Mexiko Mexiko

  • Flóra

    Co se týče rostlinné vegetace, musíte počítat hlavně s tropickými rostlinami v typickém deštném lese, což platí hlavně pro jih a východ země. Nádherný pohled je na nejrůznější druhy palem, které jsou propleteny liánami a orchidejemi hrajícími všemi barvami.

    Z plodin, které jsou zdrojem obživy místních obyvatel, se tu pěstuje palma olejná, cukrová třtina, sisal, kokosovník, kakaovník, káva a kukuřice. V horských oblastech Mexika se pěstuje cukrová třtina, káva, pšenice i proso. V severní části země najdete více louky a pastviny. V Mexiku se také pěstuje velké množství tropického ovoce a různé zeleniny, zejména chilli a rajčata. Na samém severu země se daří bavlníku – hlavně při ústí řek Colorado a Rio Grande.

    Přestože v Mexiku není moc lesů, stromů tu roste celá řada. Poměrně často uvidíte cedr, dub a stín vám poskytne poměrně často se vyskytující se borovice. Ve vyšších polohách rostou spíše jedle. Zapomenout nesmíme ani na dřevo tropických stromů, které má svůj význam v nábytkářském průmyslu – za všechny zmiňme mahagon nebo kampešek.

    Když se řekne Mexiko, asi všem se vybaví typické kaktusy, kterých roste po celé zemi nespočet druhů. Na vrcholcích hor, v místech, kde panuje arktické klima, najdete severoamerické arktické druhy rostlin. Mexiko je zemí poměrně různorodou, a tak při toulkách Mexikem můžete obdivovat nejrůznější druhy vegetace, které v našich zeměpisných šířkách nenajdete.