Alena H.
Ověřená recenze Datum pobytu: Červen 2026
Vynikající dovolená hodna hodnocení na 5 hvězdiček!!! Klidně bych tam jela znova.
Rezort je kousek od konce Turecké riviéry. V pozadí jsou skalnaté hory. Krásný výhled!
Hotelový rezort plně uspokojil mé očekávání. Rezort neví velký, ale ani malý . Je vhodný pro lidi, kteří nemusí mít velké hlučné rezorty. Byla jsem překvapena počtem malých děí i miminek. Hotel s jeho zázemím proskytuje komfort pro ně, pro starší lidi a lidi, kteří si přijeli odpočonout a nehledají velké hlučné zábavy.
Animační program je přizpůsoben velkosti hotelu.
Hotel je dobře umístěn s ohledm na přístup k moři a má kolem sebe živé ploty z ibišků a oleandrů, takže ať je člověk kdekoliv, pořád vidí zeleň. Dokonce i z pláže. Nikde kolem hotelu jsem neviděla odpadky.
V hotelu mluví anglicky, rusky a německy. Dá se omezeně domluvit polsky. Nesetkala jsem se s upřednostněním rusky, nebo německy mluvící klientely, jak je obvyklé v některých jiných hotelech.
Nevýhoda je delší cesta z letiště na hotel, takže to má člověk i s obhlídkoi krajiny, co není na škodu. Horší je odjezd ve skorých ranních hodinách, kdy se cestou sbírají cestující na letiště.
Vynikající dovolená hodna hodnocení na 5 hvězdiček!!! Klidně bych tam jela znova.
Rezort je kousek od konce Turecké riviéry. V pozadí jsou skalnaté hory. Krásný výhled!
Hotelový rezort plně uspokojil mé očekávání. Rezort neví velký, ale ani malý . Je vhodný pro lidi, kteří nemusí mít velké hlučné rezorty. Byla jsem překvapena počtem malých děí i miminek. Hotel s jeho zázemím proskytuje komfort pro ně, pro starší lidi a lidi, kteří si přijeli odpočonout a nehledají velké hlučné zábavy.
Animační program je přizpůsoben velkosti hotelu.
Hotel je dobře umístěn s ohledm na přístup k moři a má kolem sebe živé ploty z ibišků a oleandrů, takže ať je člověk kdekoliv, pořád vidí zeleň. Dokonce i z pláže. Nikde kolem hotelu jsem neviděla odpadky.
V hotelu mluví anglicky, rusky a německy. Dá se omezeně domluvit polsky. Nesetkala jsem se s upřednostněním rusky, nebo německy mluvící klientely, jak je obvyklé v některých jiných hotelech.
Nevýhoda je delší cesta z letiště na hotel, takže to má člověk i s obhlídkoi krajiny, co není na škodu. Horší je odjezd ve skorých ranních hodinách, kdy se cestou sbírají cestující na letiště.
Pláž mne velmi příjemně překvapila. Je na nií dostatečné množství lehátek i slunečníků kousek od moře (20m?). Je však možnost využít i lehátk se slunečníky ve prostoru, který působí jako na zahradě. Prostor je ohraničen živým plotem, takže má člověk pocit většího soukromí. "Zahrada" je hned nad vetší pláží. Kousek od pláže je hřístě na volejbal, petangy a jiné aktivity.
Vedle je další prostor se stoly a lavicemi, kde si klienti můžou sednout, najíst se, hrát karty a.p.
Pláž je po celé šířce hotelu, plus kousek dál. Případné velké přílivové vlny, pokud by byly(ale nebyly),jsou odvedeny do bočního "kanálu", takže pláž není zalita. Vlny jsou aso 50 cm. Celá pláž je čistá, průběžně udržovaná.
Pláž je pokryta droboučkými kamínky, velmi poříjemnými na chození, ale cez den pálí, je třeba používat sandály. Vstup do moře je pozvolný pouze asi 3 m. Není pro malé děti. Pro ty je bazén s odděleným brouzdalištěm.
Voda je krásně čistá a břeh je rovněžněž čistý ( určitě v době mého pobytu). Voda byla studená, ale při pálícím slunci příjemná.
Slunce je intenzivní, takže i při 23°C pořádně pálí, proto třeba používat krém s vysokým UV faktorem.
Kdo nemá zájem o koupání v moři může využít bazén ve venkovním areálu, který nabídně možnost i neplavcům na chození. Voda je tak po ramena. Bazén není vyhřívaný ale je teplejší než moře a v teplu je velmi příjemný.
Vnitřní bazén před prostory Spa je rovněž studený a není na velké plavání. Je vhodný na plavání pro otužilé děti. Oba bazény jsou čisté. Lehátka, stolky i dlažbu každý den umývají.
U bazénu i na pláži je bufetové okénko, bar a možnost jídla i pití. U bazánu je jeden tobogán, který postačuje.
Strava je pestrá, chutná, je k dispozici od rána 7 h až do půlnoci. V noci je k dispozici polévka. Strava je všude : v restauracích u bazénu, na pláži. I velký jedlík nebude mít hlad. Jídelní lístek je v turečtině, angličtině, němčině, ruštině a v polštině.
Jídelna umožňuje i stravování maličkých dětí, nebo lidí s omezeným pobybem (v případě speciálních požadavků manažer vyřeší, co je potřebné).
Jídelna je perfektně čistá, personál okamžitě úklidí i každé zrnko rýže na zemi. Po každém stravníkovi je nově prostřený stůl i s malým obrusem.
Rezort má 200 pokojů, které jsou každý den uklízeny. Pokoj má asi 15 m2 a je s balkónem. V pokoji je trezor, individuální klima, WC je vybaveno bidetem integrovaném v prkénku. Ovládání bidetu je páčkou vedle WC mísy (není to kamera).
V pokojích nejsou skříně, pouze prostor s věšáky, poličky, polička na boty , kufry a noční stolek s úložným prostorem. Ostatní věci jsem měla zamčené v kufru. Není problém nechat si je vyložené.
Rovněž veškeré prostory jsou v perfektní čistotě.
Hotel má výborné Spa, k dispozici fyzioterapeuta s medicinským vzděláním a masáže jsou v soukromí. Rozhodně je Spa neporovnatelně lepší než městké hamam spa (turecké lázně), kde navíc upřednostňují ruskou klientelu.
K dispozici je i dobrá odborná služba kadeřníka.
Je možné si objednat zájezdy přes delegáta CK, nebo místně v hotelu.
V prostorách je prodejna koženého zboží, která zabezpečí odvoz do prodejny zboží v Alányi, kde je velký výběr zboží.(velké domy s prodejem koženéhoi zboží v Alányi jsou dva).
Je třeba počítat s placením bakšiše pro personál do kasiček. Všude v Turecku. Na pokojích se dává na postel 1-2 Eur. Když nechcete úklid, stačí zavěsit visačku o nerušení na dveře.
Personál je příjemný, nevtíravý, ochotný. Třeba počítat s tím, že i dobře jazykově vybavený klient by měl mluvit pomaleji.
U nákupů obecně platí, že i když člověk mluví rusky, tak také raději jako cizinec, aby bylo možné dojednat nižší cenu (hlavně na trhu a v obchodech).Při nákupech večer se lépe sjednává cena.
Byla tato recenze užitečná? (0) (0)







