Mexiko Mexiko

Oficiální název: Spojené státy mexické - Estados Unidos Mexicanos
Hlavní město: Mexico City (Ciudad de Mexico)
Státní zřízení: federativní republika
Náboženství: 89% římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: španělština, anglicky se domluvíte především s mladšími obyvateli, v některých turistických centrech a hotelích
Časový posun: o 7 až 9 hodin méně než ve střední Evropě

Mexiko - zájezdy od 9 250 Kč

O MEXIKU



Už samotný název tohoto amerického státu odkrývá dobrodružství, žhavé slunce, ale i zasněžené horské masivy, chilli, tequilu, margaritu, sangritu, koloniální minulost a indiánskou tradici.

Mexiko představuje nejvýznamnější stát Latinské Ameriky, s historií delší než 6 tisíc let, jejíž tradiční mýty a rituály původních indiánských kmenů Aztéků, Mayů a Toltéků se fascinujícím způsobem spojily s křesťanstvím.

Teplé klima nabízí možnost celoročního pobytu u písčitých pláží Pacifiku, usídlit se můžete například ve světoznámém letovisku Acapulco nebo poznat život na Yucatánském poloostrově v Cancún a Riviera Maya. Zdejší styl života, pivo Corona, koktejly a mexické kulinářské speciality si vás jistě získají.

Toužíte-li po aktivní dovolené, zpestřené poznáním skvostů indiánské kultury, které jsou odkazem dávné civilizace a vidět je můžete jen zde, je vám Mexiko souzeno.

Mexiko - zájezdy od 9 250 Kč

Nejnovější recenze Mexiko

Celkem: 9,6 Fantastická dovolená, hrozně milý a ochotný personál, perfektní služby

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Fantastická dovolená, hrozně milý a ochotný personál, perfektní služby Zobrazit celou recenzi

Ubytování
krásný pokoj, každý den čisté osušky

Strava
Výborné a rozmanité jídlo, kde si každý vybere

Služby hotelu
perfektní servis

Pláž
krásná pláž, moře je dlouho mělké, krásně teplé, nejsou žádné medůzy, jediný problém, že se naplavují chaluhy, ale stále je uklízí

Anonym, 18.05.2017, Datum pobytu: 1.5. - 10.5.2017
Oblast: Mexiko Mexiko, Playa del Carmen, Hotel: BlueBay Grand Esmeralda

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 7,8 Zajimava lokalita, pekne ubytovani, ciste teple more, dobre potapeni na nedalekem ostrove Cozumel, zajimava oblast na vylety

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Zajimava lokalita, pekne ubytovani, ciste teple more, dobre potapeni na nedalekem ostrove Cozumel, zajimava oblast na vylety Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelovy komplex kvalitni, dobre udrzovany, dobre sluzby, dobre stravovani. Z meho pohledu az moc veliky komplex.

Strava
Dobra vsestranna strava

Služby hotelu
V dnesni dobe jsem nepochopil internet za poplatek, jinak dobre

Pláž
Hotel ma vlastni peknou plaz s palmami, dostatek lehatek, fungujici obsluha na plazi, PADI zakladna v hotelu, siroka moznost ruznych vodnich sportu

Radek Strnad, 08.05.2017, Datum pobytu: 24.4. - 4.5.2017
Oblast: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Barceló Maya Palace Deluxe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Dovolená v Mexiku byla opravdu úžasná, klidně bych sem jela znovu. Příjemní lidé, bělostné pláže a nádherné památky, 15 dní zde je málo...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v Mexiku byla opravdu úžasná, klidně bych sem jela znovu. Příjemní lidé, bělostné pláže a nádherné památky, 15 dní zde je málo :-) Za mne nejhezčí dovolená a to už jsem něco nacestovala. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je výborný, eco resort, jak už napovídá je mezi mangrovníky a pobíhají zde volně zvířata, opice , želvičky nosáli atp. Je to nádherné místo jako stvořené k odpočinku. U recepce vybudovaný senot a další laguny, kde se lze i projet na lodčce, perfektně vymyšlené a k tomu i přizpůsobený mayský program. Pokoj mi na přání hotel umístil blízko pláže, tak i za to dávám plusové body. Areál je opravdu rozlehlý a chvilku trvalo než jsem se zde zorientovala. Určitě doporučuji pro pobyt s dětmi, kde je úžasný aqua pak.Zažila jsem tu oslavu prvního jarního dne, bylo to perfektní.

Strava
Několik restaurací, strava výborná, za mne nejlepší mexická restaurace jak strava, tak nejpříjemnější personál, který na konci pobytu připravil i malé překvapení.Vybere si každý.

Služby hotelu
perfektní, vše čisté , uklizené, pokud se vyskytl problém, všichni okamžitě pomohli a vyřešili.

Musím vyzvednout chování místních oproti jiným destinacím, kteří nečekají až něco dostanou a pak se teprve věnují klientům, zde je to právě naopak. Dělají to s radostí.

Pláž
pláž nádherná bílá, lehátek dostatek, není třeba chodit ráno s ručníkem předem, vždy si místo najdete. Jediné mínus je mělké moře, nedá se plavat a kamenité dno.

Marie Ondráčková, 03.05.2017, Datum pobytu: 11.3. - 26.3.2017
Oblast: Mexiko Mexiko, Playa del Carmen, Hotel: Sandos Caracol Eco Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 9,6 Byla to zatím nejkomfortnější dovolená jakou jsme absolvovali.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byla to zatím nejkomfortnější dovolená jakou jsme absolvovali. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl velký moderně zařízený, Minibar zdarma a denně doplňován! Z balkónu nádherný výhled do bazénového areálu, na vyhlídkovou otočnou věž a částečně i na moře. Z chodby nádherný výhled na moře a navíc automat na výrobu ledu.

Strava
Strava byla vynikající, zvláště všechny ovocné šťávy byly lisovány z ovoce, žádné práškové. Jídla nebyla typicky mexicky ostrá, ale k dispozici byla ochucovadla, kterými se dala dochutit (pálivost apod.) Navíc v areálu hotelu zdarma jídelny mexická, italská a asijská. Bylo nutné se ráno nahlásit na recepci z důvodů rezervace. My byly 2x v mexické a 1x v italské a opět vynikající!!

Služby hotelu
Neměli jsme žádné podstatné výtky, snad jen recepční pracují pomaleji, než bývá obvyklé. Velmi kvalitní denní animační a večerní kulturní programy. V prostoru u Loby baru navíc hráli denně pianista doprovázený basovým kytaristou. Využívali jsme i dobře vybaveného fit centra. . Hotelový bazén byl nejen příjemně teplý (28 st.), ale i přístupný od 8. do 22. hodin. Všichni zaměstnanci byli mimořádně milí a vstřícní ! Z ČR jsme byli jedinými účastníky.

Velkou výhodou hotelu je blízkost vyhlídkové věže s otáčivou plošinou, stanoviště pirátských lodí nabízející noční vyjížďky a přístaviště lodí jezdících na ostrovy Conzumel a Mujerez.

Pláž
Pláž je kousek od bazénu i od jídelny. Je poměrně velká, většina lehátek pod palmami. Prostor na koupání je ale menší, zato zde nebývají vlny.Občas moře vynášelo na pobřeží trávu, ale byla pravidelně uklízena. Plážový bar fungoval bezvadně. Lehátek je dostatek.

Oldřich Lhoták, 03.05.2017, Datum pobytu: 11.4. - 19.4.2017
Oblast: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Barceló Costa Cancún

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

výhled z balkónu 6 fotografií

Celkem: 7,2 Zajímavá destinace, poměrně hodně turisticky exponovaná. 4 denní putování po Mayských památkách bylo velmi zajímavé.

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Zajímavá destinace, poměrně hodně turisticky exponovaná. 4 denní putování po Mayských památkách bylo velmi zajímavé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxusní hotel, perfektní služby. Z pohledu Středoevropana neskutečně velký, cesta z pokoje na pláž trvala cca 20 min.(5 min. chůze a 15 min. vláčkem), takže hlavně nic si nezapomenout !

Strava
Mexické jídlo asi nepatří k vrcholům světové gastronomie, přesto stojí za to ho ochutnat. Mexickému vínu rozlévanému v hotelích se raději vyhněte. Pokud narazíte na hotelu na "Italskou restauraci", nečekejte, že dostanete opravdové italské jídlo. Pravděpodobně v něm bude místo Oregana Koriandr.

Služby hotelu
Perfektní, pravděpodobně jsou již vycvičeni od náročných amerických turistů.

Pláž
Hezká, poněkud našlapaná, ale byly velikonoce, tedy vrchol sezóny, možná je to jindy lepší. Na šnorchlování to nebylo, koupací zóny ohrazeny bójemi a plavčíci dost nekompromisní. Pokud se popojde mimo pláže hotelu (v našem případě měla hotelová pláž několik kilometrů !), je to lepší.

Petr, 26.04.2017, Datum pobytu: 17.4. - 22.4.2017
Oblast: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Luxury Bahia Principe Sian Ka'an

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Mexiko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622