Rakousko - Hinterstoder Rakousko

 • Popis

  Perla Horního Rakouska

  Skiareál Hinterstoder je považován spíše za malé rodinné středisko, ale zvučné jméno má mezi freeridery a světovými lyžaři. Z celkového počtu 40 kilometrů sjezdovek patří 75% mezi snadné až středně těžké tratě. Posledních 10 kilometrů značí černá barva. Nároční lyžaři se mohou těšit na závodní sjezdovku Hannese Trinkla, kde se v letech 2011 a 2016 pořádal Světový pohár mužů, a na sjezdovku Inferno se sklonem 70%. Celá rodina se vydovádí na sjezdovce Snow Trail s boulemi, vlnami a ostrými zatáčkami. Areál leží mezi nadmořskými výškami 600 až 2000 metrů. Při nedostatku sněhu nastupují sněhová děla schopná upravit 90% svahů ke spokojenosti návštěvníků. 12 vleků a lanovek přepravuje sportovce s veškerým komfortem, ale o víkendech počítejte s návaly lyžařů a četnými frontami. Snowpark Höss přivádí do Hinterstoderu nejlepší rakouské freeridery. Na 300 metrovém svahu předvádějí akrobatické figury na perfektně tvarovaných railech, boxech či dvojité kickerline. Pro děti je připraven Sunny Kids Park s přibližovacími koberci, kolotočem, pohádkovými figurkami a tobogánem. Pomocí her se zde nejmenší sportovci učí své první obloučky. Příznivci běžeckého lyžování se vydávají na dvě klasické stopy, čtyři bruslařské tratě a jeden výškový panoramatický okruh. Neupravované svahy brázdí vyznavači free ride a ski alpinisté si sáhnou na dno svých sil při obtížných výstupech na vrcholy Rote Wand, Warscheneck, Stubwieswipfel či Rottal.

  Après-ski

  Hinterstoder nabízí celou škálu aktivit pro návštěvníky bez lyží. Krásnou zasněženou krajinu obdivují turisté na stezkách pro pěší a pro sněžnice. Širokými lesními cestami jezdí koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro své pasažéry. Každou středu organizuje ski alpinistický klub noční túry na lyžích se zastávkou v horské chatě na Wurzeralmu, kde sjezdovky zavírají v 17 hodin a do 22 hodin jsou plně k dispozici ski alpinistům. Z plošiny Höss-Plateau se skáče za dobrého počasí tandemový paragliding. Škola létání Hinterstoder nabízí i kurzy pro začátečníky, po jejichž absolvování si vychutnáte svůj vlastní skok. V městečku v údolí najdete obchody, cukrárnu, bary a restaurace, půjčovny lyží a lyžařskou školu, tenisové a squashové kurty, wellness a masáže či dětská hřiště a dětský klub Zwergennest s hlídáním.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Hinterstoder leží v srdci Horního Rakouska. Z hraničního přechodu Dolní Dvořiště je vzdálené asi 140 kilometrů po dálnici, což ho řadí mezi nejdostupnější areály z České republiky. Cesta z Prahy přes Linec trvá necelé 4 hodiny a měří 326 kilometrů. Z Brna za podobnou dobu urazíte 382 kilometrů. Centrální parkoviště pod lanovkami jsou zdarma. Skibusy dopravují lyžaře k dolní stanici lanovky Höss v Hinterstoderu zhruba každou půlhodinu. Podmínkou vstupu na palubu je platný ski pas. Zdarma se dostanete i do spřízněného střediska Wurezalm na opačném úbočí masivu Warscheneck. Přejezd autem mezi areály trvá asi půl hodiny.

  Kolik to stojí?

  Vícedenní skipasy opravňují lyžaře k využívání lanovek v areálech Hinterstoder a Wurezalm. V hlavní sezóně počítejte s nárůstem cen asi o 10 eur. Šestidenní skipas pro dospělého stojí 209 eur, pro děti 115 eur a pro mládež 177,5 eur. Děti do 10 let lyžující v doprovodu rodiče potřebují jen speciální permanentku v ceně 3 eura na den, stejně jako třetí a další děti v rodině. Snížené ceny jsou připraveny pro skupiny nad 20 osob, které navíc obdrží jeden skipas zdarma. Jednorázové vstupné na lanovky stojí od 15 do 20 eur. Ke každé permanentce připočítejte ještě 2 eura vratnou zálohu na čipovou kartu. U pokladen přijímají kromě hotovosti i platební karty a poukázky Dinners Club. Za vstup na dětskou zážitkovou sjezdovku zaplatíte 11 eur. Pokud nechcete stát fronty u pokladen, kupte si vybranou permanentku online.

  Sportovní léto i relax u vody

  Hinterstoder, obec s 1000 obyvateli, patří k atraktivním letním rekreačním oblastem v Horním Rakousku. Městečko obklopuje pohoří Totes Gebirge, kde hraje důležitou roli ochrana klimatu a trvale udržitelný rozvoj. K přírodním krásám, jako jsou Schiederweiher, Polsterlucke nebo vodopády Stromboding vedou pěší i cyklistické stezky. Pěší túry od salaše k salaši, přes horské louky až na vrcholky hor míjejí jedinečná vyhlídková místa. V celé oblasti Pyhrn Priel se proplétá 600 kilometrů stezek. K vysokohorským chodníkům, výchozím bodům pro horolezce, se za pár minut dostanete kabinkovou lanovkou. Pro rodiny s dětmi se lépe hodí okruhy po pastvinách, kde odpočívají stáda krav a ovcí. Při dobré viditelnosti vás z dálky pozdraví Dachstein a s trochou štěstí se setkáte se svištěm nebo kamzíkem. I cyklisté mohou využít služeb kabinkové lanovky na Hutterer Böden. Zde začíná panoramatická bikerská trasa v délce 23 kilometrů a s 1000 výškovými metry. Navštivte i bikepark na Wurbauerkogelu. Na plošině Höss-Plateau denně startují lety tandemového paraglidingu. Koupání v přehradních jezerech Schafkogelsee a Hutterersee přijde vhod za horkých dní. Letní bobovou dráhu na kopci Wurbauerkogel milují nejmenší návštěvníci. Dvoumístné boby se řítí po kolejích 800 metrů dlouhé dráhy s prudkými zatáčkami, mosty, vlnami a skoky. Nedaleko se nachází také lukostřelecký areál, vyhlídková věž a panoramatická restaurace. V Hiterstoderu si můžete zahrát tenis, squash, plážový volejbal, minigolf a golf.

Nejnovější recenze Rakousko - Hinterstoder

Celkem: 5 Lyžování a služby okolo výborné, ubytování horší...

 • 4,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Lyžování a služby okolo výborné, ubytování horší... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Objednán pokoj pro 3 dospělé a 2-leté dítě bez nároku na lůžko - v pokoji cca 12m2 nahuštěné 3 postele tak, že už téměř nebylo kam dát skládací postýlku. Kdybych tohle tušil, radši připlatím za dva dvoulůžkové. Jinak dost vybydlené a velmi špatně uklizené...

Strava
Jídlo průměrné, k snídaní žádná vajíčka, párečky, atd. Dobré jsou ceny na baru za české koruny.

Služby hotelu
Nic moc - viz výše.

Sjezdovky
Výborné středisko vzhledem k malé vzdálenosti z Čech.

Viktor Zelenka, 28.03.2017, Datum pobytu: 23.3. - 25.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Alpenrose

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Alpenrose, Hinterstoder, Rakousko Viktor Zelenka 2017-03-28 5 1 10 ALPENROSE

Celkem: 9,4 úžasná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
úžasná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování krásné, krásný výhled na nedaleké štíty hor, příjemný a milý personál, všude čisto

Strava
strava byla naprosto úžasná, výběr z několika jídel,jeden chod vždy vegetariánský a dětský

Služby hotelu
příjemný, milý a ochotný personál, v areálu sauna a nabídka masáží, dětký koutek,

Sjezdovky
v blízkosti dva lyž. areály - dojezd autem nebo skibus. Cca 9km. Bylo by příjemné modernější vybavení areálu - Wurzeralm (stará a pomalá sedačková lanovka do nevyšší části lyž. areálu. Jinak krásná hospůdka nabízející klasická "horská" jídla.

Hana S., 28.03.2017, Datum pobytu: 12.2. - 16.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Gut Enghagen

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

hotel 1 fotografie

Gut Enghagen, Hinterstoder, Rakousko Hana S. 2017-03-28 9.4 1 10 Ferienhotel Gut Enghagen

Celkem: 9,5 Pěkné, klidné místo, vhodné pro rodiny.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pěkné, klidné místo, vhodné pro rodiny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásné, prostorné ubytování. Perfektně vybavené.

Strava
0

Služby hotelu
Milí personál.

Sjezdovky
Pěkné sjezdovky, jak pro začátečníky a tak i zkušený lyžař si přijde na své.

Kristina, 24.03.2017, Datum pobytu: 11.3. - 14.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Gut Enghagen

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gut Enghagen, Hinterstoder, Rakousko Kristina 2017-03-24 9.5 1 10 Apartmány Gut Enghagen

Celkem: 9,6 I když už jsme jely až v polovině března, stálo to za to. V údolích jaro, na horách zima. Parádní.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
I když už jsme jely až v polovině března, stálo to za to. V údolích jaro, na horách zima. Parádní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Co se týče hotelu a ubytování nemám jedinou připomínku. čistý, útulný a i když jsme byly v době jarních prázdnin a dětí bylo hodně i tichý.

Strava
Výtečná, porce vždy na výběr, malá a velká, každý večer tříchodové menu, včetně salátového boxu a ráno bohatá snídaně.

Služby hotelu
Sauna a odpočívárna, nevyužily jsem, ale prý skvělé

Sjezdovky
Wurzeralm vzdálen asi 10 km, Hinterstoder 20 km

Kateřina Krylová, 22.03.2017, Datum pobytu: 10.3. - 16.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Huttersberg

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Huttersberg, Hinterstoder, Rakousko Kateřina Krylová 2017-03-22 9.6 1 10 Huttersberg

Celkem: 9,6 Celkově super dovolená, nic nám nechybělo. Sjezdovky upravené.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkově super dovolená, nic nám nechybělo. Sjezdovky upravené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pořádku, nic bych nevytkla.

Strava
Jídlo bylo výborné.

Služby hotelu
Měli jsme vše, co jsme potřebovali, takže nic nemohu vytknout.

Sjezdovky
Sjezdovky upravené, vleky i lanovky v plném provozu.

Pavlína M., 14.03.2017, Datum pobytu: 7.3. - 11.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Gut Enghagen

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gut Enghagen, Hinterstoder, Rakousko Pavlína M. 2017-03-14 9.6 1 10 Ferienhotel Gut Enghagen

Všechny recenze Rakousko - Hinterstoder

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622