neurazí ani nenadchne. pobyt som riešil cez inviu, dopravu individuálne letecky, tú nebudem hodnotiť. pobyt som absolvoval tesne po 15.6.2026 kvôli vyhýbaniu sa hlavnej sezóne, možno aj to malo vplyv na úroveň služieb
hodnotenie je môj názor, nikomu nevnucujem, že je objektívne, koľko ľudí - toľko chutí
Plážaj to je to čo nenadchlo: síce avizovaná vyčlenená hotelová časť pláže, ale miestni na to kašľali a hotelový zriadenec tiež, pláž typická chorvátska - kamienková pri vode, ďalej od vody suchá udupaná tráva, prašná hlina či betónové panely. koše už o 10:00 preplnené, po zemi povaľujúce sa papieriky z občerstvenia, ohorky z cigariet, jedna sprcha na cca 100 m pláže, jedna prezliekacia dvojkabínka. ale ako som písal vyššie, bol som na poznávačke a do odpadovej vody (pri Zadare) s názvom Jadranské more nechodím
Stravato je to, čo nenadchlo: pobyt som bral ako poznávačku, 3 a 1/2 dňa stačí na Zadar, strava však bola ako cez kopirák - raňajky stále to isté, večera stále to isté. raňajky: druhovo rovnaké studené nárezy, syry, teplé údeniny, tepelne upravená paprika a cuketa, pečivo klasické dopekané, polosurové. dva kávomaty na celú jedáleň, jeden na (pochybné) ovocné šťavy. galóny s vodou ani jeden, vodu si dokúp 0,33 litra za 3€. večera: dva druhy pečeného brav. mäsa + rezeň, kuracie pečené (prsia), mäs. guľky, prílohy zemiaky varené neomastené, ryža s fazuľou, raz boli hranolky, aj iné prílohy, ale tie som radšej nechutnal. z morských príšer a rýb iba jeden druh ryby, raz v marináde, raz pečená, raz v paradajkovej omáčke. úplne ma zarazila ponuka ovocia: jablká, banány, pomaranče (všetko vyzeralo ako II. trieda), žiadne slivky, hrušky, melóny ani jeden druh, proste bieda. koláčiky k večeri tradičné umelohmotné a umelochuťové z veľkovýroby.
Ubytováníhotel Kolovare z roku 1974 bol kompletne obnovený v rokoch 2017 - 2020. zatiaľ je to vidieť, ešte nie je "vybývaný", aj keď v zázemí hotela, technických priestoroch občas dýchne na vás história. kladne hodnotím individuálne nastaviteľnú klimatizáciu, primeranú terasu na izbe (s výhľadom na more, bez príplatku), kde sa dá po západe slnka posedieť. znepríjemňujú to ale celé roje komárov.
Službyto je to čo neurazilo: hotel aj so službami bol na úrovni****, zarazila ma však jednostranná orientácia v konverzácii na recepcii - iba anglicky, nemčina a francúzština nič. ale ostatné napr. ochota recepcie, izbový servis, služby pri bazéne ... boli na úrovni.
Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate