Rakousko - Hinterstoder Rakousko

 • Popis

  Perla Horního Rakouska

  Skiareál Hinterstoder je považován spíše za malé rodinné středisko, ale zvučné jméno má mezi freeridery a světovými lyžaři. Z celkového počtu 40 kilometrů sjezdovek patří 75% mezi snadné až středně těžké tratě. Posledních 10 kilometrů značí černá barva. Nároční lyžaři se mohou těšit na závodní sjezdovku Hannese Trinkla, kde se v letech 2011 a 2016 pořádal Světový pohár mužů, a na sjezdovku Inferno se sklonem 70%. Celá rodina se vydovádí na sjezdovce Snow Trail s boulemi, vlnami a ostrými zatáčkami. Areál leží mezi nadmořskými výškami 600 až 2000 metrů. Při nedostatku sněhu nastupují sněhová děla schopná upravit 90% svahů ke spokojenosti návštěvníků. 12 vleků a lanovek přepravuje sportovce s veškerým komfortem, ale o víkendech počítejte s návaly lyžařů a četnými frontami. Snowpark Höss přivádí do Hinterstoderu nejlepší rakouské freeridery. Na 300 metrovém svahu předvádějí akrobatické figury na perfektně tvarovaných railech, boxech či dvojité kickerline. Pro děti je připraven Sunny Kids Park s přibližovacími koberci, kolotočem, pohádkovými figurkami a tobogánem. Pomocí her se zde nejmenší sportovci učí své první obloučky. Příznivci běžeckého lyžování se vydávají na dvě klasické stopy, čtyři bruslařské tratě a jeden výškový panoramatický okruh. Neupravované svahy brázdí vyznavači free ride a ski alpinisté si sáhnou na dno svých sil při obtížných výstupech na vrcholy Rote Wand, Warscheneck, Stubwieswipfel či Rottal.

  Après-ski

  Hinterstoder nabízí celou škálu aktivit pro návštěvníky bez lyží. Krásnou zasněženou krajinu obdivují turisté na stezkách pro pěší a pro sněžnice. Širokými lesními cestami jezdí koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro své pasažéry. Každou středu organizuje ski alpinistický klub noční túry na lyžích se zastávkou v horské chatě na Wurzeralmu, kde sjezdovky zavírají v 17 hodin a do 22 hodin jsou plně k dispozici ski alpinistům. Z plošiny Höss-Plateau se skáče za dobrého počasí tandemový paragliding. Škola létání Hinterstoder nabízí i kurzy pro začátečníky, po jejichž absolvování si vychutnáte svůj vlastní skok. V městečku v údolí najdete obchody, cukrárnu, bary a restaurace, půjčovny lyží a lyžařskou školu, tenisové a squashové kurty, wellness a masáže či dětská hřiště a dětský klub Zwergennest s hlídáním.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Hinterstoder leží v srdci Horního Rakouska. Z hraničního přechodu Dolní Dvořiště je vzdálené asi 140 kilometrů po dálnici, což ho řadí mezi nejdostupnější areály z České republiky. Cesta z Prahy přes Linec trvá necelé 4 hodiny a měří 326 kilometrů. Z Brna za podobnou dobu urazíte 382 kilometrů. Centrální parkoviště pod lanovkami jsou zdarma. Skibusy dopravují lyžaře k dolní stanici lanovky Höss v Hinterstoderu zhruba každou půlhodinu. Podmínkou vstupu na palubu je platný ski pas. Zdarma se dostanete i do spřízněného střediska Wurezalm na opačném úbočí masivu Warscheneck. Přejezd autem mezi areály trvá asi půl hodiny.

  Kolik to stojí?

  Vícedenní skipasy opravňují lyžaře k využívání lanovek v areálech Hinterstoder a Wurezalm. V hlavní sezóně počítejte s nárůstem cen asi o 10 eur. Šestidenní skipas pro dospělého stojí 209 eur, pro děti 115 eur a pro mládež 177,5 eur. Děti do 10 let lyžující v doprovodu rodiče potřebují jen speciální permanentku v ceně 3 eura na den, stejně jako třetí a další děti v rodině. Snížené ceny jsou připraveny pro skupiny nad 20 osob, které navíc obdrží jeden skipas zdarma. Jednorázové vstupné na lanovky stojí od 15 do 20 eur. Ke každé permanentce připočítejte ještě 2 eura vratnou zálohu na čipovou kartu. U pokladen přijímají kromě hotovosti i platební karty a poukázky Dinners Club. Za vstup na dětskou zážitkovou sjezdovku zaplatíte 11 eur. Pokud nechcete stát fronty u pokladen, kupte si vybranou permanentku online.

  Sportovní léto i relax u vody

  Hinterstoder, obec s 1000 obyvateli, patří k atraktivním letním rekreačním oblastem v Horním Rakousku. Městečko obklopuje pohoří Totes Gebirge, kde hraje důležitou roli ochrana klimatu a trvale udržitelný rozvoj. K přírodním krásám, jako jsou Schiederweiher, Polsterlucke nebo vodopády Stromboding vedou pěší i cyklistické stezky. Pěší túry od salaše k salaši, přes horské louky až na vrcholky hor míjejí jedinečná vyhlídková místa. V celé oblasti Pyhrn Priel se proplétá 600 kilometrů stezek. K vysokohorským chodníkům, výchozím bodům pro horolezce, se za pár minut dostanete kabinkovou lanovkou. Pro rodiny s dětmi se lépe hodí okruhy po pastvinách, kde odpočívají stáda krav a ovcí. Při dobré viditelnosti vás z dálky pozdraví Dachstein a s trochou štěstí se setkáte se svištěm nebo kamzíkem. I cyklisté mohou využít služeb kabinkové lanovky na Hutterer Böden. Zde začíná panoramatická bikerská trasa v délce 23 kilometrů a s 1000 výškovými metry. Navštivte i bikepark na Wurbauerkogelu. Na plošině Höss-Plateau denně startují lety tandemového paraglidingu. Koupání v přehradních jezerech Schafkogelsee a Hutterersee přijde vhod za horkých dní. Letní bobovou dráhu na kopci Wurbauerkogel milují nejmenší návštěvníci. Dvoumístné boby se řítí po kolejích 800 metrů dlouhé dráhy s prudkými zatáčkami, mosty, vlnami a skoky. Nedaleko se nachází také lukostřelecký areál, vyhlídková věž a panoramatická restaurace. V Hiterstoderu si můžete zahrát tenis, squash, plážový volejbal, minigolf a golf.

Nejnovější recenze Rakousko - Hinterstoder

Celkem: 10 Pěkný apartmánový hotel. Zajištěné parkovací místo.

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný apartmánový hotel. Zajištěné parkovací místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý, moderní, praktický apartmán. Dobře vybavená kuchyňská linka.

Strava
Hotel nevaří, je možno si na další ráno objednat pečivo nebo i další potraviny na snídani.

Služby hotelu
Hotel poskytuje kartu výhod Phirn Priel Aktiv card. Tím získáte některé služby zdarma jako např. lanovky v okolí, hromadnou dopravu na vybraných linkách, vstupy do bazénů, muzeí apod. Na jiné služby pak s kartou získáte slevy.

Pláž
Hotel stojí v alpské vesnici.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 09.08.2023, Datum pobytu: 30.7. - 6.8.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: ALPRIMA Aparthotel Hinterstoder (Hinterstoder)

Celkem: 9.5 Naprostá spokojenost.

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moderní, čisté ubytování s možností dětské postýlky. Prostorný apartmán. Přijemný personál Hotelu.

Strava
Je možné využít pouze donáškovou službu snídaní. Ale obchod a restaurace je od hotelu ve vzdálenosti necelého kilometru. Kuchyňský kout hotelu, vybaven však dostatečně.

Tereza T., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 15.03.2023, Datum pobytu: 9.3. - 12.3.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: ALPRIMA Aparthotel Hinterstoder (Hinterstoder)

Celkem: 9.5 Skvělé místo, příjemný personál, dobrá kuchyně.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Skvělé místo, příjemný personál, dobrá kuchyně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dle očekávání, ne luxus ale pro ubytování na lyžovačce lepší standard.

Strava
Dostatek a chutné.

Služby hotelu
bez problémů. Botárna improvizovaná, ale dostačující.

Sjezdovky
V březnu na sjezdovkách (pěkně upravených) volno, jezdit se dalo do vyčeroání.

Zdeněk Suchánek, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.03.2020, Datum pobytu: 8.3. - 13.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Penzion Inge

1 fotografie

Celkem: 5.8 český pension,očekávala bych servis jako u rakouských pensionu,což nebylo

 • 6 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
český pension,očekávala bych servis jako u rakouských pensionu,což nebylo Zobrazit celou recenzi

Lada Brzobohata, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 09.03.2020, Datum pobytu: 1.3. - 6.3.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Penzion Inge

Celkem: 6.4 Na tomto penzionu jsme byli s přáteli a rodinou již podruhé. Od loňského roku se ubytování po prošlé rekonstrukci změnilo. Pokoje byly...

 • 6.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Na tomto penzionu jsme byli s přáteli a rodinou již podruhé. Od loňského roku se ubytování po prošlé rekonstrukci změnilo. Pokoje byly nové, čisté. Náš pokoj měl i kuchyňku, která ale byla úplně nevybavená nadobím, což je trochu škoda. Koupelna byla také pěkná, čistá, ale chybělo mýdlo na umytí rukou. Vzhledem k ceně tekutého mýdla je zvláštní, že majitelé ho neberou jako samozřejmost ve vybavení koupelen. V pokoji byla docela zima. Topení bylo většinu času vlažné, večer trochu teplé. Problém vyřešila ochotná paní Květa z personálu, která mi půjčila deku (mimochodem by mohla být lehká deka automaticky na pokoji k dispozici). Snídaně by mohly být pestřejši, ale vzhledem k tomu, že nejsem naročný strávník to bylo v pohodě. Večere byly fajn, chutné. Bohužel při odjezdu se mi stala velmi nemilá věc, díky které se k těmto majitelům již nejspíš nevrátím a zkazila mi dosud velmi pěknou dovolenou, na kterou jsem se tešila celý rok. Otec paní majitelky mě při odjezdu z malého parkoviště velmi nevhodným způsobem “seřval” (choval se jako šílenec) kvůli tomu, že jsem si zacouvala asi půl metru na protější pozemek (byl ten den napadaný nový sníh a opravdu nešlo jinak). Poté co jsem si jeho chování nenechala líbit mě neskutečně pourážel... pokud je toto poděkování a popřání šťastné cesty klientům, tak to asi raději nechci absolvovat znovu... Zobrazit celou recenzi

Sjezdovky
Sjezdovky jsou bezva jak pro náročné lyžaře, tak i začátečníky.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 29.02.2020, Datum pobytu: 23.2. - 28.2.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Penzion Inge

Všechny recenze Rakousko - Hinterstoder