Rakousko - Skiwelt Brixental Rakousko

 • Popis

  Perfektní lyžování v Brixentalu

  Lyžařský svět v údolí Brixental tvoří druhou největší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku. Neuvěřitelných 284 kilometrů sjezdovek se proplétá řídce zalesněnými pahorky okolo městeček Ellmau, Scheffau, Söll a Brixen im Thale. Jednotlivé svahy můžete ochutnávat podle mapky nebo se držet tří značených okruhů Kaiser Runde, Salven Runde a Westendorf Runde. Široké prosluněné sjezdovky pro carving střídají svahy s boulemi, strmé kopce pro zkušené lyžaře, 6 km dlouhý free ride sjezd a 4 fun parky pro snowboardisty. Pokročilé lyžaře láká 9 kilometrový sjezd z Hohe Salve do Itteru s převýšením 1123 metrů. Díky neustálému rozšiřování zasněžovacích zařízení areál garantuje sněhovou pokrývku i na okrajích sezóny. Investice do modernizace přepravního parku přinesly nové kryté a vyhřívané sedačky a 10 místné kabinky. 4 bohatě vybavené dětské světy s překážkami, kolotoči a veselými maskoty se postarají o zábavu našich nejmenších. 199 kilometrů stop pro běžecké lyžování je denně upravováno a připraveno pro klasiku i bruslení. Zavedou běžkaře na 2,2 kilometru dlouhý vysokohorský okruh, k pohodovým projížďkám v údolí a do vynikajících pohostinství.

  Après-ski

  Polyžařské nabídce Skiwelt Brixental kralují dvě osvětlené a uměle zasněžované sáňkařské dráhy v Söllu a Ellmau. Nechybí jízda na saních tažených koňským spřežením, procházky na sněžnicích, tandemový paragliding, tenis, squash, wellness centrum, kluziště, snowtubing, krytý bazén a unikátní iglú vesnička s ledovým barem na Hochbrixenu. Nejpřitažlivější vyhlídkou areálu je bezlesý vrchol Hohe Salve s kapličkou, restaurací s panoramatickou otáčející se terasou a toaletami s prosklenými stěnami. Večerní zábava se soustřeďuje v Ellmau s veškerou turistickou infrastrukturou, jako jsou obchody, restaurace s příjemnou atmosférou a typickou tyrolskou pohostinností, živé koncerty. Výhodou Ellmau je snadná dostupnost v srdci areálu. Ostatní městečka v údolí směle konkurují svou tradiční gastronomií, 77 horskými chatami předávanými po desetiletí z generace na generaci a přívětivostí obyvatel.

  Cestou necestou

  Výborně dostupná oblast Skiwelt Brixental je českými lyžaři mírně opomíjená. Skvělá dojezdnost z Plzně přes německý Mnichov bez nutnosti rakouské dálniční známky připravuje skvělé podmínky pro Západočechy. Cesta z Prahy vede přes Mnichov a Kufstein a měří 505 kilometrů. Ujedete ji za necelých 5 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg a Kufstein. Za 5 hodin zdoláte 517 kilometrů. Parkoviště u nástupních stanic lanovek ve všech městečkách jsou zdarma. Nevýhodou je nepromyšlená síť ski busů. Ty sice cirkulují v jednotlivých obcích v údolí, ale vzájemně je nepropojují. Pro držitele platných ski pasů je veřejná doprava zdarma.

  Kolik to stojí?

  Ceny ski pasů v oblasti Skiwelt Brixental rostou společně s přicházejícími německými prázdninami, kdy lyžařský svět vzdálený jen hodinu od Mnichova čelí náporu lyžařů ze sousední země. Šestidenní ski pas stojí v hlavní sezóně 235 eur pro dospělé, 176,5 eur pro náctileté a 117,5 eur pro děti. Novinkou je 6 denní permanentka přenosná na oba rodiče malého dítěte a výhodný ski pas zdarma pro děti do 15 let na okrajích sezóny. Děti do 6 let lyžují bezplatně nehledě na sezónu. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. Jednotlivou jízdu koupíte za maximálně 14 eur, ale k dispozici jsou i vícedenní pasy pro pěší turisty a běžkaře. Skupiny nad 20 osob mohou uplatnit hromadnou slevu přímo na pokladnách a dostanou jednu permanentku zdarma.

  Letní dobrodružství pod Kitzbühelskými Alpami

  Unikátní svět letních zážitků se otevírá v oblasti SkiWelt Brixental, kterou vykreslují pohádková údolí, zelené kopce a příkré strmé skály. Hlavními centry dobrodružného světa pod Kitzbühelskými Alpami jsou městečka Ellmau, Going, Scheffau a Söll. Nejkrásnějším regionem Tyrolska prochází přes 700 kilometrů značených turistických tras, jež můžete vzájemně kombinovat. Cestu k alpským vrcholům usnadňuje 13 kabinkových a sedačkových lanovek. Turistická karta SkiWelt-Erlebnis-Wanderpass vám přinese slevy na lanovky a volný vstup do 6 zážitkových světů vhodných i pro dětské kočárky a invalidní vozíky. Poznáte labyrint v korunách stromů v parku KaiserWelt – Scheffau, horské jezero s panoramatickými stezkami Filzalmsee – Hochbirxen, stezku pro chůzi naboso a pečení chleba v Hexenwasser Hochsöll, vyhlídku na Hohe Salve s otočnou panoramatickou terasou a dětský svět s vyřezávanou chaloupkou a zoo Ellmi´s Zauberwelt – Hartkaiser. Cyklistika vzkvétá v regionu už od prvních jarních dní. Snadné trasy lemují úbočí horských hřebenů, ty náročnější stoupají k obnaženým hlavám alpských velikánů. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech Badesee Going a Hintersteiner See nebo na koupalištích Kaiserbad Ellmau a Panoramabad Söll s tobogány, dětským světem, saunou, soláriem, tenisem, squashem a lezeckou stěnou. Městečko Ellmau obklopuje 27 jamkové golfové hřiště hodnocené velmi vysoko v žebříčku popularity. Mezinárodní atrakcí je pálení ohňů s kořeny v době Keltů. Po setmění rozsvítí údolí Brixentalu více než 40 000 pochodní uspořádaných do symbolů vztahujících se ke každé vesnici. Za úchvatnou podívanou se sjíždějí diváci ze širokého okolí.

 • Vzdálenost

  490

Nejnovější recenze Rakousko - Skiwelt Brixental

Celkem: 9.4 Velmi mily a cisty hotel, krasne prostredi a dokonaly pristup personalu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi mily a cisty hotel, krasne prostredi a dokonaly pristup personalu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ciste a prijemne

Petr C., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.10.2022, Datum pobytu: 11.10. - 15.10.2022
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Hotel penzion Unterbräu

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9 Nově zrekonstruované pokoje, příjemný personál, dobré jídlo, výborná poloha hotelu.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nově zrekonstruované pokoje, příjemný personál, dobré jídlo, výborná poloha hotelu. Zobrazit celou recenzi

Martina P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 26.08.2020, Datum pobytu: 16.8. - 21.8.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Gasthof Brixnerwirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7.4 Lokalita v centru města, parkoviště v místě, starší hotel se základními službami, čistý, starší vybavení. Vhodné pro nenáročnou klientelu...

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Lokalita v centru města, parkoviště v místě, starší hotel se základními službami, čistý, starší vybavení. Vhodné pro nenáročnou klientelu a krátkodobé pobyty. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
OK, standard

Strava
Snídaně základní, večeře servírovaná, dobrá kvalita, chutné

Služby hotelu
Negativum - hotel nepřijímal platební karty!!! A o této skutečnosti jsem nebyl extra upozorněn cestovní kanceláří!!!

Aleš K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.01.2020, Datum pobytu: 16.1. - 18.1.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Schachtnerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 menší penzion se snídaní, příjemná majitelka - ráda si povídá

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
menší penzion se snídaní, příjemná majitelka - ráda si povídá Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování krásné, velký pokoj s příslušenstvím a balkonem, pravidelný úklid,

pozor při příjezdu - klíče jsou k dispozici v obálce v poštovní schránce (majitelka přijde až ráno ke snídani, obálka je označena jménem klienta a je uvedeno kdy je snídaně, na klíči číslo pokoje)

k dispozici je vyhřívaná lyžárna, parkovací místo u penzionu

jediný nedostatek pokud nehodláte večeřet mimo penzion - není zde k dispozici např. varná konev či mikrovlnka

Strava
snídaně - naprosto dostačující (pečivo, vejce, salám, šunka, sýr, jogurt, káva, čaj, džus...)

Služby hotelu
penzion téměř u lanovky, sjezdovka v blízkosti, pod penzionem dětská lyžařská škola a o cca 100 m dál další

nedaleko pekárna/cukrárna, několik obchodů a restaurací v docházkové vzdálenosti

Pláž
penzion ani ne 100 m od nástupní stanice lanovky Salvenbahn (jen nesmí být naklouzáno, je to docela kopeček.....)

Lenka D., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.01.2020, Datum pobytu: 10.1. - 14.1.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Landhaus Michael

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Lokalita je skvělá v létě i v zimě je kam jít a co vidět.Apartmany jsou čisté,vybavené vším potřebným k vaření.Okoli je typické, Tyrolské.

 • 6 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Lokalita je skvělá v létě i v zimě je kam jít a co vidět.Apartmany jsou čisté,vybavené vším potřebným k vaření.Okoli je typické, Tyrolské. Zobrazit celou recenzi

Jan, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 02.10.2019, Datum pobytu: 25.9. - 28.9.2019
Oblast: Rakousko Rakousko, Skiwelt Brixental, Hotel: Schindlhaus

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Skiwelt Brixental