Portugalsko Portugalsko

 • Jak trávit čas

  Portugalsko je vhodné místo jak pro ty, co chtějí strávit dovolenou aktivně, tak pro ty, co si chtějí jen ty vydechnout na pláži. Najdeme zde vhodná místa pro vodní sporty i pro vysokohorskou turistiku. Západní pobřeží je v hodné k surfingu, především pak pláže Guincho a Macas v okolí Estorilu. Na všech plážích si můžeme vyzkoušet windsurfing. Pokud upřednostňujeme plachtění nebo vodní lyžování či potápění, můžeme navštívit jachtařský klub v Algarvi, kde nám tyto aktivity budou nabídnuty.

  Ze suchozemských sportů se zde největší oblibě těší golf. Upravená místa pro tento druh sportu najdeme po celém Portugalsku. Pokud zatoužíme po poznání okolního venkova, pak ideální dopravní prostředek je kolo.

  Další oblíbenou národní aktivitou je pěší turistika. V oblasti Algarve je krásná trasa mezi horami Serra de Monchique a Serra de Caldeirao. Jedinečné túry jsou i podél pobřeží v okolí Sagres. Mezi největší turistický ráj však patří sever země - parky Peneda-Geres, odlehlý Montesinho a nebo fascinující Serra da Estrela.

  Velkou radostí je v Portugalsku rybaření. Sportovní je rozšířeno okolo Sagres, lovecké výpravy na velké ryby z přístavů ve Vilamouře a Portimán, nejlepší říční rybaření na řekách na severu země. Pro sladkovodní rybaření však musí být povolení! To seženeme na radnicích v regionech nebo přímo na hlavním rybářství v Lisabonu.

  Po celé Algarvi je rozšířeno Jeep Safari. Máme na výběr z jednodenních či delších vyjížděk do vnitrozemí po cestách necestách, v kombinaci s raftingem. Kdo se nebojí výšek, může vyzkoušet tzv. balooning - balónové létání, které se zde začíná rozšiřovat.