Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 8 Velmi doporučuji,hlavně pro rodiny s dětmi.

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi doporučuji,hlavně pro rodiny s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé na dobrém místě!

Strava
Vařili jsme si.

Služby hotelu
Nějak jsme je nepotřebovali...

Pláž
Pláž je ideální pro neplavce a děti jen by mohla být trošku čistější.

Milada B., 22.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence San Giorgio (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence San Giorgio (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Milada B. 2016-08-22 8 1 10 St. Giorgio

Celkem: 8 Dovolená se nám líbila a byly jsme spokojeni.

 • 8 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila a byly jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Monika J., 22.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:La Piazzetta (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

La Piazzetta (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Monika J. 2016-08-22 8 1 10 Piazetta

Celkem: 8,8 Byly jsme moc spokojení. Ubytování nebylo vůbec špatné. Hezké prostředí. Vše v blízkosti. Je to nové postavené turistické městečko a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byly jsme moc spokojení. Ubytování nebylo vůbec špatné. Hezké prostředí. Vše v blízkosti. Je to nové postavené turistické městečko a opravdu povedené. Akorát škoda, že bazén není pořád. V Itálli je odpolední klid od 13:30 do 15:30, ale toto se dalo vyřešit cestou k moři. Uprostřed městečka je taková nákupní galerie, která je moc fajn. Je tam pizzerie, restaurace, holič :) cukrárna apod. Ideální pro kola, brusle a pro rodinu s dětmi. Zobrazit celou recenzi

Patrik K., 22.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Patrik K. 2016-08-22 8.8 1 10 Altanea

Celkem: 8 Bylo to fajn, příjemné překvapení.

 • 8 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bylo to fajn, příjemné překvapení. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 22.08.2016, Datum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence Gran Mado

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Gran Mado, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2016-08-22 8 1 10 Grand Mado

Celkem: 10 Vše bylo úplně v pořádku, dle popisu hotelu, služby skvělé, prostředí skvělé, ... Opravdu pěkná dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše bylo úplně v pořádku, dle popisu hotelu, služby skvělé, prostředí skvělé, ... Opravdu pěkná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Petra H., 21.08.2016, Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Camp Marelago (Caorle Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Camp Marelago (Caorle Altanea), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Petra H. 2016-08-21 10 1 10 MARELAGO

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622