Rakousko - Obertauern Rakousko

 • Popis

  Tam, kde má sníh svůj domov!

  Lyžařská oblast Obertauern leží v nadmořské výšce 1 630 – 2 315 metrů. Když se údolí teprve chystají na zimu nebo už v nich rozkvétají první jarní kvítka, Obertuern stále pokrývá bílá peřina. Proto se středisko prezentuje krédem „Tam, kde má sníh svůj domov!“ Celkem 100 kilometrů sjezdovek zahrnuje modré, červené i několik černých tratí končících přímo u dveří hotelů. 2 kabinkové lanovky, 18 sedaček a 6 vleků dokáže přepravit 46 058 osob za hodinu. Údolí křižuje 26 kilometrů upravovaných běžkařských stop a snowpark "The SPOT" u lanovky Kehrkopfbahn nabízí snowboardové vyžití pro začátečníky i zkušené freestylery. Vyznavači freeride jízdy ocení dostatek svahů s hlubokým neporušeným sněhem. Zkušení instruktoři v lyžařských školičkách dovádí s dětmi na lyžích i na snowboardu. Sněhová stezka odvahy v podobě strašidelné sjezdovky v pohádkovém parku Schaidbergbahn překvapí malé i velké a celá rodina se vyřádí ve ski parku Bibo Bear.

  Zábava dnem i nocí

  Bohatý après-ski život se rozjíždí v barech a restauracích, odkud se ozývá hudba všech možných žánrů. Lyžaři mnohdy vyzují přeskáče a skočí hned na taneční parket. Každé pondělí a čtvrtek se koná noční lyžování. Hladina adrenalinu stoupá při snowkitingu a snowbikingu. Pohodu i napětí si vychutnáte při curlingu. Pro pěší turisty jsou připraveny značené trasy zasněženou krajinou a náročnější terén překonáte na sněžnicích. Přímo v areálu se nachází 6,5 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha otevřená ve dne i v noci. Mezi chatami projíždějí za cinkání rolniček koňská spřežení vezoucí turisty do pohádkově bílých lesů a přes široké zasněžené louky. Nejodvážnějším sportovcům se nabízí horolezectví po zamrzlých vodopádech a ledovcích.

  Kudy kam?

  Z Prahy do Obertauernu urazíte asi 428 kilometrů, z Brna dokonce 441 kilometrů. Cesta přes České Budějovice, Linec a Salzburg trvá necelých 6 hodin. Na hranicích si nezapomeňte vylepit rakouskou dálniční známku. Skibusy převáží lyžaře zdarma každou půlhodinu od 8 do 16 hodin, pokud se prokážou platným ski pasem. Několikrát denně vyrážejí na silnice autobusy spojující střediska v rámci ski pasu Lungau, které vás dovezou do Mauterndorfu, Fanningbergu, Katschbergu a Ainecku.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v Obertauernu se liší podle sezóny a vytíženosti sjezdovek. Šestidenní ski pas pro dospělého v hlavní sezóně stojí 224 eur a vratný poplatek za magnetickou kartu činí 2 eura. Teenageři do mezi 16 a18 lety zaplatí za permanentku 168 eur. Děti do 6 let jezdí v doprovodu rodičů zdarma, starší děti dostanou ski pas za 112 eur. Slevy pro skupiny a rodinné ski pasy jsou vypočítané na pokladně. Kromě časových permanentek se dají koupit i bodové lístky, u kterých se za každou jízdu odečítá kredit. Ty jsou výhodné pro pěší turisty, snowboardisty plánující trávit čas ve snowparku nebo sváteční lyžaře kombinující sport s posezením v restauraci.

  Letní radovánky v Obertauernu

  I v letní sezóně se plní hotely a penziony Obertauernu zahraničními turisty. Rodiny s dětmi křižují alpské kopce a míří za dobrodružstvím ve zvířecí rezervaci, v ZOO nebo při projížďce na koni. Sportovcům se nabízí horolezectví, vysokohorská turistika, jízda na horských kolech nebo speciálních bicyklech upravených pro nerovný terén. Klid a pohodu si vychutnáte u rybaření nebo při golfu a za kulturním životem se vydejte do hodinu jízdy vzdáleného Salzburgu, do Bad Ischl nebo do Grazu.

Nejnovější recenze Rakousko - Obertauern

Celkem: 10 Byli jsme moc spokojení. Lidé v hotelu byli vstřícní. Služby perfektní. Rádi se tam vrátíme.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme moc spokojení. Lidé v hotelu byli vstřícní. Služby perfektní. Rádi se tam vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Strava
Skvělá

Služby hotelu
Výborné

Helena M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 06.04.2023, Datum pobytu: 30.3. - 2.4.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Obertauern, Hotel: Tauernhaus Wisenegg

Celkem: 5.3 Ubytování a strava nebyly v porovnání s cenou uspokojivé.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování a strava nebyly v porovnání s cenou uspokojivé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl dostačující. Výjimečně bylo řešeno uložení lyžařského vybavení.

Strava
Průměrný, žádný výběr. Snídaně byla vždy stejná.

Služby hotelu
Sauna byla dostatečná.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 11.01.2023, Datum pobytu: 2.1. - 8.1.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Obertauern, Hotel: Tauernhotel Wisenegg

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.5 Byli jsme velmi spokojeni, hotel sice u silnice, ale v noci byl relativně klid a nevadilo to. Přístup na turistické trasy takřka od hotelu!

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velmi spokojeni, hotel sice u silnice, ale v noci byl relativně klid a nevadilo to. Přístup na turistické trasy takřka od hotelu! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný prostorný pokoj, vždy čistý. Velká koupelna se sprchovým koutem byla také čistá a vybavena akorát.

Strava
Ráno snídaně formou švédských stolů (šunky, salám, sýry, džemy atd.). Trochu nám chyběla třeba míchaná vajíčka, párky (bylo za příplatek na místě). Jinak bohatě dostačující.

Odpoledne většinou ke "svačině" dva druhy zákusků, káva, nápoje.

Večeře vynikající! Polévka, salátový bufet (mohl by být možná bohatší), hlavní chod (výběr vždy ze 2 jídel + jedno dětské) - vše formou bufetu, hlavní jídlo bylo servírováno číšníkem.

Služby hotelu
Každý den byla možnost zúčastnit se nějakého vedeného výletu, možnost využít saunu, výřivku - nevyužili jsme však vzhledem k pěknému počasí.

Pláž
Nedostupná.

Ondřej K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 06.07.2016, Datum pobytu: 26.6. - 3.7.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Obertauern, Hotel: Tauernkönig

Celkem: 7.6 Byl nám přislíben pobyt na pět dní, počítali jsme tedy s touto variantou. Den na to nám bylo řečeno, že to bohužel Rakousko nepotvrdilo a...

 • 8.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byl nám přislíben pobyt na pět dní, počítali jsme tedy s touto variantou. Den na to nám bylo řečeno, že to bohužel Rakousko nepotvrdilo a pobyt nám byl o den zkrácen. To vše jsme se dozvěděli až po mé urgenci, jak to vypadá s poukazy. Pochopitelně nám to narušilo klidnou dovolenou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
3,patro, okna začínala ve výši očí, asi 160 cm. Bez balkonu.

Strava
Vše docela fajn, nemohli jsme očekávat více...

Služby hotelu
O.K.

Ivan Brzobohatý, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 16.07.2013, Datum pobytu: 10.7. - 13.7.2013
Oblast: Rakousko Rakousko, Obertauern, Hotel: Tauernkönig

Všechny recenze Rakousko - Obertauern