Rakousko - Lachtal Rakousko

 • Popis

  Ráj pro děti a free ride

  Tradiční Štýrské středisko Lachtal překvapí množstvím terénů, které obsluhují jen dvě sedačkové lanovky a hrstka vleků. Ze 40 kilometrů sjezdovek spadá většina do červené kategorie, ale v minulosti Lachtal proslul díky free ride jízdě. Hluboký prašan mimo vyznačené tratě si užívají lyžaři i snowboardisté. Nejprve kličkují mezi skalnatými výběžky, poté se ztrácejí v lese mezi stromy. Zkušenější lyžaři se vydávají na sjezd Zinkelschlucht z Grossen Zinke. Díky nadmořské výšce 1 600 – 2 222 metrů a kvalitnímu zasněžovacímu zařízení Lachtal zaručuje sněhovou peřinu od prosince do jarních měsíců. Středisko se zaměřuje na rodiny s dětmi. Z apartmánové vesničky nastoupíte přímo na lanovku. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma a kromě běžných sjezdů je pro ně připravena lyžařská školička a dětský areál „Kinder Lachtal“ s mini slalomem, překážkovou dráhou, kouzelným kobercem, hledáním pokladů a dětským taxi. Díky poloze Lachtalu nejméně 30 kilometrů od okolních středisek zůstávají sjezdovky poloprázdné a bezpečné pro začátečníky nebo právě nejmenší sportovce. Poměrně mladý snowpark Lachtal nabízí 2 různě velké skokánky, raily a corner jump. Upravované běžkařské stopy v délce 5 kilometrů krouží okolo vesničky a další desítky kilometrů tras lemují údolí Mur. Po cestě narazíte na malebné dřevěné chaty s vynikajícím občerstvením.

  Après-ski

  Restaurace se soustředí na úpatí svahů. Přímo na sjezdovce stojí pouze 2 horské chaty. Za menu z bohaté domácí kuchyně zaplatíte mnohem méně, než v konkurenčních areálech. Jedinou diskotéku ve vesničce navštěvují mladší generace. Ostatní se baví v kavárnách, u vybraných kulinářských specialit a při folklórních večerech. Novou energii do zimních dní načerpáte v soláriu a v sauně. Přesnost natrénujete při curlingu a po setmění si můžete zabruslit na místním kluzišti. Dovolenou osvěžíte jízdou na sáňkařské dráze nebo procházkami po okolí. Příjemná trasa v délce 4 kilometrů vede okolo Lachtalu ke dvěma turistickým hospůdkám. Do hlubšího sněhu se vám budou hodit sněžnice. Děti se vydovádí na dětském hřišti nebo při tradiční stavbě sněhuláků a sněžných iglú.

  Cestou necestou

  Dobře dostupný lyžařský areál Lachtal leží jen 2 hodiny jízdy od Vídně. Po sjezdu z dálnice se k němu dlouze stoupá po dobře udržované horské silnici. Trasa z Prahy měří 417 kilometrů a trvá okolo 5 hodin. 363 kilometrovou vzdálenost z Brna ujedete za necelé 4 hodiny. Záchytné parkoviště u nástupní stanice 6-sedačkové lanovky je zdarma. Bezplatný ski bus rozváží lyžaře po údolí. Vstupenkou na jeho palubu je aktuální ski pas.

  Kolik to stojí?

  Lachtal garantuje příznivé ceny ski pasů i v hlavní sezóně. Za šestidenní permanentku pro dospělého zaplatíte 194,5 eur, pro dítě 104 eur a pro mládež a seniory 155 eur. Malí sportovci do 6 let brázdí svahy areálu v doprovodu rodiče zdarma. V brzké a pozdní sezóně využívají lanovky Lachtalu bezplatně i děti do 15 let. Rodina s více než 3 dětmi musí zakoupit pouze 2 ski pasy pro své ratolesti. Skupiny nad 20 osob dostanou jeden ski pas zdarma. U pokladen v Lachtalu lze zakoupit i vícedenní ski pas do středisek Lachtal a Kreischberg. V tomto případě stojí 6 denní permanentka 211,5 eur pro dospělého, 113 eur pro dítě a 169 eur pro teenagery, studenty a seniory.

  Léto uprostřed Nízkých Taur

  Výletní středisko Lachtal stojí v nadmořské výšce 1 600 – 2 222 metrů. Vede k němu klikatá cesta z údolí, kterou zdoláte pěšky za pár desítek minut, nebo 6-sedačková lanovka přepravující turisty od začátku července do konce srpna. V okolí Lachtalu se proplétá síť pěších a cyklostezek. Všechny vedou skrz panenskou přírodu, okolo průzračných jezer a potůčků, přes voňavé louky a k chatám s domácí kuchyní. Svůj oblíbený terén si najdou rodiny s dětmi i nároční sportovci. K oblíbeným aktivitám v údolí patří golf, rybaření, tenis, plážový volejbal, paragliding a horolezectví. Zajímavosti ze světa hvězd se dozvíte při návštěvě planetária v Mariahofu. Jednodenní výlet do 30 kilometrů vzdáleného městečka Murau udělá radost milovníkům piva. Exkurze do místního pivovaru se konají každý den a muzeum pivovarnictví přibližuje návštěvníkům výrobu zlatavého moku už více než 500 let. S dětmi se vydejte na koupaliště nebo na dětské hřiště se skluzavkami a prolézačkami.

Nejnovější recenze Rakousko - Lachtal

Všechny recenze Rakousko - Lachtal