Rakousko - Dolní Rakousko Rakousko

 • Popis

  Dolní Rakousko leží v srdci Evropy na jižní hranici s Českou republikou. Jeho výhodná poloha obklopující Vídeň odedávna přitahovala mocnosti. Pohnutá historie plná bojů je zdrojem bohatého kulturního dědictví. Do roku 1986 byla centrem spolkové země Vídeň. Po jejím vyčlenění se stal hlavním městem Sankt Pölten (Svatý Hypolit). V Dolním Rakousku se prolínají alpská a panonská klimatická zóna. Území pokrývají lužní lesy, stepi, horské pastviny, chladná jezera, bystřiny, pahorkatiny, říční údolí a slatiny.

  Po proudu Dunaje
  Zemi křižuje Dunaj na své cestě směrem na Slovensko. Míjí historická místa Nibelungengau a Wachau, obklopují ho kopečky Wagramu, protéká národním parkem Donau-Auen a přináší dostatek vláhy pro prosluněné vinice. V okolí Wachau a Carnuntum vznikají jedny z nejlepších vín světa. Nezapomenutelný gastronomický zážitek vás čeká ve vinných sklípcích, útulných krčmách a vyhlášených restauracích s michelinskými hvězdičkami. Podél Dunaje vedou příjemné cyklostezky vhodné i pro nejmladší cyklisty. Procházejí zbytky římských měst, kamennými středověkými uličkami, okolo mohutných hradů, drobných tvrzí, barokních kostelů a skvostných zámků. Díky své rozmanitosti a přístupnosti se Dunajská cyklostezka stala nejoblíbenější cyklotrasou střední Evropy. Už před stovkami let patřil Dunaj k hlavním dopravním tepnám. Vyjížďku na výletní lodi si nenechte ujít v oblasti Wachau.

  Za hruškami a horami
  Kraj Mostviertel s hlavními středisky Ybbs a Enns se rozkládá mezi Dunajem a Alpami. Snoubí se v něm divoká horská krajina na jihu a lehce zvlněný sever. Mostviertel ožívá v posledních dubnových týdnech, kdy kvetou hrušně a vyrábí se lahodný hruškový mošt. Za pochoutkami z moštu míří desítky turistů. Směrem na jih dostává Mostviertel drsný ráz. Roztodivné skalní útvary, hravé horské potoky a hluboké soutěsky v okolí Ötscheru, Hochkaru a Dürrensteinu svádí k dobrodružným procházkám. V minulosti se zde těžilo železo, jehož příběh vypráví nejedno muzeum. V Mostviertelu leží hlavní město Dolního Rakouska St. Pölten s barokními a secesními památkami a moderními budovami ve čtvrtích Landhausviertel a Kulturbezirk.

  Do hor pěšky i na kole
  Kraj Waldviertel navazuje na rybníkářskou kulturu jižních Čech, což se odráží i v jeho kuchyni. Receptům vévodí kapr, brambory a mák. Čistý vzduch a původní ráz krajiny uchovávají národní parky Thayatal, Blockheide a Heidenreichsteiner Moor. Waldviertel rozvinul síť cyklotras pro horská kola. Na 2000 km značených cest se proplétá 90 cyklostezek všech obtížností. Regionu nechybí ani pěší túry vedoucí ke starým selským dvorům, rozkvetlým loukám a horským tůním.

  Po stopách vína
  V regionu Weinviertel severně od Vídně se vyrábí třetina všech rakouských vín. Na14 000 registrovaných vinařů se předhání v kvalitě své produkce. Neuvěřitelný podzemní sklepní komplex v Retzu svou rozlohou přesahuje město nad ním. Do tzv. vinných uliček vás zavedou školení průvodci a povykládají vám pikantnosti ze života vinařů. 10 vinařských cyklostezek je pojmenovaných po odrůdách vína na místních svazích měří celkem 760 kilometrů. Trasy jsou perfektně vymyšlené pro cyklisty, kteří se rádi zastaví na degustaci v některém ze sklípků po cestě.

  Relaxace za branami Vídně
  Vídeňský les před západními branami Vídně slouží obyvatelům hlavního města k odpočinku a procházkám. Krajina plná lesů čítá 6000 kilometrů pěších stezek, 46 tras pro horská kola s celkovou délkou 1000 kilometrů a devět golfových hřišť v Golf ARENA Baden.

  Kopce kam se podíváš
  Už hodinu jízdy od rakouské metropole se ukazují první vrcholky Alp v čele se Semmeringem, Raxem, Schneebergem a Wechselem. Vídeňské Alpy v létě lákají k horským túrám a s prvním sněhem ke zdolávání lyžařských svahů a běžkařských tratí, zejména vyhlídkové trasy Wechsel-Semmering. Na seznamu UNESCO figuruje horská železnice Semmeringbahn a technickým unikátem je lanovka na Rax, první kabinová lanovka přepravující osoby otevřená už v roce 1926.

Nejnovější recenze Rakousko - Dolní Rakousko

Celkem: 5,6 Hotel nebyl špatný, kvalita úklidu byla průměrná, jídlo bylo velmi chutné a všeho dostatek. Jen bychom chtěli podotknout, že by zákazník,...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nebyl špatný, kvalita úklidu byla průměrná, jídlo bylo velmi chutné a všeho dostatek. Jen bychom chtěli podotknout, že by zákazník, měl být informován o tom, že v tomto hotelu jsou z 90 % ubytovány rakouské děti včetně mentálně postižených, které jsou účastníky letních táborů. Ne každému se musí líbit jíst v jídelně plné hlučících dětí, prodírat se hloučky dětí. Každý nemusí mít takovou míru tolerance, aby to vše zvládl ještě za přítomnosti těžce mentálně postižených dětí. Nám osobně to nevadilo, ale věřím, že pedagogickému pracovníkovi, který jede za klidem nabrat sílu do nového školního roku by to mohlo vadit. Dále si myslím, že by poplatek z ubytování měl být součástí ceny zájezdu a ne, aby klient ještě doplácel tento poplatek osobně. Vždy, když jsme cestovali s CK , tak jsme nic nemuseli doplácet, vše bylo zahrnuto v celkové ceně zájezdu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Normální hotelový pokoj, kvalita úklidu průměrná.

Strava
Strava byla nabízena formou bufetu včetně teplých jídel. Všeho bylo dostatek.

Služby hotelu
Služby hotelu byly průměrné.

Petr S., 18.07.2017, Datum pobytu: 11.7. - 15.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: JUFA Waldviertel (Raabs)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Nový hotel, krásné prostředí, mílý personál

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nový hotel, krásné prostředí, mílý personál Zobrazit celou recenzi

Anonym, 22.09.2016, Datum pobytu: 17.9. - 19.9.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: JUFA Annaberg

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Příjemný personál, hotel je vybavený tak, jak jsme očekávali, takže spokojenost.

 • 9 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný personál, hotel je vybavený tak, jak jsme očekávali, takže spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Dana N., 09.08.2016, Datum pobytu: 2.8. - 6.8.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: Sporthotel am Ötscher

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Pokud máte rádi turistiku v horách nebo koupání v průzračné chtěl jezerech, určitě doporucuji.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pokud máte rádi turistiku v horách nebo koupání v průzračné chtěl jezerech, určitě doporucuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný nový hotel, Wellness, perfektní interiérové i venkovní dětské hřiště. Rodin s dětmi bylo v hotelu hodně, a i když měli pokoj vedle nás, nebylo přes zeď nic slyšet.

Strava
Polopenze formou rautů, výborné jídlo, výhodou pro nás byla jedna ceská kucharka, a slovenská barmanka.

Služby hotelu
Vyborne!!!

Pláž
Horský hotel, takže bez pláže, ale cca 15 km nádherné průzračné jezero.

Petra K., 10.07.2016, Datum pobytu: 1.7. - 5.7.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: JUFA Annaberg

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: 8,6 Krásná dovolená v příjemném a čistém prostředí čtyřhvězdičkového hotelu s možností koupání a zábavy pro dospělé i děti.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená v příjemném a čistém prostředí čtyřhvězdičkového hotelu s možností koupání a zábavy pro dospělé i děti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou prostorné, čisté, vybavené moderním nábytkem. Hotel disponuje dvěma typy pokojů (nábytek s dekorem světlého/tmavého dřeva). Každý pokoj má prostornou koupelnu s odděleným WC, klimatizaci, minibar (každý den se doplňuje), trezor a velké množství úložných prostorů. Pokoje mají svůj balkon s posezením. Neplatící dítě do 3 let spí v dětské postýlce. Úklid pokoje se provádí každý den s možností výměny ručníků a osušek.

Strava
Námi zvolený zájezd zahrnoval polopenzi. Snídaně formou bufetu zahrnovala rozmanitou nabídku teplých a studených slaných i sladkých pokrmů (párky, vajíčka, bramborové placky, vaječné omelety, vafle, krupičná kaše obyčejná i špaldová, různé druhy cereálních lupínků a müsli, jogurty, obložené sýrové a salámové mísy, pomazánky a čerstvé sýry místní produkce, několik druhů marmelád a medů, velký výběr ovocných moštů a čerstvých zeleninových šťáv, několik druhů koláčů a sladkého pečiva, velké množství tmavého i světlého pečiva). Večeře byla kombinací bufetu a servírovaných pokrmů - hlavní chod a dezert, které bylo možno vybrat ze dvou nabídek (bufet: 1 teplý předkrm, 2 druhy polévek, různé varianty salátů a krájené zeleniny, sýry, ovoce, ořechy a sušené plody). V sobotu byla večeře předkládaná pouze formou bufetu (viz výše + 3 druhy příloh, 3 druhy mas, zmrzlina, 2 druhy dezertů). Nápoje k večeři jsou zpoplatněny. V aqualandu je k dispozici restaurace s denním menu, kavárna a občerstvení s nabídkou ovocných a zeleninových salátů, jogurtů, hranolek, párku v rohlíku.

Služby hotelu
Hotel poskytuje klientům zdarma přezůvky, župan a osušku do aqualandu. Personál, který je tvořený českými i rakouskými zaměstnanci, je velmi ochotný. Při příjezdu obrdžíte na recepci uvítací ovocný ledový čaj, v den odjezdu láhev citronády.

Pláž
Hotel má vlastní bazén, s veřejným aqualandem je spojen proskleným mostem. Vstup do aqualandu je v ceně ubytování. Aqualand se skládá z vnitřního 34stupňového bazénu, 3 venkovních bazénů (28, 34 a 36 stupňů), vnitřního a venkovního dětského bazénu s 34 stupni, saunového světa a wellness zóny (fitness, masáže...). K dispozici je velké množství lehátek, venku včetně slunečníku pro 2 lehátka.

Gabriela Šteflová, 06.07.2016, Datum pobytu: 30.6. - 3.7.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Dolní Rakousko, Hotel: Therme Laa Hotel & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Dolní Rakousko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622