Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 8 Vyborna dovolenka. Hotel blizko plaze, mily personal. Dohovorite sa len taliansky a trocha nemecky.

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vyborna dovolenka. Hotel blizko plaze, mily personal. Dohovorite sa len taliansky a trocha nemecky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba malicka, ale s balkonom. Strop nad klimatizaciou trocha plesnivy.

Strava
Ranajkovy bufet nie vzdy 100% doplneny, pecivo na pridel, bolo si treba pytat od obsluhy ak vam 1 zemla na osobu nestacila. Vecere vyber z 2 jedal a 2 predjedal. Vyborne! Velke porcie, vacsinou sme zu nemali miesto na dezert :) Jedalen je vsak vemi malinka, napchata stolmi. Obsluha mala co robit aby sa tam s taniermi pri roznaske obisli.

Pláž
Plaz super blizko. Pozor na komare!!! Vecer ani pocas dann bez replent ani na krok!

Jana Nzekwe, 13.04.2016, Datum pobytu: 29.8. - 3.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Regina (Caorle)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Regina (Caorle), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Jana Nzekwe 2016-04-13 8 1 10 Hotel Regina

Celkem: 5,8 Město bylo klidné, kultura žádná. Neplacené pláže byli špinavé včetně moře. Strava v restauracích výborná. Ubytování bylo průměrné a...

 • 5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Město bylo klidné, kultura žádná. Neplacené pláže byli špinavé včetně moře. Strava v restauracích výborná. Ubytování bylo průměrné a neurazilo. Zobrazit celou recenzi

Lucie Prášková, 06.04.2016, Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:La Pigna (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

La Pigna (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Lucie Prášková 2016-04-06 5.8 1 10 Rezidence La Pigna s bazénem - Rosolina Mare

Celkem: 7,2 ubytování nebylo podle představ

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
ubytování nebylo podle představ Zobrazit celou recenzi

Anonym, 21.03.2016, Datum pobytu: 14.8. - 23.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence Cristoforo Colombo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Cristoforo Colombo, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2016-03-21 7.2 1 10 Colombo

Celkem: 7,6 Dovolenou jsme s přítelem vybírali na poslední chvíli, chtěli jsme původně jinam ale jsem velice ráda že jsme byli zde.Cestovní kancelář...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme s přítelem vybírali na poslední chvíli, chtěli jsme původně jinam ale jsem velice ráda že jsme byli zde.Cestovní kancelář se snažila vyhovět všem našim potřebám. Rosilina Mare je krásné maličké městečko. Nejbližší pláž na kterou narazíte a 2 další na každou stranu jsou velice drahé, ovšem pokud někomu nevadí chůze tak se dají sehnat i mnohem levnějš ( až o polovinu )í s tím samým vybavením :-)

Služby hotelu, no pokud chcete povlíknout čistě a nejenom přestlat, tak si musíte uklízečku odchytit , jinak jen ustele . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo ceně,nábytek žádný starý nebo rozpadlý to ne. Jediné co bych vytkla byl sprchový kout s plísní dole na silikonu , ale není to nějaký veliký problém :-)

Strava
Strava byla skvělá, všechno doplňují, i když chodit na poslední chvíli se nevyplácí, ale když něco není stačí říct, vždy mi bylo ochotně doneseno . Večeře , to se musí najíst i ten největší jedlík na světe, člověk mohl mít i 4 chody... Polévka, těstoviny , 2 nebo 3 hlavní jídla, ovoce nebo zákusek a vodu nebo víno(vína dostatek ).. chuťově velice dobré.

Služby hotelu
Služby odpovídají , domluvíte se nohama i rukama.

Pláž
Asi 15 minu chůže od hotelu byla veřejná pláž, ta se tedy neupravuje a je docela špinavá, ale soukromé jsou fajn. Stojí za to se jít jeden den projít a kouknout na ceny, protože se liší až o polovinu!!! SOukromé pláže jsou čisté a pozvolna klesající.

Hana K., 04.03.2016, Datum pobytu: 1.8. - 8.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Sole (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Sole (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Hana K. 2016-03-04 7.6 1 10 Hotel Sole – Rosolina Mare

Celkem: 9,5 Celkově jsme byli velmi spokojeni.

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli velmi spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavenost pokoje byla perfektní, velká výhoda tropických dnů byla klimatizace na pokoji. Jako nedostačující jsem považovala úklid. My jsme si zaplatili úklid agenturu, ale lidé před námi si uklízeli sami (pouze zametenè podlahy).

Strava
Ubytování bylo bez stravy. V nedalekém obchodě możnost zakpupenï všech potravin za přijatelné ceny nebo możnè využít blízké restaurace.

Služby hotelu
Před apartmány dva bazény s lehátky, čistá voda, dodržuje se odpolední klid.

Pláž
Pláż byla dále od hotelu, ale s tím jsme počítali. Pěšky procházkou cca 10min i s dětmi nebo vláčkem.

Lucie Odehnalová, 28.12.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Ai Ginepri (Caorle)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ai Ginepri (Caorle), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Lucie Odehnalová 2015-12-28 9.5 1 10 RESIDENCE AI GINEPRI

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800