Tunisko Tunisko

  • Jak trávit čas

    Možností, čím se v Tunisku bavit a čemu se věnovat, je celá řada. Na své si přijdou milovníci památek a historie, příznivci pestré zábavy i sportovní nadšenci. Dovolenou v této destinaci si skvěle užijí příslušníci všech věkových kategorií. Pokud jde o rodinnou rekreaci, je Tunisko rovněž správnou volbou. Speciálně pro děti se pořádají různé zábavné programy. Připraveny jsou tzv. minikluby, kde mohou rodiče přes den bez obav svěřit svého potomka do péče školeného personálu. Děti v doprovodu rodičů mají přístup všude, mohou se tedy zúčastnit i zábavy v nočních diskotékách. Ke standartnímu hotelovému vybavení patří kromě bazénů i dětská brouzdaliště, mnohdy i houpačky a skluzavky. Ve velkých turistických centrech se děti i dospělí mohou pobavit v lunaparku, ve městech Tunis a Tozeur je možné navštívit zoologickou zahradu. V Tozeuru sídlí také muzeum Dar Chraiet, jehož součástí je působivý areál Medina Tisíce a jedné noci.

    V Tunisku lze provozovat celou řadu sportů. Díky teplému klimatu a krásně čistému moři je Tunisko rájem zejména nejrůznějších sportů vodních. Půjčovny sportovního vybavení jsou téměř ve většině turistických center. Je možné vyzkoušet si vodní lyžování, plachtění na malých plachetnicích, šlapadla nebo stále oblíbenější parasailing. Podél celého tuniského pobřeží je bez omezení povoleno šnorchlování. Potápění s dýchacím přístrojem je však povoleno pouze v rámci potápěčských klubů, které zároveň potápěčské vybavení zapůjčují a organizují potápěčské kurzy. V Tunisku není nutné mít zvláštní povolení k rybolovu, nabízí se dokonce možnost zúčastnit se lovu chobotnic.

    Velkým tuniským lákadlem je jízda na velbloudech. Ta je neodmyslitelnou součástí výletů na Saharu, je ale možné projet se na velbloudovi jen po pláži. Pořádají se tzv. karavany ? asi tříhodinové projížďky střídavě na velbloudech, na koních, na oslech a v kočáře. V některých turistických centrech jsou vybudovány ranče, které nabízejí projížďky na koních a to jak pro pokročilé, tak i pro úplné začátečníky.
    V každém středisku je také půjčovna kol a mopedů, přestože jízda na kole v Tunisku není příliš rozšířeným sportem. Součástí vybavení většiny hotelů jsou tenisové kurty, zapůjčení raket a míčků je samozřejmě možné.