Rakousko - Innerkrems Rakousko

 • Popis

  Perfektní sportovní lyžování

  Korutanské středisko Innerkrems velmi dobře znají příznivci závodního lyžování. Na 36 kilometrech tratí rozložených na protilehlých svazích pohoří Nockberge trénují současné i vycházející lyžařské hvězdy. Sjezdovky se koncentrují v okolí dvou sedačkových lanovek. Ze 75% spadají do sportovně červené kategorie s převýšením až 650 metrů, ale najdete tu i příjemně modré sjezdy a záludné černé trasy. Nadmořská výška 1550 – 2200 metrů zaručuje výborné sněhové podmínky od prosince do jarních měsíců a i kdyby přišla nenadálá obleva, sněhová děla dokážou vytvořit kvalitní povrch na 29 kilometrech sjezdovek. Na běžkaře čeká 14 kilometrů dlouhý okruh Höhenloipe Schönfeld Rosanin táhnoucí se ve výšce od 1730 metrů, na kterém procvičí klasickou techniku i bruslení. Šestikilometrová stopa Rundkurs Innerkrems prochází městečkem v údolí a kopíruje jeho hranice. Snowpark Innerkrems nabízí skoky, raily a další překážky pro začátečníky i pokročilé. Začínající lyžaři a rodiče malých dětí ocení služby místní lyžařské školy, která hravou formou vede své žáky k dokonalému stylu.

  Après-ski

  Až vás omrzí celé dny na lyžích, vyzkoušejte osvětlenou kilometr dlouhou bobovou dráhu, na které se zabaví celá rodina. Dospělí i děti si užívají bruslení na kluzišti pod širým nebem a pro Čechy netradiční zimní sport curling patří v Innerkrems ke každodennímu programu. Zasněženou krajinou se můžete projet na koňském hřbetu nebo v kožešinou vystlaných saních tažených koňmi. Večer usedněte ke skleničce dobrého pití a k místním specialitám v romantických restauracích a živých barech. Pokud zatoužíte po rozvířeném nočním životu, vydejte se do sousedních městeček Krems, Kremsbrücke a Eisentratten.

  Cestou necestou

  Innerkrems leží zapadlý v pohoří Nockberge v jižní části Rakouska. Patří spíše ke vzdálenějším střediskům z České republiky. Cesta z Prahy přes Linec a Salzburg trvá okolo 6 hodin a počítejte nejméně s 509 ujetými kilometry. Z Brna se dejte přes Vídeň. Do cíle dorazíte po 5 a půl hodinách a čeká vás 503 kilometrů. Po sjezdu z dálnice budete asi 20 minut stoupat po horské silnici k samotnému městečku. Parkování u nástupních stanic lanovek je zdarma. Ski bus propojuje důležité tepny Innerkrems jednou až dvakrát do hodiny. Poslední autobusy odjíždějí po 16. hodině, kdy končí rej na sjezdovkách.

  Kolik to stojí?

  Ceny v hlavní sezóně jsou pro návštěvníky Innerkrems příznivější než v okolních areálech. Šestidenní ski pas pro dospělého stojí 197 eur, pro děti 98,5 eur, pro mládež a seniory 158 eur. K dispozici jsou i bodové jízdenky pro běžkaře a pěší turisty. Slevy pro skupiny a rodiny s dětmi jsou na vyžádání u pokladen.

  Léto v Korutanech

  Korutanské městečko Innerkrems leží mezi dvěma národními parky Vysoké Taury a Nockberge. Přísně chráněná okolní krajina se na jaře probouzí z tuhého zimního spánku a odkrývá své poklady: horská jezera, majestátní vrcholy, zelené louky a pastviny, divoké vodopády a rozkvetlá kvítka. Okolí střediska křižují dobře značené stezky pro pěší turisty a cyklisty. Národními parky vedou naučné stezky plné zajímavých informací pro malé i velké. Novou sílu do dalších kilometrů naberete při občerstvení v pohádkových horských chatách. Osvěžit se můžete v krytém bazénu či v sauně. Volně dostupná dětská hřiště lákají nejmenší návštěvníky k celodenním hrátkám. V údolí se hraje tenis, badminton a squash. Horolezci putují na třítisícové vrcholy s průvodcem či po vlastní ose.

Nejnovější recenze Rakousko - Innerkrems

Celkem: 6.8 Celkově průměrné ubytování, v apartmánu citelně chyběla myčka a mikrovlnka na které jsme v podobné ceně zvyklí :(

 • 5.5 Ubytování
 • 6 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkově průměrné ubytování, v apartmánu citelně chyběla myčka a mikrovlnka na které jsme v podobné ceně zvyklí :( Zobrazit celou recenzi

Radek K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.02.2015, Datum pobytu: 14.2. - 17.2.2015
Oblast: Rakousko Rakousko, Innerkrems, Hotel: Residence Lärchenhof

Všechny recenze Rakousko - Innerkrems