Veneto (Benátská riviéra) na INVIA.CZ | Informace pro turisty

Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Celkem: 2,5 Málo parády za hodně peněz, zkrátka kemp, daleko jak od moře tak bez bazénu

 • 3 Ubytování
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Málo parády za hodně peněz, zkrátka kemp, daleko jak od moře tak bez bazénu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prvotní dojem bylo zklamání, potom jsme si zvykli

Strava
Stravu jsme měli vlastní.

Pláž
Pláž daleko, průměrná. Moře úplně mělké, takže opravdu spíš pro hodně malé děti, bazén ve vedlejším kempu také pouze mělký, celkově tedy dovolená, pro rodiny s batolaty.

Kristina Janku, 16.10.2015, Datum pobytu: 22.8. - 29.8.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Camping Laguna Village (Caorle Levante)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Camping Laguna Village (Caorle Levante), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Kristina Janku 2015-10-16 2.5 1 10 LAGUNA VILLAGE

Celkem: 8,8 Excelentní

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Excelentní Zobrazit celou recenzi

Roman Paciorek, 15.10.2015, Datum pobytu: 5.7. - 7.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Costabella (San Zeno di Montagna)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Costabella (San Zeno di Montagna), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Roman Paciorek 2015-10-15 8.8 1 10 Costabella

Celkem: 6,8 slušná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
slušná dovolená Zobrazit celou recenzi

Sylva Doležalová, 12.10.2015, Datum pobytu: 3.7. - 12.7.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:La Pigna (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

La Pigna (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Sylva Doležalová 2015-10-12 6.8 1 10 La Pigna

Celkem: 6,8 dobrý den, dovolená se nám moc líbila, až na fakt, že když jsem si dovolenou objednávali, bylo nám sděleno, že není možno si objednat...

 • 4,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
dobrý den, dovolená se nám moc líbila, až na fakt, že když jsem si dovolenou objednávali, bylo nám sděleno, že není možno si objednat pokoj bez balkonu , že není již v hotelu žádný volný pokoj bez balkonu a proto si musíme zaplatit 1500,- navíc. V hotelu jsme do středy byli s dalšími 4 pokoji, takže dohromady obsazenost 5 pokojů a od středy jsme na hotelu byli do soboty úplně sami. Mohu se zeptat, jak je to možné? Děkuji Šimánková Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel příjemný, prostředí příjemné.

Strava
Strava výborná, moc jsme si pochutnali na všem co nám pan kuchař připravil.

Služby hotelu
Služby v pořádku, super.

Pláž
pláž skvělá, kousek od hotelu a moc hezké prostředí.

Barbora Šimánková, 01.10.2015, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:Minerva

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Minerva, Veneto (Benátská riviéra), Itálie Barbora Šimánková 2015-10-01 6.8 1 10 Hotel Minerva

Celkem: 10 fajnový

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
fajnový Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ok ok

Strava
bez stravy

Služby hotelu
!!!

Pláž
nádhera

Anonym, 30.09.2015, Datum pobytu: 19.9. - 26.9.2015
Oblast: Itálie Itálie, Veneto (Benátská riviéra), Hotel:La Pigna (Rosolina Mare)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

La Pigna (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2015-09-30 10 1 10 Rezidence La Pigna s bazénem - Rosolina Mare

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800