Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 9,8 Moc se nám to líbilo. Určitě bychom se znovu vrátili.

 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Moc se nám to líbilo. Určitě bychom se znovu vrátili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jen co nám obsluha otevřela dveře, byli jsme uchváceni krásným, světlým apartmánem s obrovským balkonem/terasou.

Strava
Vařili jsme si sami. Kuchyň byla plně vybavena dle našich potřeb. Určitě se vyplatilo jezdit do vedlejšího městečka Rosolina, kde byl obrovský hipermarket se znatelně levnějšími surovinami a věcmi než na poloostrově.

Služby hotelu
Služby buď nebyli, nebo jsme se jich vůbec nevyžadovali. Jediné co nám tam skutečně chybělo je připojení na internet za které bych si i za přístupové heslo klidně zaplatil.

Pláž
Hotel byl v centu, tudíž se muselo kousek pěšky, ale díky výhodě, že máte vše kolem sebe pouhý krůček tento fakt zastiňuje. Pláž byla písečná a moře někdy trochu špinavé po dešti. (využili jsme nezpoplatněných pláží) V moři jste museli jít delší vzdálenost pro dosažení hloubky. Ideální pro rodiny s dětmi.

Tomáš Hofman, 14.10.2014, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:La Pigna (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

La Pigna (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Tomáš Hofman 2014-10-14 9.8 1 10 La Pigna

Celkem: 9,3 Velmi hezké ubytování v klidné části města a přes ulici k moři. Na dovolenou jsme odjeli 20.9.2014, měli jsme krásné počasí okolo 25st.,...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi hezké ubytování v klidné části města a přes ulici k moři. Na dovolenou jsme odjeli 20.9.2014, měli jsme krásné počasí okolo 25st., bazén u ubytování byl již mimi provoz, ale v nabídce CK byl psaný jako funkční s polední siestou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobře vybavený čistý apartmán, dostatek nádobí, pračka, lednice. Postrádali jsme mikrovlnnou troubu a rychlovarnou konvici. Parkoviště u domu a oplocené.

Strava
Vlastní strava

Služby hotelu
Apartmány bez služeb (pravidelný úklid společných prostor- chodba a výtah).

Pláž
K pláži cca 200m přes hlavní málo fregventovanou ulici a hezký dětský park. Pláž i přes konec sezóny byla čistá, moře průzračné, sama bych tomu nevěřila, ale bylo to tak. WC na pláži všechny uzavřeny. Mnoho plážových prodejců s cetkami, kteří byli otravní.

Marcela J., 02.10.2014, Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Rezidence Livenza (Caorle/Porto Santa Margherita, 50 m od pláže)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Livenza (Caorle/Porto Santa Margherita, 50 m od pláže), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Marcela J. 2014-10-02 9.3 1 10 Livenza

Celkem: 8,2 Výborná lokalita pro dovolenou s dětmi ve velmi rozumné vzdálenosti od ČR (cestovala jsem v 7. měsíci těhotenství). Ve srovnání s Bibione...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná lokalita pro dovolenou s dětmi ve velmi rozumné vzdálenosti od ČR (cestovala jsem v 7. měsíci těhotenství). Ve srovnání s Bibione nebo Jesolem velmi klidné a příjemné letovisko nezaplněné masami lidí. I pláže ve skvělé formě a nepřelidněné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Zcela odpovídající cenové kategorii. Pokoje by mohly být o pár metrů větší.

Strava
Výborná polopenze. Jen bych vytkla méně bohaté a stereotypní snídaně. Večeře o 3 chodech výborné.

Služby hotelu
Zcela odpovídající cenové kategorii. Velmi příjemný personál.

Pláž
Dostupná, ideální pro malé děti. Lehátka, slunečníky v ceně velmi potěšily. Nepřelidněná. Dostupné zábavní atrakce - dětská hřiště. Výborné občerstvení.

Simona Vlčková, 01.10.2014, Datum pobytu: 24.7. - 31.7.2014
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Centrale (Eraclea Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Centrale (Eraclea Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Simona Vlčková 2014-10-01 8.2 1 10 Hotel Centrale

Celkem: 9,8 Na dovolene jsme byli od 13.9-20.9.2014 a počasí vyslo super. Kdo planuje navstevu akvaparku v Caorle tak at jede o tyden drive neboť ten...

 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolene jsme byli od 13.9-20.9.2014 a počasí vyslo super. Kdo planuje navstevu akvaparku v Caorle tak at jede o tyden drive neboť ten termin co jsme byli je jiz po hlavni sezone nicmene naproti tomu na plazi i ve meste nebylo hlava na hlave. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani v Gran Mado bylo perfektni. Moderni nova residence. Od more cca 200 metru. Bazen je spise mensi, rozdeleni na dve casti. Jeden pro plavce a druhy pro male deti.

Strava
1 minutu autem je supermarket pro ty kdo si chteji varit sami. Jinak v okoli, hlavne u promenady 5 min od residence, pripadne ve "starem" Caorle, 10 min od residence je spousta restauraci. Primo v Galerii nebo naproti ni jsou dve restaurace.

Pláž
Plaz je cca 150-200 metru. Piscita, vhodna spise pro male deti. Proto jsme si ji také vybrali. Cca 80 metru vodou je po kolena, takze opravdu pro mensi deti. Cistota vody se zdala dobra, samozrejme ji kali pisek. Potapeni zde nepripada v úvahu, jedine daleko od brehu. Voda v porovnani třeba s Kosem ci Sardinii urcite horsi.

Lucie P., 25.09.2014, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence Galleria Gran Mado

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Galleria Gran Mado, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Lucie P. 2014-09-25 9.8 1 10 RESIDENCE GALLERIA GRAN MADO’

Celkem: 5,2 V tomto termínu se neuklízeli pláže od řas a naplavených nečistot.Dost úzké a ve špatném stavu parkovací kóje.

 • 3,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
V tomto termínu se neuklízeli pláže od řas a naplavených nečistot.Dost úzké a ve špatném stavu parkovací kóje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kromě jednoho pokoje z celkových tří, který byl zatuchlý a vlhký,kvalita celkem dobrá.Kuchyňská linka velice zastaralá a pomalu se rozpadající.Druhá rodina která jela s námi měla apartmán včetně kuchyně velice slušný.

Pláž
K pláži kousek , cca do 5 minut,pláž v tomto termínu(pol.září) neuklizené,letovisko téměř liduprázdné,otevřené 4 pizzerie , 1 cukrárna , 2 obchůdky.

Pavel S., 24.09.2014, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence Milla

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Milla, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Pavel S. 2014-09-24 5.2 1 10 Villa Milla

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800