Rakousko - Skiwelt Brixental Rakousko

 • Vzdálenost

  490

 • Popis

  Perfektní lyžování v Brixentalu

  Lyžařský svět v údolí Brixental tvoří druhou největší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku. Neuvěřitelných 284 kilometrů sjezdovek se proplétá řídce zalesněnými pahorky okolo městeček Ellmau, Scheffau, Söll a Brixen im Thale. Jednotlivé svahy můžete ochutnávat podle mapky nebo se držet tří značených okruhů Kaiser Runde, Salven Runde a Westendorf Runde. Široké prosluněné sjezdovky pro carving střídají svahy s boulemi, strmé kopce pro zkušené lyžaře, 6 km dlouhý free ride sjezd a 4 fun parky pro snowboardisty. Pokročilé lyžaře láká 9 kilometrový sjezd z Hohe Salve do Itteru s převýšením 1123 metrů. Díky neustálému rozšiřování zasněžovacích zařízení areál garantuje sněhovou pokrývku i na okrajích sezóny. Investice do modernizace přepravního parku přinesly nové kryté a vyhřívané sedačky a 10 místné kabinky. 4 bohatě vybavené dětské světy s překážkami, kolotoči a veselými maskoty se postarají o zábavu našich nejmenších. 199 kilometrů stop pro běžecké lyžování je denně upravováno a připraveno pro klasiku i bruslení. Zavedou běžkaře na 2,2 kilometru dlouhý vysokohorský okruh, k pohodovým projížďkám v údolí a do vynikajících pohostinství.

  Après-ski

  Polyžařské nabídce Skiwelt Brixental kralují dvě osvětlené a uměle zasněžované sáňkařské dráhy v Söllu a Ellmau. Nechybí jízda na saních tažených koňským spřežením, procházky na sněžnicích, tandemový paragliding, tenis, squash, wellness centrum, kluziště, snowtubing, krytý bazén a unikátní iglú vesnička s ledovým barem na Hochbrixenu. Nejpřitažlivější vyhlídkou areálu je bezlesý vrchol Hohe Salve s kapličkou, restaurací s panoramatickou otáčející se terasou a toaletami s prosklenými stěnami. Večerní zábava se soustřeďuje v Ellmau s veškerou turistickou infrastrukturou, jako jsou obchody, restaurace s příjemnou atmosférou a typickou tyrolskou pohostinností, živé koncerty. Výhodou Ellmau je snadná dostupnost v srdci areálu. Ostatní městečka v údolí směle konkurují svou tradiční gastronomií, 77 horskými chatami předávanými po desetiletí z generace na generaci a přívětivostí obyvatel.

  Cestou necestou

  Výborně dostupná oblast Skiwelt Brixental je českými lyžaři mírně opomíjená. Skvělá dojezdnost z Plzně přes německý Mnichov bez nutnosti rakouské dálniční známky připravuje skvělé podmínky pro Západočechy. Cesta z Prahy vede přes Mnichov a Kufstein a měří 505 kilometrů. Ujedete ji za necelých 5 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg a Kufstein. Za 5 hodin zdoláte 517 kilometrů. Parkoviště u nástupních stanic lanovek ve všech městečkách jsou zdarma. Nevýhodou je nepromyšlená síť ski busů. Ty sice cirkulují v jednotlivých obcích v údolí, ale vzájemně je nepropojují. Pro držitele platných ski pasů je veřejná doprava zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v oblasti Skiwelt Brixental rostou společně s přicházejícími německými prázdninami, kdy lyžařský svět vzdálený jen hodinu od Mnichova čelí náporu lyžařů ze sousední země. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 235 eur pro dospělé, 176,5 eur pro náctileté a 117,5 eur pro děti. Novinkou je 6 denní permanentka přenosná na oba rodiče malého dítěte a výhodný ski pas zdarma pro děti do 15 let na okrajích sezóny. Děti do 6 let lyžují bezplatně nehledě na sezónu. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. Jednotlivou jízdu koupíte za maximálně 14 eur, ale k dispozici jsou i vícedenní pasy pro pěší turisty a běžkaře. Skupiny nad 20 osob mohou uplatnit hromadnou slevu přímo na pokladnách a dostanou jednu permanentku zdarma.

  Letní dobrodružství pod Kitzbühelskými Alpami

  Unikátní svět letních zážitků se otevírá v oblasti SkiWelt Brixental, kterou vykreslují pohádková údolí, zelené kopce a příkré strmé skály. Hlavními centry dobrodružného světa pod Kitzbühelskými Alpami jsou městečka Ellmau, Going, Scheffau a Söll. Nejkrásnějším regionem Tyrolska prochází přes 700 kilometrů značených turistických tras, jež můžete vzájemně kombinovat. Cestu k alpským vrcholům usnadňuje 13 kabinkových a sedačkových lanovek. Turistická karta SkiWelt-Erlebnis-Wanderpass vám přinese slevy na lanovky a volný vstup do 6 zážitkových světů vhodných i pro dětské kočárky a invalidní vozíky. Poznáte labyrint v korunách stromů v parku KaiserWelt – Scheffau, horské jezero s panoramatickými stezkami Filzalmsee – Hochbirxen, stezku pro chůzi naboso a pečení chleba v Hexenwasser Hochsöll, vyhlídku na Hohe Salve s otočnou panoramatickou terasou a dětský svět s vyřezávanou chaloupkou a zoo Ellmi´s Zauberwelt – Hartkaiser. Cyklistika vzkvétá v regionu už od prvních jarních dní. Snadné trasy lemují úbočí horských hřebenů, ty náročnější stoupají k obnaženým hlavám alpských velikánů. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech Badesee Going a Hintersteiner See nebo na koupalištích Kaiserbad Ellmau a Panoramabad Söll s tobogány, dětským světem, saunou, soláriem, tenisem, squashem a lezeckou stěnou. Městečko Ellmau obklopuje 27 jamkové golfové hřiště hodnocené velmi vysoko v žebříčku popularity. Mezinárodní atrakcí je pálení ohňů s kořeny v době Keltů. Po setmění rozsvítí údolí Brixentalu více než 40 000 pochodní uspořádaných do symbolů vztahujících se ke každé vesnici. Za úchvatnou podívanou se sjíždějí diváci ze širokého okolí.

Nejnovější recenze Rakousko - Skiwelt Brixental

Celkem: 9 Chata je umístěna velmi vhodně - s přímým napojením na vlek, zařízení je super funkční a většinou moderní a vkusné. Recepce schopná a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Chata je umístěna velmi vhodně - s přímým napojením na vlek, zařízení je super funkční a většinou moderní a vkusné. Recepce schopná a vstřícná. Celkově doporučuji Zobrazit celou recenzi

Simon Hamersky, 08.02.2018, Datum pobytu: 27.1. - 3.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Resort Brixen im Thale

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 super dovolená

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
super dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré

Strava
Výborné

Služby hotelu
Skvělé

Sjezdovky
Dobré

Petra Z., 08.02.2018, Datum pobytu: 31.1. - 4.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof - Pension Kaiserblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Byli jsme spokojeni.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo vyhovující.

Strava
Strava byla bohatá a výběr dostačující.

Anonym, 03.02.2018, Datum pobytu: 17.1. - 24.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof - Pension Kaiserblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Naprostá spokojenost, nemám co dodat.

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost, nemám co dodat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je celý nový a krásně vybavený s nádhernými dekoracemi. Je rozdělen na dvě části. Hlavní budova a vedlejší budova. Nejsou propojeny žádným průchodem, takže jediná nevýhoda je, že do wellnessu musíte jít venkem a v zimě je to lehce nepříjemné. Musíte z vedlejší budovi chodit také venkem na snídaně a večeře. Jinak ubytování je krásné a hotel nádherný.

Strava
Skvělá, jídlo krásně servíované a lahodné. Večeře formou Menu a snídaně jako bufet. Vynikající.

Služby hotelu
Služby jsou fajn a odpvídající. Jen za vše se musí dopláce například Wifi na pokoji není zdarma, ale za příplatek.

Kateřina H., 30.01.2018, Datum pobytu: 24.1. - 27.1.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Hotel-Penzion Berghof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,6 Ačkoliv jsme necekali luxusní ubytování v hotelu, ale obyčejné na statku s dvěma hvězdičkami, přesto trochu zklamání

 • 3 Ubytování
 • 2 Strava
 • 8 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Ačkoliv jsme necekali luxusní ubytování v hotelu, ale obyčejné na statku s dvěma hvězdičkami, přesto trochu zklamání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ačkoliv CK na fotografii prezentuje krásnou roubenku s balkonem,kytickami a krásným výhledem, vezte, že tyto pokoje jsou určené pro německé a rakouské klienty a vy jako chudí Češi (byť platíte stejnou cenu), budete ubytování v podkroví bez balkonu, s výhledem do dvora a teplá voda vám poteče jen občas a to i přes urgenci u majitelů.

Strava
Strava jednoznačné zklamání - celý týden budete jist ke snídani ty samé dva druhy salámu, jeden druh platkoveho sýra a k tomu nějaké marmelády ve vanickach. Na cokoliv teplého ke snídani zapomeňte. Stejně tak večeře - každý den stejný zeleninový salát, celkem slané polévky a hlavní chod třeba guláš z hovězího masa, které se vařilo asi tak půl hodiny, čemuž odpovídá tuhost masa.

Pláž
Jediným plusem je okolí penzionu, které je opravdu okouzlující, ale musí vám vyjít počasí, což je ale obecná podmínka úspěšné dovolené v Alpách.

Patrik H., 24.07.2017, Datum pobytu: 16.7. - 21.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Pension Ottenhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Skiwelt Brixental

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622