Rakousko - Bad Kleinkirchheim Rakousko

 • Popis

  Na lyže a do termálů

  Oblíbené korutanské středisko Bad Kleinkirchheim kombinuje vynikající lyžařské vyžití s relaxací v termálních lázních Römerbad a St.Kathrein. Na lyžaře čeká 103 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek, 25 lanovek a vleků s přepravní kapacitou 33 500 osob za hodinu a 800 sněžných děl schopných zasněžit 97% svahů v areálu. I když většina sjezdovek spadá do sportovně červené kategorie, děti a začátečníci objeví své možnosti na 17 kilometrech modrých tratí. Strmá černá trať legendárního závodníka Franze Klammera dosahuje převýšení 842 metrů a pravidelně hostí závody světového poháru. Snowpark s několika překážkami se nachází u lanovky Kaiserburg. Čtyři lyžařské školky pro nejmenší vedou zkušení instruktoři. Baví děti na překážkových dráhách a cvičných kopečkách. Dospělí mohou využít službu „Style check“, kdy učitelé lyžování zanalyzují současnou techniku jízdy lyžaře a jeho vybavení a dají mu doporučení ke změnám. Díky „Style check“ můžete vypilovat svůj styl již během několika minut. Na měřených úsecích svahu Kaiserburg nebo u lanovky Nockalm porovnáte své časy s profesionály. Okolo Bad Kleinkirchheim vede téměř 50 kilometrů běžeckých stop pro klasiku i bruslení. Již od listopadu se otevírá uměle zasněžovaná 8 kilometrů dlouhá trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim a na skvělé výhledy láká čtyřkilometrový vysokohorský okruh na vrchu Nockalm ve výšce 1 870 metrů nad mořem.

  Après-ski

  Nabídce après-ski aktivit vévodí termální lázně Römerbad a St.Kathrein. Z venkovních bazénů můžete pozorovat čilý ruch na sjezdovce. Uvnitř lázní relaxujete ve velkém světě saun, na masáži a v termálním bazénu. Nově postavené lázně St. Kathrein úzce spolupracují s lyžařským areálem. Díky tomu můžete svůj ski pas využít jako vstupenku do lázní a vyměnit jeden den lyžování za odpočinek v bazénech. Ze sněhových radovánek se nabízí osvětlená sáňkařská dráha, bruslení, curling, túra na sněžnicích či po svých a zimní procházky do Národního parku Nockberge. Netradiční zážitek si odnesete z husky safari. Nenáročný celodenní výlet se psím spřežením vede k horské chatě a salaši, kde dostanete občerstvení a majitel vám zkušeně zajódluje. Bad Kleinkirchheim pravidelně organizuje trhy pod širým nebem ideální k nákupu tradičních suvenýrů, zimní hudební festivaly a výuku lyžování s olympijským vítězem ve sjezdu Franzem Klammerem. S přáteli pak poseďte v hospůdce, baru či restauraci.

  Cestou necestou

  Bad Kleinkirchheim leží v nejjižnější rakouské spolkové zemi, v Korutanech. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg měří 548 kilometrů a trvá okolo 6 hodin. Z Brna přes Vídeň a Leoben urazíte 440 kilometrů a za volantem strávíte necelých 5 hodin. Na rakouských dálnicích se platí mýto, proto si včas obstarejte platnou dálniční známku. Záchytné parkoviště u dolní stanice lanovky je zdarma. Bad Kleinkirchheim křižuje bezplatný ski bus a sváží lyžaře z ubytovacích zařízení k nástupní lanovce. Lázeňské městečko žije pohodovým tempem, proto se sjezdovky začínají plnit mezi 10. a 11. hodinou, zatímco v okolních střediscích se svahy hemží lyžaři už od 9 hodin. Proto počítejte s houstnoucí dopravou po 10. hodině. Meziměstské spoje lze využívat za mírný poplatek.

  Kolik to stojí?

  Vyšší ceny služeb v Bad Kleinkirchheim odpovídají vynikající reputaci lázeňského městečka. Cena ski pasu na 6 dní pro dospělého vystoupala v letošní hlavní sezóně na 233 eur. Permanentka pro děti stojí 117 eur a pro mládež a seniory 187 eur. V ceně ski pasu je také vstup do termálních lázní. Některý den jednoduše nepůjdete na sjezdovku, ale do vodního světa lázní Römerbad, a u pokladny se prokážete platným ski pasem. Vratná záloha na magnetickou kartu činí 5 eur. Výhodné nabídky ocení rodiny s dětmi. Ve vybraných termínech může s každým dospělým lyžovat dítě do 12 let za 1 euro na den. Slevy pro skupiny žádejte přímo na pokladnách.

  Léto v lázeňském městečku

  Lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim se nachází v Alpách v blízkosti Národního parku Nockberge. Úchvatná příroda je protkána stezkami pro pěší, vysokohorské turisty a cyklisty. Z různé úrovně dobře značených okruhů si vyberou rodiny s dětmi i nároční sportovci. Regionem prochází například 750 kilometrů dlouhá trasa Alpe-Adria Trail vedoucí od Grossglockneru až k Jaderskému moři. 18 jamkové golfové hřiště leží na okraji města a kromě napínavých momentů nabízí perfektní výhled do okolí. Informace o místní kultuře a životě servírují muzea a historické památky. Hlavní atrakcí letních dní jsou termální lázně Römerbad o rozloze 12 000 m2 a se třemi tematicky zaměřenými patry. Z Bad Kleikirchheimu se za pár minut dostanete do hlavního města Korutan Klagenfurtu i k průzračným horským jezerům Wörthersee, Ossiachersee či Milstättersee. Zvýhodněné vstupné na lanovky, do muzeí, lázní i památek získáte s nákupem slevové karty Bad Kleinkirchheim Regionscard nebo Kätnten Card.

Nejnovější recenze Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Celkem: 8,6 Fajn dovolená

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Fajn dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel pěkný, opravdu kousek od sjezdovky (do 100 m pěšky). Drobné nedostatky na vybavení pokojů. Největší slabina byl úklid pokojů. Prach ve skříních (v poličkách) - naskládali jsme prádlo a mohli je skoro znovu vyprat.Koupelnu jsem asi ve 4* také viděl lépe "opečovávat".

Ale personál velmi příjemný, krásné wellnes s venkovním bazénem, posilovna.

Strava
Odpovídala standardu. Výběr večeří ze tří jídel, dvojka vždy ryba, ale zajímavé a netradiční druhy. Jídlo chutné.

Po lyžování odpolední snack - polévka, sladké, případně salát či něco podobného.

Snad jen snídaně vzhledem ke standardu 4* mohly být "vychytanější".

Služby hotelu
Celkově spokojenost

Sjezdovky
Měli jsme štěstí na počasí a málo lidí na svahu.

Je to dáno asi i horší vybaveností střediska co se vleků týká - starší dopravní prostředky, pomalé, sedačky bez "bublin"

Patrně i pro to není tak masově vyhledáváno (pouze můj názor) takže se to vykompenzovalo mnohdy skutečně prázdnými svahy. (je to tedy i lednovým termínem)

Problém může být při horším a chladném počasí - to bude na sedačkách docela zima:)

Sjezdovky fajn, dá se tu klidně celý týden vydržet.

Roman Zvěřina, 05.02.2019, Datum pobytu: 26.1. - 2.2.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Sonnalm

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Honosný hotel pro vyšší klientelu

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Honosný hotel pro vyšší klientelu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vzhledem k rychlosti dohadování těsně před odjezdem jsem slovně přistoupila na navýšení ceny na základě informace, že už jsou volné jen dražší pokoje. Bydleli jsme však 3 v nejmenším pokoji s přistýlkou.

Hotel je přímo u silnice, v noci a zejména brzy ráno hlučné.

Strava
Excelentní

Služby hotelu
Výborné, velmi milý personál, wellness v ceně.

Anonym, 05.02.2019, Datum pobytu: 30.1. - 2.2.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kolmhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Hotel byl pěkný, předčil naše očekávání.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl pěkný, předčil naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný pokoj s novou koupelnou. Výhled byl zastíněn střechou.

Strava
Strava byla pestrá a chutná.

Služby hotelu
Ve spa bylo vždy málo lidí. Personál příjemný.

Pláž
Lyžařský areál přímo nad hotelem. Sjezdovky byly vždy upravené a málo lidí.

Veronika Lehovič, 30.01.2019, Datum pobytu: 24.1. - 27.1.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kolmhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Starší hotel na slušné úrovni, lyžárna byla vybavena vysoušeči bot, pokoje prostorné čisté, bohužel bez možnosti usušit si promočené věci...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Starší hotel na slušné úrovni, lyžárna byla vybavena vysoušeči bot, pokoje prostorné čisté, bohužel bez možnosti usušit si promočené věci z lyžování nebo z wellnesu. Na pokoji nebylo žádné zařízení na sušení ani topení, vytápění bylo podlahové.

Úklid probíhal každý den - čistota bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi dobré, pokoj do zahrady, klidné prostředí, pokoje prostorné čisté, bohužel bez možnosti usušit si promočené věci z lyžování nebo z wellnesu

Strava
Měli jsme polopenzi - snídaně formou bufetu - dostatečný výběr, nic nechybělo. Večeře - výběr z menu - velmi dobré, obsluha skvělá.

Služby hotelu
Služby hotelu OK, využili jsme wellnes.

Sjezdovky
Využívali jsme sjezdovky v St. Oswaldu - sjezdovky byly skvěle připravené, lyžování výborné. V našem termínu ještě nebyly zprovozněny sjezdovky za hotelem.

Jiří S., 27.12.2018, Datum pobytu: 15.12. - 19.12.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Kolmhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Spokojenost

 • 9 Ubytování
 • 1 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní vybavenost, chybělo jen provětrání - byla hodně cítit zatuchlina....

Strava
Služba byla bez stravy

Služby hotelu
Velmi dobrá

Sjezdovky
Výborná úroveň

Zdeněk Lukeš, 18.09.2018, Datum pobytu: 13.9. - 14.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Kleinkirchheim, Hotel: Ferienhaus Nocki

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Bad Kleinkirchheim