Rakousko - Nassfeld Rakousko

 • Popis

  Perfektní lyžování s výhledem na alpské velikány

  Lyžařské středisko Nassfeld leží v údolí Gailtal na hranici rakouských Korutan a Itálie. V současné době patří k největším a nejmodernějším lyžařským epicentrům Rakouska. Díky nadmořské výšce od 610 do 2020 metrů garantuje sněhovou nadílku od konce listopadu do půlky dubna. Sněhová děla pokryjí celou síť sjezdovek v případě nedostatku přírodního prašanu. Z celkového počtu 110 kilometrů tratí je 63% označeno červenou barvou. Stékají skrze řídce zalesněné kotliny do údolí, vzájemně se proplétají a křižují, skrývají hravé zatáčky a nečekané zlomy a vytvářejí nespočet sjezdařských variant. Centrální lanovka Millenium Express nabírá sportovce ve vesničce Tröpolach, překonává vrchol Gmanberg, údolí Rudniggraben a končí na bezmála dvoutisícovém vrcholku Madritsche. Odtud se větví dalších 25 vleků a lanovek s přepravní kapacitou 48 200 osob za hodinu. Nassfeld lemuje úchvatná kulisa alpského hřebenu a díky jižní orientaci střediska si místní užívají mnoho slunečných dní. Areál každoročně myslí i na snowboardovou klientelu. K dispozici je U-rampa na Gartnerkofelu, Snow-Cross-Park na Tressdorfer Alm a Snowboardarea Garnitzen. Běžkaři se prohánějí na 70 kilometrech vyfrézovaných tratí s napojením na dalších 230 kilometrů regionálních stop. Okolí Nassfeldu je známé jako free rideové nebe. Neporušený prašan čeká na své pokořitele na skalnatých vrcholcích i v hloubi lesa.

  Après-ski

  Bohatý après-ski život pulsuje ve vesničkách v údolí Gailtal. Nassfeld je pověstný výtečnou kuchyní s korutanskými, italskými a slovinskými specialitami. Živá atmosféra v barech strhává všechny generace k tanci a hudební festivaly pod širým nebem vítají návštěvníci i místní. Nezapomenutelné chvíle zažijete při bruslení na největší přírodní ploše v Evropě, na zamrzlé hladině jezera Weissensee. Příjemnou relaxaci nabízí akvapark Kötschach – Mauthen pouhých 20 kilometrů od Nassfeldu a ve 40 kilometrů vzdáleném Villachu sídlí termální lázně. V NTC parku na mezistanici Millenium Express si můžete vyzkoušet jízdu na netradičních zimních pomůckách. Nabízí se například sjezd na tzv. snowbike, bicyklu s lyžemi místo kol. Děti se zdokonalují ve třech cvičných areálech pod vedením instruktorů ze tří lyžařských škol. V okolí Nassfeldu se klikatí tři sáňkařské dráhy s osvětlením. V nabídce après-ski sportovních aktivit dále figuruje paragliding, rogalo, curling, jízda na koni, tenis, squash, vnitřní lezecká stěna a samozřejmě pěší túry po značených stezkách.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Nassfeld patří k nejlépe dostupným větším alpským destinacím při cestě z Moravy. Trasa z Brna přes Vídeň a Villach měří 538 kilometrů a zdoláte ji za 5 a půl hodiny. Při jízdě z Prahy přes Linec a Salzburg strávíte asi 6 a půl hodiny za volantem a překonáte 577 kilometrů. Parkoviště u dolní stanice lanovky Millenium Express je zdarma. Bezplatný ski bus projíždí městečky u dolních stanic lanovek a další linky sváží lyžaře z Villachu, Hermagoru, Weissensee nebo Kötschach-Mauthenu.

  Kolik to stojí?

  Šestidenní ski pas „Top Ski“, který platí v celých Korutanech a východním Tyrolsku, stojí v hlavní sezóně 233 eur pro dospělého, 187 eur pro teenagery a seniory a 117 eur pro děti. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 eur. Nassfeld připravil zvýhodněné ceny ski pasů pro skupiny, lyžařské výcviky a autobusové zájezdy. Děti do 5 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma.

  Léto mezi kopci a jezery

  Krajinu okolo střediska Nassfeld charakterizují vysoké hory, malebná údolí, průzračná jezera, bublající potůčky a pestrá síť stezek pro pěší turisty a cyklisty. Túry přes pohoří Karnische Alpen a Gailtaler Alpen vedou po polních cestách, k dvoutisícovým vrcholům, přes rozvoněné louky a snadno se dostanete i do Itálie vzdálené pouhých pár kilometrů. Odpočinete si při občerstvení v salaši nebo v horské chatě a zaplavete si v jezeře Pressegger See. Horolezci zamíří za dobrodružstvím ve skalním labyrintu či vystoupají po osvědčených chodnících až na vrcholky hor. Na milovníky horských kol čeká v Nassfeldu 950 kilometrů značených tras, které jsou rozděleny do tří kategorií podle náročnosti. Vedou přes vyhlídková místa, známá města a italské hranice. Dobrodruzi se vydají na 11,7 kilometrů dlouhý sjezd pro horská kola Lift & Bike Giro po tom, co je lanovka dopraví do výšky 1900 metrů nad mořem. Nassfeld připravil interaktivní aplikace pro iPhone a Android pro pěší turisty i cyklisty, které si stáhnete na oficiálních stránkách střediska. V údolí si zahrajete squash, tenis, badminton, plážový volejbal, minigolf i golf.

Nejnovější recenze Rakousko - Nassfeld

Celkem: 9,5 Skvělá dovolená.

 • 9 Ubytování
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Strava
Bez stravy.

Služby hotelu
Bez služeb.

Sjezdovky
Skvělé.

Anonym, 11.04.2017, Datum pobytu: 5.4. - 8.4.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Nassfeld, Hotel: Apartmány Buchacher

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Buchacher, Nassfeld, Rakousko Anonym 2017-04-11 9.5 1 10 Appartments Buchacher

Celkem: 9,3 Super jarní lyžování, málo lidí

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super jarní lyžování, málo lidí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj i vybavení zcela dostačující, jen byla v mono apartmánu avizována manželská postel, ale místo toho byl jen rozkládací gauč. Mému muži -186 cm-byl gaučík poněkud těsný.

Sjezdovky
100 %, byli jsme nadšeni.

Jaroslava Loučková, 05.04.2017, Datum pobytu: 29.3. - 1.4.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Nassfeld, Hotel: Apartmány Buchacher

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Buchacher, Nassfeld, Rakousko Jaroslava Loučková 2017-04-05 9.3 1 10 Appartments Buchacher

Celkem: 9,5 Super

 • 10 Ubytování
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Služby hotelu
V pořádku

Sjezdovky
Super

Anonym, 04.04.2017, Datum pobytu: 25.3. - 1.4.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Nassfeld, Hotel: Alm Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Alm Resort, Nassfeld, Rakousko Anonym 2017-04-04 9.5 1 10 Alm Resort Nassfeld

Celkem: 9 Výborné lyžařské středisko.

 • 8 Ubytování
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborné lyžařské středisko. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení apartmánu je staršího rázu, ale na těch pár dní to stačilo.

Anonym, 31.03.2017, Datum pobytu: 22.2. - 25.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Nassfeld, Hotel: Apartmány Buchacher

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Apartmány Buchacher, Nassfeld, Rakousko Anonym 2017-03-31 9 1 10 Appartments Buchacher

Celkem: 7,4 Celkový dojem výborný.

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem výborný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, útulný. Na TV nefungovaly české programy, byť byly naladěny. Nahlásily jsme na recepci, ale po dobu našeho pobytu nedošlo k opravě.

Sjezdovky
Skvěle upravené.

Petra V., 27.03.2017, Datum pobytu: 18.3. - 22.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Nassfeld, Hotel: Alpenhotel Marcius

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Alpenhotel Marcius, Nassfeld, Rakousko Petra V. 2017-03-27 7.4 1 10 Hotel Marcius v Sonnleitenu - u lanovky

Všechny recenze Rakousko - Nassfeld

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622