Sveti Stefan dovolená

Idylická vesnička Sveti Stefan leží na mysu spojeném s pevninou úzkou písečnou šíjí. Po obvodu ostrůvku se táhnou oblázkové i písečné pláže, z nichž velká část je přístupná jen hotelovým hostům. Nalézá se tu jeden z nejluxusnějších hotelů v Černé hoře. Nad městečkem stojí klášter Praskvica. Sveti Stefan je dnes znám jako módní letovisko a ráj celebrit.

Romantické centrum na ostrově

Vnitřek města Sveti Stefan tvoří křivolaké úzké uličky vybízející k romantické procházce. Najdete zde také malebná náměstí, tři kostely a elegantní domy ve středomořském stylu. Hotel Milocer je zcela obklopen borovým lesem. V bezprostřední blízkosti se rozkládá nádherný park tvořený borovicovou alejí. Nechybí ani květinové parky.

Nezapomenutelné zážitky

Po menším kopci k hotelu Sveti Stefan vás provede zajímavá pěší stezka. Speciální zážitek představuje rovněž oběd nebo večeře v hotelové restauraci pod širým nebem. Sveti Stefan je ideální pro odpočinek v klidu, který narušuje snad jen cvrlikání ptactva.

Doprava a cestování do Svetiho Stefana

Nejbližším letištěm od města Sveti Stefan je Tivat, vzdálené asi 23 km a 35 minut jízdy. Druhou možností je letiště Podgorica – Golubovci, odkud se do letoviska Sveti Stefan dostanete přibližně za 52 minut.

Proč Sveti Stefan dovolená

klidná oblast nákupy památky písčitá pláž vhodné pro páry válení u moře

Sveti Stefan - Nejlépe hodnocené hotely

Villa Kentera

Černá Hora, Sveti Stefan, Sveti Stefan

od 7 580 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Klášter Praskvica

Klášter Praskvica

Klášter Praskvica je srbský ortodoxní klášter v Čelobrdo, což je vesnice v Budva. Byl duchovní a politické centrum klanu Paštrovići. Název kláštera je převzat z broskvově-vonící vody z nedalekého pramene (praskva znamená "broskev"). Podle legendy byl založen v roce 1050, ale první dokumenty o klášteře se zmiňují že byl postaven v roce 1307. Do komplexu kláštera Praskvica patří šest kostelů. Dva jsou v areálu kláštera a zbylé čtyři se nacházejí na ostrově Sveti Stefan. Jeden z nich byl během druhé světové války zničen komunisty, později byl přestavěn na kasino.

Církevní stavby
Sveti Stefan

Sveti Stefan

Sveti Stefan je malá vesnička v Černé Hoře. Leží na mysu, který je spojen s pevninou úzkou písečnou cestou. Po celém obvodu se nacházejí oblázkové a písečné pláže, většina z nich je ale jen pro hotelové hosty. Ostrov je omýván čistým mořem, málokdy se objeví vysoké vlny. Vesnička je pojmenovaná po kostelu sv. Štěpána, který stojí na nejvyšším místě ostrova. Původně byla považována za malou rybářskou osadu s kamennými domky, kterou založili Černohorci v 15. století. Ale v průběhu 2. poloviny 19. století se vesnička proslavila 80 jedinečnými domky přeměněnými na luxusní apartmány. Nyní se zde nachází jeden z nejluxusnějších hotelů v Černé Hoře, který hostil už spoustu známých osobností.

Města / Náměstí / Ulice

Sveti Stefan - Nejprodávanější hotely

Villa Kentera

Černá Hora, Sveti Stefan, Sveti Stefan

od 7 580 za os.

Sveti Stefan - Poslední prodané hotely

Villa Kentera

Černá Hora, Sveti Stefan, Sveti Stefan

od 3 790 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Sveti Stefan mapa

Počasí a klima Sveti Stefan

Sveti Stefan počasí a klima

Nejteplejšími měsíci v letovisku Sveti Stefan jsou červenec a srpen s průměrnou vysokou teplotou vzduchu 27 °C. Červenec je také nejsušším měsícem (prší asi jen sedm dní) a má i nejvíce slunečního svitu – slunce zde svítí průměrně 10 hodin denně.

 

Moře bývá nejteplejší v srpnu, kdy dosahuje průměrné teploty 25 °C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou vysokou teplotou vzduchu 7 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín