Anguilla Anguilla

Oficiální název: Anguilla
Hlavní město: The Valley
Státní zřízení: zámořské území Velké Británie s autonomní samosprávou
Náboženství: anglikáni 40 %, metodisté 33 %, adventisté sedmého dne 7 %, baptisté 5 %, římskokatolické 3 %, ostatní 12 %
Úřední jazyk: angličtina
Časový posun: GMT - 4, nedochází k posunu zimního a letního času

Lokality v Anguille

Anguilla - zájezdy od 103 893 Kč

O ANGUILLE


Anguilla je korálový a vápencový ostrov v souostroví Malých Antil. Je nejsevernějším Britským územím v Karibiku. Nachází se zde nejhezčí pláže v Karibiku, jmenujme alespoň Shoal Bay East, Rendezvous Bay, Meads Bay, Shoal Bay West, Crocus Bay. Za zmínku stojí i potápění v hloubce 11 až 23 metrů u okolních ostrůvků Prickly Pear Cays a Sandy Islands. Vnitrozemí ostrova je suché, nachází se zde i saliniště.

Historie: Archeologická naleziště poskytují důkazy, že ostrov byl obydlen Indiány Arawaky, kteří měli své vesnice u Sandy Ground, Meads Bay, Rendezvous Bay a Island Harbour. Indiáni Karibové, kteří je později přemohli, nazývali ostrov Malliouhana. Španělští objevitelé mu dali dnešní jméno "Anguilla" - tedy "úhoř", zřejmě kvůli jeho tvaru. První kolonie byla založena v roce 1650 a prakticky zůstala pod Británií do dnešních dob. Sucho nedávalo mnoho možností k vytváření plantáží, a proto Anguilla vyvážela tabák, bavlnu a sůl. V r. 1967 se ostrov odtrhl od Sv. Kryštofa a Nevisu a byla nelegálně svržena původní, legálně zvolená vláda. Proti tomuto byli v r. 1969 nuceny intervenovat britské námořní jednotky.

Poloha: Anguilla leží 250 km východně od Portorika, nejbližším sousedem je Svatý Martin 8 km jižně. Anguilla je 25 km dlouhá a jen 5 km široká. Území je spíše ploché, nejvyšším bodem je Crocus Hill se 65 m. K Anguille patří ještě několik malých okolních ostrůvků.

Flóra a fauna: Vegetace ostrova je suchomilná a velmi řídká. Kokosové palmy rostou v plážových oblastech. Na Anguille lze nalézt 80 druhů ptactva, včetně kolibříků. Saliniště pak přitahují volavky, rajky a kachny. Národním ptákem Anguilly je hrdlička.

Anguilla - zájezdy od 103 893 Kč

Nejnovější recenze Anguilla

Všechny recenze Anguilla