Portugalsko - Azorské ostrovy Portugalsko

 • Popis

  Azory jsou tvořeny devíti ostrovy se nacházejí 1 300 km od pevninského Portugalska, po obou stranách Středoatlantského hřbetu a vznikly v důsledku vulkanické činnosti. Na východě leží Santa Maria spolu s největším a nevýznamnějším ostrovem Sao Miguel, na němž se také nachází správní středisko Ponta Delgada. Druhou skupinu (centrální) představuje pět ostrovů - Faial, Terceira, Sao Jorge, Graciosa a Pico, jemuž vévodí sopka a také nejvyšší hora Portugalska vysoká 2 350 metrů. Třetí skupinu tvoří odlehlé Flores a Corvo. Na ostrovech Sao Miguel, Faial a Terceira jsou mezinárodní letiště a místní letecká společnost zajišťuje spojení se všemi ostrovy. Azory uchvátí snad každého svou faunou a flórou, Golfský proud udržuje na ostrově celoročně subtropickou teplotu. Tato oblast je vhodná pro milovníky přírody a klidně strávené dovolené.
  Pláž: vstupy do moře jsou kamenité - z útesů
  Sport a zábava: plachtění, vodní sporty, bazény
  Výlety: Lagoa de Fogo: "Ohnivé jezero" - kráterové (Sao Miguel), Furnas Tal: Caldeiras das Furnas s gejzíry a horkými vřídly, přírodní park (Sao Miguel), kráterová jeskyně na ostrově Faial, ostrov Pico: možnost pozorování velryb a delfínů; nejvyšší hora Portugalska - Pico (2351 m), Biscoitos: muzeum vína, Ponta Delgada: historické centrum (Sao Miguel), Angra do Heroísmo: památky z dob kolonialismu, památka UNESCO (Terceira)

 • Doprava letecky

  03:30 h

Nejnovější recenze Portugalsko - Azorské ostrovy

Celkem: 8 Skvelá dovolenka, skvelá destinácia, kľud bez diskoték, animátorov a ďalších otráv počas dovolenky. Ľudia milí, ochotní, nápomocní a...

 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvelá dovolenka, skvelá destinácia, kľud bez diskoték, animátorov a ďalších otráv počas dovolenky. Ľudia milí, ochotní, nápomocní a pokojní. Poradia ale nevnucujú sa. Ceny viac ako priaznivé, ...za všetko. Vstupné sme platili iba raz aj to bolo symbolické. Parkovanie sa neplatí nikde. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel fajn, čistý, priestranné izby, s balkónom, chladničkou, varičom, rúrou i mikrovlnkou a kávovarom.

Strava
Mali sme v hoteli polpenziu. Strava výborná, snáď málo pestrá (na raňajky sme mali vždy to isté) ale i tak sa dalo vybrať. Večere výborné, každý deň treska (perfektná!!! na 20 spôsobov), domáca hovädzina (perfektná!!!) občas kuracina (perfektná!!!), prílohy a zelenina na večeru i na raňajky.

Mimo hotela strava pestrá, hodne rýb a domácej hovädziny, sem tam bravčovina a kuracina. Všetko dobre ochutené, porcie obrovské za ceny ako na Slovensku (od € 2,50 do 7,-).

Služby hotelu
Vnútorný a vonkajší bazén, pranie a žehlenie prádla, požičovňa bicyklov, áut, prostredníctvom recepcie si môžete objednať služby a atrakcie mimo hotela (pozorovanie veľrýb, plávanie s delfínmi v oceáne, návštevu ananásových a čajových plantáží, objednávka obeda Cozido do Furnas (jedno uvarené v bublajúcej zemi) a pod. Morský bazén bol chránený pred otvoreným morom, takže sa dalo pokojne plávať aj počas väčších vĺn z oceánu, od hotela cca 800 metrov.

Program poznávacího zájezdu
Program sme si urobili sami. S prenajatým autom sme prešli celý ostrov videli sme takmer všetky atrakcie a každý deň ostal čas aj na kúpanie sa v Atlantiku. Voda bola príjemne osviežujúca (nie studená) a aj teploty vzduchu boli veľmi príjemné (od 20 st. v noci do 25 st. cez deň. Vlhkosť vzduchu je vysoká, takže osuška vám v noci na balkóne nevyschne. Celkové hodnotenie super! super! super!

Anonym, 11.08.2015, Datum pobytu: 29.7. - 9.8.2015
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel:Vale do Navio

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Vale do Navio, Azorské ostrovy, Portugalsko Anonym 2015-08-11 8 1 10 Vale do Navio

Celkem: 8,8 velmi povedená dovolená

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
velmi povedená dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi kvalitní hotel s veškerým potřebným zázemím

Strava
vynikající

Služby hotelu
žádné zvláštní služby jsem nevyužíval. Oceňuji ochotu hotelu, který mi umožnil užívání pokoje až do večerního odjezdu (bezplatně!)

Pláž
v místě pobytu omezené možnosti, pláž však není mou dovolenkovou prioritou

František, 22.06.2015, Datum pobytu: 11.6. - 19.6.2015
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel:Acores Atlantico

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Acores Atlantico, Azorské ostrovy, Portugalsko František 2015-06-22 8.8 1 10 Acores Atlantico

Celkem: 6,8 Služby velmi dobré - bez problémů

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 4 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Služby velmi dobré - bez problémů Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré

Strava
Výborná

Služby hotelu
Odpovídají ceně - dobré

Pláž
Hotel nebyl u pláže

Miloslav Kuklík, 18.11.2014, Datum pobytu: 25.9. - 3.10.2014
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel:Vale do Navio

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Vale do Navio, Azorské ostrovy, Portugalsko Miloslav Kuklík 2014-11-18 6.8 1 10 Hotel Vale do Navio

Celkem: 8 Na ostrově Sao Miguel jsme byli podruhé. Loni hotel Mariana, letos Bahia. Turistů minimum, počasí přijatelné a příroda překrásná. Vidět...

 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Na ostrově Sao Miguel jsme byli podruhé. Loni hotel Mariana, letos Bahia. Turistů minimum, počasí přijatelné a příroda překrásná. Vidět plejtváka obrovského na vlastní oči je celoživotní zážitek. S vypůjčenými auty jsme projeli ostrov úplně všude. Sopky, krátery, termální prameny, prales, čajové plantáže, usměvaví domorodci, výborné jídlo, prostě nádhera. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Obrovské pokoje se staršími koberci, ale se vším potřebným. Každý den uklizeno, personál zcela v pohodě. Hotel je sice starší, ale zcela vyhovující. Bylo nás dvanáct a všichni byli spokojeni.

Strava
Strava samozřejmě není taková jako třeba na Kanárech či Malorce, ale bohatě stačila. Vše čerstvé a chutné. Měli jsme jen snídaně.

Služby hotelu
Naprosto bez připomínek.

Program poznávacího zájezdu
Měli jsme tři auta, která jsme objednali přes internet a najezdili jsme po ostrově asi 700 kilometrů. Zapůjčení aut na ostrově je podstatně dražší. Program jsme si řídili sami podle aktuálního počasí.

Petr Štěpán, 26.04.2014, Datum pobytu: 9.4. - 16.4.2014
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel:Bahia Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

hotel 6 fotografií

Bahia Palace, Azorské ostrovy, Portugalsko Petr Štěpán 2014-04-26 8 1 10 Bahia Palace

Celkem: 9,4 Úmyslně jsem si vybrala termín v půli března, abych se co nejvíce vyhnula davům turistů. To se mi zdařilo. Hotel byl zaplněný asi tak ze...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úmyslně jsem si vybrala termín v půli března, abych se co nejvíce vyhnula davům turistů. To se mi zdařilo. Hotel byl zaplněný asi tak ze třetiny a personál nám vycházel maximálně vstříc. Malý problém jsem měla s cestováním po ostrově, protože nabídky cestovek na výlety v minibusech ještě nejsou. Pro lidi, kteří si půjčí auto tento problém nenastává. I tak se lze dostat téměř do všech zajímavých destinací místní dopravou, která není drahá. Celkově mi vše báječně sedlo včetně počasí, které je proměnlivé, ale pro mne přijatelné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Vale do Navio je umístěn v malém městečku Capelas na severu ostrova. Od hlavního města Ponta Delgáda je to cca 30 minut jízdy. Areál hotelu je ve tvaru U. Hotel je dvoupatrový a protilehlé apartmány patrové. Všechny pokoje jsou prostorné s balkonem a dostačujícím vybavením. Krom ledničky, televize a klimatizace je k dispozici v koupelně vysušovač vlasů. Vzhledem k tomu, že je v sousedství hotelu vilová zástavba je v noci klid, což mi maximálně vyhovovalo.

Strava
Pokud jde o hotelovou stravu, měla jsem objednané pouze snídaně, ale nabídka byla tak velká, že jsem často nevěděla, co si vybrat. Velkým přínosem bylo denně čerstvé ovoce. Na ostrově jsem několikrát ochutnala výbornou rybí polévku, ve které většinou plave celá porce tresky.

Služby hotelu
V recepci byla stálá obsluha, která vždy ochotně poradila a odpověděla na případné dotazy. Úklid probíhal denně a i úklidový personál byl vstřícný a vlídný.

Pláž
Pláž v klasickém slova smyslu v lokalitě není. Cca 700 m od hotelu jsou veřejně přístupné bazény, do kterých proudí voda z oceánu, ale jsou chráněné vlnolamy před vlnami. Na druhém konci městečka, cca 3 km daleko je podobné koupaliště. Velice hezký rekreační komplex veřejně přístupný je v nedalekém městečku Santo Antonio, kde jsou nad oceánem i cvičné horolezecké stěny. Za klasickými plážemi je nutno cestovat buď do města Ribeira Grande nebo na jižní stranu ostrova.

Zdeňka Hodinařová, 01.04.2014, Datum pobytu: 15.3. - 23.3.2014
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel:Vale do Navio

Byla tato recenze užitečná? Ano (12) Ne (1)

Vale do Navio, Azorské ostrovy, Portugalsko Zdeňka Hodinařová 2014-04-01 9.4 1 10 Hotel Vale do Navio

Všechny recenze Portugalsko - Azorské ostrovy

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800