Rakousko - Hinterstoder Rakousko

 • Popis

  Perla Horního Rakouska

  Skiareál Hinterstoder je považován spíše za malé rodinné středisko, ale zvučné jméno má mezi freeridery a světovými lyžaři. Z celkového počtu 40 kilometrů sjezdovek patří 75% mezi snadné až středně těžké tratě. Posledních 10 kilometrů značí černá barva. Nároční lyžaři se mohou těšit na závodní sjezdovku Hannese Trinkla, kde se v letech 2011 a 2016 pořádal Světový pohár mužů, a na sjezdovku Inferno se sklonem 70%. Celá rodina se vydovádí na sjezdovce Snow Trail s boulemi, vlnami a ostrými zatáčkami. Areál leží mezi nadmořskými výškami 600 až 2000 metrů. Při nedostatku sněhu nastupují sněhová děla schopná upravit 90% svahů ke spokojenosti návštěvníků. 12 vleků a lanovek přepravuje sportovce s veškerým komfortem, ale o víkendech počítejte s návaly lyžařů a četnými frontami. Snowpark Höss přivádí do Hinterstoderu nejlepší rakouské freeridery. Na 300 metrovém svahu předvádějí akrobatické figury na perfektně tvarovaných railech, boxech či dvojité kickerline. Pro děti je připraven Sunny Kids Park s přibližovacími koberci, kolotočem, pohádkovými figurkami a tobogánem. Pomocí her se zde nejmenší sportovci učí své první obloučky. Příznivci běžeckého lyžování se vydávají na dvě klasické stopy, čtyři bruslařské tratě a jeden výškový panoramatický okruh. Neupravované svahy brázdí vyznavači free ride a ski alpinisté si sáhnou na dno svých sil při obtížných výstupech na vrcholy Rote Wand, Warscheneck, Stubwieswipfel či Rottal.

  Après-ski

  Hinterstoder nabízí celou škálu aktivit pro návštěvníky bez lyží. Krásnou zasněženou krajinu obdivují turisté na stezkách pro pěší a pro sněžnice. Širokými lesními cestami jezdí koňská spřežení s pohodlnými saněmi pro své pasažéry. Každou středu organizuje ski alpinistický klub noční túry na lyžích se zastávkou v horské chatě na Wurzeralmu, kde sjezdovky zavírají v 17 hodin a do 22 hodin jsou plně k dispozici ski alpinistům. Z plošiny Höss-Plateau se skáče za dobrého počasí tandemový paragliding. Škola létání Hinterstoder nabízí i kurzy pro začátečníky, po jejichž absolvování si vychutnáte svůj vlastní skok. V městečku v údolí najdete obchody, cukrárnu, bary a restaurace, půjčovny lyží a lyžařskou školu, tenisové a squashové kurty, wellness a masáže či dětská hřiště a dětský klub Zwergennest s hlídáním.

  Cestou necestou

  Lyžařské středisko Hinterstoder leží v srdci Horního Rakouska. Z hraničního přechodu Dolní Dvořiště je vzdálené asi 140 kilometrů po dálnici, což ho řadí mezi nejdostupnější areály z České republiky. Cesta z Prahy přes Linec trvá necelé 4 hodiny a měří 326 kilometrů. Z Brna za podobnou dobu urazíte 382 kilometrů. Centrální parkoviště pod lanovkami jsou zdarma. Skibusy dopravují lyžaře k dolní stanici lanovky Höss v Hinterstoderu zhruba každou půlhodinu. Podmínkou vstupu na palubu je platný ski pas. Zdarma se dostanete i do spřízněného střediska Wurezalm na opačném úbočí masivu Warscheneck. Přejezd autem mezi areály trvá asi půl hodiny.

  Kolik to stojí?

  Vícedenní skipasy opravňují lyžaře k využívání lanovek v areálech Hinterstoder a Wurezalm. V hlavní sezóně počítejte s nárůstem cen asi o 10 eur. Šestidenní skipas pro dospělého stojí 209 eur, pro děti 115 eur a pro mládež 177,5 eur. Děti do 10 let lyžující v doprovodu rodiče potřebují jen speciální permanentku v ceně 3 eura na den, stejně jako třetí a další děti v rodině. Snížené ceny jsou připraveny pro skupiny nad 20 osob, které navíc obdrží jeden skipas zdarma. Jednorázové vstupné na lanovky stojí od 15 do 20 eur. Ke každé permanentce připočítejte ještě 2 eura vratnou zálohu na čipovou kartu. U pokladen přijímají kromě hotovosti i platební karty a poukázky Dinners Club. Za vstup na dětskou zážitkovou sjezdovku zaplatíte 11 eur. Pokud nechcete stát fronty u pokladen, kupte si vybranou permanentku online.

  Sportovní léto i relax u vody

  Hinterstoder, obec s 1000 obyvateli, patří k atraktivním letním rekreačním oblastem v Horním Rakousku. Městečko obklopuje pohoří Totes Gebirge, kde hraje důležitou roli ochrana klimatu a trvale udržitelný rozvoj. K přírodním krásám, jako jsou Schiederweiher, Polsterlucke nebo vodopády Stromboding vedou pěší i cyklistické stezky. Pěší túry od salaše k salaši, přes horské louky až na vrcholky hor míjejí jedinečná vyhlídková místa. V celé oblasti Pyhrn Priel se proplétá 600 kilometrů stezek. K vysokohorským chodníkům, výchozím bodům pro horolezce, se za pár minut dostanete kabinkovou lanovkou. Pro rodiny s dětmi se lépe hodí okruhy po pastvinách, kde odpočívají stáda krav a ovcí. Při dobré viditelnosti vás z dálky pozdraví Dachstein a s trochou štěstí se setkáte se svištěm nebo kamzíkem. I cyklisté mohou využít služeb kabinkové lanovky na Hutterer Böden. Zde začíná panoramatická bikerská trasa v délce 23 kilometrů a s 1000 výškovými metry. Navštivte i bikepark na Wurbauerkogelu. Na plošině Höss-Plateau denně startují lety tandemového paraglidingu. Koupání v přehradních jezerech Schafkogelsee a Hutterersee přijde vhod za horkých dní. Letní bobovou dráhu na kopci Wurbauerkogel milují nejmenší návštěvníci. Dvoumístné boby se řítí po kolejích 800 metrů dlouhé dráhy s prudkými zatáčkami, mosty, vlnami a skoky. Nedaleko se nachází také lukostřelecký areál, vyhlídková věž a panoramatická restaurace. V Hiterstoderu si můžete zahrát tenis, squash, plážový volejbal, minigolf a golf.

Nejnovější recenze Rakousko - Hinterstoder

Celkem: 9,2 Výborný hotel, milý personál, příjemné zázemí.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborný hotel, milý personál, příjemné zázemí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprostá spokojenost. Klidné místo. Domácí produkty z vlastní farmy. Nádherné wellness.

Strava
Zatím nejlepší z našich cest. Originální a stále nové. Velký výběr.

Služby hotelu
Hotel nabízí masáže, které nejsou v ceně (škoda).

Možnost sauny a pláže. Jen mě trochu mrzelo, že je to pouze pro dospělé, děti vstup zakázán.

Sjezdovky
Sjezdovky jsou super, když tam není moc lyžařů. O víkendu po 3 hod po otevření vleků jsou sjezdovky, jak řešeto a odpoledne už je to fakt nepříjemné. Pokud jedete lyžovat v týdnu, tak nápor turistů není tak velký a lyžování je super.

Petra Císařová, 15.02.2019, Datum pobytu: 8.2. - 10.2.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Gut Enghagen

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Super - vřele doporučujeme!

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super - vřele doporučujeme! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektně připravený pokoj se starším, ale účelným vybavením.

Strava
Bez výhrad, pestrý výběr při snídani.

Služby hotelu
Velmi příjemný a ochotný personál.

Sjezdovky
Na jedničku!

Radim S., 07.02.2019, Datum pobytu: 26.12. - 29.12.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Penzion Inge

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Ubytování - odpovídá cena/kvalita. Sjezdovky kvůli stálému sněžení náročnější (muldy), ale s tím jsme počítali. Obecně celková spokojenst.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ubytování - odpovídá cena/kvalita. Sjezdovky kvůli stálému sněžení náročnější (muldy), ale s tím jsme počítali. Obecně celková spokojenst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení zastaralé. Avšak personál skvělý.

Strava
Výborná. Jen na snídani bychom uvítali vejce a párky.

Služby hotelu
Výborná

Sjezdovky
průměr. Horší upravenost kvůli stálému sněžení. Pro lepší lyžaře je to areál tak na 1 a 1/2 dne.

Anonym, 09.01.2019, Datum pobytu: 2.1. - 6.1.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Penzion Inge

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Velmi pěkná dovolená. Doporučujeme.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velmi pěkná dovolená. Doporučujeme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chata staršího typu, ale ubytování dostačující. Jednu věc bychom ale vytkli. Bydleli jsme v podkrovních pokojích, a přestože nebyl žádný velký mráz, tak zde bylo poměrně chladno. Topení bylo horké, ale na prostory, které mělo vytopit, to nestačilo.

Strava
Snídaně bohatá, velký výběr různých potravin. Na večeři byl výběr ze dvou jídel, s možností přidat si. Jídla poměrně chutná.

Služby hotelu
Delegátka z cestovní kanceláře s námi ochotně komunikovala, kupovala nám permanentky se slevou.

Obsluha chaty byla česká. O to byla snadnější komunikace.

Sjezdovky
Hinterstoder je pěkný lyžařský areál, nám ale celý pobyt padal sníh a foukal vítr, tak jsme ho úplně nemohli docenit. Nebylo zde mnoho lidí, i když byly ještě zimní prázdniny. Jeden den bylo na sjezdovce ráno okolo 50 cm čerstvě napadaného sněhu. Byli jsme překvapeni, že i na takovém povrchu se dá lyžovat.

Radka M., 09.01.2019, Datum pobytu: 2.1. - 6.1.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Hinterstoder, Hotel: Almhotel Lindbichler

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Hinterstoder