Rakousko - Koralpe Rakousko

 • Popis

  Rodinná dovolená na okraji Alp

  Lyžařské středisko Koralpe patří k menším alpským areálům uprostřed Lavantalských Alp. Klidná krajina na konci hlavního alpského hřebene je přívětivá k rodinám s dětmi a začátečníkům. Z celkového počtu 24 kilometrů sjezdovek spadá většina do příjemně modré a lehce sportovní červené kategorie. Na tříkilometrové černé sjezdovce se pořádají závody světového poháru. Svahy stoupají až do nadmořské výšky 2100 metrů, kde se nemusíte bát o dostatečnou sněhovou nadílku. Na 500 metrů dlouhý svah snowparku Koralpe svítí slunce 8 hodin denně. Ať už s překážkami začínáte a troufnete si jen na boxy a menší skoky nebo máte plno zkušeností a užíváte si na railech a kickerech, celodenní zábava v parku vás nemine. Pro free ridery je připraveno několik svahů s neporušeným prašanem dobře dostupných z lanovek. Běžkaři krouží na nejvýše položeném okruhu v regionu Lavanttal i v údolí na kilometrech vyfrézovaných stop. Děti se učí první obloučky pod vedením instruktorů na cvičných loukách a lyžařských hřištích.

  Après-ski

  Po dni plném lyžařských radovánek si dopřejte relaxaci v údolí. Rodinné restaurace a dřevěné horské chaty připravují bohaté menu místních specialit i pochoutky světové kuchyně. Unavené svaly si odpočinou na masáži nebo v soláriu. Pokud máte malé děti, zajděte do půjčovny sáněk a prohánějte se na klikaté sáňkařské dráze. Zimní turisté ocení značené pěší trasy včetně tříkilometrového výškového okruhu s krásným výhledem. Dobrodružné povahy mohou vyzkoušet paragliding a shlédnout na Koralpe z ptačí perspektivy.

  Cestou necestou

  Koralpe je vzdálené asi 408 kilometrů z moravské metropole. Nejrychlejší cesta vede přes Vídeň a Graz a trvá necelé 4 a půl hodiny. Z Prahy na vás čeká 510 kilometrů dlouhá trasa, kterou ujedete asi za 6 hodin. Nezapomeňte, že se na rakouských dálnicích platí dálniční poplatky. Po středisku jezdí bezplatný ski bus. Stojí u větších hotelů a penzionů a dopravuje lyžaře k dolní stanici sedačkové lanovky.

  Kolik to stojí?

  Díky velikosti a rodinné atmosféře střediska se ceny ski pasů drží hluboko pod alpským průměrem. Šestidenní permanentka stojí v hlavní sezóně 178 eur pro dospělého, 147 eur pro studenty, seniory a teenagery, 90,5 eur pro děti a 59 eur pro školní lyžařské zájezdy. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma.

  Léto v Lavanttalu

  Lavantalské Alpy s poklidným turistickým ruchem a autentickou atmosférou horských vesniček lákají rodiny s dětmi k pohodové letní dovolené. Dobře značené trasy pro pěší dostaly svoji známku obtížnosti. Některé se hodí pro nejmenší návštěvníky, jiné pro zkušené horolezce. Stezky vedou okolo salaší a dřevěnic, kde vám připraví výtečný oběd i sladkou svačinku. Milovníci horských kol křižují kopce po cyklistických stezkách plných náročných kopců, dobrodružných sjezdů, rovinatých pasáží po rozkvetlých loukách a vyhlídkových míst. Regionem se táhne 350 kilometrů stezek pro rodiny s dětmi a 540 kilometrů tras pro MTB. Krajinu okolo Koralpe si můžete prohlédnout z koňského hřbetu při organizované vyjížďce nebo ze vzduchu při tandemovém paraglidingu. Děti se vydovádí na dětském hřišti.

Nejnovější recenze Rakousko - Koralpe

Všechny recenze Rakousko - Koralpe