Rakousko - Rauris Rakousko

 • Popis

  Trpaslík mezi obry

  Malé lyžařské středisko Rauris s 32 kilometry sjezdových tratí leží obklopeno mnohem známějšími a navštěvovanějšími areály. Koncentrace lyžařů v údolí proto není tak velká a předurčuje Rauris k poklidnému životu unikajícímu turistickým masám. Sjezdovky se táhnou podél tří hlavních lanovek a pěti kratších vleků s přepravní kapacitou 11 400 osob za hodinu. Leží v nadmořské výšce od 950 do 2200 metrů. 26 kilometrů tratí může být uměle zasněžováno, když matka příroda nenadělí dostatečnou sněhovou pokrývku. Sjezdovky všech obtížností se proplétají stinným lesem i rozlévají po širokých horských pláních. Údolím vede 30 kilometrů dlouhá upravovaná běžkařská stopa a další okruh pro běžkaře je připraven pod vrcholem hory Schwarzwald ve výšce okolo 2000 metrů nad mořem. Mezi stromy v blízkosti sjezdovek vedou stezky pro ski alpinisty a pěší turisty a pod lanovkou Kreuzbodenbahn fičí bobová dráha. Nechybí ani dva svahy pro vyznavače free ride. V Raurisu bohužel není snow park pro snowboardisty.

  Zábava pro celou rodinu

  Přímo na sjezdovkách stojí malebné horské chaty, odkud vodí svařené víno, horká čokoláda, výborná jídla a slaďoučké koláče. Bary u lanovek jsou otevřené do večerních hodin a nabízejí bohatý program après-ski. Sportovní vyžití mimo svahy na vás čeká v údolí. Zahrajte si tenis a squash, protáhněte tělo v bazénu, zajděte do wellness nebo se jen tak procházejte pod nočním nebem. První seznámení s lyžemi pro děti zajišťuje lyžařská škola Skischule Adventure. Romantické zimní projížďky na koni zasněženou krajinou a s cinkáním rolniček připomínají závěrečnou scénu z pohádky o Popelce.

  Cestou necestou

  Cesta do městečka Rauris z našeho hlavního města trvá přibližně 6 hodin. Trasa vede přes České Budějovice, Linec a Salzburg. Rakouské dálnice jsou zpoplatněné, proto si obstarejte dálniční známku před odjezdem. Ski busem zdarma se mohou přepravovat všichni lyžaři s místním ski pasem. Aktualizovaný jízdní řád naleznete přímo na zastávce nebo v turistické informační kanceláři.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů se liší v hlavní a vedlejší sezóně. Nejlákavější týdny spadají mezi 24.12.2016 a 6.1.2017 a 28.1.2017 a 3.3.2017. Šestidenní ski pas pro dospělého stojí 208 EUR. Rodiny s více než 3 dětmi platí pouze za dvě ratolesti. Třetí si užívá sněhových radovánek zdarma. 10% sleva pro rodiny platí po předložení speciálního dokladu o ubytování, který vystaví váš hotel. Nižší ceny čekají na studenty a důchodce.

  Letní dovolená

  Rauris se nachází v srdci Národního parku Vysoké Taury. Vesničky v okolí si zachovaly středověkou strukturu s nízkými domky nalepenými na sebe a spletí úzkých uliček. V regionu se už 4000 let traduje řemeslo zlatokopectví. V 19. století byla zavřena poslední štola, ale i vy si dnes můžete zkusit pár zrnek vyrýžovat. Perlou pohostinství je 500 let stará krčma Rauriser Tauernhaus v nadmořské výšce 1527 metrů. Cesta k ní trvá pěšky asi 2 hodiny. Interiér hostince vás zavede zpět v čase a na výborné kuchyni si pochutnáte. Z letních sportů je v Raurisu dostupný golf, pěší turistika, Nordic walking, horská kola, paragliding, horolezectví, jízda na koni, minigolf a chytání ryb.

Nejnovější recenze Rakousko - Rauris

Celkem: 6.5 Veškerá domluva jak s kanceláří, tak s hotelem byla v pořádku. Během pobytu se neobjevil žádný problém.

 • 7.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Veškerá domluva jak s kanceláří, tak s hotelem byla v pořádku. Během pobytu se neobjevil žádný problém. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se nachází na krásném místě, mírně podprůměrné služby na rakouské poměry. Prostor je velmi vhodný pro pobyt s dětmi, protože se v hotelu nachází hernička, venkovní hřiště a bazén, který má bohužel v letních měsících pod 20°. Personál byl příjemný a ochotný.

Strava
Strava byla spíše podprůměrná. Pozor na temín light all inclusive. I když jsem nebyl přesvědčený o plné penzi, snídani, večeři a jeden obědový toust na osobu bych opravdu all inclusive nenazýval. Vhodnější by byla polopenze + nebo něco podobného. Pivo, víno a připravené nápoje jsou v ceně do 20h. Cokoli navíc si klient musí připlatit. Během večeře se často muselo čekat na doplnění nějakého pokrmu.

Služby hotelu
Ze služeb jsem využil saunu, která byla v pořádku. Hotel také nabízí bazén, který jsem nevyužil kvůli velmi nízké teplotě vody (dle recepce pod 20°)

Sportovní náplň kurzu
Nevyužil jsem žádnou z možnosti, nemůžu hodnotit.

Martin, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 29.09.2022, Datum pobytu: 21.9. - 24.9.2022
Oblast: Rakousko Rakousko, Rauris, Hotel: Sonnhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Naprostá spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovali nás i 1,5 hod před oficiálním časem check-in

Strava
Snídaně dostačující, večeře vynikající, velké porce.

Služby hotelu
Příjemný wellness

David, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 14.08.2022, Datum pobytu: 4.8. - 6.8.2022
Oblast: Rakousko Rakousko, Rauris, Hotel: Hotel Restaurant Platzwirt (Rauris)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 super ubytování, krásná příroda

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
super ubytování, krásná příroda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
všechno OK

Strava
velmi dobrá

Služby hotelu
dle nabídky

Pláž
super bazén

Vladan Němeček, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.07.2022, Datum pobytu: 2.7. - 9.7.2022
Oblast: Rakousko Rakousko, Rauris, Hotel: Ferienwelt Kristall

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7.4 Pěkná zimní dovolená

 • 7.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná zimní dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, příjemné.

Strava
Snídaně stále stejné. Večeře se snažili dělat zajímavé, ale jídlo nebylo moc dobré. Vždy jsme se ale dostatečně najedli.

Služby hotelu
Bazén časově omezený.

Michaela K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.03.2022, Datum pobytu: 12.3. - 16.3.2022
Oblast: Rakousko Rakousko, Rauris, Hotel: Ferienwelt Kristall

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super a příští rok se vracím na stejné místo.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super a příští rok se vracím na stejné místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté komfortní

Strava
Mňam

Služby hotelu
Dobrý standard

Sjezdovky
Užasné lyžování v menším středisku

Josef Černý, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 31.01.2022, Datum pobytu: 22.1. - 27.1.2022
Oblast: Rakousko Rakousko, Rauris, Hotel: Gasthof Platzwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Rauris