Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 8,3 poměr cena/dovolená je na výborné úrovni

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
poměr cena/dovolená je na výborné úrovni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v apartmánu C7 bylo obyvatelné pouze patro,další místnost byla nepoužitelná a pro 8 osob docela těsné

Strava
bez stravy,vlastní

Služby hotelu
bez služeb

Pláž
docela dost daleko pro rodinu s dětmi,vláček jezdil nepravidelně a od čtvrtka vůbec...konec sezony,ale pláž upravená a čistá,voda super.

David F., 24.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea), Veneto (Benátská riviéra), Itálie David F. 2016-09-24 8.3 1 10 Giardini di Altea

Celkem: 10 Skvela dovolenka perfektne ubytovanie čistota hotela aj okolia sme maximálne spokojní

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvela dovolenka perfektne ubytovanie čistota hotela aj okolia sme maximálne spokojní Zobrazit celou recenzi

Anonym, 23.09.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Residence Ai Salici (Caorle Lido Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Residence Ai Salici (Caorle Lido Altanea), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2016-09-23 10 1 10 AI SALICI

Celkem: 6,3 kemp je vhodný pro dovolenou autem...bazen v kempu dobrý....byli jsme autobusem....vybavenost v okolí je obchodní dům a jinak v letovisku...

 • 7,5 Ubytování
 • 4 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
kemp je vhodný pro dovolenou autem...bazen v kempu dobrý....byli jsme autobusem....vybavenost v okolí je obchodní dům a jinak v letovisku není vlastně nic...tzv Galerie...je několik zastřešených obchůdků...asi tak na půl hodinky prohlížení

jedině autem nebo kola...půjčovna kol dost drahá Zobrazit celou recenzi

Ubytování
mobihomy jsou velmi dobře udržované...čisté...kompletně vybavené....naprostá spokojenost

Strava
u kempu je bistro...průměrná kvalita...

Služby hotelu
personál kempu velmi ochotný...a vstřícný

Pláž
kamenné a betonové vlnolamy ...jemný písek voda kalná..typické pro tuhle část pobřeží...

Miroslav S., 20.09.2016, Datum pobytu: 8.9. - 17.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Camp Marelago (Caorle Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Camp Marelago (Caorle Altanea), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Miroslav S. 2016-09-20 6.3 1 10 Camp Marelago

Celkem: 8 Dovolená skvělá.Počasí také.

 • 7 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená skvělá.Počasí také. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán měl být pro tři osoby,ale židle a polštáře jsme měli jen pro dva.Rozkládací postel byla v hrozném stavu,rošt se propadal ve finále holka spala jen na matraci.Jinak v pohodě.

Strava
V restauracích bylo vše v pořádku.

Služby hotelu
Hotel udržovaný a čistý.Bazén také.Jediné mínus bylo,že každé ráno od 6hodin zaváželi dodavatelé vedlejší restauraci po zpátku takže samé pípání,startování,bouchání,ale za to hotel nemuže.

Pláž
Pláž perfektní moře krásně čisté hodně mušlí.V tomto termínu už je lidí málo,takže si to užíváme.

Pavel Frnka, 20.09.2016, Datum pobytu: 2.9. - 12.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Rezidence Eurobeach (Lido di Cavallino)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Rezidence Eurobeach (Lido di Cavallino), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Pavel Frnka 2016-09-20 8 1 10 Residence Eurobeach - Cavallino Lido

Celkem: 7,6 Dojem byl dobrý, líbilo se nám tu

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dojem byl dobrý, líbilo se nám tu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše bylo v pořádku, až na starou postel, na které byla cejtit každá pružina. Druhý den jsme zjistily, že nám po kuchyni všude lezou mravenci. Říkali nám, že se o to postarají, nikdo nic nedělal..... Naštěstí jich tam nebylo tolik, ale bylo to protivné. Jinak na nic jiného nemůžu říct ani půl slova

Strava
Vařily jsme si sami, ale i tak jsme zašli do místní restaurace na pizzu a ta byla luxusní

Služby hotelu
Služby hotelu dobré, až na tu neaktivitu s mravenci.....

Pláž
Jelikož bylo po sezoně, tak lidí málo, pláž krásná, hromada místa na koupání, atd.... super

Tomáš Halík, 20.09.2016, Datum pobytu: 8.9. - 17.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Villaggio Ai Pini (Caorle/Lido Altanea)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Villaggio Ai Pini (Caorle/Lido Altanea), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Tomáš Halík 2016-09-20 7.6 1 10 Villaggio AI PINI

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622