Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 3 Itálie-Caorle nezklamalo, krásné historické centrum. Můžeme doporučit, byly jsme spokojení s prostředím a lokalitou. Hotel nikdy více...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 9 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Itálie-Caorle nezklamalo, krásné historické centrum. Můžeme doporučit, byly jsme spokojení s prostředím a lokalitou. Hotel nikdy více NEDOPORUČUJEME neodpovídal ceně zájezdu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel má mýt 3 hvězdy, nikde na hotelu, na letáčku není ani jedna. Hotel odpovídal maximálně ubytovně. Přístup majitele - hlavně že platíte nic ho nezajímá. Koupelna akorát na zranění, toa. papír na vyžádání, Pokoj neměl ani skleničku, Ručník jeden na osobu o rozměru 100x60. Na výžádání ručník jen za poplatek.

Strava
jednotvárná strava, bez chuti, následky stravy střevní problémy a osypání (vyrážka).

Služby hotelu
nulové vše za poplatek

Pláž
Čistá, pěkná, lehátka pohodlná.

Anonym, 29.07.2015, Datum pobytu: 17.7. - 26.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Minerva

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Koupelna 1 2 fotografie

Minerva, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2015-07-29 3 1 10 hotel Minerva

Celkem: 4,6 v celku to dobře.

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
v celku to dobře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
zařizeni a pokoiček dobře,čisto.jedine aspoň vetrak, v moc velkich teplotách neda se spat.

Strava
jestlib moje manželka tak vařila,vyhodil by z domu.přirodni řizek nedal se řezat ani nožem,bramborovy salat¨¨dva brambory polite majonezem.kuchař ma vařit ze serdcem inače on avtomechanik

Služby hotelu
vynesli odpad a natočili pivo.najhorše to je třidani smen,v 8 hodin vyhodi s pokoji a do deveti večer pokud přijede avtobus člověk nevi co ma delat.to je moc velka unava před celonočni jizdov domu.

Pláž
každy člověk to ma individualné kdo boji se vody ten ma melku a špinavu vodu kdo chce čišče ten musí na hlubku,musi člověk přizpůsobit se k přirode a ne ona k tobe.

Vasyl Bukriy, 29.07.2015, Datum pobytu: 17.7. - 26.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Minerva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Minerva, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Vasyl Bukriy 2015-07-29 4.6 1 10 hotel Minerva

Celkem: 3,8 Komplex vypadal nově, ale bohužel jsme jeli ve špatném termínu. Komplex přeplněný, my dostali apartmán s okny do silnice (hluk), zatuchlý...

 • 4 Ubytování
 • 3 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Komplex vypadal nově, ale bohužel jsme jeli ve špatném termínu. Komplex přeplněný, my dostali apartmán s okny do silnice (hluk), zatuchlý (byli jsme první v sezóně), nejdál od pláže. Jezdil tam sice vláček, který byl ale ze tří čtvrtin zadeklovaný a vzhledem k tomu, že jsme vychytali 40 stupňová vedra, tak jízda vláčkem byla k nevydržení, zvlášť pro děti. Pláž přeplněná, špinavé moře (rozmáčené papírové kapesníčky, zelené řasy, opalovací krémy, smrádek). Písek super, ale lehátka, která se dala zaplatit, byla příliš daleko od moře, takže pro rodiny s malými dětmi, co potřebují na děti vidět, zcela nevhodné. Doporučuji vzít vlastní vybavení. Pokuď můžete zarezervujte si v komplexu oblast ai pini, blíže k moři a u cyklostezky, která je mnohem pohodovější při docházení k moři. Jinak v komplexu skvělé cukrárny i restaurace. V blízkosti nákupní centrum, kde šlo vše pořídit za rozumné peníze. Zobrazit celou recenzi

Veronika S., 28.07.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Veronika S. 2015-07-28 3.8 1 10 giardiani di altanea

Celkem: 7,2 Celkově jsem s výběrem dovolené a kvalitou ubytování velmi spokojen.

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsem s výběrem dovolené a kvalitou ubytování velmi spokojen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita i prostor v ubytovacím zařízení byla na dobré úrovni. Měly jsme jen malý problém na pokoji s klimatizací, který byl vyřešen. Možná bych doplnil výbavu o mikrovlnou troubu pro ohřátí svého jídla, když není zajištěna hotelová strava.

Strava
Hotelová strava nebyla zajišťována, proto nemohu blíže hodnotit.

Služby hotelu
Hotelová služba nebyla nějak využita, nebudu hodnotit.

Pláž
Cesta na pláž byla o něco delší než jsme očekávaly, hlavně pro děti. Co se týče čistoty na volně přístupných pláží, tak mohu být spokojen jen napůl. Pláže byly čištěny jen ty placené. :-( Čistota moře byla na dobré úrovni.

Tomáš A., 28.07.2015, Datum pobytu: 18.7. - 25.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:La Pigna (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

La Pigna (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Tomáš A. 2015-07-28 7.2 1 10 La Pigna

Celkem: 5 Za tu cenu bylo ubytování celkem přijatelné. Hotel byl na dobrém místě. Z jídla byly dobré akorát snídaně.Večeře byly dost špatné. Příště...

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Za tu cenu bylo ubytování celkem přijatelné. Hotel byl na dobrém místě. Z jídla byly dobré akorát snídaně.Večeře byly dost špatné. Příště bych stejný hotel rozhodně nevolila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje byly malé. Úklid spočíval v 1x týdně zametení pokoje a 1x týdně vytření koupelny, což mi nepřipadá zcela dostatečné. Také ručník byl 1 na celý týden. Vzhledem k ceně si na velikost pokoje nelze stěžovat. Ovšem alespoň ten úklid by mohl být.

Strava
Snídaně bez problémů. Mohli jsme si vybrat co jsme chtěli a sníst co jsme chtěli. Ovšem večeře byly naprosto děsné!! Kuchař neuměl vařit ani základní jídla. Z celého týdne byly poživatelné snad pouze 2 jídla. Ovšem poživatelné ale ne chutné! Jediné co bylo n večeři dobré byly polévky.

Služby hotelu
Oceňuji v hotelu možnost platby v Kč.

Pláž
Pláž byla moc hezká. Moře vhodné pro děti a neplavce vzhledem k malé hloubce.

Jana, 27.07.2015, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Minerva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Minerva, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Jana 2015-07-27 5 1 10 hotel Minerva

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800