Rakousko - Bad Gastein Rakousko

 • Popis

  Lázeňské městečko Bad Gastein leží v nadmořské výšce asi 1 000 m uprostřed národního parku Vysoké Taury a má cca 5 800 obyvatel. Největším lákadlem města je 18 termálních pramenů, které ve městě a jeho okolí vyvěrají.

  Název Gastein dali údolí a městu Keltové, kteří oblast osídlili již v období 400 let př. n. l. Symbolem města Bad Gastein je džbán, první zmínka o něm pochází již z roku 1327. Věhlas a oslnivou pověst přinesli středisku hosté z řad slavných osobností a významných politiků a státníků, kteří v kraji s oblibou pobývali. Například arcivévoda Johann nechal na vrcholu Gamskarkogel vystavět první alpskou chatu. Město se rozvíjelo také díky těžbě zlata v údolí. Nejznámějšími stavbami města jsou Chrám Panny Marie, který pochází z 15. století, a zámeček z poloviny 16. století. Postupem času se Bad Gastein stal vyhlášeným střediskem zimní rekreace.

  Během návštěvy Bad Gasteinu byste si neměli nechat ujít prohlídku Gasteinského muzea, Gasteinského ptačího parku, kostela sv. Mikuláše a krásného vodopádu Gletschermühlen.

  Údolí Gastein sice nenabízí podmínky pro ty nejnáročnější zimní sporty, zato je střediskem neskutečně univerzálním. Na okolních svazích si můžete užít snad všechny typy aktivit, které ke správným sněhovým radovánkám patří. Sjezdovky v různých úrovních obtížnosti jsou skvěle udržované a dosahují celkové vzdálenosti více než 200 km. Pro milovníky běžkového lyžování je připravena osvětlená běžecká stopa. V provozu je až do 21:30 hodin.

  Okolí Bad Gasteinu je rovněž rájem cyklistů. K dispozici jsou půjčovny kol, kde si můžete zapůjčit i cyklistické vybavení, pokud s sebou nemáte vlastní. Vyjet si můžete třeba na některou z okružních cyklistických tras.

  Termální prameny v místních lázních jsou obohacené o mírně radioaktivní prvek radon. Ten působí blahodárně na nemocné revmatismem, artrózou, chorobami dýchacích cest a orgánů látkové výměny. Termální vody obohacené radonem se uplatňují i v rámci preventivního působení na postižené různými alergiemi. Teplota radanové vody se pohybuje v rozmezí od 37 do 41,5°C. Plavecké bazény s termální vodou jsou veřejnosti přístupné po celý den.

Nejnovější recenze Rakousko - Bad Gastein

Celkem: 5,2 Díky počasí, přírodě v okolí a mému úžasnému příteli jsem si dovolenou užila.

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Díky počasí, přírodě v okolí a mému úžasnému příteli jsem si dovolenou užila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel sám o sobě stojí nedaleko centra městečka. V blízkosti hotelu je nádherný vodopád, který jsme viděli pouze z jídelny nebo pokud jsme obešli hotel z venčí. Byl nám přidělen pokoj ve třetím patře s výhledem na kostel. Bohužel kostelní zeď byla zhruba 1,8m od oken. Takže slibovaný výhled na vodopád nebo hory nebyl. V pokoji byla tím pádem tma i když venku svítilo sluníčko. Pokud to tedy shrnu, horší pokoj v hotelu již nebyl, proč tedy zrovna my..? I na sídlišti v prvním patře by byl větší výhled.

Strava
Snídaně v hotelu stále naprosto stojné (4dny). Nic míň a nic navíc nebo uvařeno jinak. Večeře různé, nechalo se dobře kombinovat. Nestále doplňované švédské stoly.

Obědy jsme trávili mimo hotel (většinou v restauracích na sjezdovkách). Vše v pořádku, výborné, některá jídla úplná premiéra.

Služby hotelu
Lyžárna se vstupem přímo z ulice. Funkční sušáky na boty. Hotelový bazén jsme nevyužili, jeli jsme do termálních lázní. Župany nebyly na pokoji, ale pouze na vyžádání na recepci. Úklidová služba na pokoji v pořádku. Číšníci v restauraci snaživý, milý.

Sjezdovky
Letošní zvláštní zima nepřeje nikomu, ale Gastein překvapil a my jsme si lyžovačku parádně užili. Lanovky pohodlné, bez front. Sjezdovky ráno upravené a super.

Monika Radilová, 25.02.2020, Datum pobytu: 19.2. - 22.2.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Sanotel Bad Gastein & Residenz (Gasteinertal)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 7,2 Hotel velmi čistý a příjemný, nachází se v klidném prostředí v bezprostřední blízkosti běžeckých tratí. Personál ochotný, milý a...

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel velmi čistý a příjemný, nachází se v klidném prostředí v bezprostřední blízkosti běžeckých tratí. Personál ochotný, milý a vstřícný. Velká vzdálenost k autobusové zastávce vede k nutnosti jezdit ke sjezdovkám autem. Pro jazykově nevybavené hosty je velkou výhodou slovensky mluvící personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelový pokoj jsme měli čistý a prostorný. Postel pohodlná, polštář i přikrývka příjemná.

Strava
Snídaně výborná. K večeři na výběr dva druhy polévky + salátový bar, hlavní chod servírovaný. Výběr ze tří možností, kdy jedna je vždy pizza, další těstoviny, ryba a pod. a jedno jídlo je klasická hotovka. Na závěr vždy "sladká tečka". Uvítali bychom stravu spíše regionální, protože když jedeme do Rakouska, tak nejsme zvědaví na italskou kuchyni a československé hotovky. Nic méně jídlo bylo vždy chutné.

Služby hotelu
Uvítali bychom službu zajišťující dopravu k autobusové zastávce.

Sjezdovky
Sjezdovky nádherné, kabiny moderní, sedačky většinou starší bez "bublin". Hospůdky na sjezdovkách super.

Anonym, 19.02.2020, Datum pobytu: 12.2. - 16.2.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Haas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Pěkná dovolená - mohu doporučit.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Pěkná dovolená - mohu doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemný rodinný hotel

Strava
Výborná

Služby hotelu
Vždy uklizeno, příjemný personál

Aleš H., 18.02.2020, Datum pobytu: 10.2. - 15.2.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Haas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 okolí hotelu - neutěšené, sousední hotely prázdné, zavřené, objekt naproti (?) nefunkční, zřejmě to byly obchody

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
okolí hotelu - neutěšené, sousední hotely prázdné, zavřené, objekt naproti (?) nefunkční, zřejmě to byly obchody Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v hotelu ubytována klientela rusky mluvící

Strava
dostatečné

Služby hotelu
- u hotelu uvedeno parkoviště bez dalšího, v placených službách není uvedeno a ve skutečnosti se parkuje v placeném soukromém parkovacím domě

- wellnes - naprosto tristní, bez kontroly, hotel nezajímá chování hostů, nejsou na pokoji k dispozici župany, prostěradla

- Gastein card nám byla vydána druhý den večer, kdy jsme již měli ski pasy nakoupeny

-

Pláž
ne

Josef Vávra, 07.02.2020, Datum pobytu: 31.1. - 4.2.2020
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Elisabeth Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Bad Gastein