Mexiko - Cancún Mexiko

 • Doprava letecky

  12:00 h

 • Popis

  Cancún je rušné, turisty oblíbené město (57.000 obyvatel), s překrásným přilehlým ostrůvkem, plným písčitých pláží. Na první pohled je Cancún běžnou metropolí s velikým středem města a zónou hotelů. Dalo by se však říci, že Cancúny jsou dva - město a ostrov, dvě místa se společným jménem a historií. Pro většinu návštěvníků je však Cancún jen jeden, ten na moři. Znamená slávu a celému státu Quintana Roo vybojoval své místo na mapách.

  Na ostrově turisté nezabloudí. Je zde deset hlavních silnic a jen jedna z nich (Blvd Kukulcán) je delší než jeden kilometr. Ostrov je celkem 18 kilometrů dlouhý, s pevninou spojen dvěma mosty. Orientace je zde zjednodušena tím, že místní budovy nemají ani svá popisná čísla. Jelikož většina z nich leží podél Blvd Kukulcán, jejich poloha je udávána v závislosti na vzdálenosti od této hlavní silnice.

  Na celém ostrově není ani turistické informační středisko, jen na zdejším letišti je přepážka určená turistům a jejich dotazům. Po celém ostrově jsou však rozmístěny různé cestovní kanceláře a agentury, které mohou turisté také využít jako zdroj informací a rad. Banky na ostrově také nejsou, ale je zde mnoho směnáren a bankomatů.

  Cancún je považováno za bezpečné místo, ale stejně tak jako kdekoliv jinde na světě by turisté neměli nechávat své cennosti nestřežené a všechny na jednom místě. Velmi podceňovaným nebezpečím je také zdejší doprava. Alespoň jednou týdně srazí automobil podnapilé chodce, kteří vycházejí z barů a diskoték. Dalším podceňovaným rizikem je úpal. Turisté by měli trávit většinu prvních dní ve stínu, než se dostatečně aklimatizují a zvyknou si na veliké horko a prudké slunce.

  Jižně od hotelové zóny mohou turisté navštívit historické muzeum se spoustou vzácných sbírek mayského umění a pozůstatků dřívějších kultur. Na ostrově Cancún mohou turisté také navštívit dvě místa s ruinami mayských měst, pozůstatky chrámů a zajímavými nástěnnými malbami. Turisté s dětmi mohou navštívit zábavní vodní park ?Wet?n Wild?, kde se mohou společně bavit na nejrůznějších atrakcích, přičemž k hlavním z nich patří veliký bazén, kde se plave mezi delfíny. Pobřeží ostrova je lemováno velmi pěknými plážemi, a i když mnoho z nich je obestavěno hotely, turistům jsou snadno přístupné. Je jen otázkou vkusu, která je ta nejhezčí, písek je téměř všude stejný, ale atmosféra a lidé, kteří je navštěvují, jsou různé. Surfování je zde také poměrně oblíbené, jen místy zakázané. Nikde jinde nejsou tak veliké vlny, jako na pobřeží Cancúnu. Na většinu míst se mohou turisté snadno dopravit vypůjčeným automobilem, autobusy, nebo taxíkem.

  Téměř kdekoliv podél pobřeží mohou turisté zastavit a potápět se a rozhodně nebudou zklamáni, jelikož mořské dno kolem ostrova má co nabídnout. Turisty velmi oblíbená atrakce jsou ?výpravy? na moře spojené s lovem žraloků nebo jen vyhlídkové plavby podél pobřeží, přičemž některé z lodí mají části dna skleněné. Nabídka jednotlivých společností je skutečně bohatá. Většina hotelů také půjčuje loďky, které jsou pro hotelové hosty zpravidla zdarma. Díky množství cestovních kanceláří a agentur si turisté mohou vybrat různé organizované výlety.

  Noční život je zde skutečně rušný a na své si přijdou nejen příznivci divokých barů a diskoték. Turisté mohou navštívit vystoupení folklórních tanců, různé ceremoniály a zajímavá vystoupení s historickým podtextem. Nakupování v Cancúnu může být skutečnou zábavou. Obchody i malé stánky jsou tu všude, na tržnicích i v malých uličkách mezi bary a restauranty. V největším nákupním středisku naleznou turisté divadlo, kino a spoustu obchodů s nejrůznějším sortimentem.

Nejnovější recenze Mexiko - Cancún

Celkem: 5 Dovolená pěkná, ale určitě je co zlepšovat, byli jsme spokojeni se službami cestovní kanceláře, velice s delegátkou p. Radkou, ta byla...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená pěkná, ale určitě je co zlepšovat, byli jsme spokojeni se službami cestovní kanceláře, velice s delegátkou p. Radkou, ta byla velice milá a se vším, co jsme potřebovali řešit nám ochotně pomohla. Jinak úroveň 4* hotelu byla nízká, pláž se neuklízela a jídla byl menší výběr, ale bylo chutné. Chybí venkovní bar na večer, místo, kde je prostor pro venkovní posezení a zábavu, která tam nebyla žádná. Kdo chtěl jel busem do města, ale my bychom uvítali zábavu přímo v hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování podle mě neodpovídá kategorii 4*, jde o starší hotel, kde jsou problémy s nefunkčností některých věcí - vylitá klimatizace na pokoji, jeden den netekla voda, čistota taky bych si představovala větší. Pokoj jsme dostali nejdříve bez balkonu s výhledem na silnici i když jsme si připláceli ubytování delux. Delegátka nám pomohla a druhý den jsme se přestěhovali do pokoje s balkonem a výhledem na moře.

Strava
Bufet na hotelu byl s menším výběrem, než jsme zvyklí z jiných destinací v kategorii 4*, ale jídlo bylo dobré a bylo ho dostatek, chyběla káva, kterou vařili do termosek jen k snídani a věčně byly termosky prázdné. Restaurace ala kart pěkná s výhledem na moře, jídlo chutné.

Služby hotelu
Nebýt delegátky nic bychom nevyřídili, španělsky neumíme a oni umí anglicky asi jako já, takže je těžké se anglicky domluvit.

Pláž
Pláž u tohoto hotelu byla neudržovaná, jezdil kolem traktor, který měl za sebou zařízení na čištění písku od chaluh a rostlin, které se vyplavovaly na pláž, náš hotel tyto služby neměl zaplacené a proto vše co moře vyplavilo zůstávalo ležet na zemi a tvořila se vrstva nevzhledné masy, která nebyla pravidelně odklízena, jednou místní pracovník hotelu zakopával tyto naplaveniny do písku. Jinak voda pěkná, tyrkysová, větší vlny.

Jaroslava Z., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 25.03.2024, Datum pobytu: 9.3. - 20.3.2024
Oblast: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Flamingo Cancún Resort

Celkem: 4.8 Agenturu organizující zájezd a její vnější kontakt nelze nazvat komunikativní. K dnešnímu dni Mexičan odpověděl na naše pátrání.

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 9 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Agenturu organizující zájezd a její vnější kontakt nelze nazvat komunikativní. K dnešnímu dni Mexičan odpověděl na naše pátrání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Průměrný hotel na krásném místě. Pokoje jsou špatně vybavené. Pokud máte pokoj s výhledem na moře, může vám to všechno vynahradit. Samotný hotel je čistý a uklizený, bazény jsou udržovány čisté.

Strava
Jednomyslný!!! Po 3 dnech je výkupem již pizza!

Služby hotelu
Takových moc není.

Pláž
Impozantní.

Balázs K., Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 15.03.2024, Datum pobytu: 2.3. - 12.3.2024
Oblast: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Flamingo Cancún Resort

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.5 Tenhle hotel doporučujeme, dovolená byla opravdu odpočinková. Jen ten stres a těžkopádné domluvy s CA

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tenhle hotel doporučujeme, dovolená byla opravdu odpočinková. Jen ten stres a těžkopádné domluvy s CA Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První dojem po příjezdu na hotel, kde se nás ihned ujali byl přívětivý. Nabídli pomoc s kufry než vyřídíme recepci, následně pomohli i s odnosem na pokoj. Na recepci nám vysvětlili vše co jsme potřebovali, poskytli detailní popis hotelu a představili nám hotel i na mapě.

U recepci je směnárna během naší návštěvy fungovala do 22:00

Pokoj měl možnost průchodu do vedlejšího pokoje, kde byly jen zavřené a zamčené dveře. Dveře prosvítaly a bylo přes ne slyšet úplně všechno (asi špatné těsnění). Balkonové dveře byly zatuhlé a šly těžce otevírat - pokoj standard.

Výhled z pokojového balkonu a chodby před pokoji je úžasný, hlavně ve vyšších patrech. My měli 13. patro, kde pohledu dolů bránila římsa.

Povlečení bylo čisté, úklid i doplnění minibaru (který je zdarma) probíhal pravidelně. Vlhké podnebí bylo v pokoji cítit ve zdech, polštářích bez povlečení a závěsy byly z jedné strany pokryté plísní.

Náš celkový dojem z hotelu je spíše lepší, ale mají i na čem zapracovat.

Strava
Jídlo a pití bylo na hotelu k dispozici celý den. Když jsou bufety zavřené, je k dispozici sport bar 24/7 (Tortilly, párky v rohlíku, něco sladkého. obsluha na baru s kávou a nealko i alko pitím. K dispozici je mikrovlnka). Večeře formou bufetu s naprosto skvělým výběrem. Burgery, těstoviny, lokální mexické, mořské plody na mnoho způsobů, sladké dezerty, studené talíře (Sýr, šunka, salám, olivy, kapary, ančovičky, zelenina ...). Případně 3 restaurace s omezeným místem, zde je opravdu lepší přijít ihned na otevíračku (rezervace neumožňují). Obědy byly podobné večeřím, u baru poblíž bazénů připravili na oběd gril. Snídaně také formou bufetu s vejci na mnoho způsobů, slanina, jogurty, ovoce, zelenina, pečivo sladké i slané.

Služby hotelu
Když začalo pršet nebo více foukat vítr, tak personál ihned přizpůsobil prostředí. Vytírat a odvádět vodu, zatáhly závěsy bránící větru. Během ošklivého počasí připravili zábavu fomou pinpongových stolů, program pro děti nebo promítali filmy

Pláž
Užší pláž, kde byla připravená lehátka a každý den byla uklízena. Pláže v Mexiku mají být údajně veřejné, proto tam asi nejsou slunečníky. Tohle zázemí je připraveno u bazénu. Hotel po obědě začíná pláž stínit výhoda/ nevýhoda?

Pláž je písčitá, ale skrývá skály, silnější vlny je odkryjí. Výhodou je, že pláž je opravdu z písku a ne jen čistě skal nebo betonových pytlů

Jakub V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 16.02.2024, Datum pobytu: 13.1. - 24.1.2024
Oblast: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Riu Cancun

Celkem: 6.6 Měli jsme se skvěle, hotel, pokoj, jídlo nebyl nejlepší kvality.

 • 5.5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Měli jsme se skvěle, hotel, pokoj, jídlo nebyl nejlepší kvality. Zobrazit celou recenzi

Michal, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 07.02.2024, Datum pobytu: 24.1. - 4.2.2024
Oblast: Mexiko Mexiko, Cancún, Hotel: Flamingo Cancún Resort

Všechny recenze Mexiko - Cancún