Rakousko - Hinterstoder Rakousko

 • Popis

  Perla Horního Rakouska

  Skiareál Hinterstoder je považován spíše za malé rodinné středisko, ale zvučné jméno má mezi freeridery a světovými lyžaři. Z celkového počtu 40 kilometrů sjezdovek patří 75% mezi snadné až středně těžké tratě. Posledních 10 kilometrů značí černá barva. Nároční lyžaři se mohou těšit na závodní sjezdovku Hannese Trinkla, kde se v letech 2011 a 2016 pořádal Světový pohár mužů, a na sjezdovku Inferno se sklonem 70%. Celá rodina se vydovádí na sjezdovce Snow Trail s boulemi, vlnami a ostrými zatáčkami. Areál leží mezi nadmořskými výškami 600 až 2000 metrů. Při nedostatku sněhu nastupují sněhová děla schopná upravit 90% svahů ke spokojenosti návštěvníků. 12 vleků a lanovek přepravuje sportovce s veškerým komfortem, ale o víkendech počítejte s návaly lyžařů a četnými frontami. Snowpark Höss přivádí do Hinterstoderu nejlepší rakouské freeridery. Na 300 metrovém svahu předvádějí akrobatické figury na perfektně tvarovaných railech, boxech či dvojité kickerline. Pro děti je připraven Sunny Kids Park s přibližovacími koberci, kolotočem, pohádkovými figurkami a tobogánem. Pomocí her se zde nejmenší sportovci učí své první obloučky. Příznivci běžeckého lyžování se vydávají na dvě klasické stopy, čtyři bruslařské tratě a jeden výškový panoramatický okruh. Neupravované svahy brázdí vyznavači free ride a ski alpinisté si sáhnou na dno svých sil při obtížných výstupech na vrcholy Rote Wand, Warscheneck, Stubwieswipfel či Rottal.

  Après-ski

  Hinterstoder nabízí celou škálu aktivit pro návštěvníky bez lyží. Krásnou zasněženou krajinu obdivují turisté na stezkách pro pěší a pro sněžnice. Širokými lesními cestami jezdí koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro své pasažéry. Každou středu organizuje ski alpinistický klub noční túry na lyžích se zastávkou v horské chatě na Wurzeralmu, kde sjezdovky zavírají v 17 hodin a do 22 hodin jsou plně k dispozici ski alpinistům. Z plošiny Höss-Plateau se skáče za dobrého počasí tandemový paragliding. Škola létání Hinterstoder nabízí i kurzy pro začátečníky, po jejichž absolvování si vychutnáte svůj vlastní skok. V městečku v údolí najdete obchody, cukrárnu, bary a restaurace, půjčovny lyží a lyžařskou školu, tenisové a squashové kurty, wellness a masáže či dětská hřiště a dětský klub Zwergennest s hlídáním.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Hinterstoder leží v srdci Horního Rakouska. Z hraničního přechodu Dolní Dvořiště je vzdálené asi 140 kilometrů po dálnici, což ho řadí mezi nejdostupnější areály z České republiky. Cesta z Prahy přes Linec trvá necelé 4 hodiny a měří 326 kilometrů. Z Brna za podobnou dobu urazíte 382 kilometrů. Centrální parkoviště pod lanovkami jsou zdarma. Skibusy dopravují lyžaře k dolní stanici lanovky Höss v Hinterstoderu zhruba každou půlhodinu. Podmínkou vstupu na palubu je platný ski pas. Zdarma se dostanete i do spřízněného střediska Wurezalm na opačném úbočí masivu Warscheneck. Přejezd autem mezi areály trvá asi půl hodiny.

  Kolik to stojí?

  Vícedenní skipasy opravňují lyžaře k využívání lanovek v areálech Hinterstoder a Wurezalm. V hlavní sezóně počítejte s nárůstem cen asi o 10 eur. Šestidenní skipas pro dospělého stojí 209 eur, pro děti 115 eur a pro mládež 177,5 eur. Děti do 10 let lyžující v doprovodu rodiče potřebují jen speciální permanentku v ceně 3 eura na den, stejně jako třetí a další děti v rodině. Snížené ceny jsou připraveny pro skupiny nad 20 osob, které navíc obdrží jeden skipas zdarma. Jednorázové vstupné na lanovky stojí od 15 do 20 eur. Ke každé permanentce připočítejte ještě 2 eura vratnou zálohu na čipovou kartu. U pokladen přijímají kromě hotovosti i platební karty a poukázky Dinners Club. Za vstup na dětskou zážitkovou sjezdovku zaplatíte 11 eur. Pokud nechcete stát fronty u pokladen, kupte si vybranou permanentku online.

  Sportovní léto i relax u vody

  Hinterstoder, obec s 1000 obyvateli, patří k atraktivním letním rekreačním oblastem v Horním Rakousku. Městečko obklopuje pohoří Totes Gebirge, kde hraje důležitou roli ochrana klimatu a trvale udržitelný rozvoj. K přírodním krásám, jako jsou Schiederweiher, Polsterlucke nebo vodopády Stromboding vedou pěší i cyklistické stezky. Pěší túry od salaše k salaši, přes horské louky až na vrcholky hor míjejí jedinečná vyhlídková místa. V celé oblasti Pyhrn Priel se proplétá 600 kilometrů stezek. K vysokohorským chodníkům, výchozím bodům pro horolezce, se za pár minut dostanete kabinkovou lanovkou. Pro rodiny s dětmi se lépe hodí okruhy po pastvinách, kde odpočívají stáda krav a ovcí. Při dobré viditelnosti vás z dálky pozdraví Dachstein a s trochou štěstí se setkáte se svištěm nebo kamzíkem. I cyklisté mohou využít služeb kabinkové lanovky na Hutterer Böden. Zde začíná panoramatická bikerská trasa v délce 23 kilometrů a s 1000 výškovými metry. Navštivte i bikepark na Wurbauerkogelu. Na plošině Höss-Plateau denně startují lety tandemového paraglidingu. Koupání v přehradních jezerech Schafkogelsee a Hutterersee přijde vhod za horkých dní. Letní bobovou dráhu na kopci Wurbauerkogel milují nejmenší návštěvníci. Dvoumístné boby se řítí po kolejích 800 metrů dlouhé dráhy s prudkými zatáčkami, mosty, vlnami a skoky. Nedaleko se nachází také lukostřelecký areál, vyhlídková věž a panoramatická restaurace. V Hiterstoderu si můžete zahrát tenis, squash, plážový volejbal, minigolf a golf.

Nejnovější recenze Rakousko - Hinterstoder

Celkem: 6,6 Shrnutí, ubytování dobrý až koupelna u sprchového koutu chybí klika, malé umyvadlo málo místa,chybí mýdlo,pí.domácí zákaz kouření na...

 • 4,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Shrnutí, ubytování dobrý až koupelna u sprchového koutu chybí klika, malé umyvadlo málo místa,chybí mýdlo,pí.domácí zákaz kouření na balkónu nevíme proč všude to povoleno je,a co je neuvěřitelné je že pension na horách nemá lyžárnu unikát,zákaz nošení lyží do pensiónu pí. domácí..na pokoji nejde WIFI špatné...,zásuvka na pokoji nefunkční.Celkově nic moc ale bylo to na poslední chvíli tak se to dalo vydržet, jídelna malá až těsná.pokoj č. 5 Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj zbytečně velký,koupelna malá,umyvadlo těsné.. nevím proč ale lůžka nebyla povlečená,jinde to funkuje ale po odchodu jsme je museli sundat ulehčení pí.domácí asi.

Strava
Strava dobrá,bylo možno si i přidat, pivo Plzeń třetinkové drahé.

Služby hotelu
Už jsem psal výše, Lyžárna chybí porkoviště malé..atd..

Sjezdovky
Velmi dobré ...

Lenka B., 05.04.2018, Datum pobytu: 30.3. - 2.4.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Stoder

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Výborné

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré

Strava
Velmi dobrá, až na tragické knedl vepřo zelo.

Služby hotelu
Dobré

Sjezdovky
Skvělé

Anonym, 05.04.2018, Datum pobytu: 30.3. - 2.4.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Alpenrose

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Ubytováni jsme byli v Alpen Rose, nikoliv Inge, jak je uvedeno v nadpisu, ale toto jsme před odjezdem věděli, takže pouze pro upřesnění...

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ubytováni jsme byli v Alpen Rose, nikoliv Inge, jak je uvedeno v nadpisu, ale toto jsme před odjezdem věděli, takže pouze pro upřesnění recenze.

Celkově kvalita odpovídala ceně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné, čisté, pokoj tedy velmi malý, pokud by v něm byli 4 lidé, tak by to dojem značně zhoršilo. Pro dva byl akorát.

Uvítala bych v pokoji nějaké háčky / věšáky na pověšení bundy.

Strava
Strava celkem OK. Osobně bych preferovala alespoň částečně místní / z místních surovin, např místní pečivo namísto dovezeného českého chleba.

Sjezdovky
Celkově je středisko malé, vhodné pro rodiny s dětmi nebo na víkend. Týden bych se tam nudila.

Kateřina V., 05.04.2018, Datum pobytu: 30.3. - 2.4.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Alpenrose

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Byla jsem spokojená, jen by se mohlo více uklízet na pokoji.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byla jsem spokojená, jen by se mohlo více uklízet na pokoji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré.

Strava
Dobré, dala bych některé jídlo krajové.

Služby hotelu
Byla jsem spokojená.

Sjezdovky
Velmi dobré.

Dana Vítová, 05.04.2018, Datum pobytu: 30.3. - 2.4.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Alpenrose

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Všechny recenze Rakousko - Hinterstoder