Rakousko - Tauplitz Rakousko

 • Popis

  Středisko mezi horskými vrcholky

  Lyžařské středisko Tauplitz se rozprostírá na náhorní plošině ve výšce 812 – 1965 metrů nad mořem. Přímo v kopcích mezi závějemi sněhu blikotají světla dvacítky horských chat a hotelů. Okolo nich se vine 42 kilometrů lehkých a středně těžkých sjezdovek propojených různými zkratkami, přibližovacími vleky a panoramatickými přejezdy. Dosahují převýšení okolo 300 metrů. Na upravovaných širokých pláních si smlsnou carvingoví lyžaři, ale i freestylisté objeví zajímavé terény. Jediná oficiální free ride trasa je ski-route z Lawinensteinu. Prašan však nezůstane nedotčen ani v okolí Schneiderkogelu, Loserfensteru a Augstsee. Náhorní plošinu křižují pěší a běžkařské trasy a cesty pro sněžný skútr. Do městečka se v zimě auta nedostanou a zůstávají odstavena na záchytném parkovišti. Skútry, lanovka a bezplatný ski bus zajišťují veškerou komunikaci. Proto je Tauplitz ideální lokalitou pro rodiny s malými dětmi. Na plošině se bezpečně pohybují na jakémkoliv zimním náčiní a navíc mezi závějemi sněhu. O výuku malých lyžařů se starají profesionální instruktoři lyžařských školiček. Asi 130 kilometrů upravovaných běžkařských tratí využívají návštěvníci Tauplitz i reprezentační týmy trénující na okruhu Lärchwaldloipe. Za dobrého počasí spatříte zasněžené vrcholky Dachsteinu a Totes Gebirge. Snow park v Tauplitz disponuje U-rampou, skoky, slidy a boardercross.

  Après-ski daleko od velkoměst

  I malé horské městečko s několika chatami dokáže člověka zabavit na dlouhé hodiny. Oblíbené pěší túry vedou okolo horských jezer, k vyhlídce na skalní věži, k vrcholu Großer Tragl či do měst v údolí. Pěkně v teplíčku pod střechou probudíte sportovního ducha u tenisu a kulečníku. Krajinu okolo Tauplitz můžete procestovat v saních tažených koňmi, na koňském hřbetě, na skútru či shlížet na městečko z výšky z křídla rogala. Zmrzlé končetiny zahřejete nejen v hospůdce u svařeného vína, ale i v soláriu, v sauně nebo v termálních lázních Grimming Therme v městě Bad Mitterndorf, kam vás dopraví bezplatný ski bus. Místní průvodci organizují pravidelné výlety na sněžnicích, noční lyžování při pochodních a sjezdy na telemarku.

  Cestou necestou

  Cesta do jednoho z nejstarších štýrských lyžařských středisek trvá z Prahy i z Brna okolo 4 hodin. Z moravské metropole přes Vídeň, Leoben a Liezen urazíte 389 kilometrů. Z hlavního města přes Linz a Liezen zdoláte 376 kilometrů. Automobil odstavíte nedaleko Bad Mitterndorfu na záchytném parkovišti u dolní stanice lanovky a na náhorní plošinu vás i vaše vybavení odveze bezplatný ski bus, skútr či lanovka. Parkování i použití vysokohorské silnice Alpenstrasse je pro držitele ski pasu zdarma. V městečku Tauplitz se všude dostanete pohodlně pěšky.

  Kolik to stojí?

  Hlavní sezóna v Tauplitz trvá od 24.prosince do 12. března. Šestidenní ski pas pro dospělého stojí 208 eur, pro dítě 104 eur a pro teenagery či seniory 186 eur. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Slevy jsou připraveny pro rodiny s více než 2 dětmi a pro skupiny nad 20 osob. Pro běžkaře a pěší turisty jsou k dispozici bodové jízdenky. Vícedenní ski pasy platí i v okolních střediscích. V celém Štýrsku, Tyrolsku a Salcbursku navíc existuje tzv. Salzburg Super Ski Card opravňující své držitele ke vstupu do 25 středisek (včetně Tauplitz) s více než 2 700 kilometry sjezdovek.

  Léto v Tauplitz

  V letních měsících hory odkrývají modrá jezera, bublající potůčky, skotačivé vodopády, skalnaté hlavy kopců a pěší stezky i horolezecké chodníky. Letní turistiku živě podporuje region. Trasy pro pěší zahrnují pohodové procházky okolo horských luk, náročné túry i impozantní výstupy. Poznávací trasy vedou po stopách místních umělců, za geologickými objevy, okolo technických zajímavostí a přes rašeliniště. Cyklisté na horských kolech by neměli opomenout 47 kilometrů dlouhou cyklostezku Salzkammergut Radweg vedoucí od zámku Trautenfels v Ennstal přes rašeliniště Laasen a národní chráněnou oblast Ödensee až k Blaa-Alm v Altausee. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet paragliding, kanoistiku a horolezectví. Aktivní odpočinek hledejte u plážového volejbalu, při jízdě na koni nebo na bowlingu. Relaxační a ozdravné procedury nabízejí termální lázně Grimming Therme.

Nejnovější recenze Rakousko - Tauplitz

Celkem: 10 V hotelu jsme byli ubytováni jednu noc a byla to vlastně přestávka v polovině cesty na dovolenou do Chorvatska. Hotel je na velmi krásném...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu jsme byli ubytováni jednu noc a byla to vlastně přestávka v polovině cesty na dovolenou do Chorvatska. Hotel je na velmi krásném místě s nádherným okolím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl připravený, čistý, uklizený a vypadal přesně jako na fotografii na webových stránkách hotelu.

Strava
Večeře a snídaně byla výborná, na uvítanou děti dostaly u večeře džus a dospělí něco na chuť.

Služby hotelu
Byli jsme tam pouze jednu noc, takže nelze úplně posoudit, ale personál byl velmi příjemný a vstřícný.

Pláž
Nerelevantní, šlo o horský hotel.

Petr S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.08.2023, Datum pobytu: 24.7. - 25.7.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Berghof Tauplitzalm

Celkem: 9 Vyborne okoli,primo na kopci u lanovky

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vyborne okoli,primo na kopci u lanovky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starsi hotel,ale plne dostacujici pro letni dovolenou

Ondřej P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 28.07.2023, Datum pobytu: 16.7. - 20.7.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Berghof Tauplitzalm

Celkem: 10 Strávili jsme nádherných pár dní v horách. Krásný výhled, milý, ochotný a ochotný personál. Všichni umí maďarsky, německy a slyšel jsem,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Strávili jsme nádherných pár dní v horách. Krásný výhled, milý, ochotný a ochotný personál. Všichni umí maďarsky, německy a slyšel jsem, že někteří mluví i anglicky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistý, uklizený pokoj a koupelna. Všechno bylo v pořádku.

Strava
Měli jsme polopenzi, snídaně formou bufetu vystačí na 4 dny, v případě delšího pobytu nemusí být výběr dostačující, protože se nezměnil.

Služby hotelu
Se službami jsme neměli žádné problémy, ráno a včas na večeři byly požadované úklidy řádně provedeny. Číšníci jsou v případě potřeby k dispozici, dokonce i šéf se vždy usmál a se všemi prohodil pár slov.

Pláž
Naštěstí v Alpách nejsou žádné pláže :), ale užili jsme si nádherná horská jezera a na některých jsme cestovali lodí.

Csaba B., Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 17.07.2023, Datum pobytu: 9.7. - 13.7.2023
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Berghof Tauplitzalm

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 10 Pěkný jednoduše zařízený hotel přímo na náhorní plošině. Nádherné prostředí, super na pěší turistiku, všude se volně pasou krávy,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný jednoduše zařízený hotel přímo na náhorní plošině. Nádherné prostředí, super na pěší turistiku, všude se volně pasou krávy, nádherné koupání v horských jezerech.

V ceně ubytování (byly jsme na 5 dní s polopenzí, léto) jsme dostali i 3 denní pernamentku na lanovku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jednoduše zařízený (manželská postel + palanda, stolek, židle, skříň), pěkná čistá koupelna, balkón se super výhledem.

Strava
Polopenze:

- snídaně formou švédského stolu (sýry, salámy, marmeláda, jogurt, cereálie, vajíčka/párky, zelenina, ovoce), nápoje (káva, čaj, džusy, voda), výborné pečivo (mnoho druhů). Možnost jíst venku na terase.

- večeře výborné - polévka, hlavní jídlo (výběr den předem ze 2 variant; jedna vždy bez masa nebo ryba) a dezert. Salátový bar. Nápoj se platí. Veliké porce, jídla výborná, pestrá.

Služby hotelu
Super je sauna (16-18h) a infrasauna zdarma a pinpongový stůl.

Šárka Pilná, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 16.08.2021, Datum pobytu: 25.7. - 29.7.2021
Oblast: Rakousko Rakousko, Tauplitz, Hotel: Berghof Tauplitzalm

Všechny recenze Rakousko - Tauplitz