Mexiko - Acapulco Mexiko

 • Doprava letecky

  12:00 h

 • Popis

  Rekreační letovisko Acapulco na pobřeží Tichého oceánu v mexickém státě Gurrero vyniká nad ostatními turistickými centry. Leží asi 300 km jihozápadně od hlavního města Cuidad de Mexico a stálých obyvatel napočítáme okolo 630 000. Acapulco dostalo pojmenování od obyvatel žijících v místě 2000 let před příchodem španělských kolonizátorů. V jazyce náhuatl znamená acapulco „místo, kde stávaly rákosy.“

  Španělé zakotvili v zátoce v roce 1512. Uvědomili si výhodnou polohu místa a vybudovali zde dokonale chráněný přístav s loděnicemi. Roku 1523 získalo Acapulco statut obchodního uzlu na cestě do hlavního města. V té době dokázal přístav přijímat, jako jediný v Novém světě, neobvyklé lodě z Číny a Filipín. Každý rok probíhaly v přístavu ohromné trhy trvající dva měsíce. K obraně před pirátskými nájezdy vystavěli Španělé na kopci nad městem pevnost Fuerte de San Diego.

  Obnovení popularity města přišlo v roce 1927 po otevření silnice do Ciudad de Mexika. Bohatší Mexičané objevili krásy Acapulca a trávili zde volné letní dny. Krátce po nich upoutalo Acapulco hollywoodské filmové tvůrce. Poslední bod na programu znovuzrození města byla stavba mezinárodního letiště. Nyní už nic nebrání rozvoji turistického ruchu a návštěvnost roste každým rokem.

  Lokality

  Dovolenou snů navozuje už pohled na pláž v zálivu Acapulco, jež se stal oblíbeným námětem na upomínkových pohlednicích. Luxus a komfort nabízejí prvotřídní hotely, gurmánské restaurace i nekončící noční život.
  Město charakterizují tři plážové oblasti – rekreační komplex Vidafel na pláži Playa Revolcadero, lokalita Acapulco Diamante v zálivu Puerto Marqués a konečně samotný záliv Acapulco s proslulou Avenidou Miguel Alemán.

  Centrální část

  Centrální část města skrývá historické památky, ale i moderní vykonstruované budovy, které se konfrontují s architekturou španělských kolonizátorů. Hektické tempo života patří k náměstí Zócalo stejně jako netradiční mexický kostel Nuestra Seňora de la Soledad. Proč přívlastek netradiční? Interiéry kostela měly původně sloužit jako kino. Zvenku bílá konstrukce se dvěma baňatými věžemi ve žluté a modré barvě evokuje spíše ruskou pravoslavnou architekturu.

  Čtvrti ovšem dominuje pevnost San Diego ze 17. století. Její pestrobarevný životní příběh čítá mnoho zajímavých situací. Při zemětřesení v roce 1776 došlo k narušení celé konstrukce a pevnost byla přestavěna do současné podoby. Pět cípů hradebních zdí obklopuje vodní příkop. Expozice v prostorách komplexu mapuje historii obchodu ve městě.

  Pobřeží centrální části zpříjemňují pláže Caleta a Caletilla. Právě zde budují svá letní sídla hollywoodské superstar. Nekonečné množství zlatavého písku a modré hladiny ozvláštňuje expozice Mágico Mundo Marino-Kouzelný mořský svět. Kromě výstavy mořských krás si návštěvníci přijdou na své i v bazénech se skluzavkami, v potapěčské škole či v místní restauraci. Útes la Quebrada pronikl i na televizní obrazovky. Pětkrát denně se tu nabízí nevšední podívaná. Z výšky 42 metrů skáčou trénovaní odvážlivci do modré hlubiny pod sebou. Diváci nemohou skrýt strach, údiv i obdiv při pohledu na toto riskantní představení.

  Bulvár Costera tvoří hlavní tepnu v pomyslném těle města. Měří neuvěřitelných 10 kilometrů a lemují ho nejslavnější hotely, noční kluby, restaurace a obchody. Vše máte na dosah ruky. Rodina si užije den v zábavních centrech a noční ptáci využijí služeb nesčetných klubů a diskoték.

  Jižní část

  Jižní městskou část tvoří zátoka Puerto Marqués a pláž Rocadero. Písek střídají útesové kolosy, jejichž příboj stojí za vidění. Ubytování nabízejí hotely Acapulco Princess a Pierre Marqués. Na stráních za nimi se rozkládají vyhlášená golfová hřiště a vodní atrakce Vidafel Mayan Palace, důkladně promyšlený komplex bazénů, skluzavek a kanálů.

Nejnovější recenze Mexiko - Acapulco

Celkem: 6.3 Organizace a služby delegátky na vysoké úrovni.

 • 7.3 Ubytování
 • 3.2 Strava
 • 6.8 Okolí
 • 8 Cena

Úvodní shrnutí
Organizace a služby delegátky na vysoké úrovni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v Mexico City v hotelu Majestic na dobré úrovni.Chyběla lednice, což považuji v hotelu této úrovně a klimatických podmínkách za standard. V Acapulku v Casa Inn stejný problém.

Strava
V hotelu Majestic na dobré úrovni, velký výběr ovoce. V hotelu Casa Inn kvalita stravy a výběr nevalné úrovně. Ovoce 3 druhy, švédský stůl malý výběr, menu nechutné a neúplné.

Služby hotelu
V Majestic chybí internet. Pokojové služby a úklid - běžný standard.

Casa Inn - internet k dispozici, služby opět běžný standard

Program poznávacího zájezdu
Organizace výletů na dobré úrovni, služby delegáta možno označit jako nadstandartní. Poznávací program bohatý, možnost výběru.

Celkový dojem
I když jsem v některých směrech nebyl zcela spokojen / vybavení pokojů, strava / celkový dojem uspokojivý, příroda nádherná, doplňkový program splnil mé očekávání.

Miroslav Mořkovský, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 11.12.2007, Datum pobytu: 6.12. - 25.11.2007
Oblast: Mexiko Mexiko, Acapulco, Hotel: Majestic

Všechny recenze Mexiko - Acapulco