Rakousko - Korutany Rakousko

 • Popis

  Korutany leží na jižní straně hlavního alpského hřebene. Západní část země je protkána vysokými alpskými masivy. Zdejší podnebí je ale mnohem příjemnější než je tomu v zemích okolních. Korutanské svahy se hodí spíše pro méně zdatné a nepříliš náročné lyžaře. Nejvýznamnější zimní areál v Korutanech patří k lázeňskému městu Bad Kleinkirchheim. Jeho sjezdovky jsou povětšinou středně náročné. Pro lyžaře všech úrovní zdatnosti se hodí středisko Heiligenblut, položené vysoko na jižním úbočí masivu Gro?glockner. V Korutanech se nachází pouze jeden ledovcový areál - a to nad údolím Mölltal.

  Korutany se pyšní prvenstvím v žebříčku podílu koupání ve volné přírodě v Rakousku. Na území Korutan se rozkládá více než 1 270 jezer, z toho je ke koupání přístupných více než 200. Korutanské vodstvo doplňuje více než tisícovka řek a velké množství termálních pramenů.

  Těmi nejznámějšími jezery v Korutanech jsou Weissensee, Wörther See, Ossiacher See, Millstätter See a Faaker See. Voda v jezerech dosahuje teploty až 28°C, je krásně čistá a v naprosté většině případů dokonce i pitná. Největším jezerním lákadlem je Wörther See. Na délku měří 17 km a jeho voda je ta nejteplejší. Jezeru a jeho okolí se přezdívá Rakouská riviéra. Byl zde vybudován Europapark s moderními sochami a Minimundus - \\\"Svět v malém\\\" se zmenšeninami světových i domácích budov. Po jezeře Wörther See se můžete vydat na prohlídku překrásného starobylého Klagenfurtu. Na břehu jezera Ossiacher See můžete navštívit klimatické lázně Ossiach s benediktinským klášterem, který byl postaven v 11. století.

  Dalším lázeňským a významným turistickým centrem této oblasti je druhé největší město Korutan Villach. Tady můžete obdivovat celou řadu historických domů, kostelů a památek. Některé z nich jsou umístěné v městském muzeu.

  Turistika, cyklistika, vodní sporty a zajímavá místa k poznávání jsou jen minimem z výčtu aktivit, kterým se v Korutanech můžete věnovat. Zeměpisná poloha Korutan a příjemné středomořské podnebí přímo vybízí k tomu, udělat si výlet do Benátek, Terstu nebo Ljublaně. Zajímat by vás mohla taky možnost, vyjet si panoramatickou lanovkou Kanzelbahn na Gerlitzen, kde si z výšky 1 911 m můžete dopřát nádherný výhled na okolní jezera a vrcholky hor.

Nejnovější recenze Rakousko - Korutany

Celkem: 9 Všechno super, pouze každodenní půl až hodinové fronty na základní lanovce kazily dojem z lyžování

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Všechno super, pouze každodenní půl až hodinové fronty na základní lanovce kazily dojem z lyžování Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný velký pokoj, světlý, naštěstí kostel přímo před pokojem dodržoval noční klid od 22 hod do 6 hod, jinak zvony tloukly každou čtvrt hodinu. Chyběl mi taky výtah do druhého patra.

Strava
Strava velmi chutná.

Služby hotelu
Příjemný ochotný personál.

Sjezdovky
Rozlehlé parkoviště s výbornou obslužností přibližovacími "vláčky" k lanovce, bohužel dosti přeplněné sjezdovky s frontami u lanovek (zejména té základní)

Olga V., 20.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Landhof zum Waidegger Wirt

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Nemám výhrad mimo ubytování, byl to hodně malý pokoj, postačil akorát na odložení věcí, jelikož věci na lyžování jsou objemnější, tak...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nemám výhrad mimo ubytování, byl to hodně malý pokoj, postačil akorát na odložení věcí, jelikož věci na lyžování jsou objemnější, tak nebylo skoro kam je odložit a mít je suchý na další den, ale není to nic zásadního Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Majitelka byla výborná, není co vytknout

Strava
výborný

Služby hotelu
služby byly skvělé

Pláž
lyžování

Hynek Havrlik, 20.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Apartmán Ertl

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 byl jsem spokojen, je co zlepšit

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
byl jsem spokojen, je co zlepšit Zobrazit celou recenzi

Ubytování
na pokojích bylo poměrně chladno

Strava
vynikající

Služby hotelu
celý týden nefunkční internet

Sjezdovky
velmi spokojen

Vlastimil Vrána, 19.02.2018, Datum pobytu: 11.2. - 16.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Zur Post (Döbriach am Millstatter See)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Lyžování cca 15km Gerlitzen buď kabinkama do cca 1000m nebo lépe i jihozápadní lanovky kde je parking hned umístěn pár metrů. Sjezdovky...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Lyžování cca 15km Gerlitzen buď kabinkama do cca 1000m nebo lépe i jihozápadní lanovky kde je parking hned umístěn pár metrů. Sjezdovky cca 40km velmi pěkně udržované převážně modré a červené,pro začátečníky a střední lyžaře,malé fronty i o víkendech Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný hotel zrenovovaný,pěkné pokoje čisté,dostatek parkování u hotelu rodinného typu.

Strava
Velmi dobré snídaně vč. teplých jídel,večeře formou výběru z 3 jídel. Pro nákup tekutin apod je na východní části městečka cca 2km od hotelu supermarkety (Billa,Lidl,Spar)

Služby hotelu
Není možnost půjčit rychlovarnou konvici,ale velký cca 0,4ml čaj za 2,5euro není děs.

Pláž
jezero :-) Termpark Villach cca 20km od hotelu za 31euro na celý den.Občas i nějaké slevové akce.

Anonym, 19.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 14.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Villa Flora

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Hotel odpovídal popisu cestovní kanceláře. Pokoje čisté, jídlo velmi dobré a bohatý výběr. S manželem jsme byli velice spokojeni.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel odpovídal popisu cestovní kanceláře. Pokoje čisté, jídlo velmi dobré a bohatý výběr. S manželem jsme byli velice spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Strava
pestrý výběr

Služby hotelu
velice příjemný personál, vždy nám vyšel vstříc

Sjezdovky
jediná nevýhoda hotelu - dostupnost sjezdovek, v blízkosti se nachází menší středisko Goldneck. My se však rozhodli dojíždět do střediska ve městě Bad Kleinkircheim, které je vzdáleno 25 km. Toto středisko ale odpovídalo našim požadavkům, nabízí upravené sjezdovky různých obtížností.

Lucie B., 14.02.2018, Datum pobytu: 8.2. - 11.2.2018
Oblast: Rakousko Rakousko, Korutany, Hotel: Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Korutany

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622