Rakousko - Skiwelt Brixental Rakousko

 • Popis

  Perfektní lyžování v Brixentalu

  Lyžařský svět v údolí Brixental tvoří druhou největší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku. Neuvěřitelných 284 kilometrů sjezdovek se proplétá řídce zalesněnými pahorky okolo městeček Ellmau, Scheffau, Söll a Brixen im Thale. Jednotlivé svahy můžete ochutnávat podle mapky nebo se držet tří značených okruhů Kaiser Runde, Salven Runde a Westendorf Runde. Široké prosluněné sjezdovky pro carving střídají svahy s boulemi, strmé kopce pro zkušené lyžaře, 6 km dlouhý free ride sjezd a 4 fun parky pro snowboardisty. Pokročilé lyžaře láká 9 kilometrový sjezd z Hohe Salve do Itteru s převýšením 1123 metrů. Díky neustálému rozšiřování zasněžovacích zařízení areál garantuje sněhovou pokrývku i na okrajích sezóny. Investice do modernizace přepravního parku přinesly nové kryté a vyhřívané sedačky a 10 místné kabinky. 4 bohatě vybavené dětské světy s překážkami, kolotoči a veselými maskoty se postarají o zábavu našich nejmenších. 199 kilometrů stop pro běžecké lyžování je denně upravováno a připraveno pro klasiku i bruslení. Zavedou běžkaře na 2,2 kilometru dlouhý vysokohorský okruh, k pohodovým projížďkám v údolí a do vynikajících pohostinství.

  Après-ski

  Polyžařské nabídce Skiwelt Brixental kralují dvě osvětlené a uměle zasněžované sáňkařské dráhy v Söllu a Ellmau. Nechybí jízda na saních tažených koňským spřežením, procházky na sněžnicích, tandemový paragliding, tenis, squash, wellness centrum, kluziště, snowtubing, krytý bazén a unikátní iglú vesnička s ledovým barem na Hochbrixenu. Nejpřitažlivější vyhlídkou areálu je bezlesý vrchol Hohe Salve s kapličkou, restaurací s panoramatickou otáčející se terasou a toaletami s prosklenými stěnami. Večerní zábava se soustřeďuje v Ellmau s veškerou turistickou infrastrukturou, jako jsou obchody, restaurace s příjemnou atmosférou a typickou tyrolskou pohostinností, živé koncerty. Výhodou Ellmau je snadná dostupnost v srdci areálu. Ostatní městečka v údolí směle konkurují svou tradiční gastronomií, 77 horskými chatami předávanými po desetiletí z generace na generaci a přívětivostí obyvatel.

  Cestou necestou

  Výborně dostupná oblast Skiwelt Brixental je českými lyžaři mírně opomíjená. Skvělá dojezdnost z Plzně přes německý Mnichov bez nutnosti rakouské dálniční známky připravuje skvělé podmínky pro Západočechy. Cesta z Prahy vede přes Mnichov a Kufstein a měří 505 kilometrů. Ujedete ji za necelých 5 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg a Kufstein. Za 5 hodin zdoláte 517 kilometrů. Parkoviště u nástupních stanic lanovek ve všech městečkách jsou zdarma. Nevýhodou je nepromyšlená síť ski busů. Ty sice cirkulují v jednotlivých obcích v údolí, ale vzájemně je nepropojují. Pro držitele platných ski pasů je veřejná doprava zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v oblasti Skiwelt Brixental rostou společně s přicházejícími německými prázdninami, kdy lyžařský svět vzdálený jen hodinu od Mnichova čelí náporu lyžařů ze sousední země. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 235 eur pro dospělé, 176,5 eur pro náctileté a 117,5 eur pro děti. Novinkou je 6 denní permanentka přenosná na oba rodiče malého dítěte a výhodný ski pas zdarma pro děti do 15 let na okrajích sezóny. Děti do 6 let lyžují bezplatně nehledě na sezónu. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. Jednotlivou jízdu koupíte za maximálně 14 eur, ale k dispozici jsou i vícedenní pasy pro pěší turisty a běžkaře. Skupiny nad 20 osob mohou uplatnit hromadnou slevu přímo na pokladnách a dostanou jednu permanentku zdarma.

  Letní dobrodružství pod Kitzbühelskými Alpami

  Unikátní svět letních zážitků se otevírá v oblasti SkiWelt Brixental, kterou vykreslují pohádková údolí, zelené kopce a příkré strmé skály. Hlavními centry dobrodružného světa pod Kitzbühelskými Alpami jsou městečka Ellmau, Going, Scheffau a Söll. Nejkrásnějším regionem Tyrolska prochází přes 700 kilometrů značených turistických tras, jež můžete vzájemně kombinovat. Cestu k alpským vrcholům usnadňuje 13 kabinkových a sedačkových lanovek. Turistická karta SkiWelt-Erlebnis-Wanderpass vám přinese slevy na lanovky a volný vstup do 6 zážitkových světů vhodných i pro dětské kočárky a invalidní vozíky. Poznáte labyrint v korunách stromů v parku KaiserWelt – Scheffau, horské jezero s panoramatickými stezkami Filzalmsee – Hochbirxen, stezku pro chůzi naboso a pečení chleba v Hexenwasser Hochsöll, vyhlídku na Hohe Salve s otočnou panoramatickou terasou a dětský svět s vyřezávanou chaloupkou a zoo Ellmi´s Zauberwelt – Hartkaiser. Cyklistika vzkvétá v regionu už od prvních jarních dní. Snadné trasy lemují úbočí horských hřebenů, ty náročnější stoupají k obnaženým hlavám alpských velikánů. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech Badesee Going a Hintersteiner See nebo na koupalištích Kaiserbad Ellmau a Panoramabad Söll s tobogány, dětským světem, saunou, soláriem, tenisem, squashem a lezeckou stěnou. Městečko Ellmau obklopuje 27 jamkové golfové hřiště hodnocené velmi vysoko v žebříčku popularity. Mezinárodní atrakcí je pálení ohňů s kořeny v době Keltů. Po setmění rozsvítí údolí Brixentalu více než 40 000 pochodní uspořádaných do symbolů vztahujících se ke každé vesnici. Za úchvatnou podívanou se sjíždějí diváci ze širokého okolí.

 • Vzdálenost

  490

Nejnovější recenze Rakousko - Skiwelt Brixental

Celkem: 3,6 Ačkoliv jsme necekali luxusní ubytování v hotelu, ale obyčejné na statku s dvěma hvězdičkami, přesto trochu zklamání

 • 3 Ubytování
 • 2 Strava
 • 8 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Ačkoliv jsme necekali luxusní ubytování v hotelu, ale obyčejné na statku s dvěma hvězdičkami, přesto trochu zklamání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ačkoliv CK na fotografii prezentuje krásnou roubenku s balkonem,kytickami a krásným výhledem, vezte, že tyto pokoje jsou určené pro německé a rakouské klienty a vy jako chudí Češi (byť platíte stejnou cenu), budete ubytování v podkroví bez balkonu, s výhledem do dvora a teplá voda vám poteče jen občas a to i přes urgenci u majitelů.

Strava
Strava jednoznačné zklamání - celý týden budete jist ke snídani ty samé dva druhy salámu, jeden druh platkoveho sýra a k tomu nějaké marmelády ve vanickach. Na cokoliv teplého ke snídani zapomeňte. Stejně tak večeře - každý den stejný zeleninový salát, celkem slané polévky a hlavní chod třeba guláš z hovězího masa, které se vařilo asi tak půl hodiny, čemuž odpovídá tuhost masa.

Pláž
Jediným plusem je okolí penzionu, které je opravdu okouzlující, ale musí vám vyjít počasí, což je ale obecná podmínka úspěšné dovolené v Alpách.

Patrik H., 23.07.2017, Datum pobytu: 15.7. - 20.7.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Pension Ottenhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,5 Pokud nebudete očekávat " rakouský standard ubytování", když se nebudete ohlížet na cenu vzhledem ke kvalitě ubytování, budete spokojeni.

 • 3 Ubytování
 • 4 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pokud nebudete očekávat " rakouský standard ubytování", když se nebudete ohlížet na cenu vzhledem ke kvalitě ubytování, budete spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme v apartmánu trilo4 (2 ložnice). Obyvací kucyňka byla prostorná. Vybavení kuchyně pro 4 osoby však nedostatečné.Ložnice byly velmi stísněné, sotva šly otevřít skříně ( zřejmě to někomu vadilo natolik, že jedné z nich odstranil jedno křídlo dvířek).Zrovna tak asi někoho naštvala lampička u postele a zářivka u linky. Všechny dveře silně vrzaly, takže jsme měli dokonalý- v noci často nechtěný- přehled o pohybu ostatních spolubydlících. K dispozici nebyly ( ani po žádosti o zapůjčení) žádné věci k udržení čistoty v průběhu pobytu- žádný smeták, rohožka, koupelnová předložka...takže platbou 50 Eur za závěrečný úklid jsme si vlastně zajistili i týden ve špíně. Topení bylo zřejmě podlahové, sušák chyběl- nikde tedy žádná šance usušit věci z lyžování. Komu vadí domácí hmyz ( rybenky), ať do tohoto apartmánu (č.24- depandance) raději nejezdí.Toto ubytování hodnotíme jako jedno z nejslabších, které jsme v Rakousku (a nebylo jich málo) zažili. Působilo to na nás dojmem " lhostejnosti majitele" .Celkem kladně hodnotíme vzdálenost ubytování ke sjezdovkám. Avšak je třeba hodně odvahy a štěstí k bezpečnému přechodu velmi silně frekventované hlavní silnice. S malými dětmi si to nedokážu představit. Bezpečná cesta ke svahu vede celkem krkolomným podchodem, ale to už se o příjemné vzdálenosti od sjezdovek nedá moc mluvit. Uvítali jsme možnost pobytu s domácím mazlíčkem.

Strava
Stravovací služby jsme nevyužívali, nemůžeme tedy hodnotit.

Služby hotelu
V hlavní budově je společná lyžárna- není pod zámkem. Ve vedlejším domě má každý apartmán svoji uzamykatelnou skříňku, je zde k dispozici i sušárna na lyžařské boty. Chyběla nám wifi, ale to jsme věděli již z popisu hotelu. Jinak jsme žádné další služby nevyužívali. Jak jsem již psala, uvítali bychom, kdyby byl k dispozici alespoň smetáček a lopatka na smetí a předložka v koupelně.

Sjezdovky
Středisko je velké, moderní, s velkým výběrem sjezdovek. Tratě upravené. Nabízí mnoho dalších služeb ( půjčovny, školy, skibusy, občerstvení). V našem termínu bylo hodně lidí jen o víkendu, ve všedních dnech bylo lyžařů znatelně ( příjemně) méně. Lyžování se nám tu moc líbilo.

Anonym, 18.02.2017, Datum pobytu: 11.2. - 18.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: ScheffauerHof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Cena odpovídá kvalitě, jenom jsem se museli jednou stěhovat, z jiného pokoje na druhý.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Cena odpovídá kvalitě, jenom jsem se museli jednou stěhovat, z jiného pokoje na druhý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté, ale obyčejné, hotel je zařízen spíše na školní zájezdy, které tam byly. V noci hodně rušno. Nic pro náročné zákazníky.

Strava
snídaně jednotné, večeře malé porce.

Služby hotelu
Personál příjemný.

Sjezdovky
Dostupnost sjezdovek dobrá, ski bus u hotelu a za pět minut na sjezdovkách.

Jana B., 14.02.2017, Datum pobytu: 8.2. - 11.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Hauserwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Vyborne

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vyborne Zobrazit celou recenzi

Jana Rejmanova, 13.02.2017, Datum pobytu: 7.2. - 10.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof - Pension Kaiserblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Vše v pohodě.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vše v pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všude čisto a teplo.

Strava
Jídlo chutné.

Služby hotelu
Ochotný personál.Jako nedostatek považuji wifi přpojení za poplatek, ale dostupnost připojení pouze v jídelně, ne na pokoji.

Sjezdovky
Upravené.Skvělé

Anonym, 12.02.2017, Datum pobytu: 3.2. - 9.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof - Pension Kaiserblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Skiwelt Brixental

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622