Rakousko - Skiwelt Brixental Rakousko

 • Popis

  Perfektní lyžování v Brixentalu

  Lyžařský svět v údolí Brixental tvoří druhou největší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku. Neuvěřitelných 284 kilometrů sjezdovek se proplétá řídce zalesněnými pahorky okolo městeček Ellmau, Scheffau, Söll a Brixen im Thale. Jednotlivé svahy můžete ochutnávat podle mapky nebo se držet tří značených okruhů Kaiser Runde, Salven Runde a Westendorf Runde. Široké prosluněné sjezdovky pro carving střídají svahy s boulemi, strmé kopce pro zkušené lyžaře, 6 km dlouhý free ride sjezd a 4 fun parky pro snowboardisty. Pokročilé lyžaře láká 9 kilometrový sjezd z Hohe Salve do Itteru s převýšením 1123 metrů. Díky neustálému rozšiřování zasněžovacích zařízení areál garantuje sněhovou pokrývku i na okrajích sezóny. Investice do modernizace přepravního parku přinesly nové kryté a vyhřívané sedačky a 10 místné kabinky. 4 bohatě vybavené dětské světy s překážkami, kolotoči a veselými maskoty se postarají o zábavu našich nejmenších. 199 kilometrů stop pro běžecké lyžování je denně upravováno a připraveno pro klasiku i bruslení. Zavedou běžkaře na 2,2 kilometru dlouhý vysokohorský okruh, k pohodovým projížďkám v údolí a do vynikajících pohostinství.

  Après-ski

  Polyžařské nabídce Skiwelt Brixental kralují dvě osvětlené a uměle zasněžované sáňkařské dráhy v Söllu a Ellmau. Nechybí jízda na saních tažených koňským spřežením, procházky na sněžnicích, tandemový paragliding, tenis, squash, wellness centrum, kluziště, snowtubing, krytý bazén a unikátní iglú vesnička s ledovým barem na Hochbrixenu. Nejpřitažlivější vyhlídkou areálu je bezlesý vrchol Hohe Salve s kapličkou, restaurací s panoramatickou otáčející se terasou a toaletami s prosklenými stěnami. Večerní zábava se soustřeďuje v Ellmau s veškerou turistickou infrastrukturou, jako jsou obchody, restaurace s příjemnou atmosférou a typickou tyrolskou pohostinností, živé koncerty. Výhodou Ellmau je snadná dostupnost v srdci areálu. Ostatní městečka v údolí směle konkurují svou tradiční gastronomií, 77 horskými chatami předávanými po desetiletí z generace na generaci a přívětivostí obyvatel.

  Cestou necestou

  Výborně dostupná oblast Skiwelt Brixental je českými lyžaři mírně opomíjená. Skvělá dojezdnost z Plzně přes německý Mnichov bez nutnosti rakouské dálniční známky připravuje skvělé podmínky pro Západočechy. Cesta z Prahy vede přes Mnichov a Kufstein a měří 505 kilometrů. Ujedete ji za necelých 5 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg a Kufstein. Za 5 hodin zdoláte 517 kilometrů. Parkoviště u nástupních stanic lanovek ve všech městečkách jsou zdarma. Nevýhodou je nepromyšlená síť ski busů. Ty sice cirkulují v jednotlivých obcích v údolí, ale vzájemně je nepropojují. Pro držitele platných ski pasů je veřejná doprava zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v oblasti Skiwelt Brixental rostou společně s přicházejícími německými prázdninami, kdy lyžařský svět vzdálený jen hodinu od Mnichova čelí náporu lyžařů ze sousední země. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 235 eur pro dospělé, 176,5 eur pro náctileté a 117,5 eur pro děti. Novinkou je 6 denní permanentka přenosná na oba rodiče malého dítěte a výhodný ski pas zdarma pro děti do 15 let na okrajích sezóny. Děti do 6 let lyžují bezplatně nehledě na sezónu. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. Jednotlivou jízdu koupíte za maximálně 14 eur, ale k dispozici jsou i vícedenní pasy pro pěší turisty a běžkaře. Skupiny nad 20 osob mohou uplatnit hromadnou slevu přímo na pokladnách a dostanou jednu permanentku zdarma.

  Letní dobrodružství pod Kitzbühelskými Alpami

  Unikátní svět letních zážitků se otevírá v oblasti SkiWelt Brixental, kterou vykreslují pohádková údolí, zelené kopce a příkré strmé skály. Hlavními centry dobrodružného světa pod Kitzbühelskými Alpami jsou městečka Ellmau, Going, Scheffau a Söll. Nejkrásnějším regionem Tyrolska prochází přes 700 kilometrů značených turistických tras, jež můžete vzájemně kombinovat. Cestu k alpským vrcholům usnadňuje 13 kabinkových a sedačkových lanovek. Turistická karta SkiWelt-Erlebnis-Wanderpass vám přinese slevy na lanovky a volný vstup do 6 zážitkových světů vhodných i pro dětské kočárky a invalidní vozíky. Poznáte labyrint v korunách stromů v parku KaiserWelt – Scheffau, horské jezero s panoramatickými stezkami Filzalmsee – Hochbirxen, stezku pro chůzi naboso a pečení chleba v Hexenwasser Hochsöll, vyhlídku na Hohe Salve s otočnou panoramatickou terasou a dětský svět s vyřezávanou chaloupkou a zoo Ellmi´s Zauberwelt – Hartkaiser. Cyklistika vzkvétá v regionu už od prvních jarních dní. Snadné trasy lemují úbočí horských hřebenů, ty náročnější stoupají k obnaženým hlavám alpských velikánů. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech Badesee Going a Hintersteiner See nebo na koupalištích Kaiserbad Ellmau a Panoramabad Söll s tobogány, dětským světem, saunou, soláriem, tenisem, squashem a lezeckou stěnou. Městečko Ellmau obklopuje 27 jamkové golfové hřiště hodnocené velmi vysoko v žebříčku popularity. Mezinárodní atrakcí je pálení ohňů s kořeny v době Keltů. Po setmění rozsvítí údolí Brixentalu více než 40 000 pochodní uspořádaných do symbolů vztahujících se ke každé vesnici. Za úchvatnou podívanou se sjíždějí diváci ze širokého okolí.

 • Vzdálenost

  490

Nejnovější recenze Rakousko - Skiwelt Brixental

Celkem: 4,5 Pokud nebudete očekávat " rakouský standard ubytování", když se nebudete ohlížet na cenu vzhledem ke kvalitě ubytování, budete spokojeni.

 • 3 Ubytování
 • 4 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pokud nebudete očekávat " rakouský standard ubytování", když se nebudete ohlížet na cenu vzhledem ke kvalitě ubytování, budete spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme v apartmánu trilo4 (2 ložnice). Obyvací kucyňka byla prostorná. Vybavení kuchyně pro 4 osoby však nedostatečné.Ložnice byly velmi stísněné, sotva šly otevřít skříně ( zřejmě to někomu vadilo natolik, že jedné z nich odstranil jedno křídlo dvířek).Zrovna tak asi někoho naštvala lampička u postele a zářivka u linky. Všechny dveře silně vrzaly, takže jsme měli dokonalý- v noci často nechtěný- přehled o pohybu ostatních spolubydlících. K dispozici nebyly ( ani po žádosti o zapůjčení) žádné věci k udržení čistoty v průběhu pobytu- žádný smeták, rohožka, koupelnová předložka...takže platbou 50 Eur za závěrečný úklid jsme si vlastně zajistili i týden ve špíně. Topení bylo zřejmě podlahové, sušák chyběl- nikde tedy žádná šance usušit věci z lyžování. Komu vadí domácí hmyz ( rybenky), ať do tohoto apartmánu (č.24- depandance) raději nejezdí.Toto ubytování hodnotíme jako jedno z nejslabších, které jsme v Rakousku (a nebylo jich málo) zažili. Působilo to na nás dojmem " lhostejnosti majitele" .Celkem kladně hodnotíme vzdálenost ubytování ke sjezdovkám. Avšak je třeba hodně odvahy a štěstí k bezpečnému přechodu velmi silně frekventované hlavní silnice. S malými dětmi si to nedokážu představit. Bezpečná cesta ke svahu vede celkem krkolomným podchodem, ale to už se o příjemné vzdálenosti od sjezdovek nedá moc mluvit. Uvítali jsme možnost pobytu s domácím mazlíčkem.

Strava
Stravovací služby jsme nevyužívali, nemůžeme tedy hodnotit.

Služby hotelu
V hlavní budově je společná lyžárna- není pod zámkem. Ve vedlejším domě má každý apartmán svoji uzamykatelnou skříňku, je zde k dispozici i sušárna na lyžařské boty. Chyběla nám wifi, ale to jsme věděli již z popisu hotelu. Jinak jsme žádné další služby nevyužívali. Jak jsem již psala, uvítali bychom, kdyby byl k dispozici alespoň smetáček a lopatka na smetí a předložka v koupelně.

Sjezdovky
Středisko je velké, moderní, s velkým výběrem sjezdovek. Tratě upravené. Nabízí mnoho dalších služeb ( půjčovny, školy, skibusy, občerstvení). V našem termínu bylo hodně lidí jen o víkendu, ve všedních dnech bylo lyžařů znatelně ( příjemně) méně. Lyžování se nám tu moc líbilo.

Anonym, 18.02.2017, Datum pobytu: 11.2. - 18.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: ScheffauerHof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

ScheffauerHof, Skiwelt Brixental, Rakousko Anonym 2017-02-18 4.5 1 10 Appartementhaus Scheffauerhof

Celkem: 5,8 Cena odpovídá kvalitě, jenom jsem se museli jednou stěhovat, z jiného pokoje na druhý.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Cena odpovídá kvalitě, jenom jsem se museli jednou stěhovat, z jiného pokoje na druhý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté, ale obyčejné, hotel je zařízen spíše na školní zájezdy, které tam byly. V noci hodně rušno. Nic pro náročné zákazníky.

Strava
snídaně jednotné, večeře malé porce.

Služby hotelu
Personál příjemný.

Sjezdovky
Dostupnost sjezdovek dobrá, ski bus u hotelu a za pět minut na sjezdovkách.

Jana B., 14.02.2017, Datum pobytu: 8.2. - 11.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Hauserwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hauserwirt, Skiwelt Brixental, Rakousko Jana B. 2017-02-14 5.8 1 10 Gasthof Hauserwirt

Celkem: 9,2 Vyborne

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vyborne Zobrazit celou recenzi

Jana Rejmanova, 13.02.2017, Datum pobytu: 7.2. - 10.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof - Pension Kaiserblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gasthof - Pension Kaiserblick, Skiwelt Brixental, Rakousko Jana Rejmanova 2017-02-13 9.2 1 10 Gasthof Kaiserblick v Breitenbachu

Celkem: 3,4 dobrý den, služby cestovní kanceláře hodnotím kladně, hotel již nikoliv.

 • 3 Ubytování
 • 3 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
dobrý den,

služby cestovní kanceláře hodnotím kladně, hotel již nikoliv. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dojem špatný, neboť se v hotelu nachází kuřárna a vzhledm k tomu, že byly neustále otevřeny dveře, kouř byl cítít v celé budově, i v pokoji. Bohužel při poptávce mne nenapadlo řešit, jestli se v hotelu kouří. Nepředpokládala jsem , že v dnešní době by to bylo vůbec možné. Měli jsem objednaný pokoj pro 3x dospělý a 1x dítě 15 let. Ubytováni jsme byli v pokoji s jedním dvoulůžkem a jednou palandou. Palanda byl nebyl problém, kdyby nebyla dlouhá 150cm...tam se opravdu nevejde ani 15 leté dítě, natož 18 letý syn měřící 190 cm..vzhledem k tomu, že s námi do hotelu přijeli jiní hosté a byli na jednu na noc ubytováni jinde, i když měli zde zaplacený pokoj, neodvážili jsme si říct o jiný a spali jsme na matracích na zemi. Tento hotel rozhoděn nedoporučíme nikomu.

Strava
snídaně - nic extra, 3 dny to samé. Pouze raječ, okurka, marmeláda, sýr a salám. žádné ovoce ani pití kromě čaje a kávy. Ani voda....večeře byly lepší, servítované,chutné ale mohla být k dispozici k pití alespoň obyčejná voda...

Služby hotelu
Majitel byl příjemný, ale bohužel ostatní nedostatky to zastínily...

Pláž
sjezdovky výborné, dostupnost cca 7 minut

Petra Cvrčková, 12.02.2017, Datum pobytu: 3.2. - 6.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Hauserwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hauserwirt, Skiwelt Brixental, Rakousko Petra Cvrčková 2017-02-12 3.4 1 10 Hauserwirt

Celkem: 8 Vše v pohodě.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vše v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všude čisto a teplo.

Strava
Jídlo chutné.

Služby hotelu
Ochotný personál.Jako nedostatek považuji wifi přpojení za poplatek, ale dostupnost připojení pouze v jídelně, ne na pokoji.

Sjezdovky
Upravené.Skvělé

Anonym, 12.02.2017, Datum pobytu: 3.2. - 9.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof - Pension Kaiserblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Gasthof - Pension Kaiserblick, Skiwelt Brixental, Rakousko Anonym 2017-02-12 8 1 10 Gasthof Kaiserblick v Breitenbachu

Všechny recenze Rakousko - Skiwelt Brixental

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622