Rakousko - Tauplitz Rakousko

 • Popis

  Středisko mezi horskými vrcholky

  Lyžařské středisko Tauplitz se rozprostírá na náhorní plošině ve výšce 812 – 1965 metrů nad mořem. Přímo v kopcích mezi závějemi sněhu blikotají světla dvacítky horských chat a hotelů. Okolo nich se vine 42 kilometrů lehkých a středně těžkých sjezdovek propojených různými zkratkami, přibližovacími vleky a panoramatickými přejezdy. Dosahují převýšení okolo 300 metrů. Na upravovaných širokých pláních si smlsnou carvingoví lyžaři, ale i freestylisté objeví zajímavé terény. Jediná oficiální free ride trasa je ski-route z Lawinensteinu. Prašan však nezůstane nedotčen ani v okolí Schneiderkogelu, Loserfensteru a Augstsee. Náhorní plošinu křižují pěší a běžkařské trasy a cesty pro sněžný skútr. Do městečka se v zimě auta nedostanou a zůstávají odstavena na záchytném parkovišti. Skútry, lanovka a bezplatný ski bus zajišťují veškerou komunikaci. Proto je Tauplitz ideální lokalitou pro rodiny s malými dětmi. Na plošině se bezpečně pohybují na jakémkoliv zimním náčiní a navíc mezi závějemi sněhu. O výuku malých lyžařů se starají profesionální instruktoři lyžařských školiček. Asi 130 kilometrů upravovaných běžkařských tratí využívají návštěvníci Tauplitz i reprezentační týmy trénující na okruhu Lärchwaldloipe. Za dobrého počasí spatříte zasněžené vrcholky Dachsteinu a Totes Gebirge. Snow park v Tauplitz disponuje U-rampou, skoky, slidy a boardercross.

  Après-ski daleko od velkoměst

  I malé horské městečko s několika chatami dokáže člověka zabavit na dlouhé hodiny. Oblíbené pěší túry vedou okolo horských jezer, k vyhlídce na skalní věži, k vrcholu Großer Tragl či do měst v údolí. Pěkně v teplíčku pod střechou probudíte sportovního ducha u tenisu a kulečníku. Krajinu okolo Tauplitz můžete procestovat v saních tažených koňmi, na koňském hřbetě, na skútru či shlížet na městečko z výšky z křídla rogala. Zmrzlé končetiny zahřejete nejen v hospůdce u svařeného vína, ale i v soláriu, v sauně nebo v termálních lázních Grimming Therme v městě Bad Mitterndorf, kam vás dopraví bezplatný ski bus. Místní průvodci organizují pravidelné výlety na sněžnicích, noční lyžování při pochodních a sjezdy na telemarku.

  Cestou necestou

  Cesta do jednoho z nejstarších štýrských lyžařských středisek trvá z Prahy i z Brna okolo 4 hodin. Z moravské metropole přes Vídeň, Leoben a Liezen urazíte 389 kilometrů. Z hlavního města přes Linz a Liezen zdoláte 376 kilometrů. Automobil odstavíte nedaleko Bad Mitterndorfu na záchytném parkovišti u dolní stanice lanovky a na náhorní plošinu vás i vaše vybavení odveze bezplatný ski bus, skútr či lanovka. Parkování i použití vysokohorské silnice Alpenstrasse je pro držitele ski pasu zdarma. V městečku Tauplitz se všude dostanete pohodlně pěšky.

  Kolik to stojí?

  Hlavní sezóna v Tauplitz trvá od 24.prosince do 12. března. Šestidenní ski pas pro dospělého stojí 208 eur, pro dítě 104 eur a pro teenagery či seniory 186 eur. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Slevy jsou připraveny pro rodiny s více než 2 dětmi a pro skupiny nad 20 osob. Pro běžkaře a pěší turisty jsou k dispozici bodové jízdenky. Vícedenní ski pasy platí i v okolních střediscích. V celém Štýrsku, Tyrolsku a Salcbursku navíc existuje tzv. Salzburg Super Ski Card opravňující své držitele ke vstupu do 25 středisek (včetně Tauplitz) s více než 2 700 kilometry sjezdovek.

  Léto v Tauplitz

  V letních měsících hory odkrývají modrá jezera, bublající potůčky, skotačivé vodopády, skalnaté hlavy kopců a pěší stezky i horolezecké chodníky. Letní turistiku živě podporuje region. Trasy pro pěší zahrnují pohodové procházky okolo horských luk, náročné túry i impozantní výstupy. Poznávací trasy vedou po stopách místních umělců, za geologickými objevy, okolo technických zajímavostí a přes rašeliniště. Cyklisté na horských kolech by neměli opomenout 47 kilometrů dlouhou cyklostezku Salzkammergut Radweg vedoucí od zámku Trautenfels v Ennstal přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödensee až k Blaa-Alm v Altausee. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet paragliding, kanoistiku a horolezectví. Aktivní odpočinek hledejte u plážového volejbalu, při jízdě na koni nebo na bowlingu. Relaxační a ozdravné procedury nabízejí termální lázně Grimming Therme.

Nejnovější recenze Rakousko - Tauplitz

Celkem: 8 Vámi nabídnutý delegát byl neustále pod vlivem alkoholu, choval se na další klienty neurvale, nedodržoval čas schůzek, který sám...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vámi nabídnutý delegát byl neustále pod vlivem alkoholu, choval se na další klienty neurvale, nedodržoval čas schůzek, který sám stanovil, při návštěvě termálních lázní byl pod vlivem alkoholu a dále si pozval své kamarády, kteří s námi cestovali tam i zpět autobusem (všichni byli taktéž pod vlivem alkoholu) a po cestě obtěžovali nevhodnými řečmi Vaše klienty. Nedokázal se na místě domluvit německy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, spokojenost. Chyběl pouze výtah.

Strava
Strava dobrá.

Služby hotelu
Na dobré úrovni.

Marcela, 10.04.2017, Datum pobytu: 23.3. - 26.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Berghof Tauplitzalm

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Ubytování průměrné, sjezdovky kousek od ubytování, může se jezdit i autobusem . Zastávka před ubytováním

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ubytování průměrné, sjezdovky kousek od ubytování, může se jezdit i autobusem . Zastávka před ubytováním Zobrazit celou recenzi

Anonym, 10.03.2017, Datum pobytu: 27.2. - 3.3.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Sonnenalm

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,3 spokojenost s ubytováním

 • 8 Ubytování
 • 8 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
spokojenost s ubytováním Zobrazit celou recenzi

Ubytování
celková spokojenost s ubytováním. Zřízení apartmánu postarší,ale vše funkční a k přespání plně dostačující.

Strava
Stravovali jsme se z vlastních zásob a v restauracích na sjezdovkách.

Služby hotelu
V hotelu jsme využili bazén i saunu.

Sjezdovky
Sjezdovky v Tauplitzu jsme použili pouze první den na rozježdění. Další dny jsme dojížděli na sjezdovky Riesneralm vzdálené od hotelu 26 km. Ze zdejšího střediska jsme byli nadšeni.

Zdeněk C., 07.02.2017, Datum pobytu: 1.2. - 4.2.2017
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Kulmhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Pocasie vyborne, celkova spokojnost.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pocasie vyborne, celkova spokojnost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hned vedla zjazdovky a sedacky. Odpovedalo cene. Do centra mestecka asi 1km.

Strava
Vlastna

Služby hotelu
ok

Sjezdovky
Mensie lyziarske stredisko (40km), vleky celkom prepojene (pre snowboardistov nie celkom vhodne).

Anonym, 29.03.2016, Datum pobytu: 16.3. - 20.3.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Apartmány Ascher

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,5 Dovolená splnila naše očekávání.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení bylo starší a trochu nesourodé, ale svému účelu posloužilo. Kuchyňský kout vybaven dobře, jen scházela rychlovarná konvice. Problematické byly kohoutky na teplou a studenou vodu-poněkud obstarožní, pro děti zvyklé jen na pákové baterie hrozilo riziko opaření, protože voda, která vytékala z kohoutku na teplou vodu byla velmi horká.

Nejvíc mi ale vadila poměrně vysoká cena za pronájem ložního prádla a ručníků, to už mělo podle mě být v ceně ubytování. Proto jsme si vezli tyto potřeby s sebou, což zabralo dost místa v zavazadlech.

Jinak společné prostory uklizené, výtahy jezdili až do suterénu, kde je prostorná a vytápěná lyžárna, takže bylo možné se z domácí obuvi rovnou přezout do přezkáčů a jít na skibus.

Strava
V restauraci v přízemí apartmánového domu jsme nebyli, vezli jsme jídlo s sebou. Navštívili jsme hospůdky na sjezdovkách, vždy jídlo chutné, obsluha příjemná, jen zdejší ceny člověk nesměl přepočítávat na českou měnu...

Služby hotelu
Tak zde mám velkou výhradu- absence wi-fi, v dnešní době v takto vyspělé zemi jev nevídaný.

Bazén jsme nevyužili.

Sjezdovky
Velmi oceňuji to, že hned u apartmánů zastavoval ski bus, který nás zdarma přesunul k sedačkové lanovce. Jinak sjezdovky upravené, trošku problematické jsou přejezdy mezi jednotlivými lanovkami, jen na některých úsecích jsou tažná lana.

Renata M., 08.03.2016, Datum pobytu: 1.3. - 5.3.2016
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Kulmhof

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Rakousko - Tauplitz

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622