Rakousko - Zillertal 3000 / Hintertux Rakousko

 • Popis

  Celoroční lyžařská pochoutka

  Lyžařská oblast Zillertal 3000 patří k nejatraktivnějším rakouským areálům využívaným světovými lyžařskými reprezentacemi. Vznikla propojením středisek Eggalm, Rastkogel a Penken. Třešničkou na dortu je ledovec Hintertux s celoročním lyžařským provozem. 85 kilometrů sjezdovek Hintertuxu se táhne v nadmořské výšce do 3250 metrů. Samotný areál Zillertal 3000 stoupá od 620 metrů do 2500 metrů nad mořem a čítá 246 kilometrů modrých, červených a černých svahů upravovaných pro carvingové lyžování a náročnou jízdu boulemi i kopců s hlubokým sněhem pro snowboardisty a free ride jízdu. Do údolí padá nejprudší sjezdovka v Rakousku zvaná Harakiri se skolen 78%. Snowparky Hintertux a Penken každoročně budují U-rampy, raily, skoky a další přírodní i umělé překážky. Vans Penken park disponuje vlastní čtyřsedačkovou lanovkou. Betterpark Hintertux zahajuje sezónu už v říjnu a je prvním rakouským a evropským snowboardovým hřištěm v provozu. Slavnostní otevření nesmí zmeškat opravdové sportovní hvězdy i zarytí fanoušci. Běžkaři mohou využívat 73 kilometrů vyfrézovaných tratí v údolí i ve vyšších polohách. Přepravní kapacita lanovek přes 80 000 osob za hodinu spolehlivě snižuje fronty u turniketů, avšak připravte se na ranní nápor u přibližovacích kabinek.

  S rodinou i přáteli

  Centrem après-ski dění je městečko Mayrhofen, kde stojí moderní aqvapark s bazénem, tobogány, saunou, párou a soláriem. Na kluzišti pod širým nebem se prohánějí bruslaři a k dispozici je také fitness centrum, snowtubing, bowling, tenis a kasíno. Kulinářskou nabídku zajišťují bary a restaurace s tradiční i světovou kuchyní. Na vrcholu Ahorn nad Mayrhofenem se každoročně staví iglú bar White Lounge populární mezi mladými. Za návštěvu stojí přirozeně vzniklá ledovcová trhlina Natur Eist Palast a další ledovcová bludiště dostupná s místním průvodcem. V jeskyni Spannagelhöhle uvidíte prastaré přírodní úkazy. Pěší trasy v délce 250 kilometrů pro vysokohorské turisty jsou dobře značené. Údolí z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout při tandemovém paraglidingu. Rodiny s dětmi se zabaví v parku Gletscherflohpark ve výšce 3250 metrů a v dětském areálu Flohpark am Sommerberg.

  Cestou necestou

  Cestu do údolí Zillertal urychlila mnichovská dálnice. Z Prahy urazíte asi 560 kilometrů přes Plzeň, Rozvadov, Mnichov a Kufstein na sjezd Achen See/Zillertal. Městečko Mayrhofen leží 30 kilometrů od sjezdu z dálnice a trasa trvá okolo 7 hodin. Při cestě z Brna přes Rakousko je ujetá vzdálenost 620 kilometrů a do Hintertuxu dorazíte za 7 a více hodin. Pro řidiče je připraveno velké denní parkoviště u nástupní lanovky a podzemní parkoviště pro 300 aut. Skibusy pendlují celým Zillertalem v intervalu 15 – 20 minut a bezplatně přepravují lyžaře k nástupním místům lanovek. Zdarma se lze svést i historickou parní lokomotivou z roku 1889 po úzkokolejné trati. O vánočních prázdninách místní dopravu doplňuje speciální noční linka, která jezdí mezi zábavními středisky až do půl třetí ráno.

  Kolik to stojí?

  Ceny skipasů se od října do května nemění. Šestidenní jízdenka pro dospělého stojí 242 eur, pro teenagery 193,5 eur a pro děti 109 eur. Nejmenší lyžaři do 6 let jezdí s rodiči zdarma. Při koupi skipasu se platí vratná záloha 2 eura za magnetickou kartu. Slevy pro skupiny si vyžádejte na pokladně. Nespoléhejte se na platbu kartou, ne vždy terminály fungují. Pokud si pořídíte permanentku na více než 3 a půl dne, dostanete tzv. Zillertaler Superskipass platný na všech lanovkách v údolí, tedy ve střediskách Hintertux, Zillertal 3000, Gerlos-Königsleiten a Kramsach s celkovou délkou sjezdovek přes 430 kilometrů. Pěší turisté mohou využít jednorázové jízdenky v ceně od 10 do 33 eur podle polohy lanovky.

  Léto nejen na lyžích

  Na letní dovolenou v údolí Zillertal si přibalte i zimní výbavu. Procházejte se v údolí s příjemnými teplotami jen v krátkém rukávu a pak se vydejte s lyžemi na ledovec a zavzpomínejte na zimní radovánky. Pěší turisté se mohou těšit na pohodové alpské procházky i vysokohorské výstupy do nadmořské výšky přes 3000 metrů. Příznivci horských kol křižují lesní stezky v údolí a vydávají se s průvodcem až k některým alpským vrcholům. Odměnou je panenská příroda s pasoucími se ovcemi, bublajícími potůčky, hvízdajícími svišti, majestátními horskými hřebeny a dřevěnými chatami a salašemi. Znalci strmých stěn doprovází horolezce přijíždějící do Zillertalu za zdoláním prvních tisícovek. Děti si zahrají na detektivy a budou odhalovat tajemství ledovce na interaktivní stezce Glacier Flea Safari a zaskotačí si v akvaparku v údolí.

Nejnovější recenze Rakousko - Zillertal 3000 / Hintertux

Celkem: 4,8 V penzionu není recepce, majitelky mluví pouze německy. A pozor! Penzion je evidentně kuřácký. Všechno smrdělo. I když v pokojích byly (v...

 • 3,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 3 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
V penzionu není recepce, majitelky mluví pouze německy. A pozor! Penzion je evidentně kuřácký. Všechno smrdělo. I když v pokojích byly (v našem byl) popelníky, hosté sice chodili kouřit na balkon, ale to neplatí o majitelích. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší nábytek, ale čisto. Penzion by potřeboval rekonstrukci.

Strava
Snídaně byly skromné. Šunka, sýr, salám, marmeláda a občas nutella. K tomu pro každého 2 housky a máslo

Sjezdovky
Velice kvalitní, velmi blízko (50 m) je zastávka skibusu

Jakub S., 19.02.2018, Datum pobytu: 3.2. - 10.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal 3000 / Hintertux, Hotel: Pension Gredler

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Problem s parkovanim, inač dobre

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Problem s parkovanim, inač dobre Zobrazit celou recenzi

Ubytování
zodpovedalo cene

Strava
Celkom OK, akurát nevedeli kde nas maju posadit , inac dobre ,

Služby hotelu
zodpovedalo cene

Pláž
ziadna

Miroslav Ostrak, 22.01.2018, Datum pobytu: 14.1. - 18.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal 3000 / Hintertux, Hotel: Eberl

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Škoda, že majitelé nemluví anglicky.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Škoda, že majitelé nemluví anglicky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ucházející - cena + kvalita.

Strava
Absence zeleniny a ovoce.

Služby hotelu
Vyhovující.

Sjezdovky
Úžasné.

Zítková Marta, 20.04.2017, Datum pobytu: 13.4. - 17.4.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal 3000 / Hintertux, Hotel: Pension Gredler

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Fantastické, naprosto dokonalé.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Fantastické, naprosto dokonalé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Fantastické, naprosto dokonalé.

Strava
vyborna

Služby hotelu
Fantastické, naprosto dokonalé.

Sjezdovky
*****

Petr Haškovec, 20.03.2017, Datum pobytu: 12.3. - 17.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Zillertal 3000 / Hintertux, Hotel: Gletscher & Spa Neuhintertux

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Zillertal 3000 / Hintertux