• Pro vstup do země je nutné mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dní po návratu z dovolené.

Hotel Akalia Resort & Spa Hotel

Hodnocení: 4/5

Turecko, Side, Side

Více o ubytování

od 8 419 za os.

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Neoficiální popis ubytování

Číslo hotelu: 432 580

Obecný popis:
Akalia Resort Hotel And Spa se nachází přibližně 70 km od Antalye. Nejbližší pláž, písečná/oblázková, je vzdálena cca 2 km. Slunečníky a lehátka jsou na pláži k dispozici za poplatek. Z hotelu jsou dostupné tyto atrakce: Side Ancient City (cca 3 km). Kromě půjčovny aut je k dispozici i stanoviště taxi (cca 50 m) pro mobilitu na dovolené. Letiště (AYT) je vzdáleno přibližně 64 km. Další letiště (GZP) je vzdáleno přibližně 108 km.

Vybavení:
Charming Hotel, který byl naposledy kompletně zrekonstruován v roce 2022, má celkem 83 pokojů. Je vybaven recepcí (check in od 14:00 hod., check out do 12:00 hod.), lobby a klimatizací. Wi-Fi je hostům hotelu k dispozici zdarma. Úklid pokoje je zdarma. Praní prádla a lékařská služba jsou za poplatek.

Plavecký bazén:
Součástí venkovního areálu hotelu je sladkovodní bazén s dětským bazénem integrovaným do hlavního bazénu a tobogánem. Lehátka a slunečníky jsou zde k dispozici zdarma. Osvěžující nápoje si můžete dát přímo v baru u bazénu.

Stravování:
Snídaně (od 7:00 do 10:00) formou bufetu. All Inclusive: snídaně, obědy a večeře. Snídaně, obědy a večeře pouze ve vybraných restauracích. Voda v určitých servisních časech. Nealkoholické nápoje (10:00 - 22:00), pivo (10:00 - 22:00), víno (10:00 - 22:00), káva a čaj (10:00 - 22:00) :00 hod.), dorty/pečivo (16:30–17:30), národní alkoholické nápoje (10:00–22:00) a pozdní snídaně (10:00–1 0:30).

Sport a volný čas:
Sportovní a zábavní možnosti: aerobik a šipky (zdarma). Zábava pro dospělé: večerní show a živá hudba. Hlídání dětí: Miniklub pro děti (od 4 do 11 let).

Dodatečné informace:
Za určitá zařízení nebo aktivity mohou být účtovány další poplatky. Některé služby závisí na ročním období a místních klimatických podmínkách. Servisní jazyky: angličtina, němčina a turečtina. Kreditní karty: Visa a Euro/MasterCard.

Allgemeine Beschreibung:
Das Hotel Akalia Resort Hotel And Spa liegt ca. 70 km von Antalya entfernt. Der nächste Strand, ein Sand-/Kiesstrand, liegt ca. 2 km entfernt. Am Strand sind Sonnenschirme und Sonnenliegen gegen Gebühr verfügbar. Folgende Sehenswürdigkeiten sind vom Hotel aus erreichbar: Side Ancient City (ca. 3 km). Für Mobilität im Urlaub sorgen neben einem Mietwagen-Verleih auch ein Taxistand (ca. 50 m). Der Flughafen (AYT) ist ca. 64 km entfernt. Ein weiterer Flughafen (GZP) liegt in etwa 108 km Entfernung.

Ausstattung:
Das 2022 zuletzt komplett renovierte Charming Hotel verfügt über insgesamt 83 Zimmer. Es ist ausgestattet mit einer Rezeption (Check In ab 14:00 Uhr, Check out bis 12:00 Uhr), einer Lobby sowie einer Klimaanlage. WLAN steht den Hotelgästen kostenlos zur Verfügung. Die Zimmerreinigung ist kostenlos. Wäsche-Service und medizinischer Service sind gegen Gebühr.

Schwimmbad:
Zum Außenbereich des Hotels gehört ein Frischwasser-Pool mit einem in den Hauptpool integrierten Kinderbecken sowie eine Wasserrutsche. Hier stehen Sonnenliegen und Sonnenschirme kostenlos zur Verfügung. Erfrischende Getränke können direkt an der Poolbar eingenommen werden.

Verpflegung:
Frühstück (von 07:00 - 10:00 Uhr) vom Buffet. All Inclusive: Frühstück, Mittag- und Abendessen. Frühstück, Mittag- und Abendessen dabei nur in ausgewählten Restaurants. Wasser zu bestimmten Service-Zeiten. Softdrinks (10:00 - 22:00 Uhr), Bier (10:00 - 22:00 Uhr), Wein (10:00 - 22:00 Uhr), Kaffee und Tee (10:00 - 22:00 Uhr), Kuchen/Gebäck (16:30 - 17:30 Uhr), nationale alkoholische Getränke (10:00 - 22:00 Uhr) und Spätaufsteher-Frühstück (10:00 - 10:30 Uhr).

Sport/Freizeit:
Sport- und Unterhaltungsangebote: Aerobic und Dart (kostenlos). Unterhaltung für Erwachsene: Abendshows und Live-Musik. Kinderbetreuung: Mini-Club für Kinder (von 4 - 11 Jahren).

Zusätzliche Informationen:
Für bestimmte Einrichtungen oder Aktivitäten können zusätzliche Gebühren anfallen. Einige Dienstleistungen hängen von der Jahreszeit und den lokalen klimatischen Bedingungen ab. Servicesprachen: englisch, deutsch und türkisch. Kreditkarten: Visa und Euro/MasterCard.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže Pláž 1000 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 4 km
 • Vzdálenost od letiště Letiště 55 km
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Minibar Minibar ano
 • Fitness Fitness ano
 • Nonstop recepce Nonstop recepce ano

Recenze ubytování

Hodnocení 2,9 / 5
Invia

Podprůměrné (na základě 18 hodnocení)

Ubytování 2,8 / 5

Strava 3,3 / 5

Okolí 2,5 / 5

Cena 3,3 / 5

Původ recenzí: Je-li recenze označena jako "ověřená recenze", prokazatelně pochází od našeho zákazníka.

Tento hotel je 260. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 590 v Side.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 3,6 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 8.9. - 15.9.2023 Hodnoceno: Říjen 2023

Akalia Resort & Spa Hotel Hodnocení: 4/5 Turecko, Side

Dovolená se nám vydařila a užili jsme si ji, i když nějaké drobnosti se vždycky najdou. Celkově ale určitě převládl pozitivní dojem.

Dovolená se nám vydařila a užili jsme si ji, i když nějaké drobnosti se vždycky najdou. Celkově ale určitě převládl pozitivní dojem.

Ubytování 3,8 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 3,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Hotel je po rekonstrukci. Pokoje jsou sice malé (např. jen jedna skříň, není moc kde sušit ručníky a plavky), ale nově a přiměřeně vybavené. Problém je v suterénních pokojích, kam při dešti zateklo. Pokoje směrem k bazénu jsou vystaveny nejen hluku z bazénu, ale především hlasité hudbě do nočních hodin.

Strava
Jídlo se nám chutnalo, byla vidět snaha o rozmanitost jídel, i když některá se pochopitelně opakovala. Co se týče pečiva, převládaly jen jednotlivě balené housky. Z masa bylo nejčastěji kuřecí a pak mleté (směs). Občas byla ryba. Chválím výborné polévky, různé saláty a ovoce. Sladkých zákusků bylo také hodně, ale nemusí každému vyhovovat. Většinou se jednalo o korpus s nějakým želé nebo pudingovým krémem. Korpus byl vždy "mokrý". Pivo bylo sice na pípě označeno jako Efes, ale silně o tom pochybuji. To samé postmix Pepsi. Káva bohužel jen instantní z automatu. Pravá turecká jen na vyžádání a za 2 €. Víno slušné (stolní).

Služby hotelu
Bazén velmi pěkný, škoda že tobogán běží jen v určitých intervalech. Relativně malá kapacita. V případě plné obsazenosti by určitě nestačila.
Inzerovaný hamam nefungoval. Wifi zdarma jen na recepci, ale kvalita připojení nic moc. Wifi na pokojích jen za příplatek 3 € za den na jeden přístroj.
Na pláž i k bazénu jsou půjčovány ručníky, ale vyplatí se si je vyzvednout včas, přes den už pak nemusí být.
Odvoz na pláž a z pláže jen v určité časy, které nemusí úplně vyhovovat. Když se odhlédne od technické úrovně mikrobusu, která je dost nízká, je problém s jeho kapacitou. Většinou chce jet více lidí, než kolik se může vejít, což je stresující.

Pláž
Městská pláž je v docházkové vzdálenosti (cca 15 minut), ale je poměrně úzká a rezervovaná pro jednotlivé hotely, případně lze využít lehátka a slunečník za poplatek (5 €). Veřejné části tam skoro nejsou. Moře je zde mělké.
Hotelová pláž je na druhé straně poloostrova (historického centra Side). Tato část je neobydlená, pěšky hůře dostupná, proto je využíván mikrobus (viz výše). Na rozdíl od ostatních sektorů pro jiné hotely, Akalia sektor nebyl příliš udržován. Lehátka celkem fungovala, ale vzhledem k rozbitým slunečníkům, jejichž množství přibývalo, se hůře sháněly ty funkční, kterých byl nedostatek. Proto také lidé po příchodu na pláž často závodili, kdo bude první a kromě nejvýhodnějšího místa si zajistí také dobrý slunečník. Rovněž celkem stresující.
Vstup do moře se zde svažuje rychleji, ale stále je vhodný i pro malé děti. V závislosti na větru se přibývalo také vln.
Místní restaurace nabízí základní jídla a pití. Obsluha velmi milá. Ceny přiměřené (4členná rodina se naobědvá okolo 40 €).

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 2,6 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 7.9. - 13.9.2023 Hodnoceno: Září 2023

Akalia Resort & Spa Hotel Hodnocení: 4/5 Turecko, Side

Za ty peníze hezká dovolená, ale příště si raději vybereme nějaký jiný hotel

Za ty peníze hezká dovolená, ale příště si raději vybereme nějaký jiný hotel

Ubytování 2,3 / 5

Strava 2,0 / 5

Okolí 2,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Dojeli jsme v noci a neměli pro nás pokoj, to trvalo až do druhého dne odpoledne. V pokoji byly maličkosti jakože blblo světlo nebo se špatně otvírali dveře, nedala zavřít sprcha, ale nic, co by jste za tu cenu na pár dnů nedokázali přejít. Bazén hezký, čistý, pokojová služba fungovala výborně

Strava
Výběr byl docela malý, každý den na oběd tam bylo prakticky jen jedno a to stejné maso s rýží a nějaká zelenina, večeře a snídaně byly alespoň trochu lepší

Pláž
Pláž je zhruba 30 minut pěšky, jezdi autobusy, ale velmi málo, většinou alespoň jednu cestu musíte jít sami

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Filtrovat recenze

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 3,6 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 8.9. - 15.9.2023 Hodnoceno: Říjen 2023

Akalia Resort & Spa Hotel Hodnocení: 4/5 Turecko, Side

Dovolená se nám vydařila a užili jsme si ji, i když nějaké drobnosti se vždycky najdou. Celkově ale určitě převládl pozitivní dojem.

Dovolená se nám vydařila a užili jsme si ji, i když nějaké drobnosti se vždycky najdou. Celkově ale určitě převládl pozitivní dojem.

Ubytování 3,8 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 3,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Hotel je po rekonstrukci. Pokoje jsou sice malé (např. jen jedna skříň, není moc kde sušit ručníky a plavky), ale nově a přiměřeně vybavené. Problém je v suterénních pokojích, kam při dešti zateklo. Pokoje směrem k bazénu jsou vystaveny nejen hluku z bazénu, ale především hlasité hudbě do nočních hodin.

Strava
Jídlo se nám chutnalo, byla vidět snaha o rozmanitost jídel, i když některá se pochopitelně opakovala. Co se týče pečiva, převládaly jen jednotlivě balené housky. Z masa bylo nejčastěji kuřecí a pak mleté (směs). Občas byla ryba. Chválím výborné polévky, různé saláty a ovoce. Sladkých zákusků bylo také hodně, ale nemusí každému vyhovovat. Většinou se jednalo o korpus s nějakým želé nebo pudingovým krémem. Korpus byl vždy "mokrý". Pivo bylo sice na pípě označeno jako Efes, ale silně o tom pochybuji. To samé postmix Pepsi. Káva bohužel jen instantní z automatu. Pravá turecká jen na vyžádání a za 2 €. Víno slušné (stolní).

Služby hotelu
Bazén velmi pěkný, škoda že tobogán běží jen v určitých intervalech. Relativně malá kapacita. V případě plné obsazenosti by určitě nestačila.
Inzerovaný hamam nefungoval. Wifi zdarma jen na recepci, ale kvalita připojení nic moc. Wifi na pokojích jen za příplatek 3 € za den na jeden přístroj.
Na pláž i k bazénu jsou půjčovány ručníky, ale vyplatí se si je vyzvednout včas, přes den už pak nemusí být.
Odvoz na pláž a z pláže jen v určité časy, které nemusí úplně vyhovovat. Když se odhlédne od technické úrovně mikrobusu, která je dost nízká, je problém s jeho kapacitou. Většinou chce jet více lidí, než kolik se může vejít, což je stresující.

Pláž
Městská pláž je v docházkové vzdálenosti (cca 15 minut), ale je poměrně úzká a rezervovaná pro jednotlivé hotely, případně lze využít lehátka a slunečník za poplatek (5 €). Veřejné části tam skoro nejsou. Moře je zde mělké.
Hotelová pláž je na druhé straně poloostrova (historického centra Side). Tato část je neobydlená, pěšky hůře dostupná, proto je využíván mikrobus (viz výše). Na rozdíl od ostatních sektorů pro jiné hotely, Akalia sektor nebyl příliš udržován. Lehátka celkem fungovala, ale vzhledem k rozbitým slunečníkům, jejichž množství přibývalo, se hůře sháněly ty funkční, kterých byl nedostatek. Proto také lidé po příchodu na pláž často závodili, kdo bude první a kromě nejvýhodnějšího místa si zajistí také dobrý slunečník. Rovněž celkem stresující.
Vstup do moře se zde svažuje rychleji, ale stále je vhodný i pro malé děti. V závislosti na větru se přibývalo také vln.
Místní restaurace nabízí základní jídla a pití. Obsluha velmi milá. Ceny přiměřené (4členná rodina se naobědvá okolo 40 €).

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 2,6 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 7.9. - 13.9.2023 Hodnoceno: Září 2023

Akalia Resort & Spa Hotel Hodnocení: 4/5 Turecko, Side

Za ty peníze hezká dovolená, ale příště si raději vybereme nějaký jiný hotel

Za ty peníze hezká dovolená, ale příště si raději vybereme nějaký jiný hotel

Ubytování 2,3 / 5

Strava 2,0 / 5

Okolí 2,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Dojeli jsme v noci a neměli pro nás pokoj, to trvalo až do druhého dne odpoledne. V pokoji byly maličkosti jakože blblo světlo nebo se špatně otvírali dveře, nedala zavřít sprcha, ale nic, co by jste za tu cenu na pár dnů nedokázali přejít. Bazén hezký, čistý, pokojová služba fungovala výborně

Strava
Výběr byl docela malý, každý den na oběd tam bylo prakticky jen jedno a to stejné maso s rýží a nějaká zelenina, večeře a snídaně byly alespoň trochu lepší

Pláž
Pláž je zhruba 30 minut pěšky, jezdi autobusy, ale velmi málo, většinou alespoň jednu cestu musíte jít sami

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 1,6 / 5

Ověřená recenze (Invia.hu) Datum pobytu 7.8. - 13.8.2023 Hodnoceno: Srpen 2023

Akalia Resort & Spa Hotel Hodnocení: 4/5 Turecko, Side

Tísnivé, ponižující ubytování a jídlo.

Tísnivé, ponižující ubytování a jídlo.

Ubytování 1,3 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 1,0 / 5

Cena 1,5 / 5

Ubytování
Dorazili jsme na recepci v hotelu. Pak jsme dostali náš pokoj, který byl vlastně jedním z 5 kombinovaných dřevěných domů (!). Čistota byla také bezvadná.

Strava
Služba all inclusive je ve srovnání se 4 hvězdičkami řídká, ale fungovala. Nelze jej zařadit do kategorie lázeňský hotel.

Služby hotelu
V noci příjezdu byla zamítnuta existence kódu wifi. 3. den jsme se na to znovu zeptali nové recepční. Požádal o telefon a sám ho nastavil, kód nebyl nikde zveřejněn. Stejně jako pořadí jídel. Nebylo to rozepsané, žádné informace jsme nedostali ani na papíře. Klimatizace nefungovala do 5. dne. Tehdy dorazili mechanici, kteří nebyli s chybou spokojeni. Pozdě večer mě přestěhovali do dřevěného domku vedle nás, který byl ten den vybydlený. U bazénu bylo málo lehátek. Ne tolik, jak je vidět na fotografii.

Pláž
Pláž byla daleko. Ne stanovený 1 km. Moře se pomalu prohlubuje, je písčité a teplé.

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (1) (2)

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 2,6 / 5

Ověřená recenze (Invia.sk) Datum pobytu 12.8. - 19.8.2023 Hodnoceno: Srpen 2023

Akalia Resort & Spa Hotel Hodnocení: 4/5 Turecko, Side

Side určite áno, Akalia Resort & Spa Hotel skôr nie. Najväčším mínusom je poloha hotela (ďaleko od pláže) a tiež čistota v hoteli. Nemajte veľké očakávania, štyri hviezdičky **** tohro hotela odpovedajú 2-3 hviezdičkám v slovenských ubytovacích zariadeniach.

Side určite áno, Akalia Resort & Spa Hotel skôr nie. Najväčším mínusom je poloha hotela (ďaleko od pláže) a tiež čistota v hoteli. Nemajte veľké očakávania, štyri hviezdičky **** tohro hotela odpovedajú 2-3 hviezdičkám v slovenských ubytovacích zariadeniach.

Ubytování 2,3 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 1,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Najväčším mínusom tohto hotela je to, že je situovaný ďaleko od pláže. Určite to nie je 10 minút chôdze, alebo 1 km. Najbližšia pláž je cca. 20 minút chôdze, čo je v letných teplotách dosť veľa, ak sa chcete na obed vrátiť na hotel a potom ísť opäť späť na pláž.

Strava
Strava bola chutná, dalo sa vybrať väčšinou z 2 druhov mäso, veľa grilovanej zeleniny, cestovina, ryža, množstvo šalátov a rôznych dressingov. Taktiež nechýbal veľký výber koláčov a ovocia. Mínusom bolo to, že chutné jedlá sa na začiatku podávania rýchlo minuli a personál nestíhal dokladať. Taktiež sa často čakalo za taniermi, ktoré chýbali. Občas sa stalo aj to, že doložené taniere neboli dobre umyté.

Služby hotelu
Za internet v tomto hoteli zaplatíte 3€/zariadenie/deň. Wifi zdarma je dostupná na recepcii, avšak rýchlosť internetu je taká, že môžete jedine poslať správu domov a to je všetko. Na načítanie mapy alebo internetovej stránky by ste čakali dlho. V 21. storočí dosť veľká nevýhoda. Personál hotela je milý a snaživý, vyzdvihla by som hlavne čašníkov v reštaurácii. Po anglicky sa tu dohovoríte ťažšie. Celkovo najväčším mínusom okrem polohy hotela je hygiena. Dostali sme, aj keď vypraté, ale aj tak špinavú plachtu a vankúše. Prikrývku s dierou. Upratovanie izby sa často nekonalo, jedine keď sme poprosili na recepcii alebo vyhľadali upratovačov. Odvetrávanie z wc je robené do chodby, takže v chodbách hotela je trochu cítiť zápach. Aby som personálu nekrivdila, upratovať ich bolo vidieť celý deň, len čistota hotela tomu bohužiaľ neodpovedala. Ale na druhej strane, ubytovaní hostia možno boli v robení neporiadku rýchlejší.

Pláž
Odvoz na hotelovú pláž vzdialenú asi 6 km chodí 2krát do obedu a vracia sa až poobede (tiež 2 vozidlá), takže ak sa rozhodnete túto pláž navštíviť, obed v hoteli vynecháte. Cesta taxíkom kvôli obedu v hoteli by vás vyšla dosť draho, pretože taxikári si podľa našej skúsenosti pýtajú 10€ za ani nie 2 km. Verejná pláž je od hotela vzdialená asi 2 km, za lehátka sa platí. My sme chodievali na východnú pláž v historickej časti, čo bolo asi 2,5 km a za 2 lehátka sme zaplatili asi 2€ - kartou (prvý deň sme platili v hotovosti eurami, bez dokladu, 4,50€ ????). Ak by ste chceli ísť na bližšiu pláž, tak tieto sú pridružené k hotelom, je riziko, že vás tu nepustia. Za 2 lehátka na takejto pláži - Golden Star, sme zaplatili 7€ (opäť bez dokladu). Takže celkovo by sme zhodnotili, že poloha hotela je vzhľadom na vzdialenosť k moru nevyhovujúca.

Byla tato recenze užitečná? (1) (1)

Wiktoria D.

Hodnocení 1,8 / 5

Ověřená recenze (Travelplanet.pl) Datum pobytu 11.8. - 18.8.2023 Hodnoceno: Srpen 2023

Akalia Resort & Spa Hotel Hodnocení: 4/5 Turecko, Side

Informace o změně hotelu až po příletu do Turecka. Náhradní hotel nižšího standardu. Hotel nevyhovující.

Informace o změně hotelu až po příletu do Turecka. Náhradní hotel nižšího standardu. Hotel nevyhovující.

Ubytování 1,0 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 1,5 / 5

Cena 2,0 / 5

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00-22:00; So-Ne 8:00-22:00.

226 000 250

Načítám

Načítám mapu a popis lokality...

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 19 °C v noci 14 °C

 • Teplota vody 16 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 16 °C v noci 14 °C

 • Středa 18 °C v noci 14 °C

 • Čtvrtek 18 °C v noci 14 °C

 • Pátek 22 °C v noci 13 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další hotely, které by vás mohly zaujmout