Rakousko - Kreischberg / Murau Rakousko

 • Popis

  Zapomenutý areál špičkové úrovně

  Štýrské údolí Murtal lemují dvoutisícové vrcholy s holými skalnatými hlavami. Na severních svazích hřebenu se rozkládá lyžařský areál Kreischberg se 46 kilometry sjezdovek. V nižších polohách strmě padají do údolí černé svahy plné zatáček a náročných terénů. Výše na hřebenech se proplétají mírné modré a lehké červené tratě. Vedou po širokých pláních a skrz limbové lesy. Nejvyšší místo areálu leží v nadmořské výšce 2118 metrů, nejnižší bod v 868 metrech. Až 41 kilometrů tratí dokážou uměle zasněžit sněhová děla a vytvořit perfektní podmínky při nepřízni počasí. Na úpatí střediska stojí proslulý snowpark Kresichberg, který pravidelně hostí světové poháry ve snowboardingu a v roce 2015 i mistrovství světa. Dětský cvičný areál naleznete u horní stanice kabinové lanovky. S rodinkou Flinstoneových děti profrčí přírodní freestylovou dráhou, pobaví se při snowtubingu, zaskáčou si na trampolíně a vyzkouší různé podjezdy, mosty a zatáčky. V údolí panují výborné podmínky pro běžecké lyžování. Včetně 28 kilometrů stop v údolí Kreischberg nabízí i 2,5 kilometru dlouhý okruh v nadmořské výšce 1800 metrů, odkud se vám otevřou nádherné výhledy do okolí. Ve středisku platí přísný zákaz jízdy mimo sjezdovky a pokuty se pohybují ve stovkách eur. Zájemci o free ride tedy využívají služeb okolních areálů.

  Après-ski

  Údolí Murtal patří k poklidným štýrským oblastem bez velkých měst a návalu lyžařů. Městečko Murau pod areálem Kreischberg žije pohodovou rodinou atmosférou. Nečekejte bujarý noční život až do prvních slunečních paprsků ani velkolepé koncerty pod širým nebem. Pozornost na sebe strhává čtyřhvězdičkový hotel Relax Kreischberg s uměle vystavěnou apartmánovou vesničkou. Volnočasové aktivity v hotelu jsou přístupné i návštěvníkům ubytovaným v jiných zařízeních. V nejvyšším patře budovy s výhledem na údolí se nachází wellness centrum s bazénem, saunou a solnou jeskyní. Příznivcům adrenalinových aktivit se doporučuje vyzkoušet jízdu na nafukovacích člunech ve snowtubingové dráze a paragliding. Dovolenou si zpestřete výletem na sněžnicích nebo ski alpinistických lyžích, jízdou na koni nebo v saních tažených koňským spřežením. Na léto zavzpomínejte v tenisové a sportovní hale. Odpočinek a dobré jídlo si dopřejte v jedné z restaurací, krčem a vináren s místními specialitami. Mnohdy narazíte na zábavní program pro hosty obohacený o folklórní vystoupení.

  Cestou necestou

  Štýrské středisko Kreischberg leží nedaleko českých hranic a patří k nejlépe dostupným areálům z Čech i Moravy. Cesta z Brna přes Vídeň a Leoben trvá pouhé 4 hodiny a měří necelých 400 kilometrů. Z Prahy přes Linec a Trieben pojedete přes 5 hodin a urazíte 457 kilometrů. Městečko Murau se nachází hodinu jízdy po údolních i horských silnicích z dálnice Linz-Graz. Parkoviště u dolní stanice lanovky je zdarma. Bezplatné skibusy v Murau mohou využít držitelé ski pasů a veřejnou dopravou se dostanete i do spřízněného střediska Lachtal.

  Kolik to stojí?

  Vícedenní skipasy zakoupené ve středisku Kreischberg platí nově i v Lachtalu. Šestidenní permanentka pro dospělého stojí v hlavní sezóně 211,5 eur. Pro děti je připravena cena 113 eur a mladiství a senioři zaplatí 169 eur. Vratnou zálohu 3 eura na čipovou kartu dostanete zpět při odevzdání vypršelého ski pasu. Skupiny nad 20 osob získají jeden ski pas navíc. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Ve vedlejší sezóně se tato nabídka vztahuje na děti až do 15 let, pokud si jejich rodič zakoupil alespoň dvoudenní ski pas. Rodiny s více než 2 ratolestmi zaplatí jen za 2 dětské permanentky. Ostatní malí lyžaři brázdí svahy Kreischbergu zdarma.

  V létě do Štýrska

  Městečko Murau neztrácí na atraktivitě ani v letních měsících. S 200 slunečnými dny v roce vévodí nejslunečnějším oblastem Alp. Řeka Mur protékající centrem města dotváří idylickou atmosféru teplých dní. Zároveň poskytuje rybářské a vodácké vyžití letním návštěvníkům. V okolí leží rybníky a horská jezera, v nichž se můžete zchladit při vysokých teplotách. Kromě přírodních zdrojů v Murau stojí venkovní koupaliště, krytý bazén s tobogány a bazének pro děti. Vysokohorská turistika rozkvétá, když opadnou největší závěje. Stovky kilometrů pěších a cyklistických stezek vedou okolo kulturních památek, rozkvetlých luk, pasoucích se stád a horských vrcholů. Stezka nazvaná Tour de Mur nabízí 340 kilometrů dlouhou trasu po obou březích řeky Mur. Ve výčtu letních sportů figuruje tenis, squash, plážový volejbal, golf, fotbal a jízda na koni. Kulturní život v Murau vytváří muzea, divadelní představení, zámecké koncerty a proslulá městská kapela.

Nejnovější recenze Rakousko - Kreischberg / Murau

Celkem: 8.4 Celkový zájezd byl fajn a moc sme si ho užili, moc příjemná obsluha a personál hotelu

 • 7.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový zájezd byl fajn a moc sme si ho užili, moc příjemná obsluha a personál hotelu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování příjemný, jen moc tenké zdi a od sousedů jde vše slyšet, my naštěstí měli tichý sousedy.

Strava
Na snídaně obrovskej výběr jídla a na večeři bylo na výběr mezi masitým nebo vegetariánským pokrmem, případně dětským. Jídlo nám chutnalo

Služby hotelu
Bazén, sauna, restaurace

Kryštof, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 17.07.2019, Datum pobytu: 11.7. - 14.7.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Kreischberg / Murau, Hotel: Ferienpark Kreischberg

Celkem: 9.1 Skvělá dovolená, a proto příště bych volila delší pobyt.

 • 8.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená, a proto příště bych volila delší pobyt. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovací zařízení velmi komfortní, pouze avizovaná cena úklidu byla nepravdivá, protože pak jsme platili více, ale povznesli jsme se nad to. Pravda, i tak 80 EUR avizovaných bylo dost a následně 110 EUR požadovaných k úhradě nás kapku uráželo.

Strava
Polopenze k zájezdu námi následně dokupovaná za cenu 22 EUR/osobu byla velmi široká co do výběru a velmi sytá.

Služby hotelu
Bez výhrad.

Sjezdovky
Vše výborné.

Stanislava F., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 25.03.2019, Datum pobytu: 17.3. - 20.3.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Kreischberg / Murau, Hotel: Ferienpark Kreischberg

Celkem: 8.5 Super, doporučuji

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super, doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché , čísté, TV - starší výroby ( Philips )

Strava
Nebyl problém

Služby hotelu
Solidní

Sjezdovky
Super, nadvláda Maďarů

Zdeněk Pravda, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.02.2019, Datum pobytu: 6.2. - 10.2.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Kreischberg / Murau, Hotel: Gasthof Ortner

Celkem: 5.8 Lyžování výborné. Ideálně rozložené náročnosti sjezdovek. Pro méně náročného lyžaře naprosto dostačující.

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Lyžování výborné. Ideálně rozložené náročnosti sjezdovek. Pro méně náročného lyžaře naprosto dostačující. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj dobrý, ale koupelna slabá. Sprcha byla velmi špatná s plesnivými spárami mezi kachličkami (tragédie). Barová část penzionu byla zakouřená a kouř z cigaret byl cítit i ve vestibulu a na chodbách. Naštěstí snídaně byly v oddělené jídelně.

Strava
Snídaně byla naprosto dostačující. Večeře jsme si nepřikupovali.

Služby hotelu
Neměli jsme problém. Obsluha byla vstřícná.

Aleš H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 29.01.2018, Datum pobytu: 22.1. - 25.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Kreischberg / Murau, Hotel: Gasthof Ortner

Všechny recenze Rakousko - Kreischberg / Murau