Portugalsko - Azorské ostrovy Portugalsko

 • Doprava letecky

  03:30 h

 • Popis

  Azory jsou tvořeny devíti ostrovy se nacházejí 1 300 km od pevninského Portugalska, po obou stranách Středoatlantského hřbetu a vznikly v důsledku vulkanické činnosti. Na východě leží Santa Maria spolu s největším a nevýznamnějším ostrovem Sao Miguel, na němž se také nachází správní středisko Ponta Delgada. Druhou skupinu (centrální) představuje pět ostrovů - Faial, Terceira, Sao Jorge, Graciosa a Pico, jemuž vévodí sopka a také nejvyšší hora Portugalska vysoká 2 350 metrů. Třetí skupinu tvoří odlehlé Flores a Corvo. Na ostrovech Sao Miguel, Faial a Terceira jsou mezinárodní letiště a místní letecká společnost zajišťuje spojení se všemi ostrovy. Azory uchvátí snad každého svou faunou a flórou, Golfský proud udržuje na ostrově celoročně subtropickou teplotu. Tato oblast je vhodná pro milovníky přírody a klidně strávené dovolené.
  Pláž: vstupy do moře jsou kamenité - z útesů
  Sport a zábava: plachtění, vodní sporty, bazény
  Výlety: Lagoa de Fogo: "Ohnivé jezero" - kráterové (Sao Miguel), Furnas Tal: Caldeiras das Furnas s gejzíry a horkými vřídly, přírodní park (Sao Miguel), kráterová jeskyně na ostrově Faial, ostrov Pico: možnost pozorování velryb a delfínů; nejvyšší hora Portugalska - Pico (2351 m), Biscoitos: muzeum vína, Ponta Delgada: historické centrum (Sao Miguel), Angra do Heroísmo: památky z dob kolonialismu, památka UNESCO (Terceira)

Nejnovější recenze Portugalsko - Azorské ostrovy

Celkem: 8,6 Dovolenou hodnotím jako naši dosud nejlepší, exotika v Evropě.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou hodnotím jako naši dosud nejlepší, exotika v Evropě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování výborné, avšak bodíky v hodnocení padají díky blízkosti letiště. Letadla létala brzy ráno (po 6:10 místního

času) nízko nad hotelem = ranní budíček.

Strava
Výborná, zcela jiná než jsme zvyklí z Česka. Doporučuji milovníkům ryb.

Služby hotelu
Skvělá hotelová recepce, služby výtečné.

Pláž
Na ostrov Sao Miguel se nejezdí kvůli plážím, je to opravdu kvůli přírodě.

Zdeněk Kubař, 06.09.2017, Datum pobytu: 19.8. - 31.8.2017
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel: Vila Nova

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Netypická dovolená, dostupná zajímavá destinace, poměrně zatím turisticky nepřetížená lokalita. Vzhledem k destinaci a poskytovaným...

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Netypická dovolená, dostupná zajímavá destinace, poměrně zatím turisticky nepřetížená lokalita. Vzhledem k destinaci a poskytovaným službám dobrá cena. Individuální program ( vypůjčený automobil). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi kvalitní ubytování za slušnou cenu.

Strava
Mezinárodní jídelníček, bez lokálních specialit, dobrá možnost stravovat se v jiných restauracích dle výběru, na evropské poměry za dobrou cenu. Vhodné pro milovníky hovězího a čerstvého ananasu.

Služby hotelu
Kvalitní ubytování, vnitřní i venkovní bazén, vířivka, posilovna. Odpoledne možnost sauny. Dobrá dostupnost celého ostrova.

Pláž
Azorské ostrovy nejsou plážová destinace! Koupání ale možné, včetně termálních pramenů.

Pavel M., 22.08.2017, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2017
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel: Vale do Navio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Azorské ostrovy jsou nádherné. Stojí za to je vidět.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Azorské ostrovy jsou nádherné. Stojí za to je vidět. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na služby ani vybavení hotelu si nelze stěžovat. Odpovídaj dané kategorii. Personál výborný.

Strava
Kvalita výborná, ceny vyšší, odpovídající počtu hvězdiček :) Nedaleko je ovšem plážový bar (nepatřící hotelu), kde se dalo stravovat stejně dobře a podstatně levněji.

Služby hotelu
Výborný

Pláž
Pláž je hned vedle hotelu. Na moře bylo vidět i z postele :) Jinak pláž je písečná, černá, čistá, voda slaná :) v termínu našeho zájezdu bohužel ještě na koupání studená.

Jan Salát, 22.05.2017, Datum pobytu: 8.5. - 17.5.2017
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel: Pestana Bahia Praia (Sao Miquel)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Bahia Praia 1 fotografie

Celkem: 7,6 Všechno klaplo přesně dle itineráře. Půjčení auta na letišti naprosto bez problémů. Počasí dle očekávání, ideální na turistiku.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Všechno klaplo přesně dle itineráře. Půjčení auta na letišti naprosto bez problémů. Počasí dle očekávání, ideální na turistiku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsem původně očekával trochu větší, ale byl zcela dostačující.

Strava
Velmi dobrá, formou švédského stolu. Možná bych ocenil větší pestrost výběru teplých jídel (nabídka při snídani byla každý den stejná).

Služby hotelu
Hotel nabízí dobré služby (bazén, sauna, pára, vířivka, posilovna, bar, restaurace, atd.). Kvalita ubytování, stravování a čistota velmi dobré. U hotelu velké parkoviště zdarma. WIFI zdarma, ale ne moc rychlá.

Pláž
Hotel leží asi 800 m od pobřeží, ale tam stejně žádná pláž není. Je tam jen umělé vytvořený bazén, od oceánu oddělený kamenou hrází. Lokalita je spíše na turistiku, protože koupání v Atlantiku je spíše pro toužil cena, a to i v létě.

Jaromír Lang, 29.03.2016, Datum pobytu: 17.3. - 24.3.2016
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel: Vale do Navio

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8 Skvelá dovolenka, skvelá destinácia, kľud bez diskoték, animátorov a ďalších otráv počas dovolenky. Ľudia milí, ochotní, nápomocní a...

 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvelá dovolenka, skvelá destinácia, kľud bez diskoték, animátorov a ďalších otráv počas dovolenky. Ľudia milí, ochotní, nápomocní a pokojní. Poradia ale nevnucujú sa. Ceny viac ako priaznivé, ...za všetko. Vstupné sme platili iba raz aj to bolo symbolické. Parkovanie sa neplatí nikde. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel fajn, čistý, priestranné izby, s balkónom, chladničkou, varičom, rúrou i mikrovlnkou a kávovarom.

Strava
Mali sme v hoteli polpenziu. Strava výborná, snáď málo pestrá (na raňajky sme mali vždy to isté) ale i tak sa dalo vybrať. Večere výborné, každý deň treska (perfektná!!! na 20 spôsobov), domáca hovädzina (perfektná!!!) občas kuracina (perfektná!!!), prílohy a zelenina na večeru i na raňajky.

Mimo hotela strava pestrá, hodne rýb a domácej hovädziny, sem tam bravčovina a kuracina. Všetko dobre ochutené, porcie obrovské za ceny ako na Slovensku (od € 2,50 do 7,-).

Služby hotelu
Vnútorný a vonkajší bazén, pranie a žehlenie prádla, požičovňa bicyklov, áut, prostredníctvom recepcie si môžete objednať služby a atrakcie mimo hotela (pozorovanie veľrýb, plávanie s delfínmi v oceáne, návštevu ananásových a čajových plantáží, objednávka obeda Cozido do Furnas (jedno uvarené v bublajúcej zemi) a pod. Morský bazén bol chránený pred otvoreným morom, takže sa dalo pokojne plávať aj počas väčších vĺn z oceánu, od hotela cca 800 metrov.

Program poznávacího zájezdu
Program sme si urobili sami. S prenajatým autom sme prešli celý ostrov videli sme takmer všetky atrakcie a každý deň ostal čas aj na kúpanie sa v Atlantiku. Voda bola príjemne osviežujúca (nie studená) a aj teploty vzduchu boli veľmi príjemné (od 20 st. v noci do 25 st. cez deň. Vlhkosť vzduchu je vysoká, takže osuška vám v noci na balkóne nevyschne. Celkové hodnotenie super! super! super!

Anonym, 11.08.2015, Datum pobytu: 29.7. - 9.8.2015
Oblast: Portugalsko Portugalsko, Azorské ostrovy, Hotel: Vale do Navio

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Všechny recenze Portugalsko - Azorské ostrovy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622