Burkina Faso Burkina Faso

  • Zajímavá místa

    Hlavní město Burkiny Faso se jmenuje Ouagadougou. Stojí zde mezinárodní letiště a hlavní uzel železniční dopravy do Pobřeží slonoviny a Nigeru. V Ouagadougou je soustředěn obchodní a kulturní život. Kina a noční kluby lákají svým nabitým programem a o zájmové aktivity i vzdělání se starají francouzské a americké centrum. Zajímavé expozice vystavují muzeum hudby a národní muzeum. Prohlédněte si prezidentský palác Palais de Kosyam, katedrálu Cathédrale de l'Immaculée-Conception de Ouagadougou, Velkou mešitu Ouagadougou, centrální trh Rood Woko, náměstí Kinematografie a Památník národních hrdinů.

    Architektonicky zajímavé město Bobo-Dioulas oplývá zelení. Kroky turistů míří do čtvrti Kibidwe, kde stojí Velká mešita postavená v sahelském stylu. Dřevěná konstrukce je obalená blátem vysušeným slunečními paprsky. V okolí mešity se krčí malé domky z bláta bez elektřiny a vody. Chudí obyvatelé stále vaří na ohni v uličkách mezi domy a vodu přinášejí ze studní. Bobo-Dioulas je slavné i díky tradiční hudbě, kabaretům a výrobě nástroje balafon.

    Burkina Faso ustanovila čtyři národní parky: přeshraniční park W, o který se dělí s Beninem a Nigerem, národní park Arly na východě země, Léraba-Comoé a Mare aux Hippopotames na západě. Nejzajímavější přírodní rezervace Bazoulé u stejnojmenné vesnice se zaměřuje na ochranu posvátných krokodýlů. Vesničané věří, že se v krokodýlech ukrývají duše jejich předků, proto je přicházejí krmit kuřaty a kozami. Pískovcové skály Dômes de Fabédougou jsou největší přírodní pamětihodností země. Připomínají skalní pevnost. Navazují na ně skaliska Pics de Sindou na řece Komoé. Když se vydáte po stezce lemující vodní tok, dorazíte až ke kaskádovitým vodopádům Cascades de Karfiguéla, v jejichž ledové vodě se můžete osvěžit.