Máte výborný vkus, naši zákazníci byli s tímto hotelem nadmíru spokojeni.

Hotel Penzion Brigitte

Rakousko-Salcbursko-Mauterndorf

Více o ubytování

od 2 970 za osobu

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 41 789

Poloha

Penzion stojí cca 1,5 km od horské obce Mauterndorf, skibus podle požadavku klienta. Příjemný rodinný penzion s nádherným výhledem do údolí, parkoviště u domu. Vzdálenost z Brna 420 km, z Prahy 500 km.

Vybavení

K vybavení objektu patří 2 až 3 lůžkový apartmán a 4 lůžkový apartmán. Parkoviště u domu.

Ubytování

K dispozici je 2 až 3 lůžkový apartmán (2. patro), s možností jedné přistýlky, s vlastním soc. zařízením, kuchyňským koutem se zákl. vybavením, el. vařič, lednice, balkon, TV. 4 lůžkový apartmán (1. patro), 2 ložnice vždy pro 2 osoby s vlastním soc. zařízením, kuchyně se zákl. vybavením, el. vařič, lednice, balkon, TV.

Strava

Hosté se stravují individuálně.

Služby

Lyžování: Mauterndorf 3km, Fanningberg 2km, Katschberg Aineck 10km, Obertauern 18km. Skibus podle požadavku klienta. Parkoviště u domu.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 1,5 km
 • Vzdálenost od letiště 15 km
 • Vzdálenost od sjezdovky 2 km
 • TV ano
 • Lednička ano
 • Klidná lokalita ano
 • Zastávka skibusu ano
 • Bar ano

Recenze hotelu

Hodnocení 4,6/5
Invia

Skvělé (1 hodnocení)

Ubytování 4,5/5

Strava 5,0/5

Cena 4,5/5

Kvalita sjezdovek 4,5/5

Tento hotel je 55. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 2525 v Salcbursko.

Vlastimil S. Březen 2013

Datum pobytu: 2.3. - 5.3.2013

Hodnocení 4,6/5
Příjemné prosté ubytování u milé rodiny na venkovském statku
Celkové hodnocení

Příjemné prosté ubytování u milé rodiny na venkovském statku

Ubytování 4,5/5

Strava 5,0/5

Cena 4,5/5

Kvalita sjezdovek 4,5/5

Ubytování
apartmán v patře statku, kde v přízemí bydlí rodina majitele a dům má ještě asi 3 další apartmány. Absolutně klidné místo s krásným výhledem do údolí.

Strava
bez stravování. Na požádání dodáno k snídani pečivo a domácí vajíčka

Služby hotelu
běžné služby, všechno fungovalo.

Sjezdovky
V blízkosti tři pěkné areály + jeden malý

Filtrovat recenze

Vlastimil S. Březen 2013

Datum pobytu: 2.3. - 5.3.2013

Hodnocení 4,6/5
Příjemné prosté ubytování u milé rodiny na venkovském statku
Celkové hodnocení

Příjemné prosté ubytování u milé rodiny na venkovském statku

Ubytování 4,5/5

Strava 5,0/5

Cena 4,5/5

Kvalita sjezdovek 4,5/5

Ubytování
apartmán v patře statku, kde v přízemí bydlí rodina majitele a dům má ještě asi 3 další apartmány. Absolutně klidné místo s krásným výhledem do údolí.

Strava
bez stravování. Na požádání dodáno k snídani pečivo a domácí vajíčka

Služby hotelu
běžné služby, všechno fungovalo.

Sjezdovky
V blízkosti tři pěkné areály + jeden malý

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

Salcburk

Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.
 • Vzdálenost od centra města 1,5 km
 • Vzdálenost od letiště 15 km
 • Vzdálenost od sjezdovky 2 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 11 °C v noci 0 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 2 °C v noci -5 °C

 • Neděle 3 °C v noci -7 °C

 • Pondělí 4 °C v noci -8 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec