Maria Hodnocení: 2/5 Bulharsko, Primorsko, Primorsko
Anonym
Ověřená recenze Datum pobytu: Srpen 2017 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Moře i pláž čisté, jemný píseček. Všude nápisy i jídelníčky v češtině, domluva snadná. Nutno respektovat, že cestujeme na východ, kdo vyžaduje luxus západu, může být zklamán. Je třeba respektovat drobné nedostatky jako nerovnost chodníků a tedy nutná zvýšená ostražitost při chůzi, méně upravené veřejné prostranství a menší starostlivost především o okrajové části města. Nicméně toto nemá vliv na pohodovou dovolenou. Místní lidé i šoféři maximálně vstřícní, ohleduplní a tolerantní, vládne celková pohoda, pocit bezpečí. Byla jsem zde po dlouhé době (12 letech) a jediným zhoršením je nástup uniformity EU - stejné obchody, stejné zboží, stánky samé čínské zboží, místo kvalitní chutné a levné bulharské zeleniny a ovoce dovozní produkty, podobné jako u nás a to i v cenách. Zlikvidovaná pole, místo nich zaplevelené plochy, místních produktů výrazně ubylo. Naštěstí ještě není úplně zlikvidovaná chutná bulharská kuchyně s výtečným bezkonkurenčním mletým masem, přestože i zde už pronikají fast foody. Přesto stále velmi dobrá kvalitní dovolená za rozumnou cenu, kterou si ráda zopakuji a doporučuji.
Moře i pláž čisté, jemný píseček. Všude nápisy i jídelníčky v češtině, domluva snadná. Nutno respektovat, že cestujeme na východ, kdo vyžaduje luxus západu, může být zklamán. Je třeba respektovat drobné nedostatky jako nerovnost chodníků a tedy nutná zvýšená ostražitost při chůzi, méně upravené veřejné prostranství a menší starostlivost především o okrajové části města. Nicméně toto nemá vliv na pohodovou dovolenou. Místní lidé i šoféři maximálně vstřícní, ohleduplní a tolerantní, vládne celková pohoda, pocit bezpečí. Byla jsem zde po dlouhé době (12 letech) a jediným zhoršením je nástup uniformity EU - stejné obchody, stejné zboží, stánky samé čínské zboží, místo kvalitní chutné a levné bulharské zeleniny a ovoce dovozní produkty, podobné jako u nás a to i v cenách. Zlikvidovaná pole, místo nich zaplevelené plochy, místních produktů výrazně ubylo. Naštěstí ještě není úplně zlikvidovaná chutná bulharská kuchyně s výtečným bezkonkurenčním mletým masem, přestože i zde už pronikají fast foody. Přesto stále velmi dobrá kvalitní dovolená za rozumnou cenu, kterou si ráda zopakuji a doporučuji.
Severní pláž nedaleko, pokud je požadavek na méně lidí, vyplatí sejít dále (až asi 1,5 km). Voda čistá, průzračná, teplá, oživení minimální vzhledem k písčitému dnu. Dno velmi pozvolné. Je nutno počítat s většími vlnami. Divočejší voda a malé oživení není příliš ideální pro šnorchlování. Většinou vane příjemný větřík, který pocitově teplotu snižuje. Atrakce na pláži, k dispozici lehátka i deštníky. Pláž je čistá, pytle s odpadky jsou denně odklízeny, při silnějším větru může někdy dojít k vyvrácení košů na odpadky, ale pláž je stále relativně čistá. Jižní pláž spíše pro rodiny s malými dětmi, zde velmi mělká voda, klidnější a možná je i honosněji vybavená.
StravaStravování soukromě bylo bezproblémové. Na snídaně v okolí dostatek pekáren s čerstvým pečivem, v supermarketech bagety, kaiserky, český chleba a všechny potraviny jako u nás, na pokoji varná konvice. Navíc zahrádky, které nabízejí snídaně a automaty na nápoje. Restaurace se zahrádkami v každé ulici, výtečná srbská skara s grilovaným masem všeho druhu. Meníčka nebo jídla dle jídelního lístku, grilovaná kuřata. O chutné jídlo není nouze, cenově většinou levnější. Víno dobré, pivo taky, navíc na čepu běžně i česká piva. Specialitou bulharské kuchyně jsou mletá masa - není třeba obav, jsou velmi chutná, kvalitnější než u nás podávaná.
UbytováníPěkná poloha penzionu s výhledem na moře, dostupnost k pláži i centru výtečná. Rekonstruovaná budova, příjemné prostředí, velmi milá a vstřícná majitelka. Pokojík skýtá vše potřebné pro přespání a hygienu, čistý, s denním úklidem, po týdnu výměna ložního prádla i ručníků. Koupelna malinká, ale zcela slouží svému účelu. Voda pitná, bez žádných problémů.
Službypouze ubytování - spokojenost
Václava Kratochvílová Bc.,DiS.
Ověřená recenze Datum pobytu: Červenec 2017 Recenze vytvořená před 3 a více lety
Při komunikaci s pracovnicí CK nebyla schopná odpovědět na mé otázky co se týká vybavenosti pokojů a odkazovala mě na majitelku penzionu. A nebo mi řekla to stejné co jsem se dočetla sama na stránkách nabídek ubytování. Po návratu domů jsme se společně shodli, že tento penzion už nechceme navštívit.
Při komunikaci s pracovnicí CK nebyla schopná odpovědět na mé otázky co se týká vybavenosti pokojů a odkazovala mě na majitelku penzionu. A nebo mi řekla to stejné co jsem se dočetla sama na stránkách nabídek ubytování. Po návratu domů jsme se společně shodli, že tento penzion už nechceme navštívit.
S pláží jsme byli spokojeni, klidná zátoka a pomalý vstup do moře, velmi vhodné pro děti. Protože jsme ale navštěvovali pláž, kde CK neměla slunečníky a křesílka nemohli jsme vyžít těchto služeb.
StravaStravování jsme řešili tzv.po své ose. Stravovací plán jsme si určovali v průběhu dne návštěvouu různých restauracích.
UbytováníJako rodina jsme byli rozděleny a ubytováni ve dvou pokojích, sice tyto pokoje byly umístěny vedle sebe a to ve 3.p, ale? prostory malinké, dostali jsme ty nejmenší pokoje co penzion měl, nedalo se společně posedět, celkem jen dvě plastová křesílka, jinak taburety a plastové stoličky. Pokoje bez klimatizace a balkon, kde se v horkých dnech dalo posedět jsme se všichni nevlezli! Vybavení pokojů: čisté, toaletní papír byl na příděl, 1ks 2-3 dny, při žádosti o toal.papír paní uklízečka byla nepříjemná, ale přinesla (synovec dostal strevní potíže během pobytu). Koupelny byly bez mýdla. V jednom pokoji televize měla špatný obraz, nedalo se na něj dívat.
SlužbyMajitelka Penzionu nám nabízela posezení ve společných prostorách pro hosty, které peznion měl úplně dole u vstupu do budovy. V tomto prostoru, ale byly jen tři stoly s lavicemi... peznzion měl celkem 24 pokojů. Nechtělo se nám tísnit a hledat volné místečko na sednutí. Postrádali jsme poskytnutí půjčení malých slunečníků, který jsme si pak kupovali sami.










