Rakousko - Schladming / Dachstein Rakousko

 • Popis

  Na lyže po celý rok

  Vyhlášená oblast zimních sportů Schladming / Dachstein leží mezi jižními stěnami Dachsteinu a hřebenem Schladminger Tauern. Propojuje sedm lyžařských středisek s pestrou nabídkou zimních radovánek, nedotčenou přírodou, vynikající infrastrukturou a štýrskou pohostinností. 230 kilometrů dokonale upravených sjezdovek čeká už od poloviny listopadu na své první návštěvníky. Regionu kraluje ledovec Dachstein, na kterém se lyžuje po celý rok. Sportovce přepravuje 88 moderních lanovek a vleků s neuvěřitelnou kapacitou 103 500 osob za hodinu. Lyžařské safari Schladming / Dachstein stoupá od 745 do 2700 metrů nad mořem. Nedostatku sněhu se nemusíte bát ani v teplých dnech. Hustá síť sněžných děl dokáže pokrýt všechny tratě. Běžkařské epicenturm se nachází u stadionu v městečku Ramsau pod Dachsteinem. Odtud se rozbíhá 220 kilometrů pravidelně upravovaných stop uspořádaných do více než 10 okruhů různé délky a náročnosti. Podél tras jsou rozesety malebné horské chalupy, vyhlídková místa a odpočinkové lavičky. Okruh přímo na stadionu je denně od 17 do 21 hodin osvětlen. Obří snowpark na Dachsteinu se pyšní dvěma velkými skoky (18m a 12m), raily, boxy a vlastní kabinkovou lanovkou. Dalších 5 parků s U-rampami a důmyslnými překážkami najdete v údolí i podél sjezdovek.

  Après-ski

  Přímo na horní stanici Dachsteinu vyrostl světový unikát: 17 metrů dlouhá vyhlídková plošina Sky Walk vysunutá do volného prostoru a navíc s prosklenou podlahou. Sem si troufnou jen opravdoví dobrodruzi. Ostatní mohou navštívit ledový palác Eispalast a obdivovat propracované sochy z ledu. Různé alternativy zimních sportů vzkvétají v údolí. Nejmenší návštěvníky nadchne snowtubing a sáňkařská dráha. Cyklisty ohromí perfektní síť zimních stezek sjízdných na horském kole se širokými plášti, tzv. fatbike. Příznivci adrenalinových sportů vzlétnou do oblak při tandemovém paraglidingu nebo prosviští trať pro airboard, nafukovací polštář s madly pro ruce, na kterém se leží na břiše a klouže dolů po sněhu jako na tobogánu. Ke klidnějším après-ski aktivitám patří jízda v saních tažených koňským spřežením, posezení ve vyhřáté hospůdce, baru či restauraci, procházky zimní krajinou, jízda v rolbě, řízení psího spřežení a relaxace v akvaparku.

  Cestou necestou

  Oblast Schladming Dachstein leží v rakouském regionu Štýrsko dobře dostupném z České republiky. Trasa z Prahy přes Linec a Liezen měří pouhých 402 kilometrů a ujedete ji za necelých 5 hodin. Při cestě z Brna přes Vídeň, Leoben a Liezen vás čeká něco málo přes 4 hodiny za volantem a 415 kilometrů. Záchytné parkoviště pod lanovkou na Planai je zdarma. Pravidelné autobusové linky křižují oblast Schladming Dachsteing a perfektně propojují všechna střediska. S platným ski pasem je přeprava zdarma. Noční autobusy můžete využít každý den kromě neděle.

  Kolik to stojí?

  Schladming Dachstein spadá do rakouské oblasti Ski Amadé, pro kterou platí jednotný ski pas. S ním se dostanete na 760 kilometrů sjezdovek ve 25 renomovaných střediscích. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 249,5 eur pro dospělého, 187 eur pro teenagery a 124,5 eur pro děti. Vratná záloha na čipovou kartu činí 3 eura. Každé třetí a další dítě v rodině lyžuje ve Ski Amadé zdarma. Slevy pro skupiny žádejte přímo na pokladnách.

  Léto na ledovci

  Léto v oblasti Schladming Dachstein má mnoho tváří, od pěší a cykloturistiky, přes jízdu na koni a plavání na koupališti po lyžování na ledovci. Přes 1000 kilometrů značených turistických tras je rozděleno do několika obtížností. Nejsnazší procházky pro nejmenší jsou obohaceny naučnými tabulemi, nejnáročnější horolezecké výstupy pokořují alpské vrcholky. Dalších 45 kilometrů stezek je určeno pro běh a nordickou chůzi. Trasy měří od 1 do 42 kilometrů. Na všech startech a cílech se nacházejí informační cedule s detaily o převýšení, nadmořské výšce a profilu trati. Cyklostezky v délce 500 kilometrů křižují region a přivádí cyklisty k zajímavým místům. Mezi hřebeny se ukrývá 300 horských jezer, 100 dovádivých vodopádů, desítky chat a salaší s výtečnou kuchyní a dechberoucí vyhlídková místa. Milovníci golfu si přijdou na své na dvou 18-jamkových greenech v klubech Haus im Ennstal a Schloss Pichlarn. K regionu neodmyslitelně patří také rafting, kanoe, paragliding, wellness, plážový volejbal, tenis a animační programy pro děti. Až vás omrzí letní radovánky, nasaďte si lyže a zavzpomínejte na zimu na sjezdovce na ledovci Dachstein. Letní karta Schladming-Dachstein Sommercard nabízí slevy na lanovky, do rekreačních a zábavních center, na veřejnou dopravu, na ubytování, do kulturních památek i na golfová a tenisová hřiště a ušetří vám pěkný obnos peněz.

Nejnovější recenze Rakousko - Schladming / Dachstein

Celkem: 8,6 Byli jsem velmi spokojeni s ubytováním i službami v hotelu.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsem velmi spokojeni s ubytováním i službami v hotelu. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 22.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 16.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Schladming / Dachstein, Hotel: Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 příště pojedeme jinam :-(

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
příště pojedeme jinam :-( Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hodně zastaralý hotel

Strava
průměrná

Služby hotelu
moc milý personál

Sjezdovky
perfektní lyžování

Anonym, 21.02.2018, Datum pobytu: 15.2. - 18.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Schladming / Dachstein, Hotel: Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Dovolená super, skibus kousek od hotelu a do schladmingu 15 min.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super, skibus kousek od hotelu a do schladmingu 15 min. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytováni pěkné jen koupelny by mohly trochu zmodernizovat.

Strava
Strava luxusní, měli jsme snídaně a večeře a formou rautu. Obrovský výběr.

Služby hotelu
V hotelu i poměrně velký bazén cca 6x20m.

Petr Kocian, 21.02.2018, Datum pobytu: 15.2. - 18.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Schladming / Dachstein, Hotel: Post

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Velice se nám líbila oblast

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velice se nám líbila oblast Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skromnější, ale čisté vybavení.

Strava
Strava chutná, typicky Rakouská.

Služby hotelu
Rodinný penzion, vstřícnost, ochota personálu.

Sjezdovky
Sjezdovek a lanovek velmi mnoho, vhodná oblast i na běžky.

Anonym, 20.02.2018, Datum pobytu: 14.2. - 17.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Schladming / Dachstein, Hotel: Penzion Schweigerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Za rozumnou cenu ubytování přímo u perfektně upravených běžkařských tratí, nedaleko od skibusu. Ráj pro běžky i sjezdovky.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Za rozumnou cenu ubytování přímo u perfektně upravených běžkařských tratí, nedaleko od skibusu. Ráj pro běžky i sjezdovky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rodinný penzion s osobním přístupem. Služby dostačující pro týdenní pobyt. Ale to maximálně.

Strava
Na průměrné úrovni. Snídaně velmi dobré, večeře nižší úroveň, ale odpovídala rodinnému penzionu. Převažovala smažená jídla.

Služby hotelu
Nelze hodnotit. Využití fitness v zimě nedoporučuji.

Pláž
n/a

Martin, 19.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 15.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Schladming / Dachstein, Hotel: Penzion Erzherzog Johann

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Schladming / Dachstein

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622