Rakousko - Bad Gastein Rakousko

 • Popis

  Lázeňské městečko Bad Gastein leží v nadmořské výšce asi 1 000 m uprostřed národního parku Vysoké Taury a má cca 5 800 obyvatel. Největším lákadlem města je 18 termálních pramenů, které ve městě a jeho okolí vyvěrají.

  Název Gastein dali údolí a městu Keltové, kteří oblast osídlili již v období 400 let př. n. l. Symbolem města Bad Gastein je džbán, první zmínka o něm pochází již z roku 1327. Věhlas a oslnivou pověst přinesli středisku hosté z řad slavných osobností a významných politiků a státníků, kteří v kraji s oblibou pobývali. Například arcivévoda Johann nechal na vrcholu Gamskarkogel vystavět první alpskou chatu. Město se rozvíjelo také díky těžbě zlata v údolí. Nejznámějšími stavbami města jsou Chrám Panny Marie, který pochází z 15. století, a zámeček z poloviny 16. století. Postupem času se Bad Gastein stal vyhlášeným střediskem zimní rekreace.

  Během návštěvy Bad Gasteinu byste si neměli nechat ujít prohlídku Gasteinského muzea, Gasteinského ptačího parku, kostela sv. Mikuláše a krásného vodopádu Gletschermühlen.

  Údolí Gastein sice nenabízí podmínky pro ty nejnáročnější zimní sporty, zato je střediskem neskutečně univerzálním. Na okolních svazích si můžete užít snad všechny typy aktivit, které ke správným sněhovým radovánkám patří. Sjezdovky v různých úrovních obtížnosti jsou skvěle udržované a dosahují celkové vzdálenosti více než 200 km. Pro milovníky běžkového lyžování je připravena osvětlená běžecká stopa. V provozu je až do 21:30 hodin.

  Okolí Bad Gasteinu je rovněž rájem cyklistů. K dispozici jsou půjčovny kol, kde si můžete zapůjčit i cyklistické vybavení, pokud s sebou nemáte vlastní. Vyjet si můžete třeba na některou z okružních cyklistických tras.

  Termální prameny v místních lázních jsou obohacené o mírně radioaktivní prvek radon. Ten působí blahodárně na nemocné revmatismem, artrózou, chorobami dýchacích cest a orgánů látkové výměny. Termální vody obohacené radonem se uplatňují i v rámci preventivního působení na postižené různými alergiemi. Teplota radanové vody se pohybuje v rozmezí od 37 do 41,5°C. Plavecké bazény s termální vodou jsou veřejnosti přístupné po celý den.

Nejnovější recenze Rakousko - Bad Gastein

Celkem: 9.2 Celkový dojem z pobytu v hotelu je určitě vynikající. Hodně k tomu přispívají i podzemní chodbou dostupné termální lázně s volným vstupem...

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z pobytu v hotelu je určitě vynikající. Hodně k tomu přispívají i podzemní chodbou dostupné termální lázně s volným vstupem pro hotelové hosty. Stejným způsobem funguje několik dalších hotelů v blízkém okolí. Chodby z hotelů se postupně sbíhají a vyúsťují u termálních lázní.

Hotel Norica je sice na nejvzdálenějším konci hlavní chodby, ale celková vzdálenost je kolem cca 200m. Chodby jsou příjemně vytápěny, takže je možné dojít z pokoje do lázní v županu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se skládá ze 3 propojených budov. Novější hlavní budovy a dvou zrekonstruovaných starších budov. Propojení je realizováno průchody na úrovni 2. patra. Vzhledem k umístění budov ve svahu není propojení bezbariérové, ale je potřeba občas zdolat nějaký výškový rozdíl poloviny patra.

Vzdálenější z obou starších budov je trochu labyrintem propojených chodeb a schodišť. Vše je ale velmi hezky zrekonstruováno včetně různých kamenných portálů původní budovy. Uprostřed budovy je atrium s obrazárnou. Je to zážitek, který se vám jinde nenaskytne.

Sami bychom bez personálu cestu napoprvé určitě nenašli. Personál je ale ochotný a automaticky se vás po příjezdu ujme.

Pokoje jsou i v nejvzdálenější budově na špičkové úrovni. Vše je bezvadně čisté.

Náš pokoj měl malý balkon a pěkný výhled na místní pěší zónu a kopec s lyžařským areálem. Všechny pokoje ale balkon nemají a díky úzkým uličkám mezi budovami nemusí mít ani zajímavý výhled.

Vzhledem k tomu, že Hotel leží na pěší zóně v centru vesničky, je trochu problém s parkováním. Hotel má celkově 4 neplacená venkovní parkoviště, ale jen dvě menší jsou v těsné blízkosti hotelu.

Strava
Hotel poskytuje nadstandardní polopenzi s bohatým odpoledním občerstvením. U večeří je kromě servírovaného tří, či čtyřchodového menu salátový bar ale také bohaté portfolio různého masa, ryb, sýrů a příloh.

Pláž
Spodní stanice lanovky skiareálu je vzdálená od hotelu po pěší zóně asi 400m. Na žádost na recepci vás hotelový mikrobus z hotelu k lanovce odveze. Zpět je ale třeba použít místní autobusovou přepravu, která slouží zároveň jako skibusy. Zastavuje u hotelu.

Z důvodů možnosti přejezdu na blízký SportGastein jsme jezdili raději vlastním autem. Parkoviště u lanovky je dostatečně dimenzované a těsně přiléhající. V jarních měsících je pouze trochu problém s blátem, protože vyasfaltovaná je jen nejbližší část u budovy lanovky.

Lyžování na nejnižší úrovni tohoto areálu není v jarních měsících úplně příjemné. Dojezd je celkem prudký, boulovatý a s nahrnutým sněhem. Vyplatí se jet kabinkou na nejvyšší úroveň, kde je dostatek upravených širokých sjezdovek. Zpátky je možné se vrátit kabinkou ze střední úrovně.

Pavel V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 06.03.2023, Datum pobytu: 26.2. - 1.3.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Norica Therme

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Vše bylo v pořádku.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše bylo v pořádku.

Strava
Stravovali jsme se sami, tedy bylo vše v pořádku.

Služby hotelu
Vše v pořádku.

Pláž
V únoru na lyžích není žádná pláž potřeba. Sjezdovky byly 3km od ubytování, což jsme věděli, tedy v pořádku.

Hana Lexová, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 02.03.2023, Datum pobytu: 17.2. - 24.2.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Apt. Villa Christina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.2 Velmi ochotný a přátelský personál komunikující jak v němčině, tak angličtině. Hodnocení hotelu odpovídá čtyřem hvězdičkám. Jsme velice...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi ochotný a přátelský personál komunikující jak v němčině, tak angličtině. Hodnocení hotelu odpovídá čtyřem hvězdičkám. Jsme velice spokojeni a rádi se vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj velký, pěkně vybavený, hezká velká a čistá koupelna.

Strava
Gastronomický zážitek.

Služby hotelu
Pěkný rodinný bazén a výborně vybavené saunové centrum. K dispozici také ski room. Bohužel bez možnosti sušení lyžařských bot. Kapacita parkoviště před hotelem dostačující.

Filip K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 30.01.2023, Datum pobytu: 22.1. - 24.1.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Cesta Grand

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.2 Není co vytknout!!!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Není co vytknout!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje poněkud střídměji vybavené, ale dostačující

Strava
Naprosto není co vytknout! Z aktivní dovolené dovolené jsme se vraceli s pár kyli navíc... :-)))

Služby hotelu
Hotel fantastický se všemi službami! Neuvěřitelně milý personál a majitelé ze Slovenska :-)

Sjezdovky
Úzké, špatně upravené sjezdovky. Zde mohlo být na vině relativně teplejší počasí

Tomáš, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 18.01.2023, Datum pobytu: 7.1. - 14.1.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Haas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.8 Krasny hotel,úžasne pani majitelky,celkove personal moc mily.Vyborne snidane a veceře.Paradni termalni bazen a Kneippuv chodnicek.Celkovy...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krasny hotel,úžasne pani majitelky,celkove personal moc mily.Vyborne snidane a veceře.Paradni termalni bazen a Kneippuv chodnicek.Celkovy dojem klid a pohoda.Muzem vřele doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pekny,krasne se nam spalo.

Strava
Snidane bochata ..ovoce ,moucniky, syry,salamy.Vyborne kafe.

Služby hotelu
Bazen paradni,sauna,masaže.

Veronika M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 16.08.2022, Datum pobytu: 9.8. - 12.8.2022
Oblast: Rakousko Rakousko, Bad Gastein, Hotel: Alpenblick

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Bad Gastein