Rakousko - Korutany Rakousko

 • Popis

  Korutany leží na jižní straně hlavního alpského hřebene. Západní část země je protkána vysokými alpskými masivy. Zdejší podnebí je ale mnohem příjemnější než je tomu v zemích okolních. Korutanské svahy se hodí spíše pro méně zdatné a nepříliš náročné lyžaře. Nejvýznamnější zimní areál v Korutanech patří k lázeňskému městu Bad Kleinkirchheim. Jeho sjezdovky jsou povětšinou středně náročné. Pro lyžaře všech úrovní zdatnosti se hodí středisko Heiligenblut, položené vysoko na jižním úbočí masivu Gro?glockner. V Korutanech se nachází pouze jeden ledovcový areál - a to nad údolím Mölltal.

  Korutany se pyšní prvenstvím v žebříčku podílu koupání ve volné přírodě v Rakousku. Na území Korutan se rozkládá více než 1 270 jezer, z toho je ke koupání přístupných více než 200. Korutanské vodstvo doplňuje více než tisícovka řek a velké množství termálních pramenů.

  Těmi nejznámějšími jezery v Korutanech jsou Weissensee, Wörther See, Ossiacher See, Millstätter See a Faaker See. Voda v jezerech dosahuje teploty až 28°C, je krásně čistá a v naprosté většině případů dokonce i pitná. Největším jezerním lákadlem je Wörther See. Na délku měří 17 km a jeho voda je ta nejteplejší. Jezeru a jeho okolí se přezdívá Rakouská riviéra. Byl zde vybudován Europapark s moderními sochami a Minimundus - \\\"Svět v malém\\\" se zmenšeninami světových i domácích budov. Po jezeře Wörther See se můžete vydat na prohlídku překrásného starobylého Klagenfurtu. Na břehu jezera Ossiacher See můžete navštívit klimatické lázně Ossiach s benediktinským klášterem, který byl postaven v 11. století.

  Dalším lázeňským a významným turistickým centrem této oblasti je druhé největší město Korutan Villach. Tady můžete obdivovat celou řadu historických domů, kostelů a památek. Některé z nich jsou umístěné v městském muzeu.

  Turistika, cyklistika, vodní sporty a zajímavá místa k poznávání jsou jen minimem z výčtu aktivit, kterým se v Korutanech můžete věnovat. Zeměpisná poloha Korutan a příjemné středomořské podnebí přímo vybízí k tomu, udělat si výlet do Benátek, Terstu nebo Ljublaně. Zajímat by vás mohla taky možnost, vyjet si panoramatickou lanovkou Kanzelbahn na Gerlitzen, kde si z výšky 1 911 m můžete dopřát nádherný výhled na okolní jezera a vrcholky hor.

Nejnovější recenze Rakousko - Korutany

Celkem: 7,8 Vše bylo téměř OK, bohužel jsme se netrefili do počasí, takže ze 4 denního zájezdu za lyžováním jsme na lyžích neujeli ani metr.

 • 8 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo téměř OK, bohužel jsme se netrefili do počasí, takže ze 4 denního zájezdu za lyžováním jsme na lyžích neujeli ani metr. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemné, čisté, prostorné, jen některé deklarované spotřebiče nebyly.

Strava
Zájezd byl bez stravy.

Služby hotelu
Beze služeb.

Pláž
Hory.

Miroslav Braniš, 02.11.2018, Datum pobytu: 26.10. - 30.10.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Apartmán Sissi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Hotel je umístěn v příjemném a čistém prostředí - možné udělat výlety po okolí. Přímo z hotelu jsou hezké výhledy na okolní hory. Bazén...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je umístěn v příjemném a čistém prostředí - možné udělat výlety po okolí. Přímo z hotelu jsou hezké výhledy na okolní hory. Bazén jsme nevyužili, protože je otevřený přes den do 7. h večer a to jsme se teprve vraceli z výletů. Venkovní bazén je přístupný i večer, ovšem už jsme měli chladnější počasí, takže jsem ho nevyužili. Celkově jsme byli spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dostali jsme jiný pokoj než jsme původně měli mít (přímo na budově recepce) - paní nám řekla, že je to dárek (jeli jsme zde na svatební cestu), ovšem jsme byli mírně zklamaní. Pokoj byl uklizený, ale zdálo se, že už dávno (zaprášené noční stolečky). Měli jsme střešní okénka a pod tím jedním jsme měli spadaný popel ze střechy (z komínu) a bylo od toho špinavé i prostěradlo, stolek a kobereček, takže jsme si zašpinili i ponožky. Každý den nám chodili uklízet - porovnat ručníky a ustlat postele a to jsem čekala, že uklidí i ten popel, ale to se nestalo. Ale jinak to bylo v pořádku.

Strava
Strava byla dokonalá. Měli jsme polopenzi. Na snídani bylo všechno možné a na večeři 5 chodů. Jídlo bylo výborné, - skvělé saláty, těstoviny i hlavní chod a dezert, chválíme kuchaře!

Služby hotelu
Skvělá obsluha v restauraci a domluva na recepci (s AJ nebyl problém) - jen jídelníčky by mohly být i v angličtině a ne pouze v němčině. A wifi je v hotelu dost slabá - což člověk na dovolené nepotřebuje, ale když si chce zjistit nějaké info ohledně výletů, je lepší jít blíž k recepci.

Pavla L., 05.09.2018, Datum pobytu: 25.8. - 1.9.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Ferienpark Putz

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 naprostá spokojenost s ubytováním, přestože penzion byl u hlavní cesty přes město

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
naprostá spokojenost s ubytováním, přestože penzion byl u hlavní cesty přes město Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídalo ceně

Strava
bez výhrad

Služby hotelu
nevyužívali jsme

Pláž
pláž jezera přístupna pouze s kuponem od ubytování, vzdálena asi 300 m

Mojmír Polášek, 10.08.2018, Datum pobytu: 30.7. - 4.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Apartmán Ertl

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Výborný ,maximální spokojenost

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborný ,maximální spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pořádku vše dle představ

Strava
Bez chyby

Služby hotelu
Výborné , personál ochotný

Pláž
Nebyla

Martin Jadlovec, 07.08.2018, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Landhotel Rosentalerhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Solidní hotel, na rakouské poměry ale spíše průměrný. Krajina zajímavá, ale ve srovnání s jinými částmi Rakouska (i samotných Korutan)...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Solidní hotel, na rakouské poměry ale spíše průměrný. Krajina zajímavá, ale ve srovnání s jinými částmi Rakouska (i samotných Korutan) poněkud méně atraktivní. Za většinou zážitků bylo třeba cestovat autem, a to i docela daleko. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Solidní. Dojem kazily dvě věci. První byla možnost kouřit na baru, který byl naprosto průchozí při každé cestě do pokoje, ven, do jídelny apod. Také zde bylo povoleno kouření na balkonech. Díky umístění pokoje jsme takřka nemohli větrat. Hotel je momentálně jediným restauračním zařízením v obci i širším okolí, takže se především o víkendu stává centrem dění. Občas to je na úkor služeb hostům hotelu.

Strava
Kvalitní, snídaně skvělé, obědové balíčky sice pořád stejné, ale to nevadilo. Večeře - saláty výborné, polévky taky. Občas byl podivný výběr mezi dvěma podobnými jídly, až příliš často bylo jedno z jídel sladké (v kombinaci s desertem dost nevhodné). Chyběly alternativy v podobě lehčích jídel, drůbežího masa apod.

Služby hotelu
Až na kouření naprosto v pořádku. Paní vedoucí i personál byli milí, trpěliví, přátelští. Jen o víkendu chvílemi trochu nestíhali.

Pláž
Šlo o hory, ne moře. Faktem však je, že na rozdíl od mnoha jiných částí Rakouska a především Korutan zde chyběly širší možnosti koupání. V hotelu sice byl aspoň whirlpool, nicméně na náš dotaz, zda funguje, jsme dostali odpověď, že jen v zimě. Škoda...

Ladislav M., 06.08.2018, Datum pobytu: 24.7. - 2.8.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Panoramahotel Friesacherhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Korutany