Rakousko - Bad Kleinkirchheim Rakousko

 • Popis

  Na lyže a do termálů

  Oblíbené korutanské středisko Bad Kleinkirchheim kombinuje vynikající lyžařské vyžití s relaxací v termálních lázních Römerbad a St.Kathrein. Na lyžaře čeká 103 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek, 25 lanovek a vleků s přepravní kapacitou 33 500 osob za hodinu a 800 sněžných děl schopných zasněžit 97% svahů v areálu. I když většina sjezdovek spadá do sportovně červené kategorie, děti a začátečníci objeví své možnosti na 17 kilometrech modrých tratí. Strmá černá trať legendárního závodníka Franze Klammera dosahuje převýšení 842 metrů a pravidelně hostí závody světového poháru. Snowpark s několika překážkami se nachází u lanovky Kaiserburg. Čtyři lyžařské školky pro nejmenší vedou zkušení instruktoři. Baví děti na překážkových dráhách a cvičných kopečkách. Dospělí mohou využít službu „Style check“, kdy učitelé lyžování zanalyzují současnou techniku jízdy lyžaře a jeho vybavení a dají mu doporučení ke změnám. Díky „Style check“ můžete vypilovat svůj styl již během několika minut. Na měřených úsecích svahu Kaiserburg nebo u lanovky Nockalm porovnáte své časy s profesionály. Okolo Bad Kleinkirchheim vede téměř 50 kilometrů běžeckých stop pro klasiku i bruslení. Již od listopadu se otevírá uměle zasněžovaná 8 kilometrů dlouhá trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim a na skvělé výhledy láká čtyřkilometrový vysokohorský okruh na vrchu Nockalm ve výšce 1 870 metrů nad mořem.

  Après-ski

  Nabídce après-ski aktivit vévodí termální lázně Römerbad a St.Kathrein. Z venkovních bazénů můžete pozorovat čilý ruch na sjezdovce. Uvnitř lázní relaxujete ve velkém světě saun, na masáži a v termálním bazénu. Nově postavené lázně St. Kathrein úzce spolupracují s lyžařským areálem. Díky tomu můžete svůj ski pas využít jako vstupenku do lázní a vyměnit jeden den lyžování za odpočinek v bazénech. Ze sněhových radovánek se nabízí osvětlená sáňkařská dráha, bruslení, curling, túra na sněžnicích či po svých a zimní procházky do Národního parku Nockberge. Netradiční zážitek si odnesete z husky safari. Nenáročný celodenní výlet se psím spřežením vede k horské chatě a salaši, kde dostanete občerstvení a majitel vám zkušeně zajódluje. Bad Kleinkirchheim pravidelně organizuje trhy pod širým nebem ideální k nákupu tradičních suvenýrů, zimní hudební festivaly a výuku lyžování s olympijským vítězem ve sjezdu Franzem Klammerem. S přáteli pak poseďte v hospůdce, baru či restauraci.

  Cestou necestou

  Bad Kleinkirchheim leží v nejjižnější rakouské spolkové zemi, v Korutanech. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg měří 548 kilometrů a trvá okolo 6 hodin. Z Brna přes Vídeň a Leoben urazíte 440 kilometrů a za volantem strávíte necelých 5 hodin. Na rakouských dálnicích se platí mýto, proto si včas obstarejte platnou dálniční známku. Záchytné parkoviště u dolní stanice lanovky je zdarma. Bad Kleinkirchheim křižuje bezplatný ski bus a sváží lyžaře z ubytovacích zařízení k nástupní lanovce. Lázeňské městečko žije pohodovým tempem, proto se sjezdovky začínají plnit mezi 10. a 11. hodinou, zatímco v okolních střediscích se svahy hemží lyžaři už od 9 hodin. Proto počítejte s houstnoucí dopravou po 10. hodině. Meziměstské spoje lze využívat za mírný poplatek.

  Kolik to stojí?

  Vyšší ceny služeb v Bad Kleinkirchheim odpovídají vynikající reputaci lázeňského městečka. Cena ski pasu na 6 dní pro dospělého vystoupala v letošní hlavní sezóně na 233 eur. Permanentka pro děti stojí 117 eur a pro mládež a seniory 187 eur. V ceně ski pasu je také vstup do termálních lázní. Některý den jednoduše nepůjdete na sjezdovku, ale do vodního světa lázní Römerbad, a u pokladny se prokážete platným ski pasem. Vratná záloha na magnetickou kartu činí 5 eur. Výhodné nabídky ocení rodiny s dětmi. Ve vybraných termínech může s každým dospělým lyžovat dítě do 12 let za 1 euro na den. Slevy pro skupiny žádejte přímo na pokladnách.

  Léto v lázeňském městečku

  Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází v Alpách v blízkosti Národního parku Nockberge. Úchvatná příroda je protkána stezkami pro pěší, vysokohorské turisty a cyklisty. Z různé úrovně dobře značených okruhů si vyberou rodiny s dětmi i nároční sportovci. Regionem prochází například 750 kilometrů dlouhá trasa Alpe-Adria Trail vedoucí od Grossglockneru až k Jaderskému moři. 18 jamkové golfové hřiště leží na okraji města a kromě napínavých momentů nabízí perfektní výhled do okolí. Informace o místní kultuře a životě servírují muzea a historické památky. Hlavní atrakcí letních dní jsou termální lázně Römerbad o rozloze 12 000 m2 a se třemi tematicky zaměřenými patry. Z Bad Kleikirchheimu se za pár minut dostanete do hlavního města Korutan Klagenfurtu i k průzračným horským jezerům Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee. Zvýhodněné vstupné na lanovky, do muzeí, lázní i památek získáte s nákupem slevové karty Bad Kleinkirchheim Regionscard nebo Kätnten Card.

Nejnovější recenze Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Celkem: 9.1 Příjemná rodinná dovolená s lyžováním na horách.

 • 9.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná rodinná dovolená s lyžováním na horách. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný hotel, který myslí také na rodiny s dětmi. K dispozici je také vnitřní dětský koutek, venkovní herní prvky. Pro malé děti výběr stravy z dětských jídel. Umístění u cesty poblíž obchůdků se suvenýry a cca 150 metrů od dolní stanice sedačkové lanovky Maibrunnbahn. V bklízkosti rybníček, menší park s klouzačkou - zabavili jsme se tak i s dítětem (2,5 roku), které ještě nelyžuje.

Strava
Snídaně - švédské stoly s bohatým výběrem.

Večeře - čtyřchodové menu - výběr hlavního chodu ze 3 možností (maso, ryba, vege). Děti mohly vybírat z dětských jídel - boloňské špagety, kuřecí nugetky, řízek, apod.

Perfektní byly odpolední svačiny, které by se daly nazvat pozdním obědem - od 15.00 do 16.30 hodin - např. jeden den buřt-guláš, jindy rizoto nebo těstovinový salát.

Služby hotelu
Velmi pěkné wellness (župany jsou na pokoji), jen vnitřní část bazénu je poměrně malá (pro naše dvě děti to ale stačilo). Ocenili jsme ledové kluziště na bruslení hned vedle hotelu, bohužel kvůli teplému počasí byla kvalita ledu horší.

Vnitřní dětský koutek s hračkami v 1. poschodí.

Radka M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 06.03.2024, Datum pobytu: 24.2. - 1.3.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kolmhof

Celkem: 10 Apartmány prostorné, dokonale vybavené, cca 50 m od sjezdovky, přístup k vleku po udržované zasnezovane cestě na lyžích.

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Apartmány prostorné, dokonale vybavené, cca 50 m od sjezdovky, přístup k vleku po udržované zasnezovane cestě na lyžích. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení je trošku starší ale plně funkční.

Strava
Bez stravy

Služby hotelu
-

Klára F., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.02.2024, Datum pobytu: 3.2. - 10.2.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Reichl

Celkem: 7.9 Pěkné čisté prostředí (lázeňská oblast Bad Kleinkirchheim), vynikající úprava všech sjezdovek, které jsou ale méně vhodné pro začátečníky...

 • 8.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkné čisté prostředí (lázeňská oblast Bad Kleinkirchheim), vynikající úprava všech sjezdovek, které jsou ale méně vhodné pro začátečníky a malé děti (převažují červené a černé sjezdovky pro zdatné lyžníky); pěkně upravované bežecké tratě v údolí. Poněkud zastaralé a pomalejší sedačkové lanovky (oproti Ski Weltu apod. je zdejší lanovkový park až retro...) , na druhou stranu velké množství sněhových děl v obou areálech (propojeny jsou 2) - na sjezdovkách byl sníh vždy i v případě minima sněhu přírodního. Permanentka umožňuje kombinovat lyžování a vstup do termálních lázní (bazény vnitřní i venkovní).

Je třeba počítat s nutností delší chůze k zastávce skibusu ev. nástupní stanici sedačkové lanovky, 30.min. interval skibusů po celý den (dopoledně by byl vhodnější menší). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velké, pěkně vybavené pokoje s kuchyní, denní úklid.

Strava
Jednodušší (ale dostatečné) snídaně formou bufetu, příjemný personál

Pavel K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 07.02.2024, Datum pobytu: 27.1. - 3.2.2024
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Apartmány Alpenlandhof

Celkem: 9.3 Vynikající jídlo. Možnost lyžování a pak i relax v hotelu a lázních hned u sjezdovek. Hotel a čistota na jedničku. Doporučuji.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vynikající jídlo.

Možnost lyžování a pak i relax v hotelu a lázních hned u sjezdovek.

Hotel a čistota na jedničku.

Doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ladislav H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 29.03.2023, Datum pobytu: 23.3. - 26.3.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Trattlerhof

Všechny recenze Rakousko - Bad Kleinkirchheim