Malajsie - Borneo Malajsie

 • Doprava letecky

  15:00 h

 • Popis

  Borneo (Kalimantan) je třetí největší ostrov světa s rozlohou 743 330 km². Leží v jihovýchodní Asií mezi Indickým a Tichým oceánem. Na území Bornea se nacházejí tři státy Indonésie, Malajsie a Brunej. Ostrov nabízí bělostné pláže s tropickým pralesem s bohatou a pestrou faunou a flórou. Borneo je vůbec nejkrásnějším ostrovem východní části Malajsie.

  Borneo je odvozeno z holandského původu z doby nizozemské nadvlády, tento název se používá zejména v Evropě a Severní Americe, v Indonésii je ostrov znám pod jménem Kalimantan.

Nejnovější recenze Malajsie - Borneo

Celkem: 9,8 Hotel na velmi vysoké úrovni služeb, všichni zaměstnanci usměvaví, nápomocní. Z pláže krásný výhled na Kota Kinabalu. Hotel má 2...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel na velmi vysoké úrovni služeb, všichni zaměstnanci usměvaví, nápomocní.

Z pláže krásný výhled na Kota Kinabalu.

Hotel má 2 křídla - Garden Wing a příplatkové Ocean Wing. Hosté z Ocean Wing mohou využívat služby i bazény z celého resortu, hosté Garden Wing mohou vyžívat služby pouze Garden Wing.

Hodnotím Ocean Wing. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měli v Ocean Wing, nádherný, velmi prostorný, luxusní. Výběr z několika druhů polštářů, malá šatna. Koupelna prostorná se sprchou. Postel velmi pohodlná.

Na terase velká vana, výhled na moře.

K dispozici šamponky, kondicionéry, sprchový gel. Župany a pantofle samozřejmostí.

Minibar doplňovám denně, alko i nealko.

Strava
Snídaně i večeře výtečné. Obrovský výběr, vaření na přání, sushi. Několik a la carte restaurací zdarma po předchozí rezervaci.

Před večeří kanapky s drinky v rámci pobytu zdarma.

U bazénu bar s občerstvením přes den za poplatek - studené, teplé, rychlé i luxusnější. Ceny přívětivé.

Služby hotelu
Několik bazénů.

Možnost domluvit za poplatek půjčení vozu, projížďky na koni, výlety do hor i džungle, vodní sporty (vodní lyže, kajak, windsurfing..). Wellness & Spa.

Pláž
Pláž dlouhá a velmi široká, bez lehátek a slunečníků. Počítá se s stím, že si dojdete od bazénu.

Na pláži plavčík.

VELMI pozvolný vstup do moře, na plavání to není. Po chvíli bojky.

Alžběta Slavíčková, 16.08.2018
Oblast: Malajsie Malajsie, Borneo, Hotel: Shangri-La´s Rasa Ria Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

23 fotografií

Celkem: 8,4 Velmi pekny hotel a skvele sluzby

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pekny hotel a skvele sluzby Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby pekne a udrziavane

Strava
Chutna a rozmanita

Služby hotelu
Velmi mili a ustretovi personál

Róbert M., 29.12.2017, Datum pobytu: 6.12. - 18.12.2017
Oblast: Malajsie Malajsie, Borneo, Hotel: Nexus Resort Karambunai

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Byl jsem velmi spokojen. Samotný Damai Beach Resort je obklopen tropickou přírodou národního parku. V dostupném okolí se nacházejí další...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byl jsem velmi spokojen. Samotný Damai Beach Resort je obklopen tropickou přírodou národního parku. V dostupném okolí se nacházejí další vyhlášené národní parky, záchranné stanice orangutanů, rybářské vesnice, středisko domorodých kultur. Prožil jsem velmi kvalitní aktivní dovolenou. Celkově na mne malajsie udělala mimořádný dojem a mám jen pozitivní skušenosti. Od cestovní kanceláře rovněž vše kvalitně zařízené a bezproblémové. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byl jsem ubytován ve standartním pokoji který odpovídal mým požadavkům a ceně.

Strava
Velmi pestrá a chutná.

Služby hotelu
Musím dodatečně poděkovat personálu hotelu za vytvořenou atmosféru která byla fantastická. Děkuji personálu na recepci za nebývalou ochotu a poskytnuté služby, celkově veškerému personálu a také místnímu průvodci s kterým jsem absolvoval výpravy do národních parků. Velmi milí slušní a přátelští lidé. Díky poskytnutým službám a ochotnému personálu jsem se cítil velmi spokojen.

Pláž
Pláž součásti areálu hotelu, rovněž bazény.

Pavel Marek, 16.11.2015, Datum pobytu: 4.11. - 13.11.2015
Oblast: Malajsie Malajsie, Borneo, Hotel: Damai Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (15) Ne (0)

Celkem: 9,8 Hotel Damai Beach resort se nachází opravdu na konci světa. Z hlavního města Kuchingu je to ca 45 minut hotelovým schutlem. Když jsme...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel Damai Beach resort se nachází opravdu na konci světa. Z hlavního města Kuchingu je to ca 45 minut hotelovým schutlem. Když jsme byly v hotelu my, tak právě probíhala rekonstrukce hlavního bazénu, tanečního sálu a bazénu pro děti. Vzhledem k tomu že tady se pracuje 6 dní v týdnu a od 7 od rána do minimálně 10 hodin večer, tak to trošičku omezovalo dojem. My jsme ale bydleli na pokoji 1409, který má SeaView DeLuxe (aniž bychom si tento pokoj připlatili) a na tomto kopci je ještě jeden bazén. Moře je v období monzunu zakalené a rozbouřené, takže se dá využít jen pláž pro děti na stavění hradů. Písku je tu opravdu dost.

Snídaně probíhají formou bufetu a bylo co na výběr, za 14 dní se nám to nepřejedlo. Personál, ale i lidé všude kolem jsou neuvěřitelně přátelští, ochotní, každý na vás jako na bělocha mává, každý poradí (teda pokud umí anglicky). Cenově je Sarawak levný. Jídlo včetně pití a polévky se dá pořídit za 2 eura, půjčení motorky (v Kuchingu) vyjde na 10 Euro/den a benzín stojí 15Kč/litr. Na druhou stranu se dá výborně najíst v 8 km vzdálené vesnici Buntál v Sea Food restaurant, ale tam dobroty vyjdou cca na 30 Euro pro dvě osoby. Co se týče výletů, tak doporučujeme půjčit si motorku a vyrazit sami. Jen se musíte připravit na daleko horší značení směru na silnici a horší znalosti místních o umístění parků. Mimo to jsou místní silnice hodně hrbolaté, takže se připravte na spoustu skákání a hopsání. Vstupy do parků stojí cca 5 Euro, doprava téměř nic, ale cestovky si třeba za národní park Bako účtují 32 Euro což se nevyplatí. Jediný výlet který se vyplatí od místí CK je balíček orangutani, krokodýli a long house. Je to od sebe dost daleko a místním schutlem je to pohodlnější.

Kdo chce být na dovolené připojený na internet, tak ať si vybere jiný hotel nebo si koupí jejich kartu. V hotelu je sice internet, ale stojí 30minut 100MB 3eura. My jezdili do Kuchingu - Starbucks cofe, kde je neomezený internet zadara.

Doporučujeme pro rodiny s dětmi mimo období monzunu, jinak pro dobrodruhy, kteří nechtějí sedět v hotelu.

Ještě jedno upozornění, hotel si po vašem příjezdu z účtu zablokuje 1400 MYR což je okolo 8800,- a banka má na odblokování 30dní. Teda pokud tam ty peníze neutratíte a bude co vracet:-):-) Zobrazit celou recenzi

Dagmar Němcová, 25.12.2013, Datum pobytu: 12.12. - 26.12.2013
Oblast: Malajsie Malajsie, Borneo, Hotel: Damai Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (42) Ne (0)

Všechny recenze Malajsie - Borneo