Rakousko - Skiwelt Brixental Rakousko

 • Vzdálenost

  490

 • Popis

  Perfektní lyžování v Brixentalu

  Lyžařský svět v údolí Brixental tvoří druhou největší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku. Neuvěřitelných 284 kilometrů sjezdovek se proplétá řídce zalesněnými pahorky okolo městeček Ellmau, Scheffau, Söll a Brixen im Thale. Jednotlivé svahy můžete ochutnávat podle mapky nebo se držet tří značených okruhů Kaiser Runde, Salven Runde a Westendorf Runde. Široké prosluněné sjezdovky pro carving střídají svahy s boulemi, strmé kopce pro zkušené lyžaře, 6 km dlouhý free ride sjezd a 4 fun parky pro snowboardisty. Pokročilé lyžaře láká 9 kilometrový sjezd z Hohe Salve do Itteru s převýšením 1123 metrů. Díky neustálému rozšiřování zasněžovacích zařízení areál garantuje sněhovou pokrývku i na okrajích sezóny. Investice do modernizace přepravního parku přinesly nové kryté a vyhřívané sedačky a 10 místné kabinky. 4 bohatě vybavené dětské světy s překážkami, kolotoči a veselými maskoty se postarají o zábavu našich nejmenších. 199 kilometrů stop pro běžecké lyžování je denně upravováno a připraveno pro klasiku i bruslení. Zavedou běžkaře na 2,2 kilometru dlouhý vysokohorský okruh, k pohodovým projížďkám v údolí a do vynikajících pohostinství.

  Après-ski

  Polyžařské nabídce Skiwelt Brixental kralují dvě osvětlené a uměle zasněžované sáňkařské dráhy v Söllu a Ellmau. Nechybí jízda na saních tažených koňským spřežením, procházky na sněžnicích, tandemový paragliding, tenis, squash, wellness centrum, kluziště, snowtubing, krytý bazén a unikátní iglú vesnička s ledovým barem na Hochbrixenu. Nejpřitažlivější vyhlídkou areálu je bezlesý vrchol Hohe Salve s kapličkou, restaurací s panoramatickou otáčející se terasou a toaletami s prosklenými stěnami. Večerní zábava se soustřeďuje v Ellmau s veškerou turistickou infrastrukturou, jako jsou obchody, restaurace s příjemnou atmosférou a typickou tyrolskou pohostinností, živé koncerty. Výhodou Ellmau je snadná dostupnost v srdci areálu. Ostatní městečka v údolí směle konkurují svou tradiční gastronomií, 77 horskými chatami předávanými po desetiletí z generace na generaci a přívětivostí obyvatel.

  Cestou necestou

  Výborně dostupná oblast Skiwelt Brixental je českými lyžaři mírně opomíjená. Skvělá dojezdnost z Plzně přes německý Mnichov bez nutnosti rakouské dálniční známky připravuje skvělé podmínky pro Západočechy. Cesta z Prahy vede přes Mnichov a Kufstein a měří 505 kilometrů. Ujedete ji za necelých 5 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg a Kufstein. Za 5 hodin zdoláte 517 kilometrů. Parkoviště u nástupních stanic lanovek ve všech městečkách jsou zdarma. Nevýhodou je nepromyšlená síť ski busů. Ty sice cirkulují v jednotlivých obcích v údolí, ale vzájemně je nepropojují. Pro držitele platných ski pasů je veřejná doprava zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v oblasti Skiwelt Brixental rostou společně s přicházejícími německými prázdninami, kdy lyžařský svět vzdálený jen hodinu od Mnichova čelí náporu lyžařů ze sousední země. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 235 eur pro dospělé, 176,5 eur pro náctileté a 117,5 eur pro děti. Novinkou je 6 denní permanentka přenosná na oba rodiče malého dítěte a výhodný ski pas zdarma pro děti do 15 let na okrajích sezóny. Děti do 6 let lyžují bezplatně nehledě na sezónu. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. Jednotlivou jízdu koupíte za maximálně 14 eur, ale k dispozici jsou i vícedenní pasy pro pěší turisty a běžkaře. Skupiny nad 20 osob mohou uplatnit hromadnou slevu přímo na pokladnách a dostanou jednu permanentku zdarma.

  Letní dobrodružství pod Kitzbühelskými Alpami

  Unikátní svět letních zážitků se otevírá v oblasti SkiWelt Brixental, kterou vykreslují pohádková údolí, zelené kopce a příkré strmé skály. Hlavními centry dobrodružného světa pod Kitzbühelskými Alpami jsou městečka Ellmau, Going, Scheffau a Söll. Nejkrásnějším regionem Tyrolska prochází přes 700 kilometrů značených turistických tras, jež můžete vzájemně kombinovat. Cestu k alpským vrcholům usnadňuje 13 kabinkových a sedačkových lanovek. Turistická karta SkiWelt-Erlebnis-Wanderpass vám přinese slevy na lanovky a volný vstup do 6 zážitkových světů vhodných i pro dětské kočárky a invalidní vozíky. Poznáte labyrint v korunách stromů v parku KaiserWelt – Scheffau, horské jezero s panoramatickými stezkami Filzalmsee – Hochbirxen, stezku pro chůzi naboso a pečení chleba v Hexenwasser Hochsöll, vyhlídku na Hohe Salve s otočnou panoramatickou terasou a dětský svět s vyřezávanou chaloupkou a zoo Ellmi´s Zauberwelt – Hartkaiser. Cyklistika vzkvétá v regionu už od prvních jarních dní. Snadné trasy lemují úbočí horských hřebenů, ty náročnější stoupají k obnaženým hlavám alpských velikánů. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech Badesee Going a Hintersteiner See nebo na koupalištích Kaiserbad Ellmau a Panoramabad Söll s tobogány, dětským světem, saunou, soláriem, tenisem, squashem a lezeckou stěnou. Městečko Ellmau obklopuje 27 jamkové golfové hřiště hodnocené velmi vysoko v žebříčku popularity. Mezinárodní atrakcí je pálení ohňů s kořeny v době Keltů. Po setmění rozsvítí údolí Brixentalu více než 40 000 pochodní uspořádaných do symbolů vztahujících se ke každé vesnici. Za úchvatnou podívanou se sjíždějí diváci ze širokého okolí.

Nejnovější recenze Rakousko - Skiwelt Brixental

Celkem: 7,6 Celkový dojem pozitivní, paní majitelka velice příjemná a usměvavá. Klidně bych se tam ubytovala znovu :)

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem pozitivní, paní majitelka velice příjemná a usměvavá. Klidně bych se tam ubytovala znovu :) Zobrazit celou recenzi

Strava
Snídaně pestrá, ale bohužel každý den to samé. Spali jsme tam jen tři noci, takže nám to nijak nevadilo.

Jitka T., 22.01.2019, Datum pobytu: 16.1. - 19.1.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Landhaus Michael

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Výborná dovolená.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování není žádný velký luxus,ale na přespání stačí.

Strava
Vynikající domácí strava.

Služby hotelu
Rodinný penzion, kde se o Vás majitelé dokonale postarají.

Sjezdovky
Jezdili jsme do Skiweltu, což je od penzionu cca 20 km a lyžování super.

Radim Švejda, 14.01.2019, Datum pobytu: 6.1. - 9.1.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof - Pension Kaiserblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Zlatý střed.

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Zlatý střed. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování ušlo ale vybavenost apartmånu šílená. Mohli by občas investovat do vybavení kuchyňky.

Strava
Nestravovali jsme se strava vlastní

Služby hotelu
Služby dobré.....

Pláž
Dostupnost na vleky super.

Tomáš P., 01.05.2018, Datum pobytu: 31.3. - 3.4.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: ScheffauerHof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Velmi dobré.

 • 8 Ubytování
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velmi dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší, ale plně funkční zařízení, někde již nahrazeno novým.

Strava
Bez stravy.

Služby hotelu
Na recepci ochotní, ale ne vždy přítomní.

Sjezdovky
Téměř všechny lanovky kabinkové nebo sedačkové, vleků minimum. Sjezdovky udržované, ale v březnu dojezd do 800 m n.m. již problematický (hromady rozbředlého technického sněhu).

Anonym, 22.03.2018, Datum pobytu: 10.3. - 17.3.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Appartementshaus Christine

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Naprostá spokojenost, skvělé lyžování, možnost využít zdarma vodní svět ve Worglu.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost, skvělé lyžování, možnost využít zdarma vodní svět ve Worglu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v klidné lokalitě. Vybavení pokoje vyhovující. Ocenily jsme s dcerou orientaci na jihovýchod, balkón. Příjemní majitelé. Obsluha mluvící slovensky.

Strava
Snídaně chudší, málo pestrá, ale dostačující. Chyběla zelenina, ovoce. Večeře výběr ze dvou jídel. Polévky chutné. Možnost využít odpolední kávu nebo čaj se zákuskem.

Služby hotelu
Lyžárna, sušáky na lyžařskou obuv, běžkařská stopa přímo u hotelu, možnost zapůjčení vybavení na běžky.

Sjezdovky
Dosah autem za 25 minut. Soll pro zdatné a náročnější lyžaře. Scheffau, Ellmau pro všechny kategorie lyžařů.

Karin H., 20.03.2018, Datum pobytu: 10.3. - 17.3.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof - Pension Kaiserblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Všechny recenze Rakousko - Skiwelt Brixental