závodníka Franze Klammera dosahuje převýšení 842 metrů a pravidelně hostí závody světového poháru. Snowpark s několika překážkami se nachází u lanovky Kaiserburg. Čtyři lyžařské školky pro nejmenší vedou zkušení instruktoři. Baví děti na překážkových dráhách a cvičných kopečkách. Dospělí mohou využít službu „Style check“, kdy učitelé lyžování zanalyzují současnou techniku jízdy lyžaře a jeho vybavení a dají mu doporučení ke změnám. Díky „Style check“ můžete vypilovat svůj styl již během několika minut. Na měřených úsecích svahu Kaiserburg nebo u lanovky Nockalm porovnáte své časy s profesionály. Okolo Bad Kleinkirchheim vede téměř 50 kilometrů běžeckých stop pro klasiku i bruslení. Již od listopadu se otevírá uměle zasněžovaná 8 kilometrů dlouhá trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim a na skvělé výhledy láká čtyřkilometrový vysokohorský okruh na vrchu Nockalm ve výšce 1 870 metrů nad mořem.

  Après-ski

  Nabídce après-ski aktivit vévodí termální lázně Römerbad a St.Kathrein. Z venkovních bazénů můžete pozorovat čilý ruch na sjezdovce. Uvnitř lázní relaxujete ve velkém světě saun, na masáži a v termálním bazénu. Nově postavené lázně St. Kathrein úzce spolupracují s lyžařským areálem. Díky tomu můžete svůj ski pas využít jako vstupenku do lázní a vyměnit jeden den lyžování za odpočinek v bazénech. Ze sněhových radovánek se nabízí osvětlená sáňkařská dráha, bruslení, curling, túra na sněžnicích či po svých a zimní procházky do Národního parku Nockberge. Netradiční zážitek si odnesete z husky safari. Nenáročný celodenní výlet se psím spřežením vede k horské chatě a salaši, kde dostanete občerstvení a majitel vám zkušeně zajódluje. Bad Kleinkirchheim pravidelně organizuje trhy pod širým nebem ideální k nákupu tradičních suvenýrů, zimní hudební festivaly a výuku lyžování s olympijským vítězem ve sjezdu Franzem Klammerem. S přáteli pak poseďte v hospůdce, baru či restauraci.

  Cestou necestou

  Bad Kleinkirchheim leží v nejjižnější rakouské spolkové zemi, v Korutanech. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg měří 548 kilometrů a trvá okolo 6 hodin. Z Brna přes Vídeň a Leoben urazíte 440 kilometrů a za volantem strávíte necelých 5 hodin. Na rakouských dálnicích se platí mýto, proto si včas obstarejte platnou dálniční známku. Záchytné parkoviště u dolní stanice lanovky je zdarma. Bad Kleinkirchheim křižuje bezplatný ski bus a sváží lyžaře z ubytovacích zařízení k nástupní lanovce. Lázeňské městečko žije pohodovým tempem, proto se sjezdovky začínají plnit mezi 10. a 11. hodinou, zatímco v okolních střediscích se svahy hemží lyžaři už od 9 hodin. Proto počítejte s houstnoucí dopravou po 10. hodině. Meziměstské spoje lze využívat za mírný poplatek.

  Kolik to stojí?

  Vyšší ceny služeb v Bad Kleinkirchheim odpovídají vynikající reputaci lázeňského městečka. Cena ski pasu na 6 dní pro dospělého vystoupala v letošní hlavní sezóně na 233 eur. Permanentka pro děti stojí 117 eur a pro mládež a seniory 187 eur. V ceně ski pasu je také vstup do termálních lázní. Některý den jednoduše nepůjdete na sjezdovku, ale do vodního světa lázní Römerbad, a u pokladny se prokážete platným ski pasem. Vratná záloha na magnetickou kartu činí 5 eur. Výhodné nabídky ocení rodiny s dětmi. Ve vybraných termínech může s každým dospělým lyžovat dítě do 12 let za 1 euro na den. Slevy pro skupiny žádejte přímo na pokladnách.

  Léto v lázeňském městečku

  Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází v Alpách v blízkosti Národního parku Nockberge. Úchvatná příroda je protkána stezkami pro pěší, vysokohorské turisty a cyklisty. Z různé úrovně dobře značených okruhů si vyberou rodiny s dětmi i nároční sportovci. Regionem prochází například 750 kilometrů dlouhá trasa Alpe-Adria Trail vedoucí od Grossglockneru až k Jaderskému moři. 18 jamkové golfové hřiště leží na okraji města a kromě napínavých momentů nabízí perfektní výhled do okolí. Informace o místní kultuře a životě servírují muzea a historické památky. Hlavní atrakcí letních dní jsou termální lázně Römerbad o rozloze 12 000 m2 a se třemi tematicky zaměřenými patry. Z Bad Kleikirchheimu se za pár minut dostanete do hlavního města Korutan Klagenfurtu i k průzračným horským jezerům Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee. Zvýhodněné vstupné na lanovky, do muzeí, lázní i památek získáte s nákupem slevové karty Bad Kleinkirchheim Regionscard nebo Kätnten Card.

Nejnovější recenze Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Celkem: 7,5 Nádherné místo - spojení lyžování v rozsáhlém areálu s koupáním v termálních lázních hned pod sjezdovkou.

 • 6 Ubytování
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Nádherné místo - spojení lyžování v rozsáhlém areálu s koupáním v termálních lázních hned pod sjezdovkou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Návrat do 80-tých let :-) nicméně vše funkční a po stránce hygieny a čistoty na 100%, nižší cena odpovídala typu ubytování.

Strava
Stravu jsme si zajišťovali sami.

Služby hotelu
Kdo nehledá zbytečný luxus, tak nebude litovat, penzion je navíc jen cca 200m od nástupu na kabinkovou lanovku.

Sjezdovky
Sjezdovky vždy každé ráno perfektně upravené, bohužel však v polovině března byly dolní poloviny sjezdovek odpoledne již kvůli rozbředlému sněhu téměř nesjízdné...

Petr A., 27.04.2017, Datum pobytu: 10.3. - 14.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Taferner

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Taferner, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Petr A. 2017-04-27 7.5 1 10 Apartmány Taferner

Celkem: 8 Prostorné apartmány, klidné místo, od lanovky 3 minuty.

 • 8 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Prostorné apartmány, klidné místo, od lanovky 3 minuty. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 27.03.2017, Datum pobytu: 14.3. - 18.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Grosswild

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Grosswild, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Anonym 2017-03-27 8 1 10 Apartmány Grosswild

Celkem: 10 Pěkné ubytování, sauna a služby v ceně.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pěkné ubytování, sauna a služby v ceně. Zobrazit celou recenzi

Tomáš L., 21.03.2017, Datum pobytu: 15.3. - 18.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Grosswild

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Grosswild, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Tomáš L. 2017-03-21 10 1 10 Bad Kleinkirchheim - Kirchleiten Grosswild

Celkem: 8 Odpovídá cenně

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Odpovídá cenně Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly čisté , jen špatná dostupnost Wifi signálu . Což v dnešní době je dosti důležité. Pokud se týče vybavení kuchyně - chyběla nám mikrovlná trouba - v dnešní době dost podstatná věc Pokoj č. 18 :o) loni v pokoji č.1 byla

Strava
Byly jsme jen ubytovaní :o)

Služby hotelu
Starší hotel ale úžasný klid

Sjezdovky
Letos méně sněhu . Zavřené jedny termální lázně ale to zcela chápeme. Rekonstrukce starých je důležitá . Loni sjezdovky lépe upraveny. Ale letos pochvala za to , že i přes tak málo sněhu PERFEKTNĚ upravené tratě na běžky. Celkový dojem moc dobrý. Líbí se nám zde a příští rok pojedeme s Vámi znovu :o)

Eva S., 18.03.2017, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kaiserburg apartments

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Kaiserburg apartments, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Eva S. 2017-03-18 8 1 10 Apartmány KAISERBURG

Celkem: 8,8 Perfektní týden, parádní jarní lyžování.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Perfektní týden, parádní jarní lyžování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Maximální spokojenost, blízko lanovky.

Strava
Ubytování bez stravy.

Služby hotelu
Neustálá služba na recepci - vše vyřeší.

Sjezdovky
Bez připomínek

Petr P., 14.03.2017, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kirchleitn Dorf Großwild

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kirchleitn Dorf Großwild, Bad Kleinkirchheim, Rakousko Petr P. 2017-03-14 8.8 1 10 Kirchleitn Dorf

Všechny recenze Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622