Itálie - Veneto (Benátská riviéra) Itálie

 • Popis

  Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

  Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

  Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

  Benátky

  Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

  Verona

  Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

  Rimini

  Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

  Zámek Miramare

  Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

 • Vzdálenost

  Praha - 823 km
  Brno - 718 km

Nejnovější recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

18.09.2014 - Libor Šebesta - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 7,2
 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Po úvodních trampotách s vyřizováním ubytování celková spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jako takové, na vysoké úrovni. Jen nám byl přidělen apartmán na kterém bylo o postel méně než jsme požadovali, alternativu neměli..... nakonec jsme si museli za 25Eur pronajmout dětskou postýlku.....

Strava
Restaurace v okolí vaří dobře za rozumnou cenu.

Pláž
Pláž pěkná, v září už méně obsazená což ale bylo spíše výhodou. Voda čistá.

Solmare (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Libor Šebesta 2014-09-18 7.2 1 10 Villaggio Solmare

17.09.2014 - Eva K. - Přečteno: - Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014

 • Celkem: 7
 • 7 Ubytování
 • 5 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla pěkná, počasí se vydařilo. Jediné, co lze vytknout je cena za slunečník na pláži ve výši 15 €. Bylo to pouze za slunečník bez lehátek. Ta se platila zvlášť. To se mi zdá hodně přemrštěné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné a odpovídalo ceně. Jen to, že jsme museli apartmán uklidit (odmrazit lednici, vše umýt, umýt koupelnu a celý apartmán vytřít přesto, že jsme platili povinnou kauci 20 € za apartmán se mi zdá také přehnané.

Strava
zájezd byl bez stravy.

Služby hotelu
V závěrečný den jsme neměli možnost se osprchovat jinde než na pláži a WC jsme mohli použít též na pláži, nebo v blízké restauraci. Bývá zvykem nechat pro odjíždějící volný alespoň jeden apartmán, aby tyto základní služby byly dostupné až do doby odjezdu.

Pláž
Pláž příliš čistá nebyla, ale nebylo to zase neúnosné. Lidí již příliš nebylo, protože bylo téměř po sezoně. Jediné, co lze vytknout je cena za slunečník na pláži ve výši 15 €. Bylo to pouze za slunečník bez lehátek. Ta se platila zvlášť. To se mi zdá hodně přemrštěné.

Rezidence Patio (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Eva K. 2014-09-17 7 1 10 Patio

16.09.2014 - Anonym - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni jak s ubytováním tak s pláži. Příští rok jedeme opět na stejné místo. Zobrazit celou recenzi

Rezidence Armida (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Anonym 2014-09-16 10 1 10 Residence Armida a Wanda

16.09.2014 - Lenka Janoušová Poláková - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme velice spokojeni. Prostředí je nádherné, klidné, vhodné pro všechny generace. Velice se mi líbí, že v Rosaline Mare je spousta hřišť pro malé děti, ale se zde i myslí na vozíčkáře a pejskaře. Pláže jsou přizpůsobené i pro vozíčkáře, je zde za každého počasí přítomen plavčík. Je zde i pláž pro pejsky a hřiště. Italové jsou velice milí, vstřícní, domluvíte se italsky, německy, anglicky a někteří se dokonce snaží hovořit i česky. Po městečku jezdí vláček. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je příjemné, nově a vkusně zařízené. V koupelně je malý boijer na ohřev vody a máte stále teplou vodu k dispozici.

Strava
Na dovolené jsme si vařili sami. V hotelu je čtyř plotýnkový plynový vařič, mikrovlnka. Přibližně 50 metrů od hotelu je náměstíčko, kde jsou obchůdky, které jsou velice dobře zásobovány. Zakoupíte zde veškeré základní potraviny,ale hlavně i italské speciality. V hotelu Pirata je restaurace, kde je možné se najíst. Obsluha velice příjemná a váží si každého klienta.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou výborné. Moc bych chtěla i poděkovat paní Petře Vazačové z agentury , za její péči o klienty. Velice ochotně nám vše vysvětlila, pokud jsme měli nějaké dotazy, vždy na nás měla čas, byla velice milá, příjemná a vstřícná. Odpad se zde třídí a kontejnery jsou kousek od hotelu.

Pláž
Pláž byla čistá, cca 100 metrů od hotelu. Některé části jsou placené a některé volné. My jsme využívali volnou pláž. Plavčík z placené pláže dozoroval i volnou. Spousta hřišť pro děti. Velice se mi líbil pozvolný vstup do moře. Vzhledem k tomu, že jsme byli na dovolené v září a celý srpen bylo chladno, bylo moře studené. Italové stále uklízí a udržují pláže. Jak jsem již zmínila výše, jsou zde pláže přizpůsobené vozíčkářům.

Pirata (Rosolina Mare), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Lenka Janoušová Poláková 2014-09-16 10 1 10 PIRATA

16.09.2014 - Hana K. - Přečteno: - Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
dobrý,až na neposekanou zahrádku,ale nakonec dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobrý

Strava
měli jsme svoji

Služby hotelu
dobrý

Pláž
v pořádku

Giardini di Altea (Caorle/Lido Altanea), Veneto (Benátská riviéra), Itálie Hana K. 2014-09-16 10 1 10 VILLAGGIO GIARDINI DI ALTEA

Všechny recenze Itálie - Veneto (Benátská riviéra)

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800