Mexiko - Riviera Maya Mexiko

 • Doprava letecky

  12:00 h

 • Popis

  Riviera Maya, neboli Mayská riviéra, lemuje pobřeží Karibského moře regionu Quintana Roo v Mexiku. Historicky riviéra startovala v Playa del Carmen a končila ve vesničce Tulum. Průběžné rozšiřování ji protáhlo až na 40 kilometrů a celá oblast byla přejmenována na Riviera Maya.

  Proslavil ji velký výběr all inclusive zařízení po celé délce pláže, občas přerušených malými romantickými hotýlky s historickou architekturou. Každý návštěvník tu najde svůj ideál. Vesničky a hotelová centra podél pobřeží nabízejí velké množství různorodých aktivit - restaurace s výhledem na zapadající slunce, 24 hodin denně živoucí zábavní kluby, plážové bary nebo posezení u koktejlu na palubě jachty.

  Sportovní aktivity nezůstávají pozadu. Mesoamerická útesová bariéra otevírá potápěčům bohatou galerii podmořského života. Začíná v Cancunu a pokračuje až do státu Guatemala. Mezi nejoblíbenější zábavy patří potápění, plavání s delfíny, vodní lyžování.

  Turistický ruch objevil krásy mořského pobřeží Riviera Maya teprve nedávno, proto láká na klidnější dovolenou. Přírodní i historické památky nejsou zatěžovány návalem mezinárodních turistů. Díky jejich původní podobě si můžete udělat obrázek o mexické kultuře i přírodním bohatství.
  Průměrná roční teplota v hodnotě 250C zpříjemňuje dovolenou po celý rok.
  O dopravu se stará mezinárodní letiště Cancún.

  Tulum

  Historickou stránkou riviéry disponuje město Tulum. Mayové dali místu příznačné jméno. V překladu znamená Tulum „východ slunce“. Většina památek spadá do období mezi lety 1200 a 1500 n.l., ale španělští dobyvatelé obohatili rozmanitost architektury o barokní stavby.

  Xel-ha

  Božské místo Xel-ha odhalilo archeologům památky mayské kultury. Rozkvět zaznamenal mayský přístav v letech 100 – 600 n.l. , kdy se stal významným obchodním centrem. První záznam o městě pořídlili Španělé v roce 1527, když se ho pokusili přejmenovat na Salamance de Xalá.

  Xcaret

  Bývalé centrum obchodu Xcaret se dnes pyšní jiným úkazem. Památky se netěší takovému obdivu jako ekopark věnovaný mayské kultuře. Dalším lákadlem se stalo delfinárium a možnost setkat se s těmito inteligentními tvory tváří v tvář.

Nejnovější recenze Mexiko - Riviera Maya

Celkem: 9.6 velice příjemný hotel a personál

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velice příjemný hotel a personál Zobrazit celou recenzi

Ubytování
udržované, vše čisté,

Strava
skvělé

Služby hotelu
skvělé

Pláž
pláž udržovaná, čistá, nedaleko hotelu, bohužel, zrovna jsme natrefili na období, kdy "kvete" moře a byla spousta řas, nicméně každý den od rána do odpoledne byla pláž čistěna a byla možnost koupání

Ilona Postova, 16.05.2022, Datum pobytu: 27.4. - 9.5.2022
Oblast: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Iberostar Paraíso del Mar (Playa Paraiso)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1.8 Nic horsie sme v zivote nezazili

 • 1 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Nic horsie sme v zivote nezazili Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Katastrofa vid reklamacia

Strava
Priemer

Služby hotelu
Podpriemer

Pláž
Suvisla 50 cm vrstva zapachajucich kysnucich rias - katastrofa

Miroslav Kurthy, 02.05.2022, Datum pobytu: 16.4. - 26.4.2022
Oblast: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Catalonia Riviera Maya Resort & Spa Hotel (Puerto Aventuras)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

1 fotografie

Celkem: 9.4 Na začátek bych ráda uvedla že máme za sebou hodně dovolených jak na ostrovech ve středozemním moři tak v Asii, několikrat jsme...

 • 8.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na začátek bych ráda uvedla že máme za sebou hodně dovolených jak na ostrovech ve středozemním moři tak v Asii, několikrat jsme navštívili Maledivy, Mauricius .... atd. Takzě máme s čím srovnávat a nejsme moc benevolentní!! Ale opravdu musíme uznat že dovolená byla úžasná. Mexiko je nádherná země, která má co nabídnout. Hotel byl výborný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou velmi hezké, útulné. Skvělý room servis. Pokoje v přízemí jsou hlučnější. Po malém vytknutí nás okamžitě přesunuli do horního patra kde byl naprostý klid. Na pokojích není kávovar ani varná konvice, pro rodinu s kojencem to může být problém, my o tom věděli a měli svoji pro přípravu mléka. Na pokoji jsou dvě skleněné lahve na vodu, nebylo nám po příchodu vysvětleno kde se lahve plní. V hotelové aplikaci jsme vznesli otázku a ihned nám bylo odpovězeno, na stěnách na chodbě jsou plnící zabudované automaty. Velmi příjemná změna!!

Strava
Naprosto fantastická. Nedá se popsat slovy. Každý večer jiné speciality. Všechno je v rámci all inclusive, dokonce i všechny obchůdky v nákupním centru s dortíky, kávou, zmrzlinou. Skvělé. V areálu je několik restaurací, brazilská, mexická, italská, steak house, kvůli dítěti jsme nevyužili ale vypadali výborně. Zvláště japonská restaurace, tam se stáli fronty!! Nápoje byli fantastické, barmani udělali jakýkoliv drink na požádání, měli i výborné pivo!! Bar u bazénu bezkonkurenční! Bar na pláži také. Lobby bar velmi příjemný s klidnou atmosférou. Každé jídlo ať už snídaně oběd večeře byl opravdu skvělý výběr, s takovým výběrem jsme se ještě nesetkali!! Mexická kuchyně byla senzační!

Služby hotelu
Jakýkoliv problém ihned vyřeší a zařídí cokoliv. My jsme řešili pouze půjčení auta. Vše vyřešíte v aplikaci nebo na recepci.

Pláž
Bohužel při příjezdu bylo pár dnů moře příšerné. Silný proud neustále vyplavoval tuny mořských řas, i když je odklízeli pořád a pořád se naplavovali, není to ale chyba tohoto hotelu bylo to na celém pobřeží, od Cancunu přes Playa del carmen až po Tulum.

Jitka P., 18.04.2022, Datum pobytu: 4.4. - 12.4.2022
Oblast: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Iberostar Paraíso del Mar (Playa Paraiso)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

15 fotografií

Celkem: 9.6 Nejlepší dovolená. Hotel citlivě umístěný přímo v džungli, velké moderně vybavené pokoje, pláž s dostatkem lehátek a stínem z palem...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nejlepší dovolená. Hotel citlivě umístěný přímo v džungli, velké moderně vybavené pokoje, pláž s dostatkem lehátek a stínem z palem (možnost jít na procházku po pláži), bazén dostatečně velký. Leguáni se vyhřívají podél cesty k pláži, občas potkáte i nějakého nosála... Bohaté snídaně i obědy formou bufetu, večeře pak výběrem k lístku v jedné z restaurací (mexická, grill, italská, tapas, japonská). Určitě doporučujeme navštívit "cenotes" v blízkosti hotelu i další na pobřeží - je to zážitek. Auto se dá bez problémů a ve srovnatelné ceně půjčit přímo na hotelu vedle recepce, stejně tak objednávat výlety. Zobrazit celou recenzi

Adam D., 07.04.2022, Datum pobytu: 23.3. - 3.4.2022
Oblast: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Catalonia Royal Tulum

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

9 fotografií

Celkem: 8.8 Úžasná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Museli jsme si na místě příplatit za pokoj,jinak bychom nemohli využívat plážovou restauraci.

Strava
Mohla být rozmanitější, jelikož bufetové večeře nebyly každý večer. Muselo se chodit na servírované a ty měly po celou dobu stejný jídelní lístek. Jídel bylo málo

Služby hotelu
Dostačující

Pláž
Jelikož byly velké vlny, které vyplavovaly strašné množství řas a pláž tím byla plná. Zaměstnanci denně odklízeli, ale bylo toho moc. To se bohužel ovlit nedalo. Jinak super

Martina Kubešová, 04.04.2022, Datum pobytu: 21.3. - 29.3.2022
Oblast: Mexiko Mexiko, Riviera Maya, Hotel: Catalonia Royal Tulum

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Mexiko - Riviera Maya