Barbados Barbados

Oficiální název: Barbados
Hlavní město: Bridgetown (cca 100 tis. obyv.)
Státní zřízení: konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: protestanti (67 %), katolíci (4 %), bez vyznání (17 %), ostatní (12 %)
Úřední jazyk: angličtina
Časový posun: -4

Lokality na Barbadosu

Barbados - zájezdy od 14 920 Kč

O BARBADOSU

Barbados je ostrovní stát položený nejvýchodněji v Karibské oblasti, který leží v postatě mimo oblouk Malých Antil, v jejich nejvýchodnější části zvané Návětrné ostrovy a východně od ostrova Sv. Vincent a ostrovů Grenadiny.

Ostrov byl objeven 1536 a jméno získal zřejmě podle dlouhých liján fíkovníků, které vypadají jako vousy. Na Barbadosu byly v průběhu procesu kolonizace vztyčeny pouze dvě vlajky: britská a vlastní vlajka Barbadosu. V karibské oblasti jde o výjimku, neboť na většině ostrovů se mnohokrát vystřídali evropští dobyvatelé. Z toho vyplývá určitá stabilita, disciplína a řád, které na ostrově panují.

Nezávislost získal Barbados až v roce 1966, hlavou státu je i nadále britská královna. Barbados si sám libuje v přívlastku "Malá Anglie", což je možno interpretovat tak, že zde jde o jakousi směs evropského ducha a karibské duše, tedy hrdou nezávislost a dobrovolnou závislost. K běžném životu zde patří kriket a čaj o páté, stejně tak jako rytmická hudba bubnů, kozí závody či pití rumového punče. Jaký je však Barbados ve skutečnosti, musí nově příchozí poznat opravdu sám.

Z východní Indie dovezené přesličníky byly hojně vysázeny na mořském pobřeží jako větrolamy. Fauna na ostrově je tvořena opicemi, mývaly a zajíci. Najdeme zde četné druhy ještěrek a mnoho ptačích druhů, jako jsou tukani a kolibříci. V azurových vodách se vyskytuje velké množství ryb, uvidíte zde delfíny, barakudy a létající ryby.

Na západním a jižním pobřeží je soustředěno nejvíce hotelů a rezidenčních oblastí, jsou zde také nejkrásnější pláže s bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Barbados nabízí nepřeberné množství aktivit (golf, tenis, windsurfing, potápění, nejrůznější vodní sporty, trekking apod.). Východní pobřeží je omýváno Atlantským oceánem a až na malé výjimky není vhodné ke koupání. Vnitrozemí je převážně venkovské, mírně kopcovité, s cukrovými plantážemi, pastvinami a roztroušenými vesničkami. Místní obyvatelé, nazývající se "Bajans", jsou ovlivněni karibskou kulturou, jedni z nejlepších muzikantů calypso hudby pocházejí právě z Barbadosu. Pro mnoho návštěvníků Barbados představuje komfortní ubytování, příjemné a vstřícné obyvatelstvo, historické památky, výtečnou kuchyni a exotické prostředí.

Barbados - zájezdy od 14 920 Kč

Nejnovější recenze Barbados

Celkem: 9.8 výborná lokalita, lidé velmi přátelští, obávala jsem se "bajanského" přízvuku a bez problému

  • 10 Ubytování
  • 9 Strava
  • 10 Okolí
  • 10 Cena

Celkové shrnutí
výborná lokalita, lidé velmi přátelští, obávala jsem se "bajanského" přízvuku a bez problému Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme v Hiltonu a vše super

Strava
Jedním slovem výborná, vše velmi chutné

Služby hotelu
Maximální ochota

Pláž
Oproti Evropě velmi málo lidí, žádná "hlava na hlavě". Celkem velké vlny, vhodné na serfování a podobné vodní sporty, na plavání to moc nebylo. Jinak vše vcelku čisté a i mimo hlavní pláže.

Plážový servis - kávička až na lehátko :-)

Michaela H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 08.06.2016, Datum pobytu: 17.4. - 25.4.2016
Oblast: Barbados Barbados, St. Lawrence Gap, Hotel: Hilton Barbados

Všechny recenze Barbados