Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 8,8 Super dovolená. Doporučuji využít aquapark (asi 300 m), je super i pro děti. Lístky si kupte v agentuře nebo u delegátky (vyjde to...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Doporučuji využít aquapark (asi 300 m), je super i pro děti. Lístky si kupte v agentuře nebo u delegátky (vyjde to levněji). Naše delegátka (Firo tour) Maria Biancon byla super. Onemocněla nám dcera. Delegátka byla velmi ochotná.

Celkově město Caorle je velmi pěkné, spousta obchůdků, promenáda kolem moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté. Vybavení kuchyně: lednice, mikrovlnka, nádobí, pár hrnců a příbory. Není rychlovarná konvice. Wifi jen za příplatek u bazénu nebo na pokojích směrem k bazénu (5 euro za 7 hodin čistého času připojení - nezapomenout se odhlásit). V apartmánu je trezor (zdarma) a pračka. Povlečení si vzít vlastní.

Strava
Vlastní. Spousta restaurací v okolí i ve městě (cca 0,5 km). Ceny přijatelné. Pizza od 5,50 do 15,00 euro. Nebo koupit jídlo v supermarketu (cca 0,5 km). Ceny jako v ČR (plus mínus).

Služby hotelu
Bazén je čistý. Jen je málo lehátek. Když si jako rodina zaberete 4 lehátka, tak si ostatní stěžují u správce. Ale ten vám nic neřekne :-). Volná lehátka byla k dispozici ještě kolem 10:00. Pak už obsazená. Jinak na pláži zdarma slunečník a 2 lehátka na apartmán.

Pláž
Pláž čistá, vzdálenost asi 250 m. Moře mělké (navíc odpoledne odliv, takže jdete daleko do moře, pokud si chcete zaplavat). Bez medúz.

Michael H., 27.07.2016, Datum pobytu: 11.7. - 22.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence Roberta

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Residence Roberta, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Michael H. 2016-07-27 8.8 1 10 Residence Roberta

Celkem: 8,4 vyborne

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
vyborne Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovidajici

Strava
dobra

Služby hotelu
v pořadku

Pláž
vyborna

Miroslav Z., 26.07.2016, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:La Pigna (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

La Pigna (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Miroslav Z. 2016-07-26 8.4 1 10 La Pigna

Celkem: 7,6 Dovolená se nám povedla. Nebylo to pro nás neznámé místo. Byli jsme již 3 x.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 2 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám povedla. Nebylo to pro nás neznámé místo. Byli jsme již 3 x. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jelikož jsme byli v apartmánu, byli jsme spokojeni.

Klidné místo, blízko centra.

Strava
Měli jsme pobyt bez stravy - vařili jsme si sami. Vybavení apartmánu - kuchyňky bylo dostačující.

Mile nás překvapila mikrovlná trouba.

Pláž
Moře špinavé, plavaly tam odpadky. Bylo to každý den, ne jen při odlivu a přílivu.

Pláž také s odpadky, neupravená. Nikdo ji neuklízel. Plážový servis jsme nechtěli, tak jsme museli na volnou pláž, kde byla o víkendu hlava na hlavě. Neuklizená a špinavá pláž byla i ta s plážovým servisem.

Známe více destinací v Itálii - Lignano, Bibione, Lido Jesolo, Alba Adriatica, Vieste, San Benedeto, Numana... ale taková špína nikde není.Tato destinace se hodně pohoršila. Vracet se sem již určitě nebudem.

Jaroslava Tupá, 26.07.2016, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:La Pigna (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

La Pigna (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Jaroslava Tupá 2016-07-26 7.6 1 10 La Pigna

Celkem: Úžasná dovolená,super pro malé děti,sposta atrakci i pro ty nejmenší děti...byly nadšené...

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená,super pro malé děti,sposta atrakci i pro ty nejmenší děti...byly nadšené... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani moc hezke a čiste

Strava
V restauracich mila obsluha...obzvlášť přímo v Zefridu vyborna pizza a obsluha jakopro vážené hosty...

Pláž
Pláž ktera je free mě bohužel hrozně zklamala co se tyka čistoty,pisku i moře...Takze jsme zvolily placenou pláž Bagno Perla a té se nedá co vytknout....lehatka,slunečníky a čistota super....nemluve o mega detskem hřišti na pláži

Jana Bártová, 26.07.2016, Datum pobytu: 14.7. - 23.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Zefrido (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Zefrido (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Jana Bártová 2016-07-26 Zefrido

Celkem: 7,3 Celkové hodnocení : Dovolenou jsme si nenechali zkazit. Cesta tam byla špičková .Ubytovaní okamžité i když to nebyla povinnost mile jsme...

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkové hodnocení : Dovolenou jsme si nenechali zkazit. Cesta tam byla špičková .Ubytovaní okamžité i když to nebyla povinnost mile jsme byli překvapeni. Pláž moc čistá nebyla. A cesta zpatky byla jako zlý sen. Pět hodin jsme zbírali lidi z hotelu ,což by se dalo pochopit, pak už to šlo až do Prahy celkem dobře.Po příjezdu do prahy lidi vystupovali pruběžně pár lidí mělo zřejmě problémy. My jsme se ptali řidiče zda nás zaveze tam kde nás nabrali ,bylo nám řečeno ,že jo. Když už jsme tam zustali jenom dvě tak jsme si mysleli ,že nás vezou na nádraží což se nestalo a když jsme vyjeli za Prahu tak se nás zeptali jakto ,že tam jsme.Podotýkám ,že jsme seděli u řidiče.Tak jsme jim řekli ,že jsme si mysleli že nás vezou na nádaží .Tak se na nás osočili ,že jsme jim to mohli říct.Podotýkám ,že Prahu tak dobře neznáme tak jsme nevěděli kam jedou. Nakonec se s námi dost naštvaně vratili z dálnice na Hradec a vyložili nás na metru.Takže ten konec katastrfa. Velké kufry jsme vlekli po metru ,žádná slast. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo docela dobré .Nejhorší bylo ,že okolo nás byla herna kde od dopoledne do rána byla hrozně hlučná hudba a z druhé strany byla restaurace kde se zpívalo až do rána tam jsme nechtěně s nimi museli držet basu.

Strava
Stravu jsme měli svou . Když jsme si chtěli něco ohřát tak jsme museli vypínat karmu. Jinak nám to vyhazovalo pojistky .

Služby hotelu
Nemám co k tomu dodat.

Pláž
Pláž byla blízko ,pozvolná prostě krása až na tu špínu.

Ludmila V., 26.07.2016, Datum pobytu: 14.7. - 23.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence Intercontinental

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Intercontinental, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Ludmila V. 2016-07-26 7.3 1 10 Dovolena Italie

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622