Rakousko - Dolní Rakousko Rakousko

 • Popis

  Dolní Rakousko leží v srdci Evropy na jižní hranici s Českou republikou. Jeho výhodná poloha obklopující Vídeň odedávna přitahovala mocnosti. Pohnutá historie plná bojů je zdrojem bohatého kulturního dědictví. Do roku 1986 byla centrem spolkové země Vídeň. Po jejím vyčlenění se stal hlavním městem Sankt Pölten (Svatý Hypolit). V Dolním Rakousku se prolínají alpská a panonská klimatická zóna. Území pokrývají lužní lesy, stepi, horské pastviny, chladná jezera, bystřiny, pahorkatiny, říční údolí a slatiny.

  Po proudu Dunaje
  Zemi křižuje Dunaj na své cestě směrem na Slovensko. Míjí historická místa Nibelungengau a Wachau, obklopují ho kopečky Wagramu, protéká národním parkem Donau-Auen a přináší dostatek vláhy pro prosluněné vinice. V okolí Wachau a Carnuntum vznikají jedny z nejlepších vín světa. Nezapomenutelný gastronomický zážitek vás čeká ve vinných sklípcích, útulných krčmách a vyhlášených restauracích s michelinskými hvězdičkami. Podél Dunaje vedou příjemné cyklostezky vhodné i pro nejmladší cyklisty. Procházejí zbytky římských měst, kamennými středověkými uličkami, okolo mohutných hradů, drobných tvrzí, barokních kostelů a skvostných zámků. Díky své rozmanitosti a přístupnosti se Dunajská cyklostezka stala nejoblíbenější cyklotrasou střední Evropy. Už před stovkami let patřil Dunaj k hlavním dopravním tepnám. Vyjížďku na výletní lodi si nenechte ujít v oblasti Wachau.

  Za hruškami a horami
  Kraj Mostviertel s hlavními středisky Ybbs a Enns se rozkládá mezi Dunajem a Alpami. Snoubí se v něm divoká horská krajina na jihu a lehce zvlněný sever. Mostviertel ožívá v posledních dubnových týdnech, kdy kvetou hrušně a vyrábí se lahodný hruškový mošt. Za pochoutkami z moštu míří desítky turistů. Směrem na jih dostává Mostviertel drsný ráz. Roztodivné skalní útvary, hravé horské potoky a hluboké soutěsky v okolí Ötscheru, Hochkaru a Dürrensteinu svádí k dobrodružným procházkám. V minulosti se zde těžilo železo, jehož příběh vypráví nejedno muzeum. V Mostviertelu leží hlavní město Dolního Rakouska St. Pölten s barokními a secesními památkami a moderními budovami ve čtvrtích Landhausviertel a Kulturbezirk.

  Do hor pěšky i na kole
  Kraj Waldviertel navazuje na rybníkářskou kulturu jižních Čech, což se odráží i v jeho kuchyni. Receptům vévodí kapr, brambory a mák. Čistý vzduch a původní ráz krajiny uchovávají národní parky Thayatal, Blockheide a Heidenreichsteiner Moor. Waldviertel rozvinul síť cyklotras pro horská kola. Na 2000 km značených cest se proplétá 90 cyklostezek všech obtížností. Regionu nechybí ani pěší túry vedoucí ke starým selským dvorům, rozkvetlým loukám a horským tůním.

  Po stopách vína
  V regionu Weinviertel severně od Vídně se vyrábí třetina všech rakouských vín. Na14 000 registrovaných vinařů se předhání v kvalitě své produkce. Neuvěřitelný podzemní sklepní komplex v Retzu svou rozlohou přesahuje město nad ním. Do tzv. vinných uliček vás zavedou školení průvodci a povykládají vám pikantnosti ze života vinařů. 10 vinařských cyklostezek je pojmenovaných po odrůdách vína na místních svazích měří celkem 760 kilometrů. Trasy jsou perfektně vymyšlené pro cyklisty, kteří se rádi zastaví na degustaci v některém ze sklípků po cestě.

  Relaxace za branami Vídně
  Vídeňský les před západními branami Vídně slouží obyvatelům hlavního města k odpočinku a procházkám. Krajina plná lesů čítá 6000 kilometrů pěších stezek, 46 tras pro horská kola s celkovou délkou 1000 kilometrů a devět golfových hřišť v Golf ARENA Baden.

  Kopce kam se podíváš
  Už hodinu jízdy od rakouské metropole se ukazují první vrcholky Alp v čele se Semmeringem, Raxem, Schneebergem a Wechselem. Vídeňské Alpy v létě lákají k horským túrám a s prvním sněhem ke zdolávání lyžařských svahů a běžkařských tratí, zejména vyhlídkové trasy Wechsel-Semmering. Na seznamu UNESCO figuruje horská železnice Semmeringbahn a technickým unikátem je lanovka na Rax, první kabinová lanovka přepravující osoby otevřená už v roce 1926.

Nejnovější recenze Rakousko - Dolní Rakousko

Celkem: 10 Super, pojedu znovu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super, pojedu znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prijemne prostredi.

Strava
Neda se tomu nic vytknout

Služby hotelu
Personal ochotny a profesionalni

Lukáš Vandírek, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.11.2023, Datum pobytu: 17.11. - 19.11.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: Steigenberger Hotel & Spa (Krems)

Celkem: 9.4 Příjemný hotel na pěkném místě, překvapila velikost pokojů, opravdu velké pokoje.

 • 9.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný hotel na pěkném místě, překvapila velikost pokojů, opravdu velké pokoje. Zobrazit celou recenzi

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 09.08.2023, Datum pobytu: 1.8. - 3.8.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: Familienhotel Waldesruh (Göstling)

Celkem: 10 Výborný hotel, služby, pořádek, velmi příjemné prostředí

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborný hotel, služby, pořádek, velmi příjemné prostředí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný pokoj, čistý, koupelna i WC čisté, denní úklid

Strava
Polopenze formou bufetu. Bufet bohatý, doplňovaný, regionální potraviny - pečivo, mléko, hlavní jídlo a dezert (večeře) servírovaný, výběr z několika jídel

Služby hotelu
Ochotný personál mluvící česky

Pláž
Okolí bazénů čisté, příjemné, dostatek prostoru, možnost občerstvení přímo u bazénů

Jitka G., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 10.07.2023, Datum pobytu: 2.7. - 5.7.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: Therme Laa Hotel & Spa

Celkem: 6.9 Služby se bohužel nedají srovnat se službami v maďarských lázních. Přeplněný bazén, a v podstatě žádná klidová koupací zona.

 • 5.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Služby se bohužel nedají srovnat se službami v maďarských lázních. Přeplněný bazén, a v podstatě žádná klidová koupací zona. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování odpovídalo, ale žádný pocit z toho že bychom byli vítaní hosti.

Libuše R., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.05.2023, Datum pobytu: 12.5. - 15.5.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: Das Gutenbrunn Thermen & Sporthotel (Baden bei Wien)

Všechny recenze Rakousko - Dolní Rakousko