Portugalsko Portugalsko

Oficiální název: Portugalská republika
Hlavní město: Lisabon (Lisboa)
Státní zřízení: demokratické zřízení v čele s prezidentem
Náboženství: římskokatolické vyznání představuje 95%, ostatní křesťané 1,5%, bez vyznání 3,5%
Úřední jazyk: portugalština; využijete ale i španělštinu, francouzštinu, angličtinu nebo němčinu
Časový posun: V Portugalsku a na souostroví Madeira se dodržuje GMT (Greenwich Mean Time) - tedy o hodinu méně

Portugalsko - zájezdy od 751 Kč

O PORTUGALSKU

Portugalsko se rozkládá v jihozápadní části Pyrenejského poloostrova, který okupuje spolu se Španělskem. Západní pobřeží je omýváno Atlantickým oceánem, zahrnujícím Azorské ostrovy, které se k Portugalsku přičleňují. Administrativně patří k zemi ještě i souostroví Madeira.

O Portugalsku se říká, že je to země, která se vyvíjela zády k Evropě, s pohledem upřeným k oceánským dálavám. Podmíněno je to jistě polohou na hranicích Evropy a tak i částečnou izolací od největšího dění na kontinentě. Vytvořila si tak ale svou jedinečnou atmosféru, spojující pohostinnost, ducha melancholie saudade, tradici a zároveň originalitu v jednoduchých věcech, klid, který nezná shon, hluk a zmechanizovanou uniformitu dnešní Evropy.

Poznejte tedy rozhraní dvou světů - nohama zůstaňte na důvěrně známém světadílu, myšlenky však nechte brouzdat někde v oblacích, tam, kde končí země a je slyšet a cítit oceán.

Navštivte proto krajinu maurských hradů a chrámů, místo, kde košatí korkové duby a zraje portské víno, rodnou zemi významných objevitelů, jejichž karavely odsud vyplouvaly objevovat nové světy tohoto světa.

Šťastnou cestu tedy - Boa viagem!Podrobnější informace o lokalitách Madeira a Kapverdské ostrovy najdete v samostatných odkazech.

Portugalsko - zájezdy od 751 Kč

Nejnovější recenze Portugalsko

Celkem: 8,6 Celkově hodnotíme jako velmi příjemné. Příjemný hotel, s hezkými prostornými pokoji, velmi kvalitním stravováním. Okolí nabízí možnost...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově hodnotíme jako velmi příjemné. Příjemný hotel, s hezkými prostornými pokoji, velmi kvalitním stravováním. Okolí nabízí možnost objevovat okolní ruch, zajít si k majáku, pevnosti, na nádraží a rovnou si za dvě až čtyři eura popojet do jiného města. Jediné nevýhody spatřuji v menším počtu míst u bazénu. Restaurace má venkovní terasu, kde se velmi příjemní snídá, obědvá i večeří.

Dál od hotelu (40 min chůze) jsou velká obchodní centra se všemi světovými značkami. Dobré k nákupu portugalského vína za normální cenu, než za přemrštěnou od stánkařů. V oblasti je místní autobusová síť a nebo lze využít UBER.

Nelze se zklamat. I s několika eury kapesným si dovolenou můžete užít a cestovat. Negativa mě vyloženě nenapadají. Delegátka velice příjemná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel vznikl přestavbou z původního bytového domu. Pokoje jsou tedy velmi prostorné. Odpovídají dispozicí většímu 2+1. K dispozici budete mít oddělenou ložnici, obývací pokoj s jídelním koutem, oddělenou vybavenou kuchyň s lednicí a kávovarem. Koupelna vybavena vanou a fénem. Každý pokoj má balkón se sezením a světlem.

Pokoj čistý a příjemný.

Strava
Stravování formou All Inclusive. Při příjezdu jsme promeškali večeři, čekal na nás balíček sendvič, jablko, džusík a voda.

Velmi bohaté snídaně, vychází hlavně ze snídaní anglického typu. V nabídce jsou párky, fazole, slanina, volská oka, dva druhy míchaných vajíček, volská oka, opečená rajčata, zelenina, ovoce, ovocný salát, několik druhů sladkých buchet, mini croissanty, pudinkový šneci, marmelády, pečivo, jogurty, uzeniny, sýry. Kávovar s několika druhy kávy, džusy z automatu, sladké nápoje.

Pro děti byly k dispozici hranolky.

Pestré obědy s nabídkou minimálně dvou tří ryb (klasické filé, losos, tuňák a další druhy ryb). V nabídce vždy jedna polévka. Dvě jídla prezentovaná jako vegetariánská (většinou nějaká zelenina a bezmasá boloňská omáčka). Přílohy těstoviny, rýže, hranolky, pečivo. Pak nějaká omáčka s masem, maso na přírodní způsob, těstoviny. Široká nabídka dezertů. Nabídka zeleniny a ovoce, včetně salátů a dresinků. K dispozici nápoje a lá cola, fanta, pivo, káva, džus, voda, víno...

Večeře velmi podobné obědům, akorát jiná nabídka než na oběd.

Svačiny - zmrzlina a namazané housky sýr/šunka, burger nebo párek v rohlíku. Zcela dostačující.

Za týdenní pobyt se jídlo neopakovalo, každá návštěva restaurace byla překvapením něčím novým. Jednou za pobyt se grilovalo a jednou byl tématický večer s čistě Portugalskou kuchyní. Nabídka nápojů AI je několik druhů nealko nápojů, pivo, víno a tvrdý alkohol. Míchané nápoje akorát kombinace cola+rum, víno+rum, gin+tonic...

Jídlo chuťově povedené a neustále se doplňoválo.

Služby hotelu
Hotel nabízí ze služeb, které ovšem nejsou v ceně pobytu kulečník, tenisový kurt, fittness, kadeřník a manikůra. Placený bar nás moc nenadchnul a namíchaný drink byl velkým zklamáním, doporučujeme zajít si na drink do ruchu promenády. Úklid probíhal každý den.

Pláž
Pláž se lemuje téměř po celém pobřeží, útesy pláže příjemně rozdělují a proto kdo chce mít klid může popojít trochu dál a vzdálit se od ruchu Praia da Rocha. Odpoledne je na plážích větší klid než dopoledne. Na pláž je to kousek, asi tři minuty cesty. Na pláž se musí sejít po schodech. Na plážích nejsou sprchy ani toalety.

David D., 11.09.2017, Datum pobytu: 29.7. - 6.8.2017
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Algarve, Hotel: Amarilis (Praia da Rocha)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Pohled na hotel 11 fotografií

Celkem: 8 Hotel by už potřeboval mírnou rekonstrukci a výměnu nábytku. Zbytek byl naprosto perfektní! Hezká pláž, dva bazény + jeden vnitřní se...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel by už potřeboval mírnou rekonstrukci a výměnu nábytku. Zbytek byl naprosto perfektní! Hezká pláž, dva bazény + jeden vnitřní se saunou. Výborná strava Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starší vybavení, ale na přespání naprosto dostačující

Strava
Hotelová strava byla pestrá a vždy bylo všeho dostatek. Víno i pivo bylo moc dobré. Po whiskey s kolou jsem měl občas ráno okno, ale ani to není vždy na škodu.

Služby hotelu
Perfektní služby na recepci - pomohli nám s rezervací auta o mnoho levněji než nám nabízela CK, personál hotelu byl pracovitý a usměvavý

Pláž
První 3 dny jsme měli půjčené auto se kterým jsme projeli celé jižní pobřeží a navštívili spoustu krásných pláží. Na hotelovou pláž se jezdí loďkou nikdy jsme nečekali déle jak 5 minut a převoz přes řeku trval do 2 minut. Pláž byla hezká písčitá. Lehátka předražená. Doporučuji zakoupit vlastní slunečník a válet se na písku.

Jiří S., 06.09.2017, Datum pobytu: 26.8. - 3.9.2017
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Algarve, Hotel: Golden Club Cabanas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Dovolenou jsme si udělali pěknou - hromada výletů na vlastní pěst

 • 6 Ubytování
 • 3 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si udělali pěknou - hromada výletů na vlastní pěst Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídalo 3*

Strava
Ucházející - hlady jsme neumřeli

Služby hotelu
Pan recepční úžasný, ostatní personál protivnej

Pláž
Krásná

Anonym, 06.09.2017, Datum pobytu: 19.8. - 3.9.2017
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Algarve, Hotel: Atismar

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,2 Celkový dojem- úžasný, výborný, dovolená bez problémů

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem- úžasný, výborný, dovolená bez problémů Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovací zařízení - krásné prostředí plné zeleně, udržované, bez připomínek. Byli jsme ubytovaný v zadní části označené Z- byl tam naprostý klid a prostor. U bazénu je krásná louka se stromy a lehátky, bezva relax

Pokoj by už po sezoně potřeboval údržbu- dveře od skříně téměř nefungovaly, vypadávaly. Matrace byly proležené

Strava
Celý resort je značně rozhlehlý, proto je stravování řešeno na dvou místech. Hlavní budova- přední část a kde jsme byli ubytovaní, menší stravovací zařízení.

Snídaně, běžné denní občerstvení v zadní části poklidné a bohaté, na obědy a na večeře jsme chodili do hlavní budovy, kde byl sice větší hluk, ale i větší výběr

Služby hotelu
Naprosto bez problémů. Každý den úklid, personál příjemný, ochotný.

Animátoři zajišťovali nejen celodenní program , ale každý večer nás bavili i v ,, divadle", bezva jsme se bavili-děkujeme

Pláž
Pláž čistá, dostupnost s útesu po schodech. Schody dřevěné, s odpočívadly- bez problému.

Ladislava Luxíková, 06.09.2017, Datum pobytu: 26.8. - 3.9.2017
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Algarve, Hotel: Adriana Beach Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 8 Hotel už doznává opotřebení, úklid taky občas zahaproval , ale jinak není co vytknout.

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel už doznává opotřebení, úklid taky občas zahaproval , ale jinak není co vytknout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídá stáří .

Strava
Pestrá a kvalitní.

Služby hotelu
Standartní

Pláž
Pláž krásná, zajímavý přístup.

Rostislav Hrček, 06.09.2017, Datum pobytu: 19.8. - 3.9.2017
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Algarve, Hotel: Auramar Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Portugalsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622